Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 790
1
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Sierpień 08, 2022, 05:29:16 pm »
Musze po raz drugi przyznać, że jestem głupi jak but. Kiedy pojawiły się doniesienia z Buczy do tego stopnia nie mieściło mi się to w głowie, że sądziłem, że to może nie ustawka, ale przynajmniej "twórczy" przekaz Ukraińców, że doszło do pomyłki, wypadku ale nie celowego działania, ludobójstwa. Niestety dalsze dni i miesiące (tak naprawdę dni) wyprowadziły mnie z tego mniemania. Którego chyba chciałem się trzymać, bo trudno przyjąć do wiadomości, że ludzie na powrót stali się potworami działającymi masowo, tak jak piękna skądinąd nacja Niemców upotworniła się masowo na potrzeby DWŚ. Zwłaszcza, że to nie jest jakaś partyzantka czy inne niedobitki, tylko teoretycznie regularna armia państwa łaknącego pokoju. Nie jestem w stanie tego zrozumieć ale przynajmniej przyjmuję do wiadomości. Teraz tego typu informacja, po której niczego nie da się już ukryć, wytłumaczyć czy zwalić na to, że car tak nie kazał ale w regularnej armii Rosji służą ludzie z innych kręgów kulturowych, którzy języka i litości nie znają, i kibla porcelanowego nie widzieli - więc go sobie wzięli.

2
DyLEMaty / Odp: Iluzje-deluzje czyli jak mózg nas oszukuje:)
« dnia: Sierpień 03, 2022, 12:53:37 pm »
Z tym, że trzeba być jednookim i z wąskim polem widzenia ;) . Przy czym takowy jednooczny obserwator napawając się tym dziełem ma szansę stracić jedyne oko ;) .


Przy okazji wpadło mi w oko to: https://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/zrobili-roboty-z-martwych-pajakow-zdziwisz-sie-do-czego-ich-uzywaja-wideo/nb61sv8
Byłbyż zaczątek nekrosfery?

3
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Lipiec 31, 2022, 10:52:26 am »
Nie bardzo pal sześć. USA się nie rozmnożą.

4
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Lipiec 30, 2022, 09:14:14 pm »
Podobnież wbrew Darwinowi żyrafy nie mają długich szyj z powodu wysoko wiszących jabłek, a tylko z powodu seksu.
https://scitechdaily.com/scientists-discover-the-real-reason-giraffes-had-long-necks/


PS plus zmiana przepisy na zupę primordialną a' la carte
https://scitechdaily.com/primordial-soup-scientists-discover-new-origins-of-life-chemical-reactions/

5
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« dnia: Lipiec 28, 2022, 04:56:37 pm »
Troszkę zbyt bombastycznie to opisali (w kwestii odkrycia) https://en.wikipedia.org/wiki/Passive_radar .


Dopasowanie oscylacyjne układu odbiorczego do wykrywania antyradaru było używane nawet tak plebejsko jak wraz z wysypem antyradarów dla kierowców do ich wykrywania przez drogówkę, które to antyradary też tylko pasywnie rejestrowały impulsy radaru i ostrzegały przed nim. Nie wiem, czy w praktyce to w Polsce kupiła drogówka, bo najpierw długo antyradary były legalne a potem temat upadł po przejściu na laserowy pomiar.


Poza tym nowoczesny radar AESA też jest diablo trudny do wykrycia jeśli odpowiednio zaprogramowany, bo nadaje każdy impuls na innej, przypadkowej częstotliwości.

6
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Lipiec 28, 2022, 04:29:18 pm »
Niemcy nie wiedzą. Wygasili dotąd 3 elektrownie i zgodnie z planem w tym roku wygaszą ostatnie 3. To moim zdaniem najgroźniejszy zwiastun, że może się szybko pojawić chęć dogadania z Rosją.

7
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Lipiec 27, 2022, 05:09:13 pm »
Młodzież coraz to trudniejsza, to uczyciele piją coraz wincej. ZNP trafnie przewidział trynd, tylko podejrzewam, że pociągali z tych beczek działacze, więc ja szczerze przyznają "wartość inwestycji spadała, spadała" - aż spadła do zera. Ale przecież zawsze można napełnić! I jeszcze jeden, i jeszcze raz...

8
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Lipiec 26, 2022, 10:18:30 pm »
Bóg jest jeden to inna religia ;) .

9
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Lipiec 26, 2022, 09:51:58 pm »
Kontynenty Ciebie się pozamieniali. To może być raczej Czyngis-chan, lub wczesny Lenin (zarys łuku głowy na to wskazuje).

10
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Lipiec 26, 2022, 07:24:13 pm »
Z lwowiakami to cholera wie z tą ich gwarą. Pobieżnie wszystko zmiękczali i tak się ich naśladuje (o północi si zjiwili jiciś dwaj ciwili, mordy obrapany, włosy jak badyli, nic nikomu ni mówili tylko w morde bili) - ale mieli też różne takie "troszki inaczej mówione". Moja jedna babcia tak troszeczki coś miała wspólnego. Co do tego gimnazjona - zabij, dałbym się pokroić, że jest z prawej a nie lewej. A co do Empuzona - i jak? Księgi Jakubowe mnie pokonały, ale to trochę cieńsze, to może bym przeszedł - ale czy warto?

11
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Lipiec 26, 2022, 05:20:22 pm »
Toż oczywiste, że róża pachnie w celu zapylenia. Kogo przez kogo, to już odrębna sprawa.
Natomiast kim mógł być ów Czarnecki? Internet wymienia kilku Czarneckich, ale jakoś nie pasuje mi żaden jako patron ulicy we Lwowie. Byłażby to tak monstrualna, ówczesna literówka, utrwaloną niewłaściwa nazwą na tabliczkach? Czy może usankcjonowany skutek lwowskiej wymowy? Ja to wyłapałem, gdyż moje liceum jest im. Stefana Czarnieckiego i po pierwsze za powiedzenie w szkole, że jest imienia Czarneckiego groziły rozmaite kary z publicznym wyszydzeniem na czele i przeciągnięciem pod podestem katedry w sali do historii włącznie. A po drugie nie było większej radochy, jak to, że na taką czy inną akademię a na dzień patrona zwłaszcza przychodził jakiś ówczesny polityk, czyli przeważnie tow. I sekretarz KW, inny towarzysz sekretarz z pionu oświatowo-wychowawczego, względnie towarzysz wojewoda w osobie zastępcy - i im się zawsze myliło i mówili o Czarneckim. A my ludzie jak to ludzie w tym durnym wieku - parskali my śmiechem i była trochę chryja.

A Ty tego puzona czytał?

12
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Lipiec 25, 2022, 10:34:47 am »
To się zgadza, ale chodzi mi o egzegezę symboliki rzeźby ;) .

13
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Lipiec 24, 2022, 09:45:32 pm »
No liv dawaj z egzegezą. Ja kucam.  Cuś jakby wilczyca kapitolińska, z tym że kirgiska. I ten buddopodobny na wierzchu. W tle Jennifer Rush, to jest chciałem powiedzieć renifer. Ale power of love.

14
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Lipiec 24, 2022, 08:44:36 am »
Może w porozumieniu nie było, że nie będą atakować magazynów zboża, a tylko, że nie będą atakować statków je wywożących. W związku z tym statków nie atakują tylko próbują zniszczyć zboże zanim zostanie załadowane. Może to taka logika. Formalnie pacta sunt servanda.

15
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Lipiec 23, 2022, 03:26:22 pm »
Coś oczywiście mi to przypomina - ale czy rzeczywiście tam stoi ul. Czarneckiego (a nie Czarnieckiego)?

Strony: [1] 2 3 ... 790