Polski > Hyde Park

Zadanie ze stozka z majzy, POMOZCIE!!!

(1/2) > >>

Megancia:
Siedze juz nad tym zadaniem z 3 godziny i nadal nie wiem jak je rozwiazac. Oto tresc zadania, a ponizej fotka z ksiazki:
Z napelnionego kieliszka w ksztalcie stozka odlano polowe zawartosci. Do jakiej wysokosci siega plyn, ktory pozostal w kieliszku?

http://megansite.w.interia.pl/050607_124954.jpg

Blagam, pomozcie. Czekam na Wasze w miare szybkie posty!! Bede wdzieczna!!

Macrofungel:
Oj, pomógłbym Ci, ale w tej chwili wychodzę. Bardzo mi przykro- to pilne.

Megancia:
a jak wrocisz to pomozesz? proszeee

Terminus:
Co to, zadania z gimnazjum? Jaja sobie robimy?

Oblicz objętość stożka według podanych wymiarów. Potem oblicz ile wynosi połowa tej objętości.  Potem  zapisz wzór na objętość małego stożka (tego, który zawiera pozostałą w kieliszku ciecz). W tym wzorze będziesz miała dwie niewiadome, tj. promień podstawy tego stożka (tego małego) oraz jego wysokość. Ale objętość będziesz znała (bo to właśnie ta połowa pierwotnej objętości). Znasz także jeszcze (oby) Twierdzenie TAlesa, które mówi wiadomo co; z tego twierdzenia będze wynikać, jak się ma do siebie promień małej podstawy do małej wysokości (nie będę podpowiadał, ale 8/9=r/h). Wylicz z tego wzoru r lub h, wstaw do wzoru na objętość, koniec zadania.


Powodzenia w liczeniu.

Deckert:
Jestem ciekaw jak Megancia trafiła na to forum i zorientowała się, że to forum o matematyce?  ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej