Autor Wątek: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]    (Przeczytany 277470 razy)

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #255 dnia: Sierpnia 19, 2005, 07:30:47 pm »
Cytuj
Osobiście pomagam finansowo pewnemu 11-letniemu Afrykaninowi, który stracił rodziców bodaj w czasie wojny Tutsi-Hutu.
Wykładam na Niego miesięcznie ok 60zł.  


Tak, taka forma doraźnej pomocy jest jak najbardziej na miejscu. Dyskutowana przez nas teza postulowała tymczasem istnienie programów humanitarnych o nieco większym rozmachu, czyli wykożystanie pieniędzy podatników, zamiast na badania, na zasilanie budżetu państw Afrykańskich. Skuteczne tylko w teorii. Notomiast wszelkiego rodzaju organizacji charytatywnych nie zamierzam absolutnie potępiać- z resztą, o ile mi wiadomo, nie utrudniają one rozwoju nauki. A co do metod doraźnej pomocy, to jedynym sensownym rozwiązaniem, jakie mi przychodzi do głowy, byłoby, jakkolwiek idiotycznie to zabrzmi, zrzucenie z samolotów produktów spożywczych kolejno na wszystkie wioski w Afryce, i powtarzanie tej czynności w stałych odstępach czasu. Trudne do zrealizowania, za to skuteczne w stu procentach.

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #256 dnia: Sierpnia 20, 2005, 02:17:43 pm »
Może dałoby się po prostu zażądać nadzorowania pomocy humanitarnej przez jakąś organizację typu Czerwony Krzyż/Półksiężyc, lub WHO. Raport tej organizacji mógłby np.  być podstawą do udzielenia pomocy humanitarnej w następnym roku. I tak dalej.


Edredon

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Ruch to życie, bezruch-trwanie
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #257 dnia: Sierpnia 22, 2005, 12:06:09 pm »
Co do pomocy niedoraźnej oraz o szerokiej skali trzeba oczywiście rozmawiać, jak to mówią politycy, i nawet, zresztą, rozmawiają lecz kiedy i jakie skutki to przyniesie tego nie wie nikt.
Może jakiś nacisk oddolny też by tu pomógł ale znów jak go stworzyć skoro obywateli  i własne sprawy mało obchodzą.
W każdym razie może warto by wyłożyć trochę grosza na rozpowszechnienie wiedzy o takiej formie pomocy indywidualnej o jakiej wspomniałem.
Tu są jeszcze olbrzymie rezerwy. Myślę, że wiele osób -  potencjalnych darczyńców, nie wie nic o takiej możliwości. Nie chce im się za bardzo angażować ale gdyby ktoś do nich przyszedł z taką propozycją lub podał to w spocie reklamowym napływ chętnych byłby może znaczny, mówię tu nie tylko o Polsce, oczywiście.
Taka pomoc niesie też, rzec można, pewien naddatek pozytywnych skutków a to taki, że buduje pozytywne relacje indywidualne, (takie są najtrwalsze) jakieś zaufanie do białego człowieka, wiarę, że są w "wielkim świecie" ludzie, co nie tylko broń sprzedają ale mogą pomóc, że można komuś zaufać i to długofalowo. Wymienia się tu korespondencję i tych co pomagają nazywa przybranymi rodzicami by u nich podtrzymać poczucie odpowiedzialności, i by swej pomocy nagle nie przerwali.
Poprawka stąd mała, Makrofungel: taka pomoc jest owszem wycinkowa o relatywnie wąskim zakresie (być może można, jakem wspomniał, znacznie go zwiększyć) lecz jest właśnie przeciwieństwem doraźnej. Jest celowa, ukierunkowana i systematyczna.
Bo żeby pieniądze szły z budżetów państw ...jak do tego zmusić skoro i w Unii się zgodzić nie mogą. No i jak to zorganizować by szkód i korupcji nie przyniosło i nie było doraźne właśnie? Nie jest to niemożliwe ale trudne a pomoc jest potrzebna już.
Może Claude, któremu pomagam i nikt z jego obecnej i przyszłej rodziny nie będzie do nas strzelał, może złość i uraza, która w nim jest rozejdzie się po trochu. Chociaż... z ludźmi to nic nie wiadomo.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 22, 2005, 12:15:00 pm wysłana przez paszta »

Macrofungel

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 512
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #258 dnia: Sierpnia 22, 2005, 12:21:45 pm »
Ja oczywiście Twoje postępowanie jak najbardziej pochwalam. Przydałoby się więcej takich Edredonów. Problem tylko w tym, że jak wspomniałeś, wielu z nich po prostu nie wie o takiej możliwości. Przyznam się bez bicia, że ja też nie mam pojęcia gdzie i jak można się włączyc do takiej akcji. Zgadzam się z Tobą, że powinno się podobnym programom nadac nieco większy rozgłos. Wtedy na pewno skala pomocy wzrosłaby diametralnie. Wszystko jednak rozbija się o pieniądze, jest więc mało prawdopodobne, że zobaczymy spot reklamowy organizacji charytatywnej w przerwie między wiadomościami a pogodą.  

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpnia 22, 2005, 02:08:54 pm »
Ja od lat kilku pracuję (wolontarystycznie) w organizacji charytatywnej, i nie przeczę, że z reklamą jest bardzo trudno. A co dopiero z uzyskaniem sponsoringu na jakąś większą akcję.

porebski

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 11
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #260 dnia: Maja 23, 2006, 07:42:51 am »
Przywiodła tutaj neutrinowa Harey z Solaris, w lekkim powiewie Edenu,swego rozpadu,matki.
Pozdrawiam

porebski

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 11
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #261 dnia: Maja 23, 2006, 04:20:52 pm »
Głos Pana,neutrinowe tchnienie rozpadu kontaktu.Tchnienie jeszcze wyczuwalne,ale czytelne już jedynie dla siebie samego.
Pozdrawiam

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #262 dnia: Maja 23, 2006, 05:43:24 pm »
Cytuj
Głos Pana,neutrinowe tchnienie rozpadu kontaktu.Tchnienie jeszcze wyczuwalne,ale czytelne już jedynie dla siebie samego.
Pozdrawiam

Porebski, czy Tobie się wydaje że jesteś Elektrybałtem Trurla i próbujesz nas jednym czy drugim limerykiem z nóg zwalić? Moim zdaniem powinieneś jeszcze potrenować gdzieś na uboczu...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #263 dnia: Maja 23, 2006, 09:55:47 pm »
Przyłączam się do postulatów powyższych. Kolega Porębski, mógłby przynajmniej założyć dla chcących go podziwiać nowy wątek - to nietrudne, a powinno pomóc.

porebski

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 11
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #264 dnia: Maja 24, 2006, 09:10:04 pm »
Wreszcie i samoodczytanie przestaje być potrzebne.Ostatnia repetycja dualizmu,na neutrinowym pograniczu fali i korpuskuły,ducha i materii.
Pozostaje  materia

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #265 dnia: Maja 24, 2006, 10:00:34 pm »
Panie Porębski, ja mówiłem poważnie. Proszę sobie założyć temat, najlepiej gdzieś poza Akademią. Ma pan niewątpliwy talent, proszę zatem przenieść się na własną wokandę. Jeśli tak wygodniej, to mogę Ci waćpan wątek w każdej chwili nowy utworzyć, i nawet "Porębskiego poezji kątkiem" go nazwać.

Pozdrawiam.


porebski

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 11
  • I love YaBB 1G - SP1!
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #266 dnia: Maja 25, 2006, 06:46:23 am »
Repetierzy kontaktu kumkają sobie w stawach,produkując żabi skrzek.
Repentierzy kontaktu witają p.B/niestety fantom Boga rozwiał sie neutrinowym tchnieniem/
Pozostaje łagodnie przywrócić zapach wiosennego świtu.
Pozdrawiam

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #267 dnia: Maja 25, 2006, 10:17:54 am »
Moze to automat? ;)

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #268 dnia: Maja 25, 2006, 02:15:47 pm »
Jeśli tak, to jakiś dziwny ten automat. Coś jakby Elektrybałt Trurla... sam już nie wiem czy i co z tym zrobić, ale w sumie - niech sobie pisze. Całkiem ładnie mu wychodzi.

Ale ostrzegam, że jak przesadzi ilościowo, to będzie przycięty. Jakiś tam śladowy porządek trzeba utrzymywać.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: Akademia Lemologiczna [Głos Pana]  
« Odpowiedź #269 dnia: Maja 25, 2006, 02:54:48 pm »
Niby nie offtopikuje... (zabi skrzek).

This user possesses the following skills: