Polski > Lemosfera

Kraków - Miasto artystów

(1/4) > >>

charcerzyk:
Witam !!

 W Krakowie, tej stolicy kulturalnej i  intelektualnej Polski mieszka sporo poetów i pisarzy. Powiem o Szymborskiej, Miloszu, Ziemianinie, Nowickim, czy Mrożku. Ewntualnie sprostujcie mnie, bądź dodajcie jeszcze kogoś... Z pełnym szacunkiem.
 
 Stąd pytanie: Czy pan Lem nadal mieszka na ul. Sarego w Krakowie?

 Bez obaw. Chyba nikt z tego forum nie oblegnie naraz całej ulicy i nie przetrzepie wszystkich kamienic w poszukiwaniu ulubionego autora.

 Pozdrawiam        

Terminus:

--- Cytuj --- Bez obaw. Chyba nikt z tego forum nie oblegnie naraz całej ulicy i nie przetrzepie wszystkich kamienic w poszukiwaniu ulubionego autora.
--- Koniec cytatu ---


No cóż, ja chyba bym się jednak pokusił :) Do Krakowa daleko, ale nie tylko dom p. Lema jest magnesem tegóż miasta :)

Pozdrowienia...

charcerzyk:
Chodziło mi o to czy Pan Lem mieszka w Krakowie??

Bladyrunner:

--- Cytuj --- W Krakowie, tej stolicy kulturalnej i  intelektualnej Polski
 
--- Koniec cytatu ---


Kilka lat temu zajrzałem wieczorem do siedziby ikony krakowskiej kultury czyli do Piwnicy pod baranami. To co zobaczyły moje oczy było dość dalekie od kultury, a przynajmniej tej określanej mianem "wysokiej" (o tym co usłyszały moje uszy już nie wspomnę), w legendarnym lokalu odbywała się właśnie łupoteka, a w drzwiach minęło mnie trzech opasłych łysoli ze złotymi łańcuchami pozawieszanymi na czymś co w zamyśle natury było kiedyś ich szyjami. To takie spostrzeżenie na temat kulturalnej stolicy Polski.

Deckard:
Dobre  ;D ;D ;D ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej