Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595882 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #645 dnia: Lutego 17, 2015, 09:53:16 pm »
O, Kochany, tak mnię mów, tak mnię mów, ile lekturowego czasu zaoszczędziłem bezcennie dzięki Tobie! Wyślę Ci w podzięce małą wedlowską (bo ostatnio cieńko pszędę).
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #646 dnia: Lutego 17, 2015, 10:39:25 pm »
Cytuj
Przemogałem się z powodu, że T. powiedział że p. P.
8)
Cytuj
Jest dobra, cokolwiek zbereźna. Coś jak Ubik względem reszty s-f, inna przestrzeń. Lepsza IMO od Morfiny. Morfina jak dla mnie to jakoś pod koniec rozlazła się w szwach
A toś mnie zachęcił tym...ubikorównaniem.
Z Morfiny pamiętam, że dobrze się czytała, realia i szczegóły historyczne dobrze oddane, ale jak się zakończyła już nie... ::)
Pewnie zginął. Głupio, czyli w jedynej opcji.
Ale mi akurat to nie przeszkadza. Właściwie, nie lubię książek domkniętych w których wszystko się wyjaśnia.
Cytuj
i nie wiadomo, o co w zasadzie chodziło.
A w na ten przykład, Solaris - wiadomo?  ;)
Życie.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #647 dnia: Lutego 18, 2015, 09:24:21 am »
A w na ten przykład, Solaris - wiadomo?  ;)
Nie, ale czuć, że artysta chciał coś powiedzieć. A u Himilsbacha nie czuć.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #648 dnia: Lutego 18, 2015, 01:58:28 pm »
A u Himilsbacha nie czuć.

Za to od Himilsbacha było czuć... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #649 dnia: Lutego 18, 2015, 02:31:04 pm »
Z Himilsbacha to bardzo mi się podobała zasłyszana kiedyś jego odpowiedź na pytanie dziennikarki, dlaczego woli być kamieniarzem