Polski > Hyde Park

Co tępora, to mores...!

<< < (282/370) > >>

olkapolka:
Między "wykonały" a "przewoźnik musi wykonać" jest dużo czasu.
Poza tym mogą zwolnić sloty. I to powinno  zostać dopilnowane.

Uzupełnię powyższe - o ile zrozumiałam o co chodzi w problemie z pustymi lotami, to powyższa wklejka jest kolejnym nadużyciem.
Wg mnie to nie problem pustych lotów, a pustych slotów.

Lufthansa krytykuje rozwiązania Komisji Europejskiej. Zdaniem niemieckiego przewoźnika są one nieekologiczne. Do zachowania prawa do startów i lądowań Lufthansa musi wykonać do końca marca nawet 18 tysięcy tzw. widmowych lotów.


Otóż nie musi i to jest główne kłamstwo. Musi zwolnić miejsce na lotnisku. Bo nie ma tylu pasażerów by obsłużyć zakontraktowaną liczbę lotów (obniżoną zresztą do 50%).

"Od marca zeszłego roku linie lotnicze muszą wykorzystać 50 proc. swoich slotów, w przeciwnym razie ryzykują utratę praw do startu i lądowania. Przed pandemią wymagany wskaźnik wynosił 80 procent. Kilka linii lotniczych uważa te cele za nierealne. Holenderskie KLM, należące do francuskich linii Air France, skarżą się, że stoją przed dylematem: albo latać w połowie pustymi samolotami, albo stracić miejsca z powodu odwołanych lotów" - informuje ARD.

https://www.money.pl/gospodarka/widmowe-loty-lufthansy-niemiecki-przewoznik-krytykuje-bruksele-6727279347518432a.html

Zasadnym jest więc tutaj pytanie o warunki utrzymania miejsca na lotnisku.
I dlaczego firmy przynoszące straty (nie mają pasażerów) stać na puste loty?

maziek:
Jeśli po tylu prośbach wkleja się po raz kolejny grafikę rozwalającą ekran, to trudno to oceniać inaczej niż egoistyczne lekceważenie innych użytkowników tego forum.

Q:
Hoko, polecałeś tu kiedyś Dragana, to pewnie chętnie odsłuchasz...

Hoko:

--- Cytat: Q w Lutego 05, 2022, 01:33:39 pm ---Hoko, polecałeś tu kiedyś Dragana, to pewnie chętnie odsłuchasz...

--- Koniec cytatu ---

Już to gdzieś widziałem. To dla tych, co się orientują mało albo wcale    8)

Q:

--- Cytat: Hoko w Lutego 05, 2022, 04:28:02 pm ---To dla tych, co się orientują mało albo wcale    8)
--- Koniec cytatu ---

Co chyba dobrze, jeśli się mają zacząć orientować? (Nie chcem tu powtarzać truizmów o znaczeniu pracy u podstaw w warunkach recydywy irracjonalizmu, ale muszem ;) .)

ps. Dragan raz jeszcze:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej