Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 447734 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #195 dnia: Listopada 03, 2017, 01:08:15 am »
Drogi Panie Nowicjuszu, dobry wieczór,

Wszystko wie Wiktor, Lemolog. Radzę się zwrócić do niego :-)

Szanowny Panie Karolu, dobry wieczór,
Mam parę takich książek, lecz wszystkie one są z autografami dla mnie lub moich dzieci. Mogę Panu dać gratis kserokopię strony z dedykacją - ale czy to zadowoliłoby Pana Lepszą połowę?
Gdyby tak, to proszę o kontakt pod remuszko@gmail.com, albo telefon: +22 641-7190, 504-830-131 (o chrześcijańskiej porze, ma się rozumieć).

Ktoś tu obiecał się wynieść. No ale czego oczekiwać po notorycznym trollu Remuszce. Przecież nie słowności.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 05, 2017, 02:07:04 pm »
Gdy kleciłem poprzedni pożegnalny post, przejrzałem pobieżnie tylko jeden kawałek tylko jednego wątku („Sprawy organizacyjne” od lutego do czerwca br.). Wczoraj jednakowoż odwiedziłem swój obecny  „kawałek podłogi”
(https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.0)
i od razu nasunęło mi się parę dodatkowych uwag.

Po pierwsze, znalazłem tam (post # 19) doniosłe, klarowne oraz aktualne co do przecinka teraz i w przyszłości streszczenie mojego stanowiska odnośnie do zasad obowiązujących na Forum i mojego na Forum zachowania.

Po drugie, pragnę sprostować straszny błąd, który popełniłem w radosnym skądinąd poście # 108. Chodzi o pozycję nie „8”, lecz „9” na przywoływanej trackliście!!!

Jednak najważniejsze i najpoważniejsze jest po trzecie (post #162). To jest moje credissimo. Gdyby ono było fałszywe, dawno by mnie tu nie było. Ale na szczęście jest prawdziwe i będę się nim kierował zawsze, gdy najdzie mnie ochota, by się tu pojawić.

Na koniec pragnę jeszcze raz najserdeczniej podziękować Panu Skrzatowi za linkę „ForumLemorum” na mojej prywatnej stronie (http://remuszko.pl/ksiazki.php), dzięki czemu z łatwością sporządzę wyciąg (esencję) z mojej tu kilkuletniej obecności i zrobię z niego zapowiadany pamiątkowy tomik. Dzięki piękne, Panie Skrzacie :-)

Stanisław Remuszko

pjes: w duchu przytaczanej już parę razy arcytrafnej konkluzji .chmury, życzę jak najlepiej Całemu Forum, a zwłaszcza jego nowym uczestnikom, których oby było tylu, ile jest porządnych planetarnych księżyców w Układzie Słonecznym : -)
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 05, 2017, 03:30:20 pm »
Oto, Drodzy Współforumowicze, jak wygląda słowność, honor, godność i takie tam w wydaniu "Staszka Remuszki, który nigdy nie kłamie" (o czym z dumą w wywiadach i felietonach trąbił, gdy go jeszcze gdziekolwiek zamieszczać chcieli*).

* Bo zdaje się, że nawet Stefczyki mu podziękowały.

Szkoda gadać... Właściwie nawet nie powinienem tego komentować, bo wszyscy widzimy z czym tu mamy do czynienia. No ale trudno czasem milczeć w obliczu zadowolonej z siebie bezczelności i głupoty. (Zresztą pewnie bym milczał, gdyby nie ten fragment z "Tako rzecze..." o tym, że pewnych osobników powinno się ostracyzować i piętnować, nawet jak dobre serce i kultura na to nie pozwala.)
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 03:54:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #198 dnia: Listopada 05, 2017, 03:34:08 pm »
Właściwie nawet nie powinienem tego komentować, bo wszyscy widzimy z czym tu mamy do czynienia.
Nie życzę sobie byś pisał w moim imieniu.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #199 dnia: Listopada 05, 2017, 03:40:09 pm »
Kiedy widzisz, ola, widzisz. Tylko - sam nie wiem co - może zbytnia dobroć serca, może hipokryzja, może źle ulokowana prywatna sympatia nie pozwala Ci tego przyznać.

Nawiasem: skoro już bezcenna remuszkowa pisanina ;) znalazła się na stronie wiadomego, stawiam formalny wniosek o wykasowanie wszystkich mało merytorycznych postów S.R. z Forum. Domyślam się, że to nie przejdzie, ale przynajmniej spróbuję.

Nawiasem: nie byłbym może tak ostry, gdyby wiadomy ;) przeprosił dawno kogo powinien, oczyścił swojego bloga z opluskwiających także i Ciebie (przypomnę: za cenzorkę w jego ocenie robisz) tekstów i zaczął w końcu - bo odchodzić, jak widać, nie zamierza, choć opowiada o tym raz za razem, co jest podręcznikowym zachowaniem internetowego trolla - pisać jak człowiek, zamiast udawać urażoną niewinność i wydurniać (oraz puszyć) się. No, ale trudno tego od wiadomego oczekiwać, z innego materiału go ewolucja ulepiła, niestety.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 04:09:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #200 dnia: Listopada 05, 2017, 03:43:26 pm »
Kiedy widzisz, ola, widzisz.
Nie napisałam niczego o moim wzroku. Masz nie wypowiadać się w moim imieniu. I tyle.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #201 dnia: Listopada 05, 2017, 03:45:49 pm »
Nie napisałam niczego o moim wzroku. Masz nie wypowiadać się w moim imieniu. I tyle.

Nie chcę być niemiły, ale takie Twoje reakcje straszliwą hipokryzją ociekają. Smutne w sumie, bo wiesz, że Cię lubię.
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 03:49:05 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #202 dnia: Listopada 05, 2017, 07:04:54 pm »
Nie bądźcie ob. Remuszko głupi jak dziecko. Najpierw się obrażacie i zakładacie prywatny loch, w którym na własną prośbę tkwicie. Potem się obrażacie, że nikt (poza jednym wielkim miłośnikiem, co obiecał, że już nie będzie) - nie chce z Wami w tym lochu bytować. Na koniec urażeni postanawiacie odejść z godnością, z tym że nie do końca. Na odchodnym podkreślacie swoją pryncypialność i klarowność, z jaką żeście podobnież wyrazili to czy tamto w poście nr cośtam-cośtam. Koń by się uśmiał. Zamiast się krygować i zachowywać jak spłoniona panienka z dobrego domu na wystawie buhajów - może tak łaskawie wrócicie na łono?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #203 dnia: Listopada 05, 2017, 07:20:15 pm »
Jeśli ma wrócić na łono inne niż Abrahama (bo raczej nie o nim mowa była ;)), to może poucz go też z łaski swojej (a nuż Cię wysłucha), by zaczął w końcu rozmawiać jak człowiek, a nie - w sposób charakterystyczny dla siebie ględzić. Bo jeśli znów ma zalać Forum swoim bełkotem, a Ty zamierzasz - dawnym zwyczajem - wdawać się z nim w dyskusje i polemiki, przyczyniając się (nolens czy volens) do zamulania Forum, to doprawdy lepiej by stąd w dyrdy poleciał, ponaglany kopniakami (ew. tkwił dalej w tym swoim Zakątku Kłapouchego, skoro już przyczepił się do Lem.pl jako ten rzep, albo substancja z piosenki).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #204 dnia: Listopada 05, 2017, 08:11:01 pm »
Q dobra rada dla Ciebie. Przestań już pisać w tym wątku, o co Cię prosiła Ola. Ty i Remuszko to osobliwe perpetuum mobile, dwa trybiki tej samej maszyny, które się na nawzajem nakręcają i pocierają.
Twoje uwagi dotyczące zachowania SR są zgodne z prawdą, ale już je wyraziłeś i wystarczy. Spójrz na siebie, ochłoń, odpocznij. 
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2017, 11:02:05 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #205 dnia: Listopada 24, 2017, 05:35:28 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #206 dnia: Listopada 25, 2017, 03:33:19 am »
Sadzicie, obywatelu, farmazony

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #207 dnia: Listopada 25, 2017, 03:52:05 am »

Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dopiszę. Gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować, niech śle pod remuszko@gmail.com lub telefonuje +22 641-7190, 504-830-131. A teraz żegnam się z Państwem moją starą sygnaturką: Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem :-)

Stanisław Remuszko
Narka

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #208 dnia: Listopada 25, 2017, 01:00:31 pm »
Na ogólne życzenie ludności (parę mejli i telefonów) podnoszę poziom wody o trzy głębarki, czyli zamieszczam treść linkowanych uwag zamiast samego linku:

Prywatne uwagi spisane po wysłuchaniu wczorajszej (23.11.2017) dyskusji zorganizowanej przez Konwersatorium im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego (szef Andrzej Kostarczyk):

1. Polacy-Rodacy okazali się INNI niż część z nas sądziła.

2. Ta inność istniała od dawna, tylko się przez lata nie ujawniała.

3. Nie ujawniała się dlatego, że nie było dostatecznie silnych i wyrazistych motywów/impulsów dla takiego ujawnienia się. Okoliczności nadzwyczajne (np. wojna) nie tylko niszczą, ale i budują ludzi, aktywują w nich to, czego istnienia sami wcześniej nie podejrzewali.

4. Początkiem-zaczynem-inspiracją-zapalnikiem „buntu dusz” stała się katastrofa smoleńska.

5. Katastrofa smoleńska była propagandowym skarbem dla Ameryki i polskich rusofobów (większość społeczeństwa, przypuszczam, jest bardziej rusofobiczna niż antysemicka) oraz natchnieniem dla obywateli  ze skłonnością do wiary w spiski. Gdyby nie katastrofa smoleńska, PiS nie zdobyłby bezwzględnej większości sejmowych mandatów (> 230), a być może także zwykłej arytmetycznej większości.

6. Rzecz jasna, potrzebny był również geniusz Jarosława Kaczyńskiego, który przez lata wytrwale, konsekwentnie i bezkompromisowo głosił, że białe jest czarne [wszystkiemu winien jest Tusk oraz banda PO-PSL, po której zostały tylko ruiny i zgliszcza]

7. Porażką polskiej inteligencji jest utrzymujący się do dziś (dwa lata po wyborach) brak w miarę zgodnej encyklopedycznej diagnozy przyczyn triumfu PiS i klęski rywali.

8. Jeśli opozycja statystycznie nie wygra przyszłorocznych wyborów samorządowych, to PiS wygra następne wybory parlamentarne.

9. Żeby opozycja wygrała przyszłoroczne wybory samorządowe, musi spełnić przynajmniej trzy warunki:

a) musi zamknąć oczy, zacisnąć zęby, pójść po obywatelski rozum do głowy, odłożyć na bok prywatno-środowiskowe ambicje, i gdzie się da wystawić wspólnych kandydatów wyłonionych w lokalnych prawyborach.

b) musi przestać atakować PiS totalnie. Musi przestać wieszać na PiS zdechłe Azory. Na odwrót: trzeba PiS chwalić za dobre i ganić za złe, obydwa rodzaje opinii wypowiadając w tonie UMIARKOWANYM. W miarę możności nie reagować na prowokacje i zaczepki.

c) musi stworzyć nową i nieformalną organizację (front) jako masowy obywatelski RUCH. Nie związany żadnym statutem ani zarządem. Nie „Kod”, nie „Akcja Demokracja”, nie „Obywatele”, nie partia polityczna, nie związek zawodowy, nie stowarzyszenie w rozumieniu prawa o stowarzyszeniach,  tylko coś NOWEGO. W zasadzie chodzi o krótki (najwyżej jedna, a może nawet tylko pół strony znormalizowanego maszynopisu), bardzo spokojny, lecz wyrazisty i stanowczy  Manifest Demokratyczny, który ideowo mogłaby poprzeć część istniejących partii, związków, stowarzyszeń, organizacji, mediów i środowisk. To bardzo trudne zadanie dla polityków-dyplomatów, a może po prostu dla umiejętnego dziennikarza: każde słowo musi być na starannym rachunku; nie może być zbyt ogólnie, ale i zbyt konkretnie; nie może być zbyt łagodnie, ale i zbyt ostro. Pół kartki!

d) Pod takim dokumentem można by zbierać podpisy i mówić o sobie: my, sygnatariusze Manifestu Demokratycznego.

Stanisław Remuszko
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #209 dnia: Listopada 25, 2017, 01:42:33 pm »
"Z niczego znakomitą chciał zostać osobą,
Konspirował z samym sobą"
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki