Polski > Wyszalnia

Czy uważacie, że olkapolka, liv i maziek powinni stracić uprawnienia?

<< < (2/20) > >>

Q:

--- Cytat: xpil w Maja 13, 2018, 10:05:44 pm ---dlatego brakuje mi opcji "mam to gdzieś, chcę mieć fajne forum" ;)
--- Koniec cytatu ---

Problem w tym, że - przy wszelkich różnicach między nami - wszyscy tu chyba chcemy fajnego forum, tylko inaczej tę fajność rozumiemy. I nie zawsze da się owe różnice postaw oderwać od kwestii personalnych, zwł.gdy emocje biorą górę i wpływają na moderatorskie czy - tym bardziej - administracyjne decyzje.


liv, nie wdam się w polemikę, bo piszesz b. emocjonalnie (fakt, ja też tak tu pisałem), i chyba w paru podstawowych kwestiach się nie dogadamy (odrębność stanowisk za duża by próbować je uzgodnić), ale w ten symboliczny sposób odpowiem, bo mam jednak wrażenie, że - choć postawiłem wniosek, jaki postawiłem - mamy o czym ze sobą rozmawiać. Choćby dlatego, że nie brałeś - o ile wiem - udziału w zaplecowym decydowaniu, a tylko przyklasnąłeś jego efektowi.
Wolę Cię widzieć raczej - z dużą przesadą mówiąc - ideologicznym ;) oponentem, niż wrogiem.

xpil:

--- Cytat: Q w Maja 14, 2018, 12:39:39 am ---
--- Cytat: xpil w Maja 13, 2018, 10:05:44 pm ---dlatego brakuje mi opcji "mam to gdzieś, chcę mieć fajne forum" ;)
--- Koniec cytatu ---
[...]I nie zawsze da się owe różnice postaw oderwać od kwestii personalnych, zwł.gdy emocje biorą górę i wpływają na moderatorskie czy - tym bardziej - administracyjne decyzje.

--- Koniec cytatu ---

Administrator też człowiek (wiem, brzmi to niewiarygodnie, ale tak właśnie jest!) i też się może od czasu do czasu na coś / kogoś wku... nerwować, znaczy. Z najwłaśniejszej autopsji to wiem, jak bonie dydy.

Dlatego admini - moim zdaniem - powinni być ludźmi, którzy (szeroko pojęte) dobro forum przedkładają nad własne zyski (to proste - wystarczy zwykła, ludzka uczciwość) oraz poglądy (tu już trudniej, ale też się da).

No i oczywista oczywistość: nigdy nie jest tak, że zrobi się dobrze wszystkim. Zawsze znajdzie sie element narzekająco - marudzący. Ja na przykład narzekam i marudze na nadmierną ilość politykierki; chętniej widziałbym tu wyłącznie rozważania o życiu i twórczości SL. Ale już przyjąłem do wiadomości, że świata nie zbawię; jak sobie ludzie chcą politykować, hak im w smak.

Krótko i zwięźle:
- agresję, chamstwo i tematy nielegalne - pielić jak chwasty
- trolli - nie karmić, same zdechną
- cała reszta - dać żyć, niech się turla własnym rytmem.

Przy takich założeniach admini nie mają za wiele roboty i mogą się skupić na przyjemnych stronach życia. A uśmiechnięty admin to lepsze forum, kółko się zamyka.

P.S. Bardzo pomaga dystans do samego siebie. Tu i wszędzie indziej.

Q:

--- Cytat: xpil w Maja 14, 2018, 01:15:37 pm ---Dlatego admini - moim zdaniem - powinni być ludźmi, którzy (szeroko pojęte) dobro forum przedkładają nad własne zyski (to proste - wystarczy zwykła, ludzka uczciwość) oraz poglądy (tu już trudniej, ale też się da).
--- Koniec cytatu ---

I tu tego zabrakło. maźka zaślepiła prywatna słabość do Remuszki, oraz chęć nieskrępowanego gadania z nim (co mu się będzie jakiś dyżurny z opaską w dialog z kumplem ulubionym wcinał). A olkę - kompletnie irracjonalny zresztą - strach, że jeśli trolle zostaną - modnie mówiąc - zgrillowani, to następna w kolejce będzie ona. W efekcie i uczciwość się ulotniła (a pojawiły - znane zbyt dobrze z polityki - stek insynuacji i nocne procedowanie). Dlatego postawiłem tytułowe pytanie.
W kwestii poglądów: łatwiej powiedzieć, że oponent jest krypto-totalitarysta (czy hejter), niż przykręcić sobie samemu śruby, by zrobić więcej miejsca zwolennikom innego modelu dyskusji.

skrzat:
Drodzy Forumowicze:

podjęliśmy* decyzję o zawieszeniu Q w uprawnieniach moderatora na 3 miesiące, bo naszym zdaniem posunął się za daleko w sekowaniu Stanisława Remuszki. Moderator powinien być jak żona Cezara i w żadnym razie nie powinien atakować innych forumowiczów, szczególnie niedopuszczalne są ataki ad personam, zaśmiecające neutralne wątki. Przeraża nas perspektywa stoczenia się forum Stanisława Lema na poziom agresywnych pyskówek i przepychanek. Generalnie nie zamierzamy pełnić na forum funkcji superarbitra ani ingerować w swobodę wymiany poglądów: już lepszym rozwiązaniem wydaje nam się całkowite jego zamknięcie.

Doceniamy wkład Q w animację i rozwój forum, jednak agresywna retoryka na dłuższą metę musi być destrukcyjna. Jeżeli uda się przekonać Q do poskromienia osobistych animozji na rzecz budowania forumowej wspólnoty, wtedy jesteśmy gotowi wznowić z nim współpracę.

Jeżeli uznacie, że najlepszym rozwiązaniem będzie jakaś forma demokratycznych wyborów, wtedy oczywiście takie zorganizujemy. Jednak praca i rola, jaką pełnią na stronie obecni administratorzy i moderatorzy, wydaje nam się godna najwyższego uznania!

Wojciech Zemek

* używam formy pierwszej osoby liczby mnogiej w znaczeniu Lem Estate, poza tym, tak brzmi znacznie lepiej  ;-)

Q:
Uważam tę decyzję za krzywdzącą, mało rozsądną i niesprawiedliwą, jednak powiedzmy...przyjmuję ją do wiadomości. Wierzę w Twoją słowność, skrzacie, dlatego zamierzam wrócić na Forum za 3 miesiące, kiedy ponownie zobaczę Globalnego pod nickiem.
Sam jestem ciekaw czy Forum beze mnie okaże się przez ten czas lepszym, czy gorszym miejscem.

Zatem... do zobaczenia ;).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej