Autor Wątek: Rosja, ZSRR, Ukraina...  (Przeczytany 182031 razy)


maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #646 dnia: Września 09, 2022, 01:37:59 pm »
No, dzielni ludzie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #647 dnia: Września 09, 2022, 03:26:37 pm »
Taa... dzielni...
Imho, jedno z dwóch: albo tamci radni postanowili popełnić samobójstwo zbiorowe, i to w sposób niekonwencjonalny; albo też, chorągiewy jedni, uznali, że już pora zeskoczyć z putinowskiego tramwaju.
Aczkolwiek ja osobiście obstawiam, że to fake news. Zbyt dobra nowina, by mogło to być prawdą ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #648 dnia: Września 09, 2022, 03:45:04 pm »
Piszą, że ich na milicję wzięli. Możliwe, że tylko odważni a nie dzielni, ale IMO oni nie są na stanowiskach, których mogłoby dotyczyć "wyskakiwanie z tramwaju". Dajmy na to Ławrow czy inny Szojgu mógłby chcieć wyskoczyć z tramwaju Putina żeby nie pójść razem z nim na dno - ale nie radny, choćby Pterburka. Takiemu starczy cicho siedzieć, niczego nie winien. Rzeczywiście brzmi to aż abstrakcyjnie i wygląda na zbiorowe samobójstwo - z drugiej strony po co Puti taki fejk?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2022, 05:44:36 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #650 dnia: Września 09, 2022, 05:13:52 pm »
Cóż, zobaczymy.
A na razie szaleństwu mężnych śpiewamy chwałę, i niech z iskry rozgorzeje płomień...
 8)

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #651 dnia: Września 10, 2022, 11:41:40 am »
A co tam na froncie słychać? Ponoć jakiś mały blitzkrieg na charkowskiej ziemi. Wczoraj czytałem gdzieś, że himarsy pędzą setką szosami, a przed chwilą wiedziałem informację, że ponoć już nie tylko Kupiańsk wzięty, ale i Izium się poddał - ale to drugie niepewne  :)


Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #652 dnia: Września 10, 2022, 01:10:27 pm »
A co tam na froncie słychać?
Prego silencio, signore e signori ;)
Trzymajmy kciuki z zapartym tchem...
 :-X


Tymczasem radni z Moskwy wspierają inicjatywę kolegów z Pterbuka, żądają dymisji Putina:
https://www.wykop.pl/link/6811333/bunt-radnych-z-moskwy-przeciwko-putinowi-usun-sie-ze-stanowiska/

Taaa... Though this be madness, yet there is method in't 8)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #653 dnia: Września 10, 2022, 01:49:34 pm »
Izium wyzwolone. Tak donoszą media.
Ja jestem batomiast powalony przez katar i kontynuując dodam, że to pisostwo wyciągnęło deklarację z 1984 aby pokazać skale upadku.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2022, 01:59:10 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #654 dnia: Września 10, 2022, 02:01:23 pm »
Tako rzecze Girkin-Striełkow:

Według wielu raportów, nasze wojska pospiesznie opuściły Izium. Jeśli tak (co potwierdza szereg źródeł), to:
1) "Dobrze, że tak się stało" - w warunkach, gdy jeszcze wczoraj ostatnia droga była pod bezpośrednim ostrzałem wroga i groźbą jej bezpośredniego przechwycenia - ryzykować całkowite okrążenie, a co za tym idzie, nieuchronną klęskę - byłoby szczytem awanturnictwa, graniczącym ze zbrodnią.
2) Pospieszny odwrót nieuchronnie doprowadzi do dużych strat wycofujących się wojsk w sprzęcie i wyposażeniu oraz - dotkliwych - w ludziach.
3) Wszystkie zapasy zgromadzone na miejscu zostaną porzucone - czyli po wyjściu z "kotła" naszym żołnierzom dotkliwie zabraknie amunicji, paliwa i smarów oraz wszystkiego, co niezbędne, przez co nie będą mogli od razu przystąpić do walki.
4) Mimo to, wycofanie się ugrupowania z okrążenia jest strategicznie poprawną decyzją, pomimo wszystkich związanych z tym strat. Uratowane jednostki i formacje - po reorganizacji i uzupełnieniu - ponownie będą mogły przystąpić do bitwy. Ale kwestii sprawców okrążenia i klęski to bynajmniej nie usuwa.

https://t.me/strelkovii/3203

Jeśli chcemy zrozumieć obecną sytuację przez analogię z wojną rosyjsko-japońską, wówczas na myśl przychodzi tylko jedno słowo - "Mukden". Ale bitwa jest wciąż daleka od zakończenia… oby sprawka tak "Kannami" się nie skończyła.
(ibid)

Yesssssssssssss!!!
 ;D

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #656 dnia: Września 10, 2022, 03:01:53 pm »
Izium, Kupiańsk (stolica rejonu), teraz i Łyman.
 :) :) :)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2951
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #657 dnia: Września 10, 2022, 03:55:28 pm »
Ponoć Lisiczańsk i coś tam jeszcze. Ale idą.

Mówią, że wyciekły plany zdobycia Chersonia  ::)


Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2022, 12:47:55 am wysłana przez Smok Eustachy »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« Odpowiedź #659 dnia: Września 11, 2022, 08:57:38 am »
Mnie się zdaje że cel Putina to pokojowy Nobel za całkowitą demilitaryzację Rosji...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).