Autor Wątek: Fakty medialne  (Przeczytany 481477 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #780 dnia: Sierpnia 28, 2013, 09:15:36 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #782 dnia: Sierpnia 31, 2013, 10:02:25 am »
To nie została rozstrzelana?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #783 dnia: Sierpnia 31, 2013, 10:42:54 am »
Z rozpędu napisałem w komentarzach pod tym tekstem (choć raczej tam już sie nie udzielam ze względu na formalny i rzeczowy poziom tego forum):
Ludu Forumowy, przecież to wszystko od początku do końca wyssana z palca nieprawda! W poważnych pismach Dalekiego Wschodu nie ma o tym nawet wzmianki. W takich straszliwych opowieściach od lat specjalizują się południowokoreańskie "Fakty" i "Superekspresy", przy których nasze brukowce to wzór dziennikarskiego umiarkowania i rzetelności :-)
VOSMB
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #785 dnia: Września 23, 2013, 06:54:49 pm »
Ciekawi mnie co sądzicie o artykule ale i wyrokach w tej skądinąd karygodnej sprawie...
http://wyborcza.pl/1,75478,14650957,Pielegniarka_cierpiala__az_umarla__Lekarze_sie_przygladali.html
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #786 dnia: Września 23, 2013, 07:36:42 pm »
Ciekawi mnie co sądzicie o artykule ale i wyrokach w tej skądinąd karygodnej sprawie...
http://wyborcza.pl/1,75478,14650957,Pielegniarka_cierpiala__az_umarla__Lekarze_sie_przygladali.html
Hmm...
Dziwi oczywiście to, dlaczego nie odebrano im uprawnień i dano tylko zawiasy.
Ale dziwi mnie też to, dlaczego sprawę rozpatrywał sąd w Chełmie. Czy nie lepiej byłoby, gdyby sprawy z danego rejonu były rozstrzygane przez losowo wybrany sąd z zupełnie innego rejonu? Przecież informatyka i telekomunikacja chyba się trochę rozwinęły przez ostatnie lata, nie można robić rozpraw na odległość? Chodzi mi oczywiście o to, by maksymalnie utrudnić ewentualny wpływ podsądnego na sędziów.

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #787 dnia: Września 23, 2013, 07:40:15 pm »
Jako pielęgniarka, powinna pewne rzeczy wiedzieć. Niekoniecznie fachowe.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #788 dnia: Września 23, 2013, 07:43:56 pm »
Przeanalizujcie proszę wyroki jakie dostała lekarka pierwszego kontaktu (do której przyszła na własnych nogach kobieta skarżąca się na nieokreślony ból brzucha i gorączkę) i wyroki jakie dostali lekarze ze szpitala, w którym ta kobieta leżała 7 dni w narastających mękach i zmarła po szeregu karygodnych zaniedbań. Na przykład ile dostał ordynator, któremu udowodniono korupcje i to, że "za robotę" wziął się dopiero, kiedy zobaczył pieniądze.

P.S. Przepitraszam, troszkę się rozpędziłem. Nie ordynator tylko v-ce, ten nie brał.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2013, 07:47:30 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #789 dnia: Września 23, 2013, 07:55:27 pm »
Jasne, że spłaszczone. Ta pierwsza, zachowała się właściwie heroicznie (przyjęła bez kolejki i nie wziątkę).
Zapewne, wiele więcej zrobić nie mogła. Kara dla niej bez sensu.
Ordynator, jak zrozumiałem, będzie miał odrębną sprawę.
Ale, ale...gdzie leczą się sędziowie?
Zakładam, że artykuł wiarygodny.
Cooo, teraz żal...Ziobry? ;)
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2013, 07:58:04 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #790 dnia: Września 23, 2013, 09:06:49 pm »
E tam, Ziobro się w tej kwestii niesławą okrył, nie mówiąc, że wstrzymał polską transplantologię na kilka lat.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #791 dnia: Września 23, 2013, 09:12:42 pm »
Cooo, teraz żal...Ziobry? ;)

Ziobro to był typowy PiSowiec, co to nawet jak dobre diagnozy stawiał, to nie umiał leczyć, że pozwolę sobie na medyczne metafory.

Co do samej sprawy, to mnie nie dziwi, sprawność naszego aparatu sadowniczego walczy o lepsze ze skutecznością systemu opieki medycznej, to i efekty widać...

ps. Wracając na chwilę do tematu wątku:




"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #792 dnia: Września 24, 2013, 10:44:22 pm »
Tekst o osądzonych lekarzach wrzuciłem z dwóch powodów. Po pierwsze dobrze znam jedną z osądzonych osób - konkretnie lekarkę, która jako pierwsza badała pacjentkę. Myślę, że jeśli aniołowie schodzą na Ziemię - to ona jest takim aniołem dla wszystkich pacjentów, z jakimi miała kiedykolwiek do czynienia. Nie znam lekarza bardziej oddanego ludziom.

Druga sprawa to oczywiście ta niesamowita dysproporcja. Lekarzowi pierwszego kontaktu wymierza się kare niemal identyczną (nawet zakładając, że istotnie jest winny, co jest bzdurą), jak lekarzom ze szpitala, w którym pacjentka leżała 7 czy 8 dni nim zmarła. Dlaczego nie dostali zakazu wykonywania zawodu? To proste, bo chełmska chirurgia przestałaby praktycznie istnieć.

Porażka wymiaru sprawiedliwości, o którym mam mniemanie jakie mam tak czy tak. Artykuł rozmija się  prawdą w paru dość istotnych szczegółach (np. nie mówi, że owa lekarka nie mogąc stwierdzić nic pewnego kazała udać się do szpitala, gdyby po kilku godzinach nic się nie poprawiło itd.). Rzadko już odczuwam wstręt ale tym razem tak.

Co mnie smuci? Rzadko czytam komentarze w GW ale wczoraj przeczytałem kilka - nikomu się światełko nie zapaliło, że coś tu nie gra. Czyli naród głupieje.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #793 dnia: Września 24, 2013, 11:17:57 pm »
Chyba oszalałeś. Komentarze w trzeciej góralskiej prawdzie księdza Tischnera są dla Ciebie miarodajnymi wskaźnikami stanu umysłów Narodu?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Fakty medialne
« Odpowiedź #794 dnia: Września 25, 2013, 08:54:13 am »
Jednakowoż, zawsze na ogół, jak już je czytałem, występował jakiś odsetek ludzi piszących racjonalnie a nie w celu wyrównania własnych krzywd i tego, że zostali źle przez Pana Boga potraktowani poprzez dokopanie innym - a tu mi tego procenta zbrakło - aczkolwiek czytałem je, kiedy ich liczba wynosiła coś chyba 10, a teraz już mi się nie chce.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).