Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 446063 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1380 dnia: Grudnia 13, 2020, 02:20:59 pm »
Dziś jest 13 grudnia 2020. Trzydzieści dziewięć lat temu też była niedziela, i do naszych drzwi zapukał sąsiad z dołu z wiadomością o stanie wojennym i żebym włączył telewizor.
 
Co miałem do powiedzenia – powiedziałem dawno:

http://remuszko.pl/stan_wojenny.php

i dziś nie zmieniłbym nawet przecinka. Ciekaw jestem natomiast, jaki procent pełnoletnich Polaków wie dziś COKOLWIEK na temat tamtego historycznego wydarzenia oraz CO konkretnie wie.
 
Zza biurka można tylko gdybać. Aktualnych sondaży na portalach brak. Całkiem możliwe, że dla pokolenia urodzonego w latach osiemdziesiątych i później (większość Narodu?) sprawa nie tyle nawet poszła w zapomnienie, co nie została w ogóle zapamiętana. Mam tylko nadzieję, że CBOS – opoka naszej socjometrii – już bada rozkłady wiedzy i opinii na ten temat, oraz że wkrótce ogłosi wyniki.

Zanim to nastąpi, każdy może rozejrzeć się, ile też świec zapłonie dziś w oknach. Przypuszczam, że w mojej optycznej okolicy (tysiąc ursynowskich  mieszkań) nie zobaczę ani jednej.

R.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2020, 03:20:11 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1381 dnia: Grudnia 13, 2020, 06:45:51 pm »
A podwyżki zimowe ?
Chodzi mi o luty i marzec 1982.
Czy to nie było dokuczliwsze ?

Gwoli przypomnienia, bo to umyka :
https://naszeblogi.pl/44002-podwyzka-cen-jaruzelskiego-1
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1382 dnia: Grudnia 13, 2020, 08:31:23 pm »
To chyba nazywa się OT.

Wychodzę o 19:30 na balkon - z lornetką.

R.

I znalazłem, jeśli nie jestem ślepy, dwa niepewne światełka. Niepewne, bo może to są przyokienne lampki? Nie wiem. w każdym razie około 1000 mieszkań.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2020, 09:34:20 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1383 dnia: Grudnia 13, 2020, 08:32:20 pm »
Na polowanie ?
:)
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1384 dnia: Grudnia 14, 2020, 12:18:50 pm »
Nie wiadomo, i szybko raczej nie będzie wiadomo, "jaki procent pełnoletnich Polaków wie dziś COKOLWIEK na temat wprowadzenia tamtego historycznego wydarzenia oraz CO konkretnie wie". Dowiedziałem się, że CBOS nie ma tego na tapecie. Okrągła XL rocznica przypada za rok.
Kombatancko pozdrawiam wszystkie rozumne i dobre patryjotyczne Babcie oraz Dziadków :-)

R.

[195850]
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1385 dnia: Grudnia 15, 2020, 06:37:28 pm »
Do wczoraj mylnie sądziłem, że – aby kupić buty przez internet z domową dostawą – wystarczy przesłać sprzedawcy własne personalia i pocztowy adres oraz z góry zapłacić. Sprawa okazała się jednak tak skomplikowana, że nie potrafię jej załatwić. A pilna pospolitość skrzeczy, bo akurat wczoraj zrobiła mi się prawdziwa dziura w przechodzonym bucie.
 
Jak się nazywam, gdzie mieszkam oraz ile centymetrów wynosi długość mej stopy (27,5; męska ósemka albo osiem i pół) – jeszcze pamiętam. Jak wyglądają piękne brązowe buty – też wiem z reklamy wiszącej na popularnych portalach:
 
https://www.banggood.com/Men-Genuine-Leather-Non-Slip-Casual-Office-Oxfords-p-1490898.html?currency=EUR&utm_source=criteo&utm_medium=cpc_brand&utm_content=all&utm_campaign=cs-shoes-emea-en&cur_warehouse=CN&ID=291224.
 
Gdyby sprzedawca podał numer swojego konta, już bym mu przelał należność (bodaj 170 zł), i już te buty jechałyby do mnie (ponoć z Chin). Jednak nima  letko. Trzeba się naprzód zarejestrować i zalogować na specjalnym formularzu, a potem wypełniać kolejne instrukcje.
 
Tych procedur nie rozumiem. Umysł nie ogarnia. Z rozpaczy klikam w co popadnie, by przejść do swojego bankowego konta (PeKaO), ale nic z tego. Nic się nie dzieje.
 
Dzisiejsza starość wydaje się gruntownie inna niż starość moich rodziców, dziadów i poprzednich pokoleń. Tamci starcy pod koniec życia nie musieli się niczego uczyć. Owszem, w XXI wieku mogę w swej tępocie nadal spokojnie wegetować. Lecz nic ponadto.

R.

Świat się zmienia również przyziemnie. Mam rewelacyjną wiadomość z Państwa Środka, że zamówione wczoraj buty fizycznie wyjechały dziś na Ursynów...   

[196000]
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2020, 05:42:56 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1386 dnia: Grudnia 18, 2020, 05:13:43 pm »
Buty butami, internat internatem, ale chyba powinienem utworzyć specjalny podwątek z podtytułem: "Świat się zmienia"...

Właśnie moja ulubiona pani Olejnik - o, przepraszam, inna moja ulubienica, czyli agencja Sputnik - doniosła, że sportowy Pan Bóg o ksywie CAS w pokojowej intencji oficjalnie zakazał rosyjskiej głowie państwa wstępu na trybuny Igrzysk Olimpijskich.
 
Jak zareaguje rosyjski prezydent? Przypuszczam, że nie da sobie w kaszę dmuchać i wjedzie na stadion czołgiem T90 M Proryw, jak to od lat ma we zwyczaju podczas odwiedzania różnych krajów w Europie i na świecie.

Najbliższa letnia Olimpiada - przesunięta z bieżącego roku - ma odbyć się między 23 lipca a 8 sierpnia 2021 w tym samym mieście (Tokio :-) Za waszą wolność i naszą!

https://pl.sputniknews.com/swiat/2020121813536346-sputnik-rosja-zakwestionuje-zakaz-obecnosci-putina-na-igrzyskach-olimpijskich/

[722]
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1387 dnia: Grudnia 19, 2020, 02:07:02 pm »
Jako samotny forumowy prekursor tematu kowidowego, odnotuję dla porządku taką oto konstatację: rok po pojawieniu się wirusa, rozpoczyna się bezprecedensowy eksperyment biologiczny w całej współczesnej historii ludzkości, polegający na próbie wstrzyknięcia wiadomej szczepionki nie tysiącom czy milionom, ale miliardom Homosapiensów!

Jaka szkoda, że Mistrz tego nie może komentować...

R.

[196851]
 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1388 dnia: Grudnia 20, 2020, 10:57:06 pm »
Wiarygodność, czyli wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wim_Hof

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1389 dnia: Grudnia 22, 2020, 04:07:17 pm »
1. Dlaczego hasła "Litwinienko" od 14 lat nie ma w Encyklopedii PWN?

2. Nie wiadomo, czy człowiek o nazwisku Skripal istnieje. Niestety, nie wiadomo też, jak brzmi wyrok niezależnego brytyjskiego sądu w sprawie otrucia go przed trzema laty.

3. Ciekawy najnowszy fejk: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020122113555887-fsb-skomentowala-sledztwo-nawalnego-sputnik/

R.

[394]
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1390 dnia: Grudnia 22, 2020, 04:36:17 pm »
hasła "Litwinienko" od 14 lat nie ma w Encyklopedii PWN

Są za to książki Litwinienki i o Litwinience w księgarni PWN:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Przestepcy-z-Lubianki,68483897,p.html
https://ksiegarnia.pwn.pl/Wysadzic-Rosje,68717008,p.html
https://ksiegarnia.pwn.pl/Truciciele-z-KGB-Likwidacja-wrogow-Kremla-od-Lenina-do-Litwinienki,621626448,p.html

Nie wiadomo, czy człowiek o nazwisku Skripal istnieje.

Skoro "Московский комсомолец" twierdzi, że istnieje, to kto jak kto, ale ty przeczyć nie powinieneś ;):
https://www.mk.ru/politics/2018/04/23/stalo-izvestno-kto-mozhet-skryvatsya-pod-psevdonimom-otravitelya-skripaley.html

Niestety, nie wiadomo też, jak brzmi wyrok niezależnego brytyjskiego sądu w sprawie otrucia go przed trzema laty.

Znane jest rozstrzygnięcie (wstępne, co prawda) sądu koronera (który - co warto przypomnieć - jest, wedle brytyjskiego zwyczaju prawnego, ostateczną instancją tam, gdzie istnieje niskie prawdopodobieństwo postawienia oskarżonych przed wymiarem sprawiedliwości) w powiązanej z otruciem Skripalów sprawie Dawn Sturgess:
https://www.wiltshire.gov.uk/media/3904/Scope-ruling-Sturgess-20-December-2019/pdf/Scope-ruling-sturgess-20-december-20191.pdf
Od którego zresztą córka zmarłej odwołała się do sądu wyższej instancji, zarzucając koronerowi zawężenie przedmiotu postępowania, przez pominięcie roli władz Rosji. Sędziowie Sądu Apelacyjnego Anglii i Walii przychylili się do jej wniosku:
https://www.judiciary.uk/wp-content/uploads/2020/07/R-GS-v-HM-Senior-Coroner-for-Wiltshire-and-Swindon-Judgment.pdf
Stwierdzając przy okazji co następuje:

"On 4 March 2018, Sergei Skripal and Yulia Skripal were poisoned by Novichok in Salisbury, Wiltshire in England. Novichok is a military-grade nerve agent and there is evidence which indicates that the Novichok may have originated in Russia.
Two  Russian nationals, Alexander Petrov and Ruslan Boshirov, had travelled from Russia to the United Kingdom at the beginning of March 2018. They visited Salisbury on the  day of the poisoning. The United Kingdom Government believes that those two individuals are intelligence officers from the Russian military intelligence service (“GRU”) and were seeking to kill Mr Skripal, who is a former GRU officer. Police inquiries have led to charges, including charges of attempted murder, being brought against Mr Petrov and Mr Boshirov"


Nie udawaj, że o tym nie wiesz.

Ciekawy najnowszy fejk:

Co w tym ciekawego? Metoda stara.


ps. Aha: przeniosłem twojego posta, z prostej przyczyny: bo zamiast dyskutować o faktach, usiłujesz dyskutować z faktami. Masz zastrzeżenia do nagrania Nawalnego i tekstu "Bellingcata", czy "DW" - proszę bardzo, przedstaw je (rosyjskie kontr-ustalenia, jeśli się pojawią - również), forum dyskusyjne jest od... dyskutowania, ale na argumenty, nie na zasadzie nie, bo nie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2020, 04:20:39 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1391 dnia: Grudnia 22, 2020, 07:22:51 pm »
Uprzejmie informuję moich P. T. Czytelników, że niżej linkowany wpis:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg85932#msg85932

umieściłem dziś wczesnym popołudniem na "Politycznej rzeźbie" w opozycji do głosu LA, ale teraz zajrzałem znowu, i widzę, że moderator o nicku "Q" tego wpisa stamtąd bezśladowo usunął, merytorycznie na dodatek uzasadniając swój krok.
 
Przypuszczam, że peerelowscy cenzorzy z Mysiej mieli identyczną mentalność. O tych obyczajach pana "Q" już raz na Forum pisałem [ 12 marca 2018, 9:28:18 ].

R.

[197 477]     
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1392 dnia: Marca 17, 2022, 10:53:24 pm »
Przypadkowo przeglądając dzisiaj szpargały z dzieciństwa natrafiłem na kilka (dokładnie: 5) numerów czasopisma dla młodzieży pt. Fantazja, które wychodziło w latach 1991-1992 i wówczas jakoś mnie interesowało. A tam na ostatniej stronie przykuło moją uwagę zdjęcie z satelity. Był to konkurs dla czytelników pt. "Kolumbowie A. D. 1991", którego autorem był Stanisław Remuszko. Poza tym znalazłem też kilka jego artykułów wewnątrz numerów.

Gdyby ktoś miał ochotę zabawić się po latach w zgadywanie, skany wrzuciłem tutaj.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1393 dnia: Marca 17, 2022, 11:48:58 pm »
Jasssne...tylko propozycje do dwóch zdjęć krążą mi po głowie - a nie ma tam odpowiedzi?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1394 dnia: Marca 18, 2022, 04:22:03 pm »
Odpowiedzi są tylko do dwóch pierwszych zagadek. Dla pocieszenia dodam, że jest tam też napisane, iż pierwsze zdjęcie zidentyfikowało poprawnie 14 osób, drugiego - nikt. o_O