Autor Wątek: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski  (Przeczytany 18490 razy)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #15 dnia: Września 28, 2018, 11:05:20 am »
@Q

Cytuj
1. "Lecz znów targnęło do przodu, chronocykl zadygotał, a ja upadłem na coś elastycznego, co poddało się i zakołysało. Maszyna wypadła spode mnie, w oczy buchnął biały blask, musiałem je zamknąć, oślepiony.
Gdy je otwarłem, ogarnął mnie gwar głosów. Leżałem pośrodku wielkiej tarczy z pianoplastyku, pomalowanej w koncentryczne koła niczym cel na strzelnicy; przewrócony chronocykl spoczywał o krok, a wokół stało kilkudziesięciu ludzi w błyszczących kombinezonach."

2. "Po obiedzie doleciałem do stacji. Stoi na małej, pustej całkiem planecie. Budynek stacyjny jak wymarły, dokoła ani żywego ducha."

3. "Stałem na dnie sali Zgromadzenia Ogólnego [Organizacji Planet Zjednoczonych]"

4. tu widzę luźną wizję artystyczną – połączenie tego, że Tichy leżał tam parę razy na podłodze (rakiety) i zjawiska Ijonów multiplikacji

5. "Zgodziłem się na zielony kolor. Kierownik namawia mnie do kupna mózgu elektrycznego."

6. zastępca przewodniczącego delegacji tarrakańskiej w pełnej gali

7. 8. 9. wiadomo

10. "Ujrzałem się na sztucznym ściorgowisku; pasło się tu ze sześć czy siedem kurdli; same ładne sztuki, mierzące koło trzech hektarów."

Trafnie rozpoznałem? ;)

Nawet nie wiesz jaką radość we mnie wywołałeś  8) Wszystko bezbłędnie!

@maziek @Q

Cytuj
zapewniam że jestem lepniakem  8)
daremne moje zapewnienia. Nie będę zatem poruszał już tego jakże drażliwego tematu :-X

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #16 dnia: Września 28, 2018, 11:36:48 am »
Nawet nie wiesz jaką radość we mnie wywołałeś  8) Wszystko bezbłędnie!

Zapewne nie większą niż Ty we mnie tym, że tak dokładnie wczytałeś się w ilustrowany tekst :).

(Choć w wypadku Tarrakanina pozwoliłeś sobie na pewne - jak sądzę: świadome - odstępstwa od oryginału, bo wszak - wedle Lema - wyglądem przypominał on raczej bardzo dużą struclę, a ubrany był w fałdzistą szatę, zaprasowaną w graniaste kształty o metalicznym poblasku.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #17 dnia: Września 28, 2018, 03:03:42 pm »
@Q

Cytuj
w wypadku Tarrakanina pozwoliłeś sobie na pewne - jak sądzę: świadome - odstępstwa od oryginału
- w przypadku ilustracji bardzo ciężko na przenoszenie treści na obraz w 100% zgodnie z opisami. A to coś nie pasuje, a to coś się nie podoba ;D Starałem się raczej zachowywać główne cechy, nie wizualizowałem tego 1:1.

Jeśli jesteście zainteresowani mogę wrzucić tutaj jeszcze:
- szkice do każdej ilustracji
- animowane ilustracje na urządzenia elektorniczne
- ukryte ciekawostki (czytaj easter eggi) :P

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #18 dnia: Września 28, 2018, 03:24:03 pm »
Jak dla mnie - wrzucaj ;).

ps. Pozwoliłem sobie dać cynk o Twoim zawitaniu u nas skrzatowi, a nuż postanowi się z Tobą - w sprawie w/w ilustracji - skontaktować? :)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #19 dnia: Września 28, 2018, 04:30:54 pm »
Cytuj
ps. Pozwoliłem sobie dać cynk o Twoim zawitaniu u nas skrzatowi, a nuż postanowi się z Tobą - w sprawie w/w ilustracji - skontaktować? :)
- jak najbardziej! Dziękuję! 8)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #20 dnia: Września 28, 2018, 10:44:58 pm »
Wrzucam obiecane ciekawostki! Jutro dodam szkice i animacje 8)

tym razem imgur z racji na wage jpga: https://imgur.com/a/lejztqT

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #21 dnia: Września 28, 2018, 10:46:34 pm »
Radzę również podglądanie ilustracji na behance w trackie oglądania. Imgur bardzo mocno skompresował obraz :(

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #22 dnia: Września 28, 2018, 10:53:19 pm »
Cytuj
Mnie się zdaje, że on się podszywa pod robota
- zapewniam że jestem lepniakem  8)
No to wiadomo - czy robot by się podszywał pod robota?
Paaanie...podwójny kamuflaż - jak nic!;)

Czechofski a co byś powiedział na osobny wątek - coś w stylu Czechofski ilustruje Gwiezdne wojj...eeeghh...dzienniki?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #23 dnia: Września 28, 2018, 11:32:44 pm »
@olkapolka
Cytuj
Czechofski a co byś powiedział na osobny wątek - coś w stylu Czechofski ilustruje Gwiezdne wojj...eeeghh...dzienniki?;)
- O rany rany! Czułbym się na prawdę baaardzo zaszczycony!

Jeśli chodzi o same Dzienniki Gwiazdowe i projekt edytorski do nich- na pewno jeszcze nie skończyłem nad nim pracować. Mam zamiar zrobić ok 20-25 ilustracji łącznie. Brakuje jeszcze kilku fajnych motywów z książki wartych uwiecznienia także projekt dalej jest żywy. Mam też w planach (dopiero raczej w przyszłym roku) poszukanie zaczepki w jakimś wydawnictwie i zaproponowanie opracowania tej książki. Fajnie było by dołożyć swoją cegiełkę w tym wszystkim. :D

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #24 dnia: Września 29, 2018, 01:04:53 am »
No to już - po operacji:)
Mam nadzieję, że pacjent całkiem zdrowy - jeśli chodzi o tytuł - można zmienić wg życzeń:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #25 dnia: Września 29, 2018, 01:44:35 am »
@olkapolka
Cytuj
No to już - po operacji:)
Mam nadzieję, że pacjent całkiem zdrowy - jeśli chodzi o tytuł - można zmienić wg życzeń:)
- cały i zdrowy :D Wszystko jest mega super, dziękuję po stokroć! ;D Zapowiadam że jutro dodam reszę obiecanych materiałów  8)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #26 dnia: Września 30, 2018, 01:14:22 am »
Zapowiadam że jutro dodam reszę obiecanych materiałów  8)
Hm...chyba jednak pacjent ma jakieś komplikacje pooperacyjne :-\;)

Co do ciekawostek -  bica zauważyłam, extra mocne mnie rozłożyły (myślałam, że odeszły już do niebytu używkowego), szklanka jak szklanka - ale koszyczek? Twój to już na bogato - podstawowa wersja: czerwony plastik;)
https://www.spodlady.com/prod_1399_Koszyczek_do_szklanek_czerwony.html

Ale protestuję! Wunder baum jest kultowe - owszem, ale jeno waniliowe!:))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #27 dnia: Września 30, 2018, 03:47:45 pm »
@olkapolka
Cytuj
Hm...chyba jednak pacjent ma jakieś komplikacje pooperacyjne :-\;)
- zostałem wezwany gdzieś na weekend 8) Podrzucam obiecany link ze szkicami: https://imgur.com/a/8tosjKi Uprzedzam jednak że były to bardzo wczesne i luźne interpretacje rysowane zazwyczaj na kolanie w autobusie albo pociągu ;D Postaram się niebawem dodać wersje animowane, muszę je jednak wcześniej przygotować .

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #28 dnia: Września 30, 2018, 04:20:24 pm »
@Czechofski

Zawsze miło zajrzeć za kulisy warsztatu twórcy (co niby popularność rozmaitych "Listów..." powoduje? ;)). Widać, że jedne pomysły rodziły Ci się długo, inne praktycznie wyskoczyły z głowy gotowe, jak jaka Atena (nie mylić z anteną ;)). Przy czym na dłużej chciałbym się zatrzymać przy szkicu drugiej ilustracji do "Podróży czternastej" - te ośmioły wyszły Ci b. fajne, trochę w stylu rysunków samego Lema. Rozumiem, że zrezygnowałeś z nich, bo nie pasowały Ci do klimatu nastrojowego pejzażu ściorgowiska, ale może warto poświęcić im odrębną - utrzymaną dla odmiany w bardziej jajcarskim stylu - grafikę?

ps. Niedyskretne pytanie (muszę, inaczej się uduszę ;) ): jesteś może jakimś krewnym tego pana?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Czechowski
http://encyklopediafantastyki.pl/index.php?title=Andrzej_Czechowski
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2018, 04:25:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Czechofski

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Dzienniki gwiazdowe - ilustracje by Czechofski
« Odpowiedź #29 dnia: Września 30, 2018, 08:05:18 pm »
@Q
Cytuj
Zawsze miło zajrzeć za kulisy warsztatu twórcy (co niby popularność rozmaitych "Listów..." powoduje? ;)). Widać, że jedne pomysły rodziły Ci się długo, inne praktycznie wyskoczyły z głowy gotowe, jak jaka Atena (nie mylić z anteną ;)).
- Czasami mawia się, ze pierwsze skojarzenie, pierwsza myśl jest najtrafniejsza. Widocznie było i w tym przypadku :P Czasami warto zaufać impulsowi i przenieść go szybko na papier.

Cytuj
Przy czym na dłużej chciałbym się zatrzymać przy szkicu drugiej ilustracji do "Podróży czternastej" - te `ły wyszły Ci b. fajne, trochę w stylu rysunków samego Lema. Rozumiem, że zrezygnowałeś z nich, bo nie pasowały Ci do klimatu nastrojowego pejzażu ściorgowiska, ale może warto poświęcić im odrębną - utrzymaną dla odmiany w bardziej jajcarskim stylu - grafikę?
- Owszem, ośmioły wyszły finalnie zdecydowanie inaczej niż na szkicach. Wszystko w obawie o to że przestałyby być 'czytelne' na ilustracji. Za każdym razem gdy powstawała jakaś wariacja ich na ilustracji - nie byłem do końca zadowolony. Postawiłem zatem na bezpieczne moim zdaniem rozwiązanie czyli coś co przypomina na pierwszy rzut oka brachiozaura (bardzo podobnie wyobrażałem sobie zawsze ośmioły ;D ) Tak jak wspomniałem wcześniej, do ilustrowania Dzienników jeszcze wrócę. W dalszym ciągu brakuje mi jeszcze kilku kultowych motywów wartych uwiecznienia. Może wśród nich znajdzie się miejsce na detal ośmioła ;D

Cytuj
ps. Niedyskretne pytanie (muszę, inaczej się uduszę ;) ): jesteś może jakimś krewnym tego pana?
- Pana Andrzeja Czechowskiego znam, lecz nie wiem nic o naszym pokrewieństwie  ::)

ps. Jeśli jesteście zainteresowani tym czym się jeszcze zajmuję dodaję link do mojego instagrama - jest tutaj wszystko po trochu :P - https://www.instagram.com/czechofski/