Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 140
31
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Października 19, 2023, 10:24:12 pm »
Chyba mam zbyt skarlały horyzont aby choć otrzeć o taki aż pułap analiz, mam tylko prostą i niewyrafinowaną nadzieję, ze kilka osób stanie przed TK jak ten już przestanie być dodatkiem do prezesa a kilka innych będzie musiało oddać za niesłusznie użytkowane kuwety.
Jak się staje przed TK?

32
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Października 19, 2023, 09:15:59 pm »
Pominęłaś że układ POPIS się kruszy.
Przypominam, że PiS nie miał już szans w 2015 roku. Wystarczyło, żeby Bronek nie prowadził żadnej kampanii, tylko se jeździł i machał ludziom ręcami. I powtarzał, że jest fajny i że jest fajnie, a jak coś to rząd rządzi i do Kopacz z problemami. On jednak uznał za stosowne uczynić się tubą propagandy peowskiej. I jeszcze jakby nie napompowali Kukiza. Wtedy by PiS wygrał wybory, ale bez większości. Coś jak teraz. Pisałem o tym wielokrotnie.  Nie rozumieja, że mieli ciężkiego fuksa i to się zemściło. Wymyślili sobie, że są tacy super i genialni.

Zawinił modus operandi kaczyzmu, czyli oparcie się na polityce wdzięcznościowej, moralnym wzmożeniu i inteligenckim skrzywieniu. Wszystko to uczyniło rząd PiSu niewiarygodnym, niestabilnym, nieprzewidywalnym i nieskutecznym partnerem na arenie międzynarodowej. Pokazywałem to na modelach, czyli przykładach pokazujących mechanizmy. Modelem takim jest Parys i jego wynurzenia Wprowadzenie segregacji śmieci: Unia zobowiązywała do wprowadzenia segregacji, ale oni sami rozszerzyli tą segregację nie zważając na nic. Mamy wreszcie kwestię zboża: najpierw wzmożenie: musimy sprowadzić z Ukrainy, kto nie chce to ruska onuca itp. Potem afera bo uderzyło to w rolników u nas i następne wzmożenie, o kierunku przeciwnym. W tle moralnej słuszności są zaś jakieś firmy, kręcące lewe interesy na ukraińskim zbożu. Pisowskie i peowskie. Tak to jest że w tle wzmożenia są jakieś lewe interesy.

PiS nie zabezpieczył też naszych interesów przy okazji dili z Ukrainą. Jeśli oni konsekwentnie odrzucają zasadę, że nie ma wdzięczności w polityce, a w zagranicznej liczy się tylko siła i brak siły to nie mogą konsekwentnie osiągać powodzenia, bo to jest tak, jakby ktoś się uparł że na lotni lata się pod wodą.

Tutaj mamy poruszany czasem problem tzw. false flagi. Jest bowiem taka grupa tzw. cuckkonserwatystów, którzy uznają, że lewicowe oszołomstwo jest jedynie słuszne, ale my jesteśmy za głupi i jeszcze tego nie rozumiemy, potrzebujemy więcej czasu. Jak my wprowadzimy program lewicowy w życie to lewice wtedy nie będzie w stanie go wprowadzić, bo już będzie wprowadzony. I PiS się w to wpisuje, ochoczo realizując lewacką agendę, jak GLOBCIO. Fit for 55, autka elektryczne i tym podobne. Trzeba było wsłuchiwać się w głosy płynące z obozu rządzącego, które wyrażały entuzjazm dla takich pomysłów, jak zabranie ludziom samochodów i własności.

II

Przejdźmy teraz do innej sfery działalności, która jest równie ważna. Tryumf w wyborach zależy bowiem od preferencji wyborców ale i od frekwencji: ilu ludzi pójdzie a kto zostanie i z jakiej opcji. Obecnie, w przeciwieństwie do lat 90-tych ubiegłego stulecia mamy wysoką frekwencję bo ludzie odnoszą wrażenie, że stoją przed realną alternatywą, praktycznym wyborem. A nie albo komuchy albo ich kable jak wtedy. PiS się nie odnalazł w tej rzeczywistości, o czym zapodaje materiał linkowany już przeze mnie Przeszpieg:

https://medium.com/@przeszpieg/pis-przegrał-312f1777b27e

Zapodam tu główne fragmenty wg mnie:


Marketing, a w szczególności marketing polityczny, to sztuka wymyślania opowieści i wpajania ich odbiorcom poprzez ekspozycję na nie i kotwiczenie ich hasłami przywołującymi później skojarzenia przy powtarzaniu. Co robi opozycja totalna? Sączy zmyślone historie. O Andrzeju Dudzie, który rzekomo złamał Konstytucję. O Macierewiczu, który miałby być rosyjskim agentem. O Polexicie i izolacji Polski. O żelaznej brzozie. O rusofobie Kaczyńskim, który teraz ma być prorosyjski.To pisowskie… być może epitafium: Kto w to uwierzy?Psychologia perswazji mówi, że jeśli otrzymamy informację z dwóch lub więcej źródeł, uznamy ją za potwierdzoną, prawdziwą, szczególnie, jeśli trafia w nasze oczekiwania i chcemy, by była prawdziwa. Gdy sami przekażemy ją dalej, stajemy się zaangażowani — teraz już będziemy jej autentyczności bronić.Ludzie są dziś bombardowani tymi fałszywymi narracjami z wielu mediów i kierunków. Zmieniły się też media. Dawniej były jednokierunkowe, typu push, jak radio i telewizja, gdzie odbiorca był bierny. Później pojawił się internet, zaliczający się do mediów typu pull, informacja na żądanie. Dziś media weszły w kolejną fazę interaktywności: odbiorca sam staje się przekaźnikiem. Podając dalej przekaz, angażuje się osobiście, stawia na szali reputację. To oznacza, że będzie konsekwentnie brnąć i bronić przekazu, często nawet, gdy dowie się, że przekazał fejka.Kto raz powtórzył „jebać PiS”, czy przekazał znajomym w internecie treści zaserwowane przez totalnych spin doktorów, nie wycofa się łatwo. Zaangażował się — engagement to kluczowe pojęcie w marketingu internetowym. Przeszedł symboliczną inicjację w sekcie.

Kolejnym ze schematów komunikacji ZP jest publikowanie przekazu i brak działań na rzecz rozpropagowania go. W pewien sposób wynika to z tego, że stosują komunikację ze świata prawno-akademicko-publicystycznego w dziedzinie, która rządzi się prawami marketingu, PR, komunikacji wizualnej.Prawnicy publikują orzeczenie raz, we właściwej formie i uważają świat za poinformowany. Wykładowcy poruszają jeden temat raz do roku. Dziennikarze piszą artykuł i zajmują się czymś innym. W polityce to… nie działa.Polityk, który z wykształcenia jest często prawnikiem czy wykładowcą, robi konferencję albo daje wywiad — i uznaje, że wiadomość dotarła, resztą zajmą się krasnoludki. Wrzuci tweeta, no, to już w ogóle się narobił.Tymczasem komunikacja w polityce rządzi się prawidłami marketingowymi. By dotrzeć do świadomości odbiorcy, trzeba:a) w ogóle do niego dotrzećb) zakotwiczyć informacjęc) utrwalić jąDlaczego reklamy są powtarzane do znudzenia i atakują z różnych mediów na raz? Dlatego, że to działa. Polityk, który jest prawnikiem, wykładowcą czy naukowcem — informuje. Zazwyczaj raz.

Dlatego PiS nie poradził sobie np. z Polexitem, demokratyczną opozycją. Kaczor raz powiedział, że opozycja kontynuuje tradycję Bloku Demokratycznego z 1947 roku i koniec. A to powinno być w każdym kroku wyciągane. Już powinna być przygotowana narracja, że opozycja demokratyczna zdobyła 15 mandatów a totalna dwieście ileśtam. Powinni konsekwentnie utożsamiać totalność z totalitarnością. Ale nie. W inkryminowanym artykule jest przykładów więcej. Nie chodzi tu o nakręcanie się przykładami, ale o stworzenie takiego centrum przekazu reklamowego. Tymczasem PiS z racji swej struktury ma olbrzymią bezwładność: nikt nic nie zrobi, bo ktoś inny nakabluje Kaczorowi i przedstawi w krzywym zwierciadle. Tu też działa inteligenckie skrzywienie, że bądźmy mili, to inni też będą mili, wszyscy chcą być mili, etc. Unia jest źle poinformowana, ale my wyjaśnimy nieporozumienia, które są nieporozumieniami i staną się ona porozumieniami. PiS zaniedbał też stworzenie siły politycznej, która by opowiadała historie których kaczystom nie wypada opowiadać.

Jakie były skutki w/w? Część elektoratu PiS przerzuciło się na inne partie. Nie przyciągnięto niezdecydowanych/nieinteresujących się. Zmobilizowali elektorat totalsów i go poszerzyli. I jest jak jest. Ponieważ reprezentują silną żeńską energię więc nie wezmą odpowiedzialności, tylko wszyscy będą winni a nie oni. A nie powiedziałem o ostatnich spotach Ziobry. Są one przykładem neomarksizmu w czystej postaci, gdzie kobiety są klasa uciskaną a mężczyźni uciskającą. Dobrze się to skończyć nie mogło. O Konfie będzie kiedy indziej.


33
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Października 19, 2023, 05:22:02 pm »
W Sierakowskiego się wpisuję dodatkowo.
Nie no jak możesz wyciągać z tekstu, w którym nie ma słowa o niedojrzałości, niedojrzałość? Co najwyżej degeneracja jest.
Łęcka jest jaka jest i nie dotrzesz do niej w ten sposób.
Sam artykuł:
https://medium.com/@przeszpieg/pis-przegrał-312f1777b27e
nie jest o społeczeństwie.

o.

34
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Października 17, 2023, 03:48:16 pm »
Najlepszy wynik w ostatnich wolnych wyborach to mało?

Moje wypowiedzi są ciekawsze od owego Fukujamy, który bredził. Na blogu opisałem sytuację kaczyzmu.

Konfederacja.
Konfederacja liczyła na napływ elektoratu niezadowolonego z rządów PiS i z opozycji opozycji totalitarnej. PiS z kolei prowadził tzw politykę Wokulskiego i liczył na przejęcie elektoratu Konfederacji. Elektorat ten miał otrzymać kasiorkę, np. 500+ i inne rozwiązania dla młodych. Miał zobaczyć że to PiS skutecznie broni polskich interesów w Unii Europejskiej, a Solidarna Polska to już w ogóle. No nie pykło. PiS dlatego, podobnie jak opozycja sekował Konfę, był np. zakaz podpisywania się pod projektami Konfy, a rozwiązania tam proponowane przepychał pod swoją marką. Jako swoje pomysły. Co szkodziło kaczystom raz na jaki czas przyjąć projekt Konfy, i tak sie to zmienia na komisjach itp.? No nic.
Konfederacji mocno zaszkodziły różne akcje Korwina, jedzenie psów, itp. Było to nie do przyjęcia dla nowego narybku. Poszedł on do Hołowni, który tylko płakał nad konstytucją. Mimo wszystko mamy wzrost tego ugrupowania, które przez 4 lata nie zabezpieczyło sobie kandydatów na listy. Weszła jednak Karina Bosak zamiast Korwina. Nie jest to czymś nieoczekiwanym:
W Polsce powszechne jest oczekiwanie partii wodzowskiej. Każda partia musi mieć wodza który poprowadzi. Wymagane prawem rozwiązania są fikcją. Kult wodza Tuska przekroczył w kampanii wszystko, co pisowce uczyniły z Kaczorem. Logicznym jest zatem powstanie partii klanowej: nie sam wódz ale razem z krewnymi i znajomymi: skoro Bosak jest super wódz to jego żona też pewnie jest fajna i na nią warto głosować. Tylko ona jest w ciąży i w związku z tym padnie ofiarą histerycznych ataków razemek, co może się skończyć tragedią. Jak jesteś kobietą to nikt tak cię nie zbluzga, nie zwyzywa, zgnoi, jak aktywistka walcząca o prawa kobiet, o ich godne traktowanie.

Polska Jest Jedna i Bezpartyjni Samorządowcy
O tych ugrupowaniach nic nie wiem, czy one czasem nie przejęły około 4 procent elektoratu PiS, zirytowanego lewackimi ekscesami partii rządzącej? Przynajmniej PJJ? To by tłumaczyło sekret słabszego wyniku. Jeśli premier Morawiecki wychodzi na debatę sam przeciw wszystkim to czyja jest wina? Że nie zapewnił sobie sojusznika?

Problem tu też jest taki: w obliczu jakiegoś porozumienia najpierw trwa akcja wzmacniania swojej pozycji: partnerzy bluzgają na siebie, wyciągają szczury z szafy itp. Aby zapewnić sobie lepszą pozycję. Z PiSem się tak nie da bo wpada on w tryb wzmożenia: powiedział! O mnie źle powiedział!, obraził!, aaaa jestem ofiara.
* PiS prowadzi marketing wyborczy według zasady, którą nazywam strategią Wokulskiego. Stara się pokazać jaki jest skuteczny, szczodry. Realizuje swój program, jako pierwsza partia w historii. Wykazuje sprawczość. Te punkty, według logiki PiS, zapewnią sukces wyborczy. Wokulski to zbuduje Izabeli kolejny tunel albo przekop, to otworzy kluczową autostradę /…./. Izabela Łęcka gwiżdże na umizgi leszcza Wokulskiego i gzi się po kątach z kuzynem cwaniakiem, bo leci na jego udawany angielski akcent.

35
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Października 11, 2023, 11:05:27 pm »

Jakby ktoś szukał przyczyn tryumfu Kaczora.

36
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 21, 2023, 03:03:42 am »
Nie da się ukryć, że obecna retoryka i ruchy rządzących w kwestiach ukraińskich budzą obrzydzenie. /.../
Tzn niby co?

37
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Września 21, 2023, 01:22:01 am »
Ahsoka Biała
>>Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście.<< Pwt 30,15-20. Jest to tekst ogólnie znany i znaczący. Mamy przed sobą dwie drogi: albo drogą Pańską, która da szczęście i drogę zaprzaństwa, która przyniesie nieszczęście i śmierć.

W piątym odcinku serialu Ahsoka pojawia się duch mocy Anakina Skywalkera, który znany był wcześniej pod mianem Lorda Vadera. Jak wiemy z Powrotu Jedi zakończył on panowanie Sithów w Odległej Galaktyce spuszczając Imperatora Palpatine do szybu wentylacyjnego i ratując w ten sposób swojego syna Luka Skywalkera [2]. Teraz pojawia się on przed Ashoką, która w poprzednim odcinku przegrała walkę z Baylanem i wpadła do wody. Przypuszczalnie w tej wodzie znalazła się w niesamowitym elemencie świata przedstawionego jakim jest Świat Między Światami [3]. Świat ten jest co do swej istoty jedną z patologii tzw Filoniverse, obok rezurekcji Maula, wielorybów z silnikiem w zadku i innych. Poszlaki, jakie znajdujemy w odcinku wskazują, że Ahsoka wpadła tam cała, w sensie cieleśnie. Anakin jest zaś duchem mocy bo umarł w Powrocie Jedi, co było słuszną decyzją fabularną.

image

W każdym bądź razie Anakin stawia przed Ahsoką podobny wybór: żyj, albo umrzyj! Jest to ewidentna  inspiracja wspomnianą Księgę Powtórzonego Prawa (Deuteronomium). W tym przypadku życie oznacza podążanie drogą Jedi, a śmierć niepodążanie. Jest też interpretacja taka, że śmierć oznacza śmierć zwykłą, czyli Ahsoka rezygnuje z ratunku, który jest niezbędny, aby przeżyła. Wpadła bowiem do morza po przegranej walce z Baylanem, który ją pokonał.

Sam Anakin, który jest zainspirowany tzw. Dobrym Łotrem, nie jest tu bez winy, bo sam ostro nabroił jako Vader. Ahsoka ma przez niego traumy gdyż obwinia się z powodu przejścia Anakina na Ciemną Stronę. Obawia się, że jako jego uczennica ma skłonność do owej Ciemnej Strony, uważa, że po Anakinie odziedziczyła tylko okrucieństwo, śmierć i zniszczenie. Że nie ma nic wartościowego do przekazania swojemu ewentualnemu padawanowi, czyli uczniowi. Padawan to taki uczeń Jedi, który pobiera nauki towarzysząc rycerzowi w rutynowej działalności. Taki giermek na nasze. Filoni w swej patologii wysłał padawanów na wojnę i kazał tym dzieciom dowodzić oddziałami klonów [4]. Cały ten absurd widać w całej jego okazałości dopiero teraz – przy okazji aktorskiego serialu a nie kreskówki. Ahsoka ma poczucie winy z powodu śmierci dowodzonych przez nią żołnierzy też.

image

Serial wprowadzał te wątpliwości w poszczególnych odcinkach, stąd brały się zarzuty o grę aktorską, o to, o sio. Uważnie trzeba oglądać, to się pojawi niezakończenie szkolenia, obawa przed nauczaniem itp. Baylan ma tu dużą rolę, bo ma zdolność przenikania umysłów i wyciąga na wierzch wiele obaw Ahsoki , dzięki czemu wygrywa. Ale jak ją teraz przeczyta to powinien pojąć, że nie ma szans i ewakuować się pośpiesznie, nawet w sposób niezorganizowany. Konstrukcja serialu jest koronkowa (nie to co Andor): we wcześniejszych odcinkach Filoni umieszcza strzelby, które następnie wypalają.

Anakin tłumaczy Ahsoce, że nie miała szans zapobiec jego przejściu na Ciemną Stronę i nie jest za nie odpowiedzialna, że czasy są ciężkie, że jego dziedzictwo to jest dziedzictwo wszystkich poprzednich Jedi, że ma co przejmować. Że ma czego uczyć padawana, czyli ucznia, czyli giermka. Ahsoka odrzuca   pokusy Ciemnej Strony [5] i wybiera życie. Następuje figura chrztu, a więc zanurzenie w wodzie, z niej wynurza się już inna Ahsoka: Ahsoka Biała. Jest to nawiązanie do Gandalfa, który został przywrócony do życia jako Gandalf Biały po jego walce z Balrogiem. Dalej mamy nawiązanie do Jonasza, gdyż rozpoczyna się podróż w brzuchu wieloryba niczym Jonasz.

Pojawia się tu pytanie: czy taka konstrukcja serialu powoduje odpływ publiki? Ludzie zniechęcali się objawami kryzysu Ahsoki, że to niby słaba gra aktorska, że nie umiom, że scenariusz nieudany, etc. Dlatego wydaje się, że zarysowanie problemu powinno zająć góra jeden odcinek (epizod), aby nie zniechęcić widza. Podobnie było w Star Treku Dziwne Nowe Światy, gdzie z kolei bohaterowie odbiegali od tego, co zastaliśmy 60 lat temu w serii TOS. I w trakcie serialu nabierają zgodności, głównie dzięki przybyszowi z innego serialu, Niskie Pokłady, Boimlerowi. Też na początku były narzekanie na emocjonalnego Spocka i jego przerysowane uśmiechy. Ale romansu z Kaplicą nie odkręcą bo był.

Jakby to był film to by zarysowali problem w pierwszym akcie i ludzie by go przesiedzieli, skoro kupili  bilety. A tu 4 odcinki to trwało 3 tygodnie, czyli miesiąc, bo 4 odcinki w 3 tygodnie wychodziły i jeszcze dodatkowy tydzień oczekiwania na 5. Odcinki wychodzą o 3 nad ranem i moje wrażenie po obejrzeniu 5 odcinka były takie:

Obejrzałem własnie szereg obrazów, które są głębokie, ale ich znaczenie jest niejasne. Jak na 3:50 no nawet nawet. Moje domysły z recki 1 połowy sezonu się spełniają. Zielona słaba, fabuła w połowie przewidywalna, a w połowie jw.


image

Niestety kilka razy trzeba to obejrzeć aby zatrybić o co idzie. Ale to bez gwarancji sukcesu. Jestem przerażony brakiem recepcji powyższych odniesień i oczywistych inspiracji w szerokich kręgach odbiorców, którzy nie znają tematyki niestety. W przypisach będą ciekawe linki interpretacyjne dlatego. [6]

II Sabinka

Sabinka jest przedstawieniem alternatywki z fioletową grzywą: kobieta około trzydziestki zachowująca się jak rozkapryszona 14-latka i nie łącząca końcówek zbytnio. Styki nie działają. Stąd ona konsekwentnie reaguje z opóźnieniem i niczego się nie uczy. Jest jej poświęcony odcinek 6, gdyż w poprzednim nie występowała. Teraz Ahsoka leci w wielorybie cały czas a epizod zajmuje się wydarzeniami w sąsiedniej galaktyce, która nie jest chyba zupełnie oddzielną galaktyką, tylko satelitarną. Coś jak Obłoki Magellana.

image

I znowu jakieś tam elementy nabierają sensu: kosmiczne wieloryby zwane purgilami migrują sobie między galaktykami, a ta planeta Peridea jest ich cmentarzyskiem – miejscem, gdzie przylatują aby umrzeć. A na poprzedniej planecie zbierają się przed lotem transgalaktycznym. Pojawia się Wielki Admirał Thrawn, ale nie ma odniesienia do roli jego, bo przecież Imperator zginął [2] i Thrawn musi aspirować do roli nowego władcy. Powinien on jednak odpuścić, bo Imperium upadło i nie ma o co się szarpać chyba z Nową Republiką? Powinien iść do kina i obejrzeć sekłele, aby zrozumieć że do czasu pojawienia się Najwyższego Porządku może zawiesić działalność. Albo niech by sobie wykupił dostęp do DisnejPlasa.


Poznajemy w tym odcinku motywację wspomnianego Baylena Skolla, który wyznaczył sobie rolę metafizyczną niemal: przerwania cyklów zmian władzy, przerwania rywalizacji jasnej i ciemnej. Czegoś takiego, co jeszcze się konkretnie wyjaśni w następnych odcinkach. Nie zobaczymy tam raczej Grogu i Mando, a szkoda (bo już odcinek bez głównych bohaterów był). Z innych ciekawych postaci pojawiły się Wiedźmy z Dathomiry w postaci 3 matek. Chcą one uciekać bo czegoś się tam boja. Thrawn chce wracać. Wszyscy chcą wyślizgać Sabinkę, Thrawn chce wyślizgać Baylena i tak tam knują sobie. Co na to Sabinka? Wyrzuca sobie to, co nabroiła w odcinkach wcześniejszych i rusza na poszukiwanie Ezry. W poprzednim serialu – Rebelianci – Ezra spacyfikował Thrawna nasyłając na niego Purgile. Wieloryby te następnie wywiozły ich w miejsce niewiadome, cały czas nie wiemy skąd inni wiedzą, że akurat na tą Peridee się udały?

image

W każdym razie Sabinka znajduje Ezrę i jak to nie będzie wielka miłość to nie wiem. Kennedy mogła tu położyć veto, bo silna, dzielna niezależna nie potrzebuje mężczyzny i miłości. Kot wystarczy, którego Sabinka już ma. Tu jest zatem największa zagadka serialu, w Mandalorianinie romans Mando-Bo Katan zablokowali na razie. W każdym razie znaleźli się a o różnych detalach światotwórczych będzie kiedy indziej. Thrawn nie ma nic przeciwko zostawieniu całego towarzycha na miejscu. Coś się zbliża. I na tym się rzecz kończy. Sabinka oczywiście nie zajarzyła, że może być przynętą i idą jej tropem siepacze, wstydzi się też powiedzieć Ezrze, że poddała się i umożliwiła intrygę. Rozkmini to przypuszczalnie w następnym odcinku, jak ją dopadną. O drugorzędnych elementach świata przedstawionego jak konio-wilko-wierzchowiec będzie później. Podobnie o ślimakach, które mogą życiem zapłacić za ekscesy bohaterów. Sabinka nie informuje o upadku imperium i śmierci Palpusia, wygląda to tak jakby była oddzielna bańka Filoniwersum która umiarkowanie się zazębia.

Macie małą egzegezę, uznałem bowiem, że jest niezbędna. Recenzja będzie później.

Przypisy:
1. https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1323494,skrajna-ahsoka

2: Uwagi o sekłelach w tym kontekście odrzucam jako niezorganizowane.

3 https://www.gry-online.pl/newsroom/star-wars-wyjasniamy-czym-jest-swiat-miedzy-swiatami/z5267cc

4. Bo w prekłelach chyba tego nie było? Czy było? Jak było to sam Lucas to wprowadził, sójka mu w bok.

5. Wcześniej mistrzowsko pokazane, gdy rzuca blondi Shin Hati o ścianę.

6.

https://www.starwarsnewsnet.com/2023/09/what-did-ahsoka-learn-in-the-world-between-worlds-swnn-roundtable-discussion.html

https://youtu.be/IwliOqtOFfE?si=0PWnGaECCS-HwgHq

38
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 20, 2023, 02:53:01 am »
Mówiąc krótko za dużo fejków było głoszone przy okazji. Jak będą nowe fejki to będę na bieżąco komentował.
Pani Szostak przerzucona z list KO na Lewicę za 9 miesiąc np.

39
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 19, 2023, 03:44:31 am »
Co do samej ciąży to jest ona stanem naturalnym i jak idzie to idzie a jak coś to się leczy. 
Uhm...a jak się nie da leczyć
wtedy zaczynasz od ustaleń Trybunału magistra Stępnia. A potem zespół Downa przeżyje

40
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 17, 2023, 04:13:06 pm »
https://i.ibb.co/C7LSSvz/kermitokurlakiboce.jpg
W ogóle jesteś w stanie sformułować jakąś własną myśl bez "tata, a Marcin powiedział"?
Nie, gdyż istnieje pani Szostak i akcja Wyborczej, że aborcja jest for fun.
https://i.ibb.co/qdmvypH/364657233-2586033694885941-1423601428213575997-n.jpg
Co do samej ciąży to jest ona stanem naturalnym i jak idzie to idzie a jak coś to się leczy. Ma ona też dobre strony - jak urodziłeś to wiesz, że dziecko jest twoje.

Co do pani Jandy, jakby miała ona powiedzieć coś do rzeczy to by nie miała nic do powiedzenia. I tu jest sedno jej ściemy.

41
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 16, 2023, 06:03:50 pm »
Tego typu granie Jandą, to już Samolińska (z Razem) celnie podsumowała, i to dobrych kilka lat temu...
https://tvn24.pl/polska/bardzo-duzo-osob-chociazby-pani-janda-nie-znalo-zapisow-tego-projektu-ra681948
Cytuj
Samolińska powiedziała, że jest przeciwna twierdzeniom, że Polacy nie wiedzą, przeciwko czemu protestowali. - To jest traktowanie ludzi jak idiotów - podkreśliła.

Tak było. Było pierdzielenie farmazonów czyli typowe napędzanie histerii, potem się coś tam wyjaśniło i sprawa się rypła. To czemu Janda pierniczyła skoro nie wiedziała? To typowa histeria, jak ze zmartwychwstaniem Diduszki.

42
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 16, 2023, 02:46:51 pm »
A Krystyna Janda powiedziała, że do każdego poronienia będzie wzywan prokurator.
Jaki jest obecnie stan prawny?

43
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 16, 2023, 03:02:29 am »
Kodeks karny nie niweluje przestępczości, ludzie kradną, gwałcą, zabijają więc aborcja nielegalna nie jest tu jakimś fenomenem.

44
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 15, 2023, 02:38:15 am »
Ciąża to nie choroba, mniej uciążliwa od rozwodu.
Znaczy rodziłeś i rozwiodłeś się?
Od krowy nas różni umiejętność obserwacji i analizy.

45
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 14, 2023, 05:17:19 pm »
Ciąża to nie choroba, mniej uciążliwa od rozwodu.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 140