Autor Wątek: Właśnie stworzyłem...  (Przeczytany 200453 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #435 dnia: Września 18, 2023, 10:30:19 am »
Drugie imię to nie przypadek i to Ty jesteś autorem?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Retsam

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 106
  • Niepowodzenie jest najlepszym nauczycielem
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #436 dnia: Września 18, 2023, 11:08:10 am »
jebuki sprzedaję! jebuki sprzedaję! tanio dobre jebuki sprzedaję!  ;D

https://jebuki.pl/

Zabawne i w zaskakującym graficznym stylu, chyba 'fin de siècle'. Posyłam siostrze 'kociofilce'.  :D
'The mind that opens to a new idea never returns to its original size': Albert Einstein

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #437 dnia: Września 18, 2023, 11:28:09 am »
Zabawne i w zaskakującym graficznym stylu, chyba 'fin de siècle'.
Tennielem pachną. Ilustracje:)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #438 dnia: Września 18, 2023, 11:58:48 am »
Drugie imię to nie przypadek i to Ty jesteś autorem?

A to po zdjęciu nie poznałeś?  ;D

Drugie imię 'dowodowe' to mam w zasadzie inne, ale internetowe - tak. No i napisałem, że sprzedaję, co chyba na jedno wychodzi  ;)

Olka,
Coś w ten deseń - 1 i 3 Grandville, a w 2. Richard Newton

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #439 dnia: Września 18, 2023, 01:30:33 pm »
Mroczne widno, imperator, Zakapturzony Zamaskowaniec? Hoko, Ty chyba fanem "Starłors" jesteś, tylko się nie przyznajesz 8).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #440 dnia: Września 18, 2023, 01:47:07 pm »
...drony będą przynosić flaszki? O żadnych flaszkach nie słyszałem. Inne rzeczy tak. Książki: tak. Bomby: tak. Ale flaszki?..
...artykuły pierwszej potrzeby...


Hehe ;D
Super. Sztos. Jestem pod wrażeniem :)
Trochę przypomina styl Kira Bułyczowa.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #441 dnia: Września 18, 2023, 02:28:04 pm »
No i napisałem, że sprzedaję, co chyba na jedno wychodzi  ;)
Mogłeś się zgrywać, jak zawsze  :P .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #442 dnia: Września 18, 2023, 03:15:11 pm »
jebuki sprzedaję! jebuki sprzedaję! tanio dobre jebuki sprzedaję!  ;D

https://jebuki.pl/

Zabawne i w zaskakującym graficznym stylu, chyba 'fin de siècle'. Posyłam siostrze 'kociofilce'.  :D

Pieskofilom też możesz podesłać, w Kociołapkach jest i dla nich sporo  :)

Mroczne widno, imperator, Zakapturzony Zamaskowaniec? Hoko, Ty chyba fanem "Starłors" jesteś, tylko się nie przyznajesz 8).

A gdzie tam jest z nazwiska wymieniony Zakapturzony Zamaskowaniec?  ;D No, pierwsza seria mi się podobała, a potem...


No i napisałem, że sprzedaję, co chyba na jedno wychodzi  ;)
Mogłeś się zgrywać, jak zawsze  :P .
Ja się zgrywam? Ja się zgrywam? Wyłóż stówę, to się przekonasz, czy to zgryw, czy twarda rzeczywistość  ;D


Hehe ;D
Super. Sztos. Jestem pod wrażeniem :)
Trochę przypomina styl Kira Bułyczowa.

To jeszcze fragmencik z tego odcinka - bo tu, wbrew pozorom, bardzo istotne kwestie są poruszane  :)

Stasiek mówi, że tylko patrzeć, jak sztucznie inteligentne drony będą torby nosić, muchy łapać, dzieci bawić, budyń gotować, włosy czesać, kwiatki zapylać, buty czyścić, na rurze tańcować, z mostów skakać, po plecach drapać, kartofle kopać, za potrzebą latać, chmury przeganiać, na obcych szczekać, jałmużnę dawać, kominy czyścić, wiersze pisać, a może nawet pić za dwóch albo za trzech.
– Co? – mówi Tobek. – Pić też będą? I to za trzech od razu?
– Tak jest – mówi Stasiek – tak właśnie będzie. Tak będzie, nie inaczej, ja wam to mówię. Nie słyszeliście w telewizorze, jak straszą robotami? Że zamiast ludzi będą pracować i bezrobocie będzie. A ja powiadam wam, zaprawdę powiadam wam, że to jeszcze nic. Pracować za ludzi mogą roboty do woli, nie będziemy płakać, tylko leżeć i zbijać bąki. Ale jak roboty pić za nas zaczną – o, wtedy dopiero będzie zgroza i katastrofa we wszystkich siedmiu wymiarach. No bo, powiedzcie sami, co nam wtenczas pozostanie?
Spojrzeliśmy z Tobkiem na siebie, cholera, już po nas.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #443 dnia: Września 18, 2023, 03:51:51 pm »
Nie, dobrze, uwierzę bez wykładania stówy ;) . Panie, za stówę (znaczy, zarobioną a nie wydaną) to ja mogę nawet w życie pozagrobowe uwierzyć ;) . Drony, drony. Ale żaden nie podrobi wzroku jednego z moich 5 kotów, który włazi między mnie a małżonkę do naszej łożnicy, a małżonka machinalnie przez sen czule go okrywa swoja kołdrą, że leży jak w beciku, tylko łeb wystaje. I jak się budzę rano to on zawsze patrzy mi świdrująco prosto w oczy, z cynicznym uśmieszkiem i nieukrywanym poczuciem wyższości "i co, gdzie jesteś ty, a gdzie jestem ja, hę? Kto jest bliżej Pani lamusie"?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #444 dnia: Września 18, 2023, 04:12:09 pm »
A skąd wiesz, że kot akurat to chce powiedzieć? A może "Jezu, ledwo żyję..."

Fragmencik z Wieści, akurat w temacie

Po czym poznać, że kot się śmieje? Ba... Pewnie w tej chwili wydobyliście z pamięci zdjęcia czy rysunki „roześmianych” kotów... Tak, z jakichś powodów większość ludzi przyjmuje, że śmiech ludzki i śmiech koci są jakoś do siebie podobne. Tymczasem prawda jest zupełnie inna i śmiech kota nie ma nic wspólnego z tymi przejawami mimiki i gestykulacji, które śmiechowi towarzyszą u ludzi. U kotów te aspekty śmiechu w zasadzie nie występują, wszystko zaś, co śmiechowi kota towarzyszy, w całej swojej rozmaitości typów i gradacji, od przelotnego uśmieszku po „tarzanie się ze śmiechu”, wszystko to mieści się w specyficznym wyrazie oczu, nieznacznym ruchu głowy, ukradkowym drgnięciu wąsa. Może jedynie to, co u ludzi nazywamy „sikaniem ze śmiechu”, miałoby paralelę u kotów, ale i tak bardzo przybliżoną. To jednak kwestia na osobną pogadankę – tu jedynie powiemy, że w zasadzie nie zdarza się, żeby ze śmiechu kot sikał do kuwety...

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #445 dnia: Września 18, 2023, 04:22:43 pm »
Sam lezie, no to chyba, że masochista, i to seryjny ;) . Poza tym wiem, co mówią do mnie koty!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #446 dnia: Września 18, 2023, 08:23:33 pm »
A gdzie tam jest z nazwiska wymieniony Zakapturzony Zamaskowaniec?  ;D

Gdzie, gdzie... Na samym dole strony (a czy z nazwiska? może i lepiej, że Sheeva publice darowałeś ;)):

"...traf chciał, że parę dni wcześniej oglądałem film o kosmitach, to i od razu mi się skojarzyło. Tytuł był, jeśli mnie pamięć nie myli, Mroczne widno. (...) Nawet nie myślałem, że kosmity są takie wredne. To nie ma żartów, zwłaszcza jak się trafi taki Zakapturzony Zamaskowaniec – o, wtenczas przerąbane na całego..."

A wcześniej jeszcze:

"na końcu i bez ostrzeżenia wstawione jest zdjęcie autora przebranego za MROCZNE WIDNO"

Gdzie taki cosplay, modnie mówiąc, tyż coś znaczy ;).

No, pierwsza seria mi się podobała, a potem...

Pierwsza, czyli tak zwana Oryginalna Trylogia, kiedy jeszcze widno nie było? To czemu do tego Widna odwołanie, nie do niej? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie stworzyłem...
« Odpowiedź #447 dnia: Września 18, 2023, 09:41:27 pm »
To jeszcze fragmencik z tego odcinka - bo tu, wbrew pozorom, bardzo istotne kwestie są poruszane  :)
A dzięks.
Taaa... chciałbym mieć połowę Twojej wyobraźni :)