Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - draco_volantus

Strony: 1 ... 78 79 [80]
1186
Hyde Park / Re: Lem a agresja USA (i Polski tez) na Irak
« dnia: Maja 05, 2006, 02:55:46 am »
Cytuj

Ale to nie usprawiedliwia agresji. Wiesz ilu irackich cywili zamordowali amerykanscy zoldacy pod pretekstem demokratyzacji tego kraju?

Ja nie powiedziałem, że usprawiedliwia  ::)
znasz poglądy Marka Edelmana na ten temat?
Cytuj
Doktorze Keller, popełnia Pan błąd, który niestety często zarzuca Pan innym. Otóż nie napisałem ani słowem, co ja uważam w tej sprawie.

Obiema rękami się podpisuję
Ale większość zazwyczaj nie ma racji co nie :]

1187
DyLEMaty / Re: Manipulacje genetyczne a moralność
« dnia: Maja 05, 2006, 02:51:00 am »
W "Był sobie raz na zawsze Król" T. H. White'a jest to fajnie wytłumaczone o różnicy między wojnami międzygatunkowymi, a wojnami toczonymi w obrębie jednego gatunku
"Tylko kilka gatunków mrówek i termity prowadzą wojnę w obrębie jednego gatunku, jest ona rzadziej spotykana w przyrodzie niż kanibalizm". No oczywiście jest to też pewnego rodzaju spłycenie, ale ogólny sens jest bardzo mądry ;)

1188
Hyde Park / Re: Lem a agresja USA (i Polski tez) na Irak
« dnia: Maja 04, 2006, 06:36:39 pm »
Cytuj
Przyznaje, ze niewiele z tego nie rozumiem.

chyba jednak nie rozumiesz  ;)
Cytuj
sprzecznosci w jego wypowiedzi?

bo świat jest bardzo skomplikowany i prawie "nigdy żadna decyzja nie posiada" (chce jakąś nagrodę za ten tekst xD) wyłącznie pozytywnych albo negatywnych stron. Gdyby wszystko było proste jak słonko to "nie trzeba byłoby się nad niczym" ->(polonish sprache uber alles!!!) zastanawiać.
Danke

1189
Lemosfera / Re: Pochodzenie Lema
« dnia: Maja 04, 2006, 06:27:13 pm »
hehe, Ty nie znasz polskiego a ja łaciny i nie wiem co to znaczy ad personam i co teraz?
8)

1190
DyLEMaty / Re: Manipulacje genetyczne a moralność
« dnia: Maja 04, 2006, 06:25:17 pm »
To jest myslenie czternastolatka maziek sorry  ::)

1191
DyLEMaty / Re: Manipulacje genetyczne a moralność
« dnia: Maja 04, 2006, 01:11:49 pm »
Kiedyś na polskim dostałem plusa za zdefinowanie zła  ;D
Jest to wkraczanie w wolność osobista drugiego człowieka, a dywagacje co jest wkraczaniem a co nie jest to już - jak powiedziałby Kipling - zupełnie inna historia. Ciekawym jest natomiast wkładanie tej definicji do tego sporu: wiem, że da sie znaleźć szczęśliwych ludzi (którzy mówią o sobie, że są szczęśliwi) wśród najbardziej chorych, którzy są chorzy od urodzenia, czyli możnaby inknąc ich narodzin przez aborcję.
Właśnie po trosze z tego punktu patrzy Golem na człowieka. A okrucieństwo jest takim samym odchyłem jak altruizm -> ale ja lubię bardziej to drugie :]

1192
Lemosfera / Re: Pochodzenie Lema
« dnia: Maja 04, 2006, 01:01:36 pm »
<rotfl>
o człowieku Ty jesteś jakis ten tego
Primo: Nie należę do żadnego towarzystwa
Drugie Primo: wyciągasz wnioski bez faktów (to, że użyłem zwrotu "wieśniacki" nie znaczy, że nie doceniam rolników, sam jestem ze wsi i rok w rok pracuje na polu lolq)
Trzecie Primo: może i zakompleksiony, a może nie Jakie to ma k**** znaczenie? Jestem mniej wartościowym człowiekiem? -> to było czepianie sie textów w twoim stylu. W zasadzie mogłem Cię ocenic już po Twojej rozmowie z chmurą, gdzie nie skminiłeś przenośni o kibolu, ale ja nie oceniam ludzi po inteligencji, a przynajmniej staram się
Pozdrawiam

1193
Lemosfera / Re: Pochodzenie Lema
« dnia: Maja 03, 2006, 11:07:23 pm »
Ciekawy punkt widzenia Kagan -> przemyślę to, ale uważam tekst, że ludzie uciekają w alkohol i narkotyki ze strachu przed prawdą za wieśniacki tekst godny Paulo Coelha (nie wiem czy tak sie to pisze), a nie jakiegoś powaznego gościa sorry

