Autor Wątek: Użyteczny patriota Putina  (Przeczytany 34661 razy)

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: Etyka według Stanisława Lema
« Odpowiedź #60 dnia: Października 18, 2019, 02:37:11 am »
To jest pierwszy przypadek przenoszenia wpisów uczestnika z wątku, który sam założył, pomimo jego wyraźnego sprzeciwu.
Do tego apele Olki do jakichś „onych”, żeby się „zdecydowali” w mojej sprawie.
I oczywiście zero merytorycznej dyskusji (ale to nie nowość).
Mówiąc bez ogródek:
Zrobiliście ch*m*wę.
I sukces:
Żegnam.   

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Odp: Etyka według Stanisława Lema
« Odpowiedź #61 dnia: Października 18, 2019, 11:59:59 am »
Stawiam wniosek przesunięcia kolegi śpiewaka do sekcji gimnastycznej.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #62 dnia: Października 18, 2019, 03:40:55 pm »
Nie wiem czy to jest sekcja gimnastyczna, czy postulowany punkt trzeci zostanie dotrzymany, ale  ten post Cetariana jest kompletnie niezrozumiały w etyce Lema i nie ma z nią niczego wspólnego  -  jest kontynuacją tego wątku - więc przeniosłam go z wątku Cetariana do wątku...Cetariana.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #63 dnia: Października 18, 2019, 04:47:10 pm »
@Cet

Przeniosłem tymy ręcamy więc biorę to na klatę i odpowiem.
Może i jestem zwolennikiem nieco ostrzejszego kursu w wypadku S.R. niż olka czy liv, ale uważam, że przesadzasz wyważając w dodatku otwarte (minimum: solidnie uchylone) drzwi. "Bohater" niniejszego wątku nie zalewa już Forum postami o tym co je na obiad, pogodził się z tym, że czasem moderacja może przenieść jego wypowiedzi (ba, umie sam o to poprosić), był w stanie przyznać, że Kwaśniewski ze "Sputnika" nie jest - wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi - byłym prezydentem Polski. Jednym słowem: większość tego, co postulowaliśmy zrealizował. Wobec czego nie do końca widzę podstawy dla Twojego obecnego radykalizmu (bany itd.).
Spróbuj/spróbujmy z nim cywilizowanie pogadać o jego poglądach. Może je w końcu jasno wyłoży i uzasadni (ot, choćby w ramach rewanżu za pomoc przy nabyciu Yeskowa ;) ). A, że ma jakie ma? Nie jest jedyny, należy do zauważalnego - choć może niezbyt wielkiego - procenta społeczeństwa (chcesz sprawdzać na wejściu światopogląd i wpuszczać tylko wybranych?). Problemem może być góra ich ekspresja, ale to już dotyczy Was obu.

Dalej... Dlaczego przeniosłem? Ponieważ uważam, że założyłeś b. dobry wątek o etyce Lema, ale popsułeś go naszymi tu, nieistotnymi w milionletniej skali lemowskiej, roz(g)rywkami. Nie chcę w tym momencie nadużywać wielkich słów, ale dla mnie była to trochę... hmm... profanacja (i najwidoczniej nie jestem w takim odczuciu odosobniony, skoro głosów za przeniesieniem było więcej). Tym bardziej, że nie słyszałem by Mistrz komu siłą swoją etykę narzucał.
(Niemniej: te przenosiny to ani kara, ani próba kneblowania - przecież Twoje wpisy na Forum zostały, a wyłącznie próba tematycznego uporządkowania, więc nie bierz tego tak osobiście.)

I rzecz ostatnia: przykro, nawet bardzo przykro, mi będzie jeśli Forum faktycznie opuścisz (zwł., że b. cieszył mnie Twój na nie powrót). Wolałbym, rzecz jasna, żebyś na nim został, ale mniej - przynajmniej w obecnej sytuacji - skupiał się na personaliach, bardziej na dyskusjach na ciekawsze tematy (oczywiście nie narzucę Ci tego). Sądzę, że mógłbyś wnieść dużo do debaty o "Dialogach". Szkoda, że zamiast tego wolisz się gniewać.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2019, 06:48:14 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Etyka według Stanisława Lema
« Odpowiedź #64 dnia: Października 19, 2019, 10:53:17 am »
To jest pierwszy przypadek przenoszenia wpisów uczestnika z wątku, który sam założył, pomimo jego wyraźnego sprzeciwu.
Do tego apele Olki do jakichś „onych”, żeby się „zdecydowali” w mojej sprawie.
I oczywiście zero merytorycznej dyskusji (ale to nie nowość).
Mówiąc bez ogródek:
Zrobiliście ch*m*wę.
I sukces:
Żegnam.

Chamówę to robisz Ty. O ile Remuszko przez większość swojej bytności na forum zachowywał się, jak starzec, który nie ogarnia i mylił miejsce dyskusyjne z prywatnym blogiem, to jeśli o Ciebie chodzi, to prezentujesz się niczym obrażony bachor. Zadra w Twoim sercu jest głęboka i wadzi, niczym kawałek szkła w oku Kaja z Królowej Śniegu, bo przecież nie tylko o Remuszkę chodzi. Przeszkadzają Ci niemal wszyscy użytkownicy, którzy udzielają się na forum, w tym sami administratorzy i moderatorzy, poza Q, co samo w sobie jest zabawne, biorąc pod uwagę, że to właśnie Q był Twoim wrogiem numer jeden, dekadę temu i pragnąłeś wymazania jego forumowego jestestwa (tak, jak większość udzielających się wtedy dyskutantów, sama prawda).
Odnoszę wrażenie, że taki właśnie masz sposób bycia - dziel i rządź, a może wykluczaj i jednaj?. Nieistotne.
Jeżeli Twoja obecność na forum ma się ograniczać li tylko do obnażania wad Remuszki i rzekomej nieobiektywności administracji, to faktycznie, lepiej, żebyś stąd odszedł i nie wracał. Przynajmniej mi zaczęło to działać na nerwy i zwyczajnie nudzić.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #65 dnia: Października 19, 2019, 03:31:01 pm »
Hornet, musisz po raz drugi gasić pożar benzyną?  :'(

(Nawiasem: sam robisz to, co krytykujesz u Cetariana - więcej postów poświęcasz sprawom organizacyjno-personalnym, niż normalnym dyskusjom*.)

* Do których również, jak sądzę, miałbyś co wnieść.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2019, 03:48:11 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #66 dnia: Października 19, 2019, 03:52:01 pm »
Każdej akcji, towarzyszy reakcja. Wątki personalne są głównym tematem tego forum i nie widzę powodu, dlaczego i ja nie miałbym zabierać w nich głosu.
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #67 dnia: Października 19, 2019, 03:57:22 pm »
Wątki personalne są głównym tematem tego forum

A myślałem, że Lem ;).

nie widzę powodu, dlaczego i ja nie miałbym zabierać w nich głosu.

Nie odmawiam Ci tego prawa, tak jak i nie odmawiam go Cetarianowi. Po prostu wolałbym móc podyskutować z Wami oboma o czymś ciekawszym, i w przyjaźniejszej atmosferze.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2019, 07:49:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #68 dnia: Października 24, 2019, 08:32:40 pm »
Jako wątkowy tytułowiec, uprzejmie informuję zainteresowanych, że Rosja obchodzi dziś Dzień Specnazu:

https://pl.sputniknews.com/foto/2019102411243875-sputnik-polska-dzien-rosyjskiego-specnazu/

Specnaz specnazem, ale jaki był udział Polski w tej operacji?

Mimo zmiany ustroju (1989), chyba to nadal tajemnica wojskowa...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #69 dnia: Października 25, 2019, 01:06:07 am »
Papierki lakmusowe obecne:
1. Mierzeja i jej przekop.
2. Nord Strimy.

O GLOBCiu można podyskutować.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #70 dnia: Października 28, 2019, 09:41:19 pm »
uprzejmie informuję zainteresowanych, że Rosja obchodzi dziś Dzień Specnazu:

Demonstracje putinowskiego patriotyzmu już były, jedna więcej nie czyni różnicy, wolalłbym w końcu (nie ja jeden, jak sądzę) poznać jego podstawy, czyli zrozumieć przyczyny dla których wątkowy tytułowiec zajmuje takie, a nie inne stanowisko, w szczególności zaś, dlaczego podważa - poprzedzony precyzyjnie udokumentowanym postępowaniem - wyrok sądu koronera w sprawie Litwinienki.

(Bo - serio - wyjaśnienia inne niż przekora czy chęć odróżniania się nie przychodzą mi na myśl.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #71 dnia: Października 29, 2019, 07:07:06 pm »
Q, w związku z tym, że Ty masz podzielną osobowość, niczym Doktor Jekyll i Pan Hyde, lub zachowujesz się, jak ta przysłowiowa chorągiewka na wietrze, która jednego dnia kupuje z Panem Stasiem dla niego książkę, a drugiego podnosi raban, że to przez niesfornego Stasia cały ten bałagan, przypominam Ci, że Stanisław Remuszko znów z Tobą nie rozmawia, więc nie odpowie na żadne pytanie od Ciebie. Naprawdę, nie musisz go przyciskać, bo to nie ma sensu i jest kontrproduktywne.

Nie ma za co.

Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #72 dnia: Października 29, 2019, 07:16:06 pm »
Hornet, zamiast po raz kolejny częstować mnie nieproszonymi - i mało grzecznymi - uwagami, lepiej (skoro TY z nim gadasz) sam poproś - jak to ująłeś - niesfornego Stasia, o udzielenie odpowiedzi na postawione tu pytania. Sądzę, że tak będzie zdrowiej dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2019, 07:22:20 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #73 dnia: Października 29, 2019, 07:21:54 pm »
Hornet na pewno nie eskaluje problemu - za to Ty z lubością - od lat.

A lepiej będzie chyba tylko dla Twojego zdrowia, więc może próbuj odpowiedź uzyskać innym kanałem niż forum.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Użyteczny patriota Putina
« Odpowiedź #74 dnia: Października 29, 2019, 07:30:05 pm »
Hornet eskaluje jak najbardziej. B. lubi atakować mnie, b. lubi atakować Cetariana (tak jakby nie zauważając reakcją na co były te czy owe nasze wypowiedzi), ale to akurat Cię nie razi. Może załóż mu parabloga "Ja, Hornet" na takie napastliwe posty (bo o ile na tematy konkretne i merytoryczne pogadam z nim chętnie, o tyle nie życzę sobie więcej uwag tego typu z jego strony).

Nie, nie dla mojego zdrowia, ola, dla jasności czy mamy tu do czynienia z poglądami ekscentrycznymi, ale głoszonymi w dobrej wierze i podpartymi jakimiś tam przemyśleniami, argumentami (z czym chyba nikt nie miałby kłopotu), czy z trollingiem. Zgadzam się z nieobecnym - za naszą wspólną sprawą - Cetarianem, że powinniśmy to wiedzieć.
Skoro się już włączyłaś, może Ty - jako administratorka - poproś S.R. o odpowiedzi?
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2019, 07:44:23 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki