Polski > Wyszalnia

Śmieceniu mówimy nie ;)

<< < (2/20) > >>

Q:

--- Cytat: olkapolka w Listopada 13, 2019, 10:24:52 pm ---zasadniczo wszystkie posty Kagana mają swoje miejsce w Kaganajamie - więc zapytuję czy życzysz sobie z nim kontynuować rozmowę w tym wątku czy mogę je przenieść? Bo akurat tutaj mi jedno.
--- Koniec cytatu ---

Cieszę się, ola, że w końcu stawiasz znak równości. Bo - zaiste - po przeczytaniu (przemyconego sprytnie, w charakterze mowy zależnej) brutalnego ataku na Admina i skrzata:

--- Cytat: Stanisław Remuszko w Listopada 13, 2019, 05:40:14 pm ---W centrum sieci prywatnych i publicznych układów znajdują się Tomasz Lem (syn pisarza) i Wojciech Zemek (sekretarz), którzy kontrolują charakter przepływu informacji o zmarłym w 2006 roku autorze. Wspólnie podejmują wszystkie istotne decyzje o tym, co w kwestii Lema w Polsce należałoby zrobić, a czego zaniechać, ani myśląc o wypuszczeniu swojej władzy z rąk. W ten sposób właściwie prywatyzują twórczość Lema oraz wszelkie jego wcześniejsze interakcje z ludźmi wraz ze wszystkimi rodzącymi się z nich owocami. Jednym słowem przenoszą Lema, konsekwentnie tabuizowany polski skarb narodowy, do sfery własności prywatnej.

Ze względu na to, że w planowanym tomie na pierwszy plan wysuwa się nie tylko geniusz krakowskiego fantasty, ale także oblicze ekspresyjnej, emocjonalnie reagującej osoby, wydaje się to wspomnianemu duetowi nieszczególnie pasujące do jego koncepcji. O tym, że ów duet bacznie obserwuje wszelkie związane z Lemem wydarzenia na rynku księgarskim, świadczy błyskawiczna reakcja na wydanie niniejszego tomu. Zaraz po jego ukazaniu się Remuszko otrzymuje bowiem pismo z groźbą nałożenia kary sądowej za rozpowszechnienie zebranych materiałów bez zgody tandemu Lem-Zemek. Burzliwa wymiana opinii, która się po tym rozpętuje, i w której obie strony, a zwłaszcza wspomniany już feralny duet, zawzięcie przerzucają się różnorodnymi uzasadnieniami prawnymi, nie zagłębiając się w zakres argumentów, lecz pozostając przy prawnym aspekcie ataków werbalnych, nie przynosi pozytywnego skutku.
--- Koniec cytatu ---

Trudno zachować (czy udawać, że się je zachowało) złudzenia, i nie przyznać, że skrzatowe słowa sprzed lat:

--- Cytat: skrzat w Lipca 12, 2009, 11:29:06 am ---Widzę, że narodził się na forum Kontynuator dzieła niejakiego Kagana.
--- Koniec cytatu ---
były prorocze.
Maski opadły.

maziek:
Q, to nie jest wątek po to, żebyś mógł tu się produkować i edytować wielokrotnie swoje posty i sam sobie odpowiadać. Uwagi do działania forum zamieszczaj w organizacji forum. Ponadto scalaj swoje posty. To jest uwaga ogólna dotycząca Twych postów. Przyjmij do wiadomości bez dalszej dyskusji.

Q:
Trudno wstrzymać się od dyskusji - a minimum zadawania pytań - dostając sprzeczne sygnały. Raz uwagę dotyczącą pana X przenosisz (chyba ty?) tu, teraz znów domagasz się bym pisał w organizacyjnym. Raz olka mi pisze bym po upływie pewnego czasu zamieszczał raczej nowe posty, niż edytował, teraz ty oczekujesz edytowania (i znów na mnie pokrzykujesz...). Zgłupieć można.

(Jak chcesz - scal, jak chcesz przenieś, ale nie pokrzykuj, i określ jasne reguły.)

Poza tym: czy naprawdę nie masz teraz wrażenia, że broniąc pana X przede mną stanąłeś po niewłaściwej (etycznie) stronie?

olkapolka:

--- Cytat: Q w Listopada 14, 2019, 11:03:46 am ---Trudno wstrzymać się od dyskusji - a minimum zadawania pytań - dostając sprzeczne sygnały.

--- Koniec cytatu ---
Od monologu raczej.
Może wystarczy zdrowy rozsądek?

Q:

--- Cytat: olkapolka w Listopada 14, 2019, 02:15:54 pm ---Może wystarczy zdrowy rozsądek?
--- Koniec cytatu ---

Skoro o nim mowa... Miałem dziś wielką przyjemność rozmawiać ze skrzatem. Wygląda na to, że Naczalstwo szykuje prawdziwie salomonowe rozwiązanie, które zadowoli i Ciebie, i mnie, i naszych zbuntowanych Iksów z Igrekami. Ale nie będę wyprzedzał faktów... ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej