Autor Wątek: Film niezalezny w tematyce Sci-fi  (Przeczytany 17084 razy)

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #15 dnia: Września 27, 2005, 07:08:45 pm »
Skoro tak, to chyba nie mogłeś lepiej trafić ;) Znając zdolność naszych forumowiczów do trzymania się tematu możesz się spodziewać, że w ciągu tygodnia stworzą od piętnastu do osiemnastu alternatywnych scenariuszy, z czego znaczna część dotyczyć będzie sadzenia grochu z kapustą (i za to lubię to forum ;)), jednakże w warunkach laboratoryjnych możnaby metodą destylacji otrzymać z tej mieszaniny kawał całkiem porządnego scenariusza. W każdym razie pomysły to chyba ostatnia rzecz, której mogłoby nam tu zabraknąć. W końcu możnaby zrobić z tego jakiś praktyczny użytek- co na to szanowni koledzy?
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 07:09:16 pm wysłana przez Macrofungel »

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2005, 08:13:51 pm »
Ja proponuję etiudę prezentującą seksualność eugleny i jej potężny wpływ na politykę Francji w stosunku do Angory, wszystko to widziane oczyma podstarzałego producenta pralek automatycznych, którego żona jest geologiem teoretycznym i ma kochanka, który waży 82 kg i ma niebieskie oczy, ale lubi palić w kominku wycofanymi z obiegu broszurami pt. ,,Serce Stalina" i przedrukami z "Izwiestii", co rekompensuje mu niepowodzenie zawodowe, doznane dawno, a mianowicie  kiedy w 1970, tydzień przed ogłoszeniem słynnych prac Hawkinga nt. teorii osobliwości, został wydalony z grupy wspomagającej lokalną komórkę Ligi Badaczy Eugleny; ta namiętna więź łącząca go z tematyką badania organizmów niewielokomórkowych jest bodźcem do rozpoczęcia badań nad JCOZP, czyli Jogurtem-Cofającym-Obowiązywanie-Zasady-Pauliego, który ma zgoła magiczne właściwości zmianiania w pozytronową papkę każdego kto go dotknie (z Eugleną włącznie), i będzie wprowadzony do produkcji jako broń przeciwko krwiożerczym afgańskim pingwinom szorstkowłosym Penguinum Rippertorum Sempra , znanym ze wstętu do syntetycznej gumy stosowanej przez tamtejszych myśliwych do wyrobu pasków do odbiorników GPS.  

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2005, 08:20:17 pm »
Nie no poleccie Mu powaznie jakas ksiazke :) Ja bym polecil ale nic z "normalnych" nie czytalem poza oklepanym Solarisem.

W sumie niezwyciezony by sie nadawal z tego co pamietam...

Tylko ostrzegam, Lem ma to do siebie ze jest nudny ;)

This user possesses the following skills:

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #18 dnia: Września 27, 2005, 08:27:33 pm »
Generalnie jakby przeszukać "Bajki Robotów", "Cyberiadę" itp. to ciekawych opowiadań jest tam w bród. Gdybym miał spośród nich wybierać, postawiłbym najpewniej na "Altruizynę" (potem możnaby nakręcić sequel, czy jak to się tam pisze, pt. "Kobyszczę") Aż ciekaw jestem, jakby wyglądała Eneferia przedstawiona za pomocą grafiki 3D. Ale jeśli kolega koniecznie chce coś całkowicie oryginalnego, to oczywiście nie mam zamiaru mu niczego narzucać.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 08:36:52 pm wysłana przez Macrofungel »

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #19 dnia: Września 27, 2005, 09:15:32 pm »
Co ty dzi? Przecież to ma trwać 10 minut ? Nici z Niezwyciężonego czy Solaris.

A w ogóle to trzeba jasno postawić, że to nie ma być animacja 3D, tylko film, zwykły film, i to amatorski. A to znaczy brak budżetu, etc. i czysta prowizora. A więc kręcenie np kosmicznych bitew, to lepiej se darować.

pozdr

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #20 dnia: Września 27, 2005, 09:44:41 pm »
Hmmm z calym szacunkiem Terminus ale nie masz podstaw zeby nas oceniac jako amatorow :) Ja w zawodzie operatora i montazysty pracuje juz swoje a ludzie w mojej ekipie maja doswiadczenie,co do animacji to nie ma problemu aby polaczyc material filmowy z grafika 3d,juz dzialalismy w poprzednich produkcjach przy urzyciu blue box'ow.A jezeli szanowny Terminus przeczytalby dokladnie moje posty to wiedzialby ze jest roznica pomiedzy filmem amatorskim a offowym,i nie przypominam sobie zeby jakikolwiek obraz powstal zupelnie bez budzetu:) najwiekszym budzet to zasoby ludzkie :) Ja bede sie staral zmienic troszke nastawienie jakie reprezentuje Pan Terminus do kina niezaleznego jednak nie dziwia mnie takie glosy gdyz rzecywiscie tworcy w naszym kraju to w wiekszosci "zajawkowicze" i zapalu starcza im na niewiele

Pozdrawiam

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #21 dnia: Września 27, 2005, 09:56:36 pm »
Nie no napisali ze film to zakladam ze film, jak mam nie wierzyc to po co pisac...

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #22 dnia: Września 27, 2005, 10:03:17 pm »
O w mordę, no to niedoczytałem. Przepraszam.
Jakoś zrozumiałem, że amatorski.

Ale niemniej pamiętam że miałoby to być coś krótkiego, więc większa fabuła się nie zmieści.

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #23 dnia: Września 27, 2005, 10:04:04 pm »
a nad scenariuszem można pomyśleć...

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #24 dnia: Września 27, 2005, 10:41:16 pm »
Ja tam ze krotki nawet nie przeczytalem...

This user possesses the following skills:

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #25 dnia: Września 27, 2005, 10:41:42 pm »
:) Nie szkodzi :)
Generalnie krotki metraz jest podyktowany regulaminem konkursu,jednak jak juz napisalem jezeli pomysl oraz scenariusz beda na tyle ciekawe to doloze wszelkich staran aby nie ograniczac go pod wzgledem dlugosci,wiadomo ze to oznacza bardziej wyterzona prace ale do tego przywyklem :) mysle ze ten impuls (mam na mysli historie opowiedziana w 10min :))nie bedzie ostatnim,licze na wasza wspolprace przy powstawaniu scenariusza jak i fachowych porad podczas produkcji tak aby nasz obraz jak najbardziej pokrywal sie z waszymi wyobrazeniami :)  a z mojej strony obiecuje nie zawiesci publiki i napewno podziele sie z forumowiczami naszym obrazem:)

pozdrawiam

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #26 dnia: Września 27, 2005, 11:47:05 pm »
To bardzo miło. Ok, przeczytałem od początku wszystkie Twoje posty, teraz już rozumiem. Dobrze zrobiłem, bo od pierwszego przeczytania wydawało mi się, że aby dołożyć pomysły do takiego scenariusza należało być z Trójmiasta ::)
Teraz widzę, że mi się pokręciło.

Nie ukrywam że bardzo to ciekawe.
Rozumiem, że poszukujesz tu tylko pomysłów na fabułę... Czy że ktoś napisze kompletny scenariusz?

Uhm... My tu wykazujemy tendencję do bagatelizowania wszystkiego co nie zostało wymyślone przez Lema ( :)  ) dlatego boję się, że jakbym coś tu wypisał, to pięć postów dalej sam bym się na tym wyżywał :]. Choć, kto wie.





« Ostatnia zmiana: Września 28, 2005, 02:33:11 am wysłana przez Terminus »

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #27 dnia: Września 28, 2005, 01:45:45 am »
Cytuj
Terminusie

znalazłem ten link:
http://www.seansgallery.com/pages/bladerun.htm

CU
Deck



Oouć... zobaczyłem trailer :/ Dzięki wielkie za link, ale film nie zachwyca. Jakieś dzieci latające po garażach - to nie to. Sam wiesz najlepiej, czego możnaby spodziewać się gdyby ktoś próbował oddać klimat tego filmu.



Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #28 dnia: Września 28, 2005, 11:02:04 am »
Zgadzam się. Film jest więcej niż cienki.. :-/. Poszczólne statyczne rendery są ładniejsze od animacji, którym bardzo, bardzo dużo brakuje.
No ale skoro poruszony został temat BR to zapodałem link.
Nawiasem mówiąc, gość robi całkiem przyzwoite modele siatkowe - widocznie animacja to nie jego domena.


CU
Deck

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #29 dnia: Września 28, 2005, 11:49:45 pm »
Termin na ukonczenie filmu przypada na 14 listopada 2005 nie  jak wczesniej podalem na 17 pazdziernika,co daje nam troche wiecej czasu na realizacje,jak narazie wertuje opowiadania Zajdela :) jednak wiaze duze nadzieje jezeli chodzi o wasz talent literacki :)

pozdrawiam