Polski > Hyde Park

no nie mogę...

<< < (3/331) > >>

Rachel:
Właśnie się dopatrzyłam, że jeden z zaprezentowanych w ulotce modeli nosi nazwę Paradiso.
Domniemywam, że ten się najlepiej sprzedaje ::)

Q:

--- Cytuj ---Właśnie się dopatrzyłam, że jeden z zaprezentowanych w ulotce modeli nosi nazwę Paradiso.
Domniemywam, że ten się najlepiej sprzedaje ::)
--- Koniec cytatu ---

Powinien być sprzedawany w pakiecie z odpustem zupełnym. Kupisz nagrobek - trafisz wprost do raju... Wtedy sprzedawalność jeszcze by skoczyła ;).

Q:

--- Cytuj --- Raport specjalny
Święto Wszystkich Świętych
Poniedziałek, 29 października 2007
Co piąty Amerykanin widział ducha
PAP - dodane 1 godzinę i 5 minut temu

Ponad jedna piąta Amerykanów (23%) twierdzi, że widziało ducha lub czuło kiedyś jego obecność - okazało się z badań przeprowadzonych przez ośrodek Ipsos z okazji zbliżającego się święta Halloween.

Niewiele mniej, bo 19% wierzy w moc czarów, a 48% przyjmuje jako fakt istnienie percepcji pozazmysłowej. Najbardziej rozpowszechnione są takie przekonania wśród ludzi samotnych, katolików, mniejszości rasowych, a także osób nie chodzących do kościoła.

Wiarę w istnienie UFO, czyli wizyty przybyszów z kosmosu, podziela 14% Amerykanów. Są to głównie osoby z uboższych warstw społecznych.

W związku z podobnymi wierzeniami dużą popularnością cieszą się w USA wycieczki w miejsca jakoby nawiedzane przez duchy, głównie do starych domów i zamków, najczęściej w Hollywood, Luizjanie i Nowej Anglii - najstarszej części Stanów Zjednoczonych.

Wycieczki takie są intratnym interesem - bilety kosztują od 10 do 30 dolarów. W czasie jednego wieczoru bardziej przedsiębiorczy organizatorzy mogą zarobić ponad 500 dolarów, obwożąc po starych budowlach amatorów mocnych wrażeń i opowiadając im "historie o duchach", które je nawiedzają. Co sprytniejsi proponują swym klientom robienie zdjęć albo filmów video, na których rzekomo widać potem "duchy" albo słychać ich głosy. (dl)

Tomasz Zalewski
--- Koniec cytatu ---
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9340654&rfbawp=1193684504.137

 :-? :-? :-?

dzi:
Ja jak tak od jakiegoś czasu obserwuję to wydaje mi się że kończy się nam teraźniejsza racjonalistyczna epoka a zaczyna irracjonalistyczna. Zgodnie z tą sinusoidą co na Polskim jej uczą. ANIEL-A?
Choć nie uważam że to dlatego że częstotliwość pojawiania się duchów wzrosła a raczej dlatego że latwiej przychodzi mówienie o tym. I filmy takie mniej realistyczne ostatnio...

Q:

--- Cytuj ---Ja jak tak od jakiegoś czasu obserwuję to wydaje mi się że kończy się nam teraźniejsza racjonalistyczna epoka a zaczyna irracjonalistyczna. Zgodnie z tą sinusoidą co na Polskim jej uczą.
--- Koniec cytatu ---

Heh... Wypisz wymaluj koncepcja rodem ze "Wskrzesiciela" i "Nocnej straży" Seana Stewarta... Fantasy godnej polecenia i dobrej, oryginalnej literacko.


--- Cytuj ---Choć nie uważam że to dlatego że częstotliwość pojawiania się duchów wzrosła a raczej dlatego że latwiej przychodzi mówienie o tym. I filmy takie mniej realistyczne ostatnio...
--- Koniec cytatu ---

A ja oczywiscie sądzę, że co do sinusoidy... To kto wie, może i poziom racjonalizmu chwilowo się cofa (bo, że nastroje społeczne tak se falują, to być moze...). Ale co do duchów to ich po prostu nie ma.

ps. profesor Corcoran z tej ankiety by się ucieszył... Jak wiadomo on takie doniesienia badał... ::)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej