Polski > Hyde Park

Upadek Cesarstwa Rzymskiego

<< < (114/115) > >>

NEXUS6:

--- Cytat: Q w Czerwiec 25, 2021, 11:18:59 am ---Jak zwykle obok sedna... ;) Pomijając już, że w tzw. ład natury da się wpisać wszystkie wyczyny jej tworów (a zatem wszelkie luckie zło idzie i na jej konto), a ograniczając się tylko do praw fizyki, reguł ewolucji, i ich bezpośrednich pochodnych, i tak muszę Ci chyba przypomnieć, że - co sam przecie, nie raz, przyznałeś - tzw. porządki naturalne cechują się niebywałym okrucieństwem, a takie cudności jak perforacja (w tym pourazowa) żoładka i otwarte rany jamy brzusznej starsze są niż jakiekolwiek znane nam eksperymenty naukowe. Helicobacter pylori, efektem aktywności której bywa wspomniana perforacja (w wydaniu niepourazowym), również nie w wuhańskich laboratoriach powstała.

--- Koniec cytatu ---
Eee, znowu naginasz i naciagasz definicje kiedy Ci tylko pasuje do aktualnej wypowiedzi. Najpierw postulowales ludzkie dzialanie odwrotne do natury, bo ta jest zbyt okrutna, teraz twierdzisz ze wszystkie wyczyny tworow natury, a wiec i ludzi trzeba uznac za naturalne. Sam sobie zaprzeczasz. Pewnie zaraz powiesz ze zartowales? Wiedzialem tez, ze dasz przyklad jakies okrutnej naturalnej przypadlosci, jako przeciwwage. Ale to jak wlasciwie oceniasz te robienie dziur krowom, jako postep nauki i konieczna ofiare, czy ludzkie okrucienstwo?

A, co do tego:

--- Cytuj ---Pamiętajmy, że okres inkubacji jaj kury to 21 dni, a ludzka ciąża - 9 mies.

--- Koniec cytatu ---
Czyli wg. Twojej matematyki moralnej kura jest o ok. 5% wazniejsza niz czlowieki? ;D

Q:

--- Cytat: NEXUS6 w Czerwiec 26, 2021, 03:35:55 am ---Najpierw postulowales ludzkie dzialanie odwrotne do natury, bo ta jest zbyt okrutna, teraz twierdzisz ze wszystkie wyczyny tworow natury, a wiec i ludzi trzeba uznac za naturalne. Sam sobie zaprzeczasz.
--- Koniec cytatu ---

Nie, świadomie pokazuję niedostateczność stosowanych definicji. (I pewien paradoks sytuacji, w której próby przezwyciężenia dzikiego okrucieństwa ładu przyrody* okazują się mieścić w szerzej pojętych granicach tego porządku. Po raz kolejny wdzięczny jestem Azjatom za wymyślenie fuzzy logic, bez niej tego nie ogarniesz.)

* Choć w tym momencie akurat nie o nich mówiliśmy.


--- Cytat: NEXUS6 w Czerwiec 26, 2021, 03:35:55 am ---Pewnie zaraz powiesz ze zartowales?
--- Koniec cytatu ---

Nie, nie stosuję Twoich wykrętów ;).


--- Cytat: NEXUS6 w Czerwiec 26, 2021, 03:35:55 am ---to jak wlasciwie oceniasz te robienie dziur krowom, jako postep nauki i konieczna ofiare, czy ludzkie okrucienstwo?
--- Koniec cytatu ---

Jako kompletnie zbędne ludzkie okrucieństwo (mniej brutalne i śmiercionośne jednak, niż całościowe okrucieństwo tzw. ładu natury, którego produktem są m.in. instynkty, które popychają ludzi do robienia takich rzeczy).
Skądinąd w przeciwieństwie zarówno do lewicowych radykałów typu bolszewickiego, jak i do Ciebie - sądząc z tego co piszesz (przy czym różnica taka, że oni sami kręcili maszynką do mięsa zwaną historią, a Ty "tylko" chciałbyś pozwolić - -byś, bo Twoja siła sprawcza nieporównywalnie mniejsza - trybom ewolucji miażdzyć wszystko, co żyje - także ludzi, bo kwestionujesz szczepionki i lockdowny) jestem zwolennikiem absolutnej minimalizacji ofiar*.

* Nie licząc tych ofiar, które płyną z jednostkowego heroizmu - jeśli ktoś chce iść na ryzko ratując ofiary epidemii i innych klęsk, czy forsując kolejne kosmiczne granice, mogę tylko chyląc nisko czoła uszanować jego/jej/itd. (bo i hermafrodyci są wśród nas) wybór.


--- Cytat: NEXUS6 w Czerwiec 26, 2021, 03:35:55 am ---Czyli wg. Twojej matematyki moralnej kura jest o ok. 5% wazniejsza niz czlowieki? ;D
--- Koniec cytatu ---

Wiedziałem, że wychwycisz różnicę procentową i jakoś tak spróbujesz jej użyć, ale tu nie ma co strzelać na ślepo, wypadałoby sprawdzić fakty. Dwuletni kot ma poziom inteligencji ludzkiego +/- czterolatka (wyżej którego nie podskoczy zesztą), więc nie ma co przeliczać tak prosto, należałoby ustalić jaki jest poziom rozwoju sześciodniowego kurzego zarodka (zwł. jego układu nerwowego), by się wypowiadać.

Q:
Wygląda na to, że istnieją globalni gracze, których zdaniem nasze Iamporiu się już (jeszcze?) nie liczy...
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kryzys-dyplomatyczny-na-linii-francja-usa-powodem-lodzie-podwodne/6l679eb,79cfc278
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/atomowe-okrety-dla-australii-ameryka-wywraca-globalne-sojusze-do-gory-nogami/7qrf108,79cfc278

Q:
Że u nas ludziom po głowach chodzą - choćby w przypływach wisielczego humoru - idee podziału kraju według tej słynnej mapki, co ją kiedyś maziek wrzucał - przywykliśmy. Kto by pomyślał jednak, że podobne pomysły miewają mieszkańcy wiodącego światowego imperium, choć u nich trudniej dzielić by było*?
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/usa-podzial-czy-jest-mozliwy/8q513dk,79cfc278
https://www.politico.com/news/magazine/2021/10/06/americans-national-divorse-theyre-wrong-515443

* Jak widać:

Dwie Merki – ta o której wiedzieli prorocy, i ta którą w objęcia bierze car północy? ;)

ps. O autorze w/w tekstu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Rich_Lowry

olkapolka:
Jakoś pasuje mi to do "Upadku..." a na pewno nie jest to polska specyfika...

Mam właśnie ubezpieczyć 4-letnie auto - dostaję wycenę - oczywiście polisa wyższa chociaż auto starsze - jak co roku, ale coś mi nie gra - patrzę z lewej i prawej - zerkam w cenę auta - hm - sprawdzam w polisie z ubiegłego roku -  auto też podrożało! - jest w cenie z polisy z 2018!

Takiego obrotu rzeczy nie wykombinowałabym nawet pod pistoletem, że ubezpieczyciel podniesie cenę auta o dwa roczniki - zawsze dąży do zaniżania wartości przedmiotu ubezpieczenia - a na aucie traciło się zawsze już przy wyjeździe z salonu - rzecz bez precedensu!

Ale to niestety potwierdza fatalne doniesienia z rynku motoryzacyjnego. I nie tylko.
Z drugiej strony to dobra opcja - przyhamować produkcję i zajeździć te masy co są naprodukowane.

Żeby nie działo się tak:
https://biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10547143/tak-umiera-szybka-moda-najwieksze-wysypisko-niepotrzebnych-ubran-jest-na-pustyni-atakama.html
Od lat mówię - stop nadprodukcji, a wiele eco problemów znajdzie naturalne rozwiązanie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej