Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258406 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #240 dnia: Stycznia 07, 2016, 10:06:10 am »
Byłbym za zakończeniem brutalnego i bezpardonowego atakowania Liva w temacie "stosownego czasu" - odnotowawszy jednak przedtem solennie, że poglądy moje i Jego w tej kwestii różnią się o 180 stopni. Ja uważam, że brak doniesień w piątek, sobotę, niedzielę (i praktycznie cały poniedziałek - 22:09) oznacza ustrojowy dramat dla europejskiej i polskiej demokracji, Liv zaś uważa, że ten brak doniesień o niczym (takim) nie świadczy.
Mane, tekel, fares.
R.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 10:09:12 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #241 dnia: Stycznia 07, 2016, 10:11:49 am »
To Ty już sam ze sobą musisz uzgadniać, że przerwiesz atak? Jest gorzej niż myślałem!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #242 dnia: Stycznia 07, 2016, 10:27:20 am »
Oto dzisiejsze Słowo Boże (http://wyborcza.pl/1,75477,19436433,ataki-na-kobiety-w-kolonii-policja-zatrzymala-kilku-sprawcow.html#ixzz3wXrEh3J7):

Cytuj
Niemieckie media krytykowane są za spóźnione poinformowanie opinii publicznej o zajściach w Kolonii. Drugi program telewizji publicznej ZDF przyznał, że nieuwzględnienie tego wydarzenia w głównym wydaniu wiadomości w poniedziałek było błędem. Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwrócił uwagę, że jeszcze we wtorek pierwszy program telewizji publicznej ARD na swojej stronie internetowej pomijał fakt, że domniemanymi sprawcami byli obcokrajowcy.

@ Maziek
Z wrodzonej delikatności pominąłem Twą podłą rolę w znęcaniu się nad Livem (scripta manent) w kwestii "stosownego czasu" - no, ale skoro się prosisz...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #243 dnia: Stycznia 07, 2016, 10:52:00 am »
Ale gdzie ja się znęcam? Wydobyłem Twoje, moim zdaniem istotne pytanie i nie pytam liva, co to dla niego znaczy "stosowny", tylko wszystkich o fakt: kto poinformował najwcześniej i kiedy. Ja się nie czepiam, tylko drążę fakty, czy ktoś doniósł o tym wcześniej. A jak już miałbym pytać kierunkowo (co nie znaczy: atakować), to Nexa, bo każe zmienić gazety, to na które? Które doniosły najwcześniej? Dla mnie to jest istotna różnica: NIKT nie poinformował - nie poinformowały gazety A, B itd.

Policja zatrzymała "kilku sprawców". Rozkoszni są.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #244 dnia: Stycznia 07, 2016, 01:14:38 pm »
Znęcasz się, znęcasz, tylko nie chcesz tego nazwać po imieniu. Wedle współczesnych postępowych psychobijoenergoterapeutów domaganie się rzeczowej odpowiedzi na zadane pytanie (nie na jakieś inne) jest typową molestancją, która już wkrótce będzie karalna jako czynność psychopatyczno-sadystyczna, zboku jeden! A u mienia ruki swabodnyje, ja się dawno odżegnałem, wysumitowałem i przeprosiłem na oczach! Przyznaj się i Ty, publicznie wyznaj grzech i skrusz swą hardość, póki czarni, znaczy się czarci (brrr...) po Ciebie nie przyjdą...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #245 dnia: Stycznia 07, 2016, 10:49:52 pm »
O ile moje odczucia jeszcze coś znaczą, to oświadczam - nie czuję tego znęcania. Może szkoda... 8)
Względem meritum, czyli "stosownego czasu" miałem na myśli media w Polsce. Niemieckie dały ciała i za to przeprosiły. By tutejsze mogły być szybsze, musiałyby mieć tam swoich korespondentów (może miały?).
Skoro nie mają, to działają metodą kopiuj-tłumacz-przytnij-wklej.
Nie było z czego kopiować.
Cytuj
Póki co nie wierzę, aby informacja o takich zajściach w Polsce nie została podana przez ŻADNĄ gazetę/stację natychmiast.
W Nowy Nok gazety nie wychodzą. Świąteczne numery były w czwartek, następne w poniedziałek.
Internetowe jednak - co innego, te mogły realnie, myślę, w sobotę.
Swoją drogą, gdyby jednak jakiś korespondent...to byłaby gratka. Poinformować o tym Niemców przed Niemcami.  :)
Aprop przeniesienia wątku...idee, które grają istotną rolę w tej sytuacji mają znamiona religii. Zwłaszcza gdy chodzi o stosunek do faktów - ich interpretacji zawsze w jedną stronę i wywijania pojęć. Oraz  stosowną dozę fanatyzmu.
Przecież to jest język kazania niedzielnego;
http://polska.newsweek.pl/dlaczego-polska-musi-przyjac-uchodzcow,artykuly,369894,1.html
Z wątkiem profetycznym;
Dlatego nie będę odpowiadać na wasze pytanie, czy przyjmę pod swój dach syryjskich uchodźców. Nie odpowiem na zarzut, że moja troska o ich los to „głupota ukryta po płaszczykiem tolerancji” oraz idiotyczna poprawność polityczna. Nie będę dyskutować z tymi, którzy uważają, że trzeba bronić Europy przed zalewem uciekinierów z krajów arabskich. Bo inaczej przyjdą i zarżną nas na ulicy. Albo zgwałcą nasze córki.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2016, 11:05:58 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #246 dnia: Stycznia 08, 2016, 09:12:01 am »
Patrzę na to wszystko z nieco innej perspektywy niż Wy, bo moje dziecko pracuje w Hamburgu. Na szczęśćcie na Święta i Nowy Rok przyjechała do domu, bo gdyby nie to byłaby spora szansa, że pojawiłaby się gdzieś w mieści, bo tak się tam, przynajmniej dotąd, żyło, przestrzeń miejska jako bezpieczna kawiarnia. Patrząc jak Niemcy zabierają się za robotę, to chyba mija.

Z pary puszczanej przez policję - ale funkcjonariuszy, a nie rzeczników komend i ich wierchuszki - wynika to, o czym byłem przekonany od początku: policja doskonale wiedziała co się święci i w czasie zajść wylegitymowała około 80-100 zawodników, większość z nich to nie byli żadni "wcześniejsi" imigranci tylko "uchodźcy" - Syryjczycy z obozu. Przy okazji ci policjanci mimochodem mówią coś takiego: uff, to jednak wcale nie byli mężczyźni z Północnej Afryki, którzy od roku działają w Kolonii w gangu ulicznym. No - uff.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #247 dnia: Stycznia 08, 2016, 11:04:57 am »
No i w spokojnych solidnych Niemczech mamy dwa problemy "nowego typu", jak powiedziałby Marks.
Pierwszy, to zagrożenie fizyczne od uchodźców.
Drugi, to poprawność polityczna blokująca elementarny obieg informacji w społeczeństwie.
Dla mnie to drugie jest gorsze. No, ale może tak było tylko za pierwszym razem i już się nie powtórzy?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #248 dnia: Stycznia 08, 2016, 03:06:09 pm »
Ja uważam, że brak doniesień w piątek, sobotę, niedzielę (i praktycznie cały poniedziałek - 22:09) oznacza ustrojowy dramat dla europejskiej i polskiej demokracji, Liv zaś uważa, że ten brak doniesień o niczym (takim) nie świadczy.

Masz widać wyższe zdanie o tych standardach niż liv, stąd opóźnienie widzisz dramatem. liv - jak sądzę - uważa, że jest normalnie, bo jednak w ogóle o sprawie poinformowano. I w niedługim czasie nawet uczciwie.

Ja w tym zresztą też nie widzę jeszcze dramatu tylko kryzys przywództwa p. Merkel (formalnego w Niemczech i moralnego/tzw. miękkiego w Unii) oraz podległej jej administracji różnych szczebli, tudzież jej szeroko pojętego biznesowo-medialnego zaplecza. Widać bowiem, że to przywództwo okazało się bodaj bardziej antydemokratyczne i skłonne do matactwa niż nixonowe w czasach Watergate. (Wszelkie ośmiorniczki i kamieni kupy naszych ministrów na tym tle to pikuś...)

Dramat to dopiero może być, jak się z kryzysu sensownych wniosków nie wyciągnie...

Z pary puszczanej przez policję - ale funkcjonariuszy, a nie rzeczników komend i ich wierchuszki - wynika to, o czym byłem przekonany od początku: policja doskonale wiedziała co się święci i w czasie zajść wylegitymowała około 80-100 zawodników, większość z nich to nie byli żadni "wcześniejsi" imigranci tylko "uchodźcy" - Syryjczycy z obozu. Przy okazji ci policjanci mimochodem mówią coś takiego: uff, to jednak wcale nie byli mężczyźni z Północnej Afryki, którzy od roku działają w Kolonii w gangu ulicznym. No - uff.

Ano:
http://www.tvn24.pl/ataki-na-kobiety-w-niemczech-policjaci-wiekszosc-to-syryjczycy,609024,s.html
Skoro zaś przy tym co mówią policjanci - i inni siłowicy - jesteśmy...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kryzys-z-imigrantami-w-Europie-Niemcy-przyznaja-islamscy-radykalowie-moga-rekrutowac-uchodzcow,wid,17863833,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemieckie-sluzby-zaniepokojone-naplywem-uchodzcow,580806.html

Przecież to jest język kazania niedzielnego;

A znów gdy przy kazaniach niedzielnych jesteśmy... Pamiętacie takie hartmanowe?
http://hartman.blog.polityka.pl/2015/09/21/islam-czyli-normalnosc/

Ciekawe czy dziś prof. H. by owe proroctwo - obrazek, zresztą, namalował ładny - podtrzymał...

ps. Nie wiedziałem gdzie dać, to tu dorzucę... W Cesarstwie Wschodniorzymskim też się ciekawe dzieje, tyle, że po cichu:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szef-rosyjskiego-wywiadu-gru-gen-igor-siergun-nie-zyje,608203.html
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szef-gru-nie-zyje-zmarl-nagle-przyczyna-smierci-nieznana,607973.html
Ha, może to faktycznie zawały...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2016, 03:59:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #249 dnia: Stycznia 08, 2016, 03:46:55 pm »
Masz widać wyższe zdanie o tych standardach niż liv, stąd opóźnienie widzisz dramatem. liv - jak sądzę - uważa, że jest normalnie, bo jednak w ogóle o sprawie poinformowano. I w niedługim czasie nawet uczciwie.
Jestem zdecydowanie bliższy ocenie ob. Remuszki. To nie było doniesienie o tym, jak pijany rowerzysta wjechał mleczarce w bańki, ani nawet nie o tym, że w sylwestrową noc w całej Kolonii rozbito 100 nosów i wybito 10 zębów a 4 gości się powiesiło, w tym jeden dla zabawy. To jest doniesienie o czymś, co mi osobiście nie mieści się w głowie - kilkaset osób publicznie i w środku kulturalnego miasta próbuje gwałcić kobiety, a przynajmniej je obmacywać i okradać, otaczając je jak łowną zwierzynę. Sprzeciwiające się zostały pobite. To nie tylko jest masowe ciężkie pogwałcenie porządku publicznego ale także ze względu na charakter czynu jest wyjątkowo odrażające. Skutki zaś tego czynu dla świadomości obywateli moim zdaniem powalające. To nie jest doniesienie o pietruszce i że się nie pojawiło to musiała być bardzo silna cenzura, albo autocenzura.

Po drugie nie uważam, żeby poinformowano "w niedługim czasie i uczciwie" - poinformowano z musu, bo rzecz się i tak wydała. Wydarto to jak psu z gardła. Informacja o próbie masowego gwałtu na 100 czy 200 kobietach w sercu Europy nie została podana i nie byłaby podana, gdyby nie to, że siła jej rażenia okazała się nie do opanowania przez cenzurę.

Przy czym podejrzewam (nie sprawdzałem), że przez te wszystkie dni na portalach wiodących ogólnokrajowych i miejscowych dzienników pojawiały się rozmaite bardzo ważne informacje o tym, jak to rowerzysta wjechał w bańki mleczarce a drzewie utknął kot i ściągnęli go strażacy, właścicielka poczęstowała ich herbatą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #250 dnia: Stycznia 08, 2016, 06:02:20 pm »
Tym razem dostajesz moją ulubioną najwyższą notę: prawda na 129%.
Zgadzam się z każdym Twoim słowem, kropką i innymi znakami przestankowymi oraz diakrytykami. Na mój rozum, najklarowniej wyraziłeś sedno prawdy absolutnej.
Lecz zauważę też - na użytek myślącej gawiedzi forumowej - że od 1905 roku również prawdy absolutne bywają względne, przynajmniej jako ideowo-moralne. Dla naSZ (Ciebie i mnie) społeczny obieg informacji w dobie internetu ma rangę demokratycznie prymarną, a dla takiego na przykład (***, ** czy innego *****) drugo-, albo i trzeciorzędną. Jedni cali się trzęsą, innym zaś  to wisi, a nawet powiewa. Czy jedni są lepsi od drugich? Jedni są lepsi dla jednych, drudzy dla drugich, tak jak PiS i PO dla swoich zwolenników.
I już :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #251 dnia: Stycznia 08, 2016, 06:22:24 pm »
@Q
Cytuj
Masz widać wyższe zdanie o tych standardach niż liv, stąd opóźnienie widzisz dramatem. liv - jak sądzę - uważa, że jest normalnie, bo jednak w ogóle o sprawie poinformowano.
Rem, jak sądzę, pisze o tym jak powinno być - i tu się z nim zgadzam.
Ja piszę - jak jest, przynajmniej w świetle mojej wiedzy. Nie podoba mi się to, ale wiele innych spraw też mi się nie podoba. Cóż - prawa buszu, czy tam...centralizmu liberalnego.
A jak media, dla odmiany polskie potraktowały pijanego prezydenta na grobach katyńskich? - wcale nie wyemitowały tego materiału, choć wszystkie telewizje miały nagrania.
Świat ideolo dopuszcza możliwość blokady -  nawet jeśli ideolo wygląda na szlachetną.
A media nie są samotną wyspą. Tym bardziej, niezależną.
Ktoś je finansuje, ktoś ma oczekiwania...niezależne media do bajka. Przynajmniej te większe.
Realnym standardem jest więc dla mnie ich pluralizm i jasność co do właścicieli.
Brrrr...transparentność. 8)
Wtedy jak czytam nagłówki z przedświatecznej GW (pierwsze 6 stron);
- Trybunał Konstytucyjny osądzi PiSowską nowelizację
- PiS dewastuje szkołę
- PiS chce upolitycznić emerytury
- PiS zawiesza powódź
- Pis forsuje inwigilację
- PiS dobił służbę cywilną
I inne w ten deseń, to nie psuje mi świąt bo wiem, że ten typ tak ma.
Pod warunkiem, że są też inne gazety.
@ Rem
Cytuj
oznacza ustrojowy dramat dla europejskiej i polskiej demokracji, Liv zaś uważa, że ten brak doniesień o niczym (takim) nie świadczy.
Interpretator - wcale tak nie uważam.
Uważam, że ten dramat trwa znaczne dłużej, na tyle długo, że już dawno się do niego przyzwyczaiłem.
 A Ty teraz dopiero jesteś zdziwiony?
Więc różnimy się wyłącznie w czasozdziwieniach.
@Maziek
Cytuj
poinformowano z musu, bo rzecz się i tak wydała. Wydarto to jak psu z gardła.
Dyć własnie to napisałem.
Media służą do uprawiania polityki. Stąd podają tylko te informacje, które pasują do ich profilu.
Inne, niewygodne, tylko wtedy, gdy grozi to kompromitacją i utratą odbiorców.


Cytuj
Tym razem dostajesz moją ulubioną najwyższą notę: prawda na 129%.
Zgadzam się z każdym Twoim słowem, kropką i innymi znakami przestankowymi oraz diakrytykami. Na mój rozum, najklarowniej wyraziłeś sedno prawdy absolutnej.
Dam 130% - lizusostwa.  ::)
O, nie!..cofam, bo zaraz mi się obrazisz :-X...cmokierstwa.
Piękne słówko, czyż nie?
https://pl.wiktionary.org/wiki/cmokier#pl
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2016, 06:37:25 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #252 dnia: Stycznia 08, 2016, 06:27:29 pm »
@maziek, S.R.

Co do pryncypiów moralnych (jak być powinno itd.) to ja się z Wami zgadzam (Edyta: liv, widzę, zgodził się takoż ;)), tylko może ciut mniej zaskoczony jestem, bo od pewnego czasu nie mam złudzeń, bym żył w raju na Ziemi... Poczytałem sobie o amerykańskich i brytyjskich eksperymentach na ludziach (o testowanie broni chodziło), popatrzyłem na to, co prezydent Bush z wdziękiem słonia w składzie porcelany geopolitycznie wyprawiał, oglądałem Kraj nasz wojenką PO z PiSem rozdarty (która to wojenka odsłoniła przy okazji stężenie różnych zalet swoich uczestników, i wysokie ono nie było), jako i zerkałem na Zachód, gdzie politycznie wygrywają raczej cwańsi, niż mądrzejsi, i straciłem złudzenia, że wyszliśmy z czerwonego raju do raju prawdziwego, jaki nam się marzył w latach '90...
(Co nie znaczy, że stałem się zaraz zrozpaczonym antysystemowym eurosceptykiem, bo do infernalizmu też daleko.)

Dobra, może mną też trochę trzepnęło, że można próbować aż tak na chama, pod dywan, i to poważne media tak się bawią, do spółki z poważnymi politykami. Co gorsza, że przez parę dni to działa (czyli możliwe są i dziś tak potężne zmowy)...

Ale zaraz mnie uspokoiła świadomość, że to się jednak nie udało - i to za sprawą technologii - wpisów internetowych, filmowania telefonami. Bo zgadzam się z marksistami, że okoliczności raczej ludzi kształtują, lepszymi ich czyniąc (w sensie postępowania, w motywacje nie wnikam), niż na odwyrtkę. I to jest jednak postęp - dekad temu parę dało się łgać w żywe oczy latami i atomowe bombardowanie własnych obywateli po cichu uskuteczniać, a teraz ledwie trzech dni starczyło, by sprawa się rypła. I nic innego, tylko postęp technologiczny to sprawił.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2016, 08:25:45 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #253 dnia: Stycznia 08, 2016, 06:36:30 pm »
@ maziasty
Jest okazja, żeby martwe gwiazdki zmienić na żywe ludzie :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #254 dnia: Stycznia 09, 2016, 04:52:54 am »
Liv dzieki za powitanie :)
Maziek I co, jakos tak inaczej jest, jak sie jest bardziej osobiscie zaangazowanym? ;) Kiedy byly w Londynie strzelaniny pomiedzy czarnymi gangami, jedna z kul przeszla przez okno w autobusie, ok 0.5m od mojej kuzynki. Redaktorzy mainstreamowych mediow i politycy pewnie az tak czesto nie jezdza autobusami.

Q No, jeszcze troche wiecej poszperasz, to jako inteligentna bestia wyjdziesz na lepniaki, a na pewno przestaniesz sie dziwic ;)
Moglbym Was zarzucic linkami, ale po co; we wszystkich chodzi mniej wiecej o to samo. No, moze jeden, opis sie zgadza ze zrodlami tutejszymi:
http://www.pch24.pl/anglicy-ignorowali-gang-pakistanskich-gwalcicieli--bali-sie-posadzenia-o-rasizm,25058,i.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2016, 04:55:40 am wysłana przez NEXUS6 »