1194
Prezentacje maturalne / Re: [M] Fantasy i Science-Fiction
« dnia: Maja 02, 2006, 03:48:13 am »
fibonacci -  niech Ci swieci :]
A-cis - racja
A ja mam na półce konan: godzina smoka, ale też nie czytałem, za to filmy mają świetny klimat :)
Ja tylko cytowałem Sapkowskiego, który twierdził, że fantasy powstało od magazynu weird tales i właśnie howarda
Uzdrawiam

1195
Prezentacje maturalne / Re: [M] Fantasy i Science-Fiction
« dnia: Kwietnia 30, 2006, 11:03:52 pm »
trylogi sapkowskiego michk ?? jakiej trylogi????
Falcor -> to nie Tolkien wymyślił fantasy tylko Howard.
A ja przeczytałem ponad 200 książek fantasy jak kiedyś liczyłem :>
W tym kontekście dobrym wyboram jest conan z Cymerii i Czarnoksięznik z Archipelago również, bo czym jest trylogia Hein tej samej autorki, jeżeli nie tym samym co Czarnoksiężnik... tylko że sf zamiast fantasy. Proponowałbym rozbudować wątek z Ursulą K. Le Guin ponieważ jest to autorka która odnosiła sukcesy zarówno w fantasy jak i w sf. Uznana przez Lema oraz czytana przez Sapkowskiego i... przeze mnie :] Bardzo kobieca pisarka -> to jej główny atut
Uzdrawiam i życze powodzenia

1196
DyLEMaty / Re: Manipulacje genetyczne a moralność
« dnia: Kwietnia 30, 2006, 10:35:15 pm »
A czytasz z monitora? Mogę poszukać ;)
Jak znajdę dam znać
Golema przetłumaczono tylko na 3 języki: niemiecki ( świetny tytuł: Also sprach Golem) , japoński i czeski. Sam też pożyczyłem z biblioteki, była to z resztą pierwsza książka Lema jaką przeczytałem (nie licząc Pirxa i Bajek Robotów w dzieciństwie). Wydaje mi się, że Lem nie napisał książki lepszej od GOLEMA XIV w całym swoim życiu.
Uzdrawiam

1197
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Kwietnia 28, 2006, 11:51:23 pm »
Cytuj
Wlsnie ogladnalem GITS 2 (pirwsza czesc widzialem ze 4 lata temu), tylko ze po japonsku z Chinskimi literami.  Ladne obrazki w 2ce, ale kurna nic nie zrozumialem...najgorzej bylo wtedy kiedy ta jedna babka (pani, dama, kobieta; sorry feministki) w bialym fartuchu gadala o czyms przez 10 minut...myslalem ze padne ze znudzenia.  

Nie dość, ze po japońsku to z chińskimi literami  ;D
Nie dziwota, że dwójki nie zrozumiałeś, chociaż fakt -> Jedynka była lepsza

1198
DyLEMaty / Re: Manipulacje genetyczne a moralność
« dnia: Kwietnia 28, 2006, 11:33:40 pm »
Golem wypowiada się na ten temat.
A Lem napisał później, że "Doświadczenia te są jakby "skrzynkami", które poukładane jedna na drugiej dają schody, po których wdrapałem się na to piętro, z którego odzywa się Golem. " Mówi też, że najbliżej jako człowiekowi myślącemu o gatuku ludzkim z ewolucyjnego punktu widzenia jest mu do tego co powiedział Golem. W ogóle GOLEM XIV jest wg mnie najbardziej niedocenioną książką Mistrza, może ze względu na trudny język? Przytoczę z pamięci pierwsze zdanie: Ledwoście dziczki odbili od pnia poznania, ku abstrakcji dążycie, a nie możecie odżałować naoczności. Sama esencja.
Uzdrawiam
Aha, Falcor spłycił temat. GMF to pikuś. Chimery zwierzęce już średnio, ale kiedy zaczniemy eksperymentować z własnym mózgiem......

1199
Lemosfera / Re: Pochodzenie Lema
« dnia: Kwietnia 19, 2006, 03:15:17 am »
"dopiero nazistowskiemu  ustawodawstwu zawdzięczam świadomość, że w moich żyłach płynie żydowska krew"
Lem
:)

1200
Lemosfera / Re: Lem nie żyje.
« dnia: Kwietnia 05, 2006, 08:06:21 pm »
Co z fotorelacją? Rachel? no sekundę temu tego powyżej nie było :)
Jureczek - racja, ale weź pod uwagę, że żeby chociaż przeczytać ze zrozumieniem dzieła Lema trzeba wyjątowej inteligencji. Wyjątkowa inteligencja wyklucza masowość.
Terminus - tu nie da się nic zmienić. Trzebaby chyba zaczekać na dalszą ewolucję ludzkego gatunku - mam tu na myśli głownie zespół genów odpowiedzialnych za wysoki iloaz inteligencji :]
Dziwię się, że jeszcze nikt nie zdał relacji z pogrzebu Mistrza.
Ludzi było niewielu, jak piszą na forach: "przybyła rodzina i najwierniejsi czytelnicy". Rodzina nie chciała przemówień, więc pogrzeb trwał bardzo krótko.

Strony: 1 ... 78 79 [80]