Autor Wątek: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pomoże?  (Przeczytany 23389 razy)

Videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #15 dnia: Października 01, 2005, 10:45:00 am »
"Tron" rzeczywiście będzie się nadawać, z pewnością umieszczę go w swojej pracy. Co do książek to prawdopodobnie będę się głównie odnosiła do "Bomby mgabitowej" oraz  "Neuromancer". Choć oczywiście poszukam więcej informacji na temat innych waszych sugestii
;D Wielki dzięki, że zainteresowaliście sie moją sprawą i nie ukrywam, że liczę na dalszą współpracę ;)

dziesieciu_meksykanow

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #16 dnia: Października 10, 2005, 03:28:25 am »
Co prawda nie o Lemie, bardziej o Gibsonie i Ghost in the Shell, ale - moze sie przyda?
http://www.pinezka.pl/content/view/21/220/
http://www.pinezka.pl/content/view/594/220/

dzi

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #17 dnia: Października 10, 2005, 09:18:48 am »
Sztuczna Inteligencja... Sztuczna - to znaczy nieprawdziwa, fałszywa. Albo nie będąca częścią natury, lecz tworem człowieka. Cała rzecz w tym, że gdyby coś takiego rzeczywiście powstało - i zyskało świadomość własnego istnienia - nie uważałoby się za sztuczne. Uważałoby zapewne swoją formę życia za zupełnie naturalną. Jeśli udałoby mu się coś stworzyć - to byłoby dla niego sztuczne. Ale nie ono samo dla siebie. Pomyśleć "jestem sztuczny" to zanegować własne istnienie (nie jako fizycznego obiektu, ale jako świadomej, niezależnej jednostki).
Oh jak mi sie nie podoba ten akapit, przez to nie czytalem dalej. "Sztuczny" nie ma zabarwienia pejoratywnego, przynajmniej nie w okresleniu "sztuczna inteligencja". Calkowicie bledna interpretacja pojecia przez Pania autorke.

Innymi slowy, takie cos co by powstalo uwazalo by sie za sztuczne bo znalo by slownik jezyka polskiego.

Jak mowie nie czytalem ale pobiezny wglad pokazal ze tekst jest chyba o sztucznej inteligencji (tak jak film) a nie cyberprzestrzeni. Maturzysto, nie myl tych pojec (nie twierdze ze tak robisz, przestrzegam tylko bo to bylaby straszna wpadka) bo sa tak rozne jak rozlegle.

edit: ok, jest o cyberprzestrzeni tez, sori ;)
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2005, 09:21:40 am wysłana przez dzi »

Videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #18 dnia: Października 13, 2005, 05:06:47 pm »
Nio.. jeszcze raz dzięki za to iż zainteresowaliście sie losem biednej maturzystki ;)
Co do tematu to powoi zbieram materiały. Napewno wiem jakie filmy przedstawie komisji: "Tron", Matrix,  sądze, że dwa starczą, jeśli nie to w zanadrzu mam jeszcze Avalon albo "Ghost.." Jednakże tak jak to często bywa najtrudniejszy jest pierwszy krok, bo przecież musze od samego poczatku zaciekawić komisję. Aha i mam małe pytanko, mianowicie czy lepiej byłoby pokazywac fragmenty filmów, czy tylko screeny? (wiecie, niewiem jaki trafi mi sprzet, anuż coś nie ruszy...) ;D

dzi

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #19 dnia: Października 13, 2005, 06:56:05 pm »
Chwileczke, czy nawiazesz do jakiejs ksiazki?

Videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #20 dnia: Października 15, 2005, 01:12:17 pm »
 ;Doczywiscie, gdybym do żadnej z książek nie nawiązała to bym niemiała co próbowac zdać egzamin... Przede wszystkim "Neuromancer" Gibsona, kupiłam, zaczęłam czytać i musze przyznac, że wciąga. Po drugie to szukam teraz "Bomby megabitowej" Lema.  A po trzecie... i tu właśnie się waham, co byłoby najodpoiedniejsze ??? Ciekawe i trafne  sugestie  mile widziane ;)

dzi

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #21 dnia: Października 15, 2005, 02:31:25 pm »
daj maila swojego...

Videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #22 dnia: Października 15, 2005, 02:57:13 pm »
Mój e-mail... no cóż powinien byc widoczny pod nickiem, jeśli nie to prosze oto on: videl666(at)go2.pl  ::) Pozdrawiam  ;)

--
edited
by Terminus: nie narażaj się spammerom ::) (jak radzi dzi)
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2005, 01:05:47 am wysłana przez Terminus »

videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #23 dnia: Października 15, 2005, 03:11:40 pm »
No, naraszczie się zarejestrowałam, bo to forum powoli staje sie moim drugim domem ;D

Terminus

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #24 dnia: Października 16, 2005, 03:24:27 am »
NO to dobrze, szkoda że ,,powoli'' ::)

videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #25 dnia: Października 16, 2005, 12:52:45 pm »
"Powoli" można rozumieć na wiele sposobów dla mnie "powoli" oznacza pełne zgłębianie tajemnic i zasad żądzących tym że forum   ::)

Terminus

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #26 dnia: Października 16, 2005, 05:29:38 pm »
::) ok

videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #27 dnia: Października 17, 2005, 04:40:57 pm »
NIO ZATEM PODSUMUJMY TO CO UDAŁO NAM SIE UZBIERAĆ:
Z KSIĄŻEK:
1. "Neuromancer" William Gibson
2. "Bomba megabitowa" Stanisław Lem

TO JEST PEWNE,
PONADTO PRZEWIJAŁY SIE TAKIE TYTULY JAK:
- Summa Technologiae
- fragment Dzienników Gwiazdowych (i tu musze prosic o sprecyzowanie o który dokładnie fragment  chodzi...)

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to byłabym wdzięczna ;D
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2005, 04:42:30 pm wysłana przez videl666 »

videl666

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #28 dnia: Października 17, 2005, 05:19:07 pm »
O! Wspomnę, iż przez przypadek znalazłam jeszcze jeden tytul który może sie nadać, mianowicie:

"Pieprzony los kataryniarza" Rafała Ziemkiewicza

Powieść wpisująca się w modny w ostatnim czasie nurt cyberpunku. Opowieść o człowieku, dla którego cyberprzestrzeń nie ma żadnych tajemnic. Akcja rozgrywa się w Polsce na początku XXI wieku. Główny bohater w młodości walczył z komunizmem, potem pracował dla nowych władz, by rozczarowany światem polityki uciec w wirtualny świat cyberprzestrzeni. Jest tytułowym Kataryniarzem, czyli operatorem komunikującym się z systemem komputerowym za pomocą przystawek podłączonych do rdzenia kręgowego. Penetrując wirtualny świat bohater wpada na trop tajemniczej afery, który może zagrozić mu śmiercią.

Po tamtej stronie komputera trwa wirtualny świat. Dla wielu jest miejscem codziennej pracy i skarbnicą rozrywek. Dla wtajemniczonych to arena bezwględnej walki o życie.

Chyba się nadaje, co nie ;D
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2005, 05:20:23 pm wysłana przez videl666 »

nty_qrld

  • Gość
Re: [M] Człowiek a cyberprzestrzeń...Może ktoś pom
« Odpowiedź #29 dnia: Października 17, 2005, 05:19:52 pm »
Tak w sumie to dodałbym jeszcze Kongres futurologiczny który też jest matrixowaty, tyle że bardziej farmakologicznie niż cybernetycznie.  ;D


pzdr