Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Solaris]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 05:11:09 pm »
Skojarzenie, za które sam siebie chciałbym spalić na stosie jako bluźniercę ;) , ale go nie uniknę.
Jeden pan, twórca w swojej klasie ceniony (a nawet wielbiony), ale bardzo daleko mu do Lema (bo sprawnym rzemiechą od komiksów reklamujących zabawki jest), snuł - podobne Mistrzowym, okołosolarisowym - opowieści, że improwizował, do okoliczności się naginał, retconował, i ogólnie sam nie wiedział dokąd jedzie...
https://www.youtube.com/watch?v=Uf4KmEu-jPg
Tymczasem ze stosownej encyklopedyjki wynika, że niekoniecznie była to stuprocentowa prawda:
https://gijoe.fandom.com/wiki/Silent_Interlude#Behind_the_scenes
I teraz się zastanawiam, czy Patron się również krygował?
2
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Dzisiaj o 05:04:26 pm »
Cóż. Mam nadzieję, że Q coś tam wymyśli. Żeby nie było nieporozumień - Picard nie był tak zły jak Discovery.
3
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 04:58:03 pm »
Pojawił się pełniejszy zwiastun drugiego sezonu "PIC":

https://www.startrek.com/videos/watch-star-trek-picard-season-2-first-look
[Zapowiadany powrót Q, jakieś temporalne zabawy (wzmianka o "Road Not Taken" wygląda na nawiązanie do "ORV"), odborgizowana ku własnemu zdumieniu Seven... Hmm...]

Oraz całkiem zgrabna fan-animacja komputerowa - "Cleared For Departure":

Tudzież jakiś ostatni podryg (skurcz pośmiertny?) "New Voyages":
4
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Golem XIV]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 04:40:32 pm »
Geniuszy nigdy nic nie zadowoli :)

Tu gładko pętlimy do Stapledona, z jego "Odd Johnem", czołową dla "GOLEM-a..." inspiracją, i johnową krytyką ludzkiej literatury. (Skądinąd, O.S. powtórzył ten wątek raz jeszcze każąc Syriuszowi, z perspektywy wrażliwego psiego słuchu, skreślić czlowiecze instrumenty i wykonania muzyczne.)

wtedy koło 20tki kompletnie mnie rozczarował, bo chociażby miesięcznik "Fantastyka" był bardziej wciągający

Ja - w zbliżonym wieku - chłonąłem go jak objawienie, zaczął mi za coś na kształt prywatnej biblii robić. Dziś, z perspektywy czasu, byłbym bardziej krytyczny, a i mam świadomość, że niektóre książkowe tezy sam Lem brał w nawias:
https://solaris.lem.pl/ksiazki/apokryfy/golem14/155-komentarz-golem14

Swoją drogą: ciekawe o ile radykalniejsza, mniej nadziei zostawiająca, byłaby wzmiankowana krytyka, gdyby ją nie superkomputer (do pokrewieństwa z nami się jednak poczuwający), a Ocean S. ją wygłosił?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Dzisiaj o 03:19:55 pm »
Geniuszy nigdy nic nie zadowoli :)

[Ostatnio przejrzałem  pobieżnie i wyrywkowo jubileuszowy egzemplarz ale sobie poczytam całość - po 35 latach - wtedy koło 20tki kompletnie mnie rozczarował, bo chociażby miesięcznik "Fantastyka" był bardziej wciągający].
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 03:04:45 pm »
Ten twór/potwór to maszynowy faszysta - dla kaprysu wykłada to, co jest bezcelowe i przydatne anihilacji.

Że niby GOLEM jak Zołzikiewicz, chce powiedzieć Ohydkom, że są durnie? IMHO jednak wierzył w nasz gatunek (minimum tę jego część, z której miały być komputery) i usiłował dobrymi radami (i takimż przykładem) zachęcić go do wejścia na ścieżkę autoewolucji ("odrzucając człowieka, ocali się człowiek"). Zachęcić od niechcenia jednak, bo w sumie homosapy ;) - w których widział raczej swoich akuszerów, niż rodziców - mało go obchodziły.
7
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 02:57:10 pm »
Rozwiązania z pewnością cenne (i pomysłowe), ale jakoś to mało lemowskie, że połowa konkursu kręciła się wokół spraw związanych z kultem bóstwa Kap-Eh-Thaal...  :-X
8
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:13:01 pm »
W miniony weekend w warszawskiej Rotundzie PKO Banku Polskiego, w samym sercu Warszawy, odbył się #Hack4Lem, hackathon online, w którym udział wzięło niemal pół tysiąca osób z całej Polski.
(...)
Zwycięzcami w kategorii biznesowo-technologicznej zostały następujące projekty:

I MIEJSCE: „Twój Druh” – mechanizm wykrywania anomalii płatniczych, który informuje bliskich właściciela konta o nietypowych zachowaniach, zwłaszcza u osób cierpiących na choroby psychiczne.
    II MIEJSCE: „Stokenizowane bony” – rozwiązanie blockchain generujące bony, które mogą zostać wydane tylko we wskazanych instytucjach w określonym czasie, aby stymulować poszkodowane sektory gospodarki w trakcie kryzysu.
    III MIEJSCE: „BankVenture” – Usługa, która transformuje umowy bankowe do postaci krótkich, fabularnych opowiadań zawierających wszystkie kluczowe zapisy.

Natomiast w zadaniu związanym ze zwalczaniem cyberprzemocy wygrały:

I MIEJSCE: „HateSilencer” – dodatek do przeglądarki, który dzięki technikom NLP i Machine Learning potrafi wykryć na stronach internetowych różne objawy internetowej przemocy, takich jak mowa nienawiści, czy obrazy o nieodpowiedniej treści.
    II MIEJSCE: „Przerwij spiralę hejtu” – projekt zwracający uwagę na krzywdzące czyny i komunikaty, poprzez uczenie pozytywnego języka komunikacji w formie interaktywnego quizu.
    III MIEJSCE: „LoveBot” – bot oparty o głębokie sieci neuronowe, który rozpoznaje mowę nienawiści i generuje miłe, wspierające wypowiedzi, które wysyła do ofiary cyberprzemocy.

https://news.microsoft.com/pl-pl/2021/06/22/hack4lem-zakonczony-setki-uczestnikow-pracowalo-nad-rozwiazaniami-przyszlosci-sprawdz-kto-wygral/
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Czerwiec 21, 2021, 08:12:25 pm »
Ten twór/potwór to maszynowy faszysta - dla kaprysu wykłada to, co jest bezcelowe i przydatne anihilacji.

Metafora :
Wykład do szczurów byłby bezmyślny. Przyczyną, że ( mimo  katastrof i tendencji do samozagłady ) gatunek się rozwija to globalna jego masowość, natomiast Golem jest jedynym przekazem.

Tyle off topu :)
Swoje skojarzenia podałem.
10
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Czerwiec 21, 2021, 04:22:55 pm »
Strony: [1] 2 3 ... 10