Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 832
1
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 21, 2023, 12:20:51 pm »
Ta, tylko że słowa te lecą jak rozsypane pierze i nie zatrzymują się na granicy.

2
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 21, 2023, 09:27:42 am »
Nie da się ukryć, że obecna retoryka i ruchy rządzących w kwestiach ukraińskich budzą obrzydzenie. /.../
Tzn niby co?
No właśnie, Q gada bzdury. Jak skrajna głupota i indolencja może powodować obrzydzenie?


PS - "Polska ogłosiła, że nie będzie już dostarczać Ukrainie broni w związku z eskalacją sporu dyplomatycznego w sprawie zboża - przekazał premier Mateusz Morawiecki". Sława Putinu, powinien dodać na końcu.

3
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 20, 2023, 09:07:05 am »
Cóż, kwestia koszuli bliższej ciału dawno została opisana. Nawet jeśli na dworze mróz i raczej o kożuszek należałoby zadbać, nawet jeśli na gołe ciało. Najpierw się nabałaganiło, a teraz zabierzemy zabawki. Furda wojna, furda ruskie, furda Ukraina "za waszą i naszą", ważne, żeby wybory wygrać okazując niewzruszalnie, że się stoi (znienacka teraz właśnie akurat) po stronie naszych rolników (którychśmy najpierw bezmyślnością pognębili). Najprostszymi środkami, bo przecież można to było dawno rozwiązać, wszyscy dawno ostrzegali, że w żniwa będzie krach.

4
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 19, 2023, 05:22:35 pm »
Gra oczywiście idzie, z tym że problem powstał przez nieudolny nadzór wcześniej, są zapchane silosy, ceny spadły, a teraz próbuje się to "przykryć" bohaterską obroną Częstochowy. Cóż, jak w socjalizmie, który najpierw stwarzał problemy, a następnie heroicznie z nimi walczył, zwykle zresztą nieskutecznie. Natomiast co do tego co piszesz, tak dla przykładu, rzepak przed wojną w Ukrainie wjeżdżał do Polski w ogóle bez cła, podobnie kukurydza, nie wiem jak z pszenicą, ale to raczej wskazuje na to, że nie cła były problemem. Po prostu przegapiono drobny fakt, że na Ukrainę napadła Rosja i jest tam wojna. Wojna totalna, jeśli chodzi o cele ataku. Między innymi Rosjanie próbowali uniemożliwić i częściowo im się udało, eksport ukraińskiego zboża poprzez Morze Czarne. A ponoć niemal całe eksportowane zboże szło ta drogą przed wojną. Teraz co najmniej połowa jedzie asfaltem, siłą rzeczy w dużej mierze przez Polskę. Tak więc ratujemy się. Mam wrażenie, że poprzez chwytanie się brzytwy i generowanie większego problemu wskutek nieudolnego łatania mniejszego. No przesadzam, nie ma ważniejszego problemu, niż utrzymanie się u władzy. Ukraina sobie zapewne poradzi, natomiast niesmak pozostanie. Z całym bagażem historycznym będzie się świetnie komponował. Ruscy są przypuszczam wniebowzięci.

5
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 19, 2023, 04:46:56 pm »
Ja nie wiem, aczkolwiek mniemam, że skoro większość zboża Ukraina zawsze eksportowała, w tym do UE, a i obecnie UE na ten import się godzi, to znając UE potrzebne "kwity" muszą być w porządku. Kiedy wybuchła afera zbożowa, tzn. kiedy okazało się, że teoretycznie tranzytowo eksportowane przez Polskę zboże de facto gubi się po drodze i zapełnia miejscowe spichrze to podnoszono taki argument, że to zboże odpowiednich kwitów, w tym świadectw fitosanitarnych etc., potrzebnych do legalnego wwiezienia do Polski, nie miało. No ale to była lewizna nielegalnie podbierana ze zboża legalnie eksportowanego poza UE, więc nie dziwota, że kwitów na UE do tego nie było.

6
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Września 19, 2023, 04:14:59 pm »
Powinni też sprawdzić, co powoduje wymienianie kolejnych liczebników, był taki malarz, co malował kolejne liczebniki, Roman Opałka, doszedł bodaj do 6 mln. Najciekawsze, że podobnież był to jeden z "najdroższych" polskich malarzy, tzn. dużo trzeba było zapłacić, żeby to mieć. Nie wiadomo, jak to odbiło się na psyche. Za to to Nobel by był.

7
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Września 19, 2023, 11:50:36 am »
No i cóż, nikt nie komentuje zakazu wwozu zboża z Ukrainy do Polski?

8
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Września 19, 2023, 11:18:36 am »
Dzięki, długaśne ale w przeciwieństwie do wielu tasiemców sensowne i treściwe :) .

9
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Września 19, 2023, 10:55:18 am »
Absurdalnie niesamowite zdjęcie, biorąc pod uwagę, że o ile można siedzieć nawet dniami w kryjówce i fotografować nawet bardzo nieufne ptaki nęcąc je jedzeniem* - o tyle trudno kiblować choćby godzinę pod wodą i czekać na łut szczęścia...
* większość niesamowitych zdjęć dzikich ptaków tak powstaje, z kryjówek, na przedpolu których wykłada się jedzenie, czyli tak naprawdę nieco sztucznie. Ptaki te są wielce nieufne w stosunku do jakichkolwiek przejawów obecności człowieka (przez wieki tępił je bez pardonu). Nie ma szans sfotografować takiego ptaka "z buta", czyli podchodząc go. On zawsze cię zauważy pierwszy. Nawiasem mówiąc ogólnoświatowy run na kryjówki w celu fotografowania ptaków nęconych żarciem (tak, tak, to się już wynajmuje chętnym, niektórzy z tego żyją) powoduje problemy. Biolodzy twierdzą, że przez to nęcenie dochodzi do spotkań wielu gatunków i wielu osobników w jednym miejscu, również takich, które na ogół się unikają. A to prowadzi do szybszego rozprzestrzeniania chorób i pasożytów... Ty człowieku się bawisz i bawisz, czasem sobie zmienisz bawidko...

10
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Września 18, 2023, 04:22:43 pm »
Sam lezie, no to chyba, że masochista, i to seryjny ;) . Poza tym wiem, co mówią do mnie koty!

11
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Września 18, 2023, 03:51:51 pm »
Nie, dobrze, uwierzę bez wykładania stówy ;) . Panie, za stówę (znaczy, zarobioną a nie wydaną) to ja mogę nawet w życie pozagrobowe uwierzyć ;) . Drony, drony. Ale żaden nie podrobi wzroku jednego z moich 5 kotów, który włazi między mnie a małżonkę do naszej łożnicy, a małżonka machinalnie przez sen czule go okrywa swoja kołdrą, że leży jak w beciku, tylko łeb wystaje. I jak się budzę rano to on zawsze patrzy mi świdrująco prosto w oczy, z cynicznym uśmieszkiem i nieukrywanym poczuciem wyższości "i co, gdzie jesteś ty, a gdzie jestem ja, hę? Kto jest bliżej Pani lamusie"?

12
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 18, 2023, 02:38:09 pm »
Mój ostatni pomysł to odpowiadać: "Ja też lubię kiszoną kapustę".
Moim zdaniem użycia słowa "też" może mieć konsekwencje niezgodne z Twoimi (przypuszczam) zamiarami.


- część osób, która nie lubi kiszonej kapusty, pomyśli sobie, że należysz do wrogiego obozu lub chcesz się wywyższyć,
- część osób, która lubi kiszoną kapustę, pomyśli, że masz interes i chcesz się podlizać,
- część osób, która wierzy, że dzieci znajduje się w kapuście na polu, pomyśli, że jesteś zwolennikiem aborcji o ile nie dzieciobójstwa,
- część osób, która w ogóle nie wie, co to kiszona kapusta, pomyśli że strugasz z nich wariata albo uważasz za głupków.


Dlatego w ogóle najlepiej odpowiadać klasycznie: Ich weiss nicht! Z tym, że nie po niemiecku, bo można zarobić w tubę głosową.

13
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Września 18, 2023, 02:28:04 pm »
No i napisałem, że sprzedaję, co chyba na jedno wychodzi  ;)
Mogłeś się zgrywać, jak zawsze  :P .

14
Hyde Park / Odp: Właśnie stworzyłem...
« dnia: Września 18, 2023, 10:30:19 am »
Drugie imię to nie przypadek i to Ty jesteś autorem?

15
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Września 18, 2023, 10:22:06 am »
...Większość ludzi nie wie co myśli, dopóki nie usłyszy, co powie. Ten proces wydaje się odpowiadać też za brak rozpoznania rezultatu (takiej wypowiedzi) jako nonsensu a siebie samego jako 'nonsense maker', albo 'BS maker'.
Hahaha - od 11:40

Strony: [1] 2 3 ... 832