Autor Wątek: Film niezalezny w tematyce Sci-fi  (Przeczytany 18343 razy)

SzawarHK

  • Gość
Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« dnia: Września 26, 2005, 10:32:43 pm »
Witam!
Odwiedzilem forum Solaris w poszukiwaniu tematu ktory pomogl by mi w stworzeniu filmu niezaleznago o tematyce science fiction,metraz fimu to okolo 10 minut,aby nie powielac ciagle wzorcow z kina amerykanskiego zwracam sie do forumowiczow o rade: Czy mozecie polecic mi ciekawe waszym zdaniem opowiadanie lub historie ktora mogla by mi pomoc w stworzeniu scenariusza tego filmu? Moze macie jakis wlasny pomysl na scenariusz? chetnie zapoznam sie z nimi,zainteresowanych prosze o kontakt na mail'a Filip.Szawarski@hardkorporacja.com  jezeli ktos jest z okolic Trojmiasta i chcialby wziasc udzial w projekcie rowniez prosze o kontakt

Pozdrawiam

Szawar
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 01:33:20 am wysłana przez Terminus »

Lostris

  • Juror
  • Junior Member
  • *****
  • Wiadomości: 51
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #1 dnia: Września 27, 2005, 06:27:17 am »
 Jesli potrzebujesz pomocy kogos zupelnie pokreconego, masz u mnie jak w banku. :}} Naturalnie nie mam na mysli siebie, bo ze mna moglbys sie tyle o ile, byle jak, ale jakos dogadac. Odnosze wrazenie, ze zalezy ci na kims zupelnie oryginalnym, np. "neurochirurgu" sparalizowanym czasoprzestrzenna wyobraznia z wrodzonym implantem s.f w mozgu. Znam takiego, jest z nim jednak maly problem, ma potwornie dziwaczna nature i dlatego trudno jest do niego dotrzec a jeszcze trudniej zrozumiec jego "filmy", ktore plodzi od urodzenia niemalze. Zrobie co w ludziej mocy, by zainteresowac go twoja propozycja, niczego jednak nie obiecuje, to czlowiek, ktory nie ufa kompletnie nikomu, no moze poza mna i to tez tylko wowczas, kiedy jest pewien, ze nikt nas nie podsluchuje a takich momentow slabosci w jego zyciu byly, nie chwalac sie, moze ze dwa, trzy.? Sprobuje jednak. Przesle mu twoj e-mail. Czy poczuje sie on zainteresowany twoim pomyslem zalezy od bardzo, bardzo wielu rzeczy, niesposob wrecz przewidziec jakich. :}
 

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #2 dnia: Września 27, 2005, 11:20:52 am »
Wielkie dzieki za zainteresowanie!
Nasza ekipa tez hmmm nie jest tak do konca normalna :) Co do projektu to mamy mozliwosc wykorzystania w nim technologi 3d jezeli chodzi o efekty specjalne i animacje tak wiec mysle ze bedzie to omocne w realizacji nawet najbardziej szalonego filmu.

Pozdrawiam

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #3 dnia: Września 27, 2005, 12:50:26 pm »
Ja bym raczej polecał ekranizację czegoś z Bajek Robotów. Na przykład opowieści o walkach z bladawcami.
Myślę, ze jest korzystne, aby w dobie rozwydrzonych młodych fantastów, robiących niespecjalnie nośne treściowo filmiki skoncentrowane na wizualiach (Bagiński), targnąć się na coś tak humorystycznego nie tylko w warstwie wizualnej, ale przede wszystkim fabularnej i dialogowej.

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2005, 01:01:54 pm »
Masz coś do Herr Bagginsa?  ;)

CU
Deck

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #5 dnia: Września 27, 2005, 01:08:25 pm »
Golema byloby latwo zrobic ;)

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #6 dnia: Września 27, 2005, 01:20:44 pm »
Nie, Bagin jest ok, ale ja uważam, że gdybym robił filmik sf, to  nie chciałbym dorównać Bagińskiemu, tylko go znacznie przewyższyć, i to właśnie sugeruję.

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #7 dnia: Września 27, 2005, 01:31:37 pm »
Jezeli chodzi wizualnosc projektu to jestesmy w stanie wykorzystac technike 3d (moze narazie nie na poziomie Baginskiego czy Platige Img.) ale nie jestesmy tez amatorami,osobiscie chcialbym polaczyc obie techniki i wykorzystac przynajmniej jedna postac generowana calkowicie przy pomocy 3d studio.Zalezy mi jednak na niebanalnym scenariuszu i ciekawej historii w ktorej moglibysmy skorzystac z naszych mozliwosci (3d,pirotechnika,dosyc duzy zasob wszelkiego rodzaju militariow) Sam osobiscie jestem zafascynowany Blade Runner'em Ridleya Scott'a jednak nie chcialbym powielac wzorca ( tak doskonalego :)

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #8 dnia: Września 27, 2005, 01:36:33 pm »
Amatorski projekt oparty na filmie Blade Runner jest już realizowany...

CU
Deck

Terminus

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2005, 01:55:57 pm »
Tak? A gdzie można się coś o tym dowiedzieć (nic nie wiem :) ).

thx

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #10 dnia: Września 27, 2005, 01:58:13 pm »
Widziałem kiedyś ich demo. Nic specjalnego... ale zawsze coś. Muszę przeszukać dysk. Jak znajdę to podeślę link do tego filmu.


CU
Deck

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #11 dnia: Września 27, 2005, 02:31:03 pm »
Hmmm jak juz pisalem nie interesuje mnie powielanie tematow,a z doswiadczenia wiem ze na prawie w 90% projektow realizowanych w naszym kraju konczy sie na samych trailerach..chcialbym zaznaczyc ze film offowy lub nie zalezny nie oznacza tego samego co film amatorski.Nie jestesmy grupa mlodych zapalencow :) znamy nasze mozliwosci i postaramy sie zrealizowac film na (w miare naszych mozliwosci) poziomie. Nie odbiegajmy jednak od tematu..zwrocilem sie do forumowiczow czyli ludzi ktorych pasja jest Sci-Fi wiec aby przygotowac sie jak najlepiej do realizacji czekam na wasze propozycje,uwagi i pomysly.

pozdrawiam

Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #12 dnia: Września 27, 2005, 02:38:05 pm »
Terminusie

znalazłem ten link:
http://www.seansgallery.com/pages/bladerun.htm

CU
Deck


Deckard

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1505
    • Zobacz profil
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #13 dnia: Września 27, 2005, 02:43:44 pm »
Szawar

Czy tematyka Waszego filmu musi być związana z SF?
Tzn. opracowujecie swoją własną niezależną produkcję czy też bierzecie udział w jakimś konkursie?


CU
Deck
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2005, 03:11:58 pm wysłana przez Deckert »

SzawarHK

  • Gość
Re: Film niezalezny w tematyce Sci-fi
« Odpowiedź #14 dnia: Września 27, 2005, 03:21:27 pm »
Tak,jezeli uda nam sie zrealizowac projekt do 17go pazdziernika to chcialbym go zglosic do konkursu filmowego gdzie tematem jest wlasnie Sci-fi..Jednak nie ukrywam ze jezeli scenariusz bedzie naprawde dobry to postaram sie zrealizowac go juz bedz ograniczen metrazowych.Niestety zyjemy w kraju gdzie nie da sie poprostu zmobilizowac ludzi do pracy o tzw. pietruszke,wiec zdecydowalem sie pod pretekstem konkursu zorganizowac ekipe i mam nadzieje ze z wasza pomoca uda nam sie cos zdzialac,bo jednak na pisanie historii od nowa nie mam tyle czasu i nie jestem specjalista w dziedzinie sci-fi,uwarzam ze znajde tutaj ludzi z zacieciem literackim i fantazja gotowych do wspolpracy :)

pozdrawiam