Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 400153 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #315 dnia: Maja 18, 2015, 06:17:53 pm »
Bo ja wiem, na jednego z nich zagłosuję, chodzi raczej o to, że niezrozumiałe jest dla mnie jaka wiedzę miałaby przekazać taka forma jak debata w tej formule, w której można powiedzieć wszystko, pod warunkiem że szybko. To raczej pasuje do wyborów miss piękności niż wyborów prezydenta.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #316 dnia: Maja 18, 2015, 07:36:16 pm »
Mniejsze zło albo większe dobro. Przed taką względnością nie ma patriotycznej ucieczki.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #317 dnia: Maja 18, 2015, 10:53:18 pm »
Cytuj
...ale jednak parę punktów na korzyść obecnego.
Też odniosłem takie wrażenie. Wprawdzie po 15 minutach, bo tyle wytrzymałem. Znaczy, 3 wejścia po 5 - inaczej się nie dało.
Aprop konwergencyjny;
Mi, Bronisław coraz bardziej przypomina...Jarosława.
Zwłaszcza kiedy grzmi -  To My mamy rację...!!!
Z jedną oczywista różnicą.
Jarosław grzmiąc, nie musiał czytać z karteczek.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #318 dnia: Maja 18, 2015, 11:25:11 pm »
Od 4 czerwca 1989, gdy pierwszy raz w życiu wziąłem udział w wyborach powszechnych, wszystkie wrucane do urny kartki wyborcze z postawionym krzyżykiem opatruję dodatkowo własnoręcznym podpisem (Stanisław Remuszko), czynionym ulubionym wiecznym piórem z czerwonym (!) atramentem. A od kilkunastu lat robię również zdjęcie cyfrówką. Chowam te pliki na pamiątkę do rodzinnego albumu - w zasadzie na dowód, teraz widzę, jaki byłem głupi mimo coraz dojrzalszego wieku. No i znów mam problem. Ludu Roboczy Miast i Wsi, podpowiedz, proszę: na kogo zagłosować w niedzielę? Kto jest mniejszym złem (większym dobrem)? To się nazywa rozterka patryjotyczna...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #319 dnia: Maja 18, 2015, 11:54:19 pm »
Cytuj
...ale jednak parę punktów na korzyść obecnego.
Też odniosłem takie wrażenie. Wprawdzie po 15 minutach, bo tyle wytrzymałem.
Miałam prasowania akurat na całość ::)
I wrażenie przyszło troszkę później - zaczęło się wyciąganie woli Jana Pawła (nie możemy się jej sprzeciwiać tworząc nową konstytucję - czyli że co?), że Brr ma czelność się jej sprzeciwiać, podkreślanie jedynie słusznej rodziny (popieram in vitro, ale proszę mnie nie obrażać, bo jestem ojcem i tak nie można - czyli że co?;), uniki wschodnie, strzały do górników...subiektywności, a podkreśla, że on jest dla wszystkich Polaków, bo to jedna rodzina;)...so:)
Cytuj
Mi, Bronisław coraz bardziej przypomina...Jarosława.
W zeszłym tygodniu słyszałam Brr zradiowo - myślałam, że słucham kazanie w kościele - znaczy ten ton;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #320 dnia: Maja 19, 2015, 01:58:52 am »
Cytuj
Ludu Roboczy Miast i Wsi, podpowiedz, proszę: na kogo zagłosować w niedzielę? Kto jest mniejszym złem (większym dobrem)? To się nazywa rozterka patryjotyczna...
Hamlet polny polski  8)
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 02:05:47 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #321 dnia: Maja 19, 2015, 10:03:10 am »
To był wielki malarz.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #322 dnia: Maja 19, 2015, 12:03:47 pm »
Znowu Duda?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #323 dnia: Maja 19, 2015, 12:12:29 pm »
Panie, niebąć Pan taki Żurdę...
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #324 dnia: Maja 19, 2015, 02:26:34 pm »
Panie Duda, Graj pan dalej - podobnież wpis w księdze pamiątkowej wystawy, który panu D-G przypadł najbardziej do gustu :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #325 dnia: Maja 19, 2015, 04:30:08 pm »
Panie Duda, Graj pan dalej - podobnież wpis w księdze pamiątkowej wystawy, który panu D-G przypadł najbardziej do gustu :) .
;D
Jedna z interpretacji...polnego;
Patrząc na obraz z dzisiejszej perspektywy możemy stwierdzić, że obraz jest antycypacja Powolniaka. Drapie się po tyłku, jest mu wszystko jedno gdzie żyje, nie da się nabrać na żadne misje. A dylemat z jakim musi się uporać, to jak uzasadnić kolejne piwo.
tu więcej;
http://www.goldenline.pl/grupy/Literatura_kino_sztuka/jerzy-duda-gracz/czytanie-dudy-gracza-hamlet-polny-1977,858574/
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #326 dnia: Maja 19, 2015, 08:10:18 pm »
A to Ci wredni faszysci-narodowcy!

Domyslam sie, ze o tej sytuacji niezalezne media glownego nurtu az hucza non stop?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #327 dnia: Maja 19, 2015, 10:21:15 pm »
Kto będzie huczeć na 0,52% poparcia? Media poinformowały, wszystkie. W ramach ciekawostki przyrodniczej. Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #328 dnia: Maja 19, 2015, 10:36:37 pm »
Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Bardzo popieram, zwłaszcza jak rzeczywistość zdaje się nie współgrać z własnym światopoglądem. Trochę to trąci tym cytowanym Powolniakiem, ale jest komfortowe i bezpieczne  8)  PS Mam nadzieję , że nikt się nie obraził, to tylko taka forma praktycznej antynomii, do przemyślenia na spokojnie  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2015, 12:09:36 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #329 dnia: Maja 22, 2015, 06:32:00 pm »
A ja tylko nieśmiało dodam, że z głosowaniem jest wiele zabawy na emigracji:) Nasza kochana paryska Ambasada daje -formalnościami- tyle powodów do radości...  Z zazdrością myślę o tym jak to wspaniale, i trywialnie prosto, było kiedyś po prostu wyjść w niedzielne popołudnie z domu i pójść do jakiejś udekorowaniej flagami szkoły, machnąć podpisik, dwie kreski i dowidzenia.
Choć z drugiej strony: na wychodźstwie o wiele łatwiej niż w Kraju jest głosować korespondencyjnie (choć słyszałem, że właśnie od prezydenckich '15 to się zmienia na +).
Have fun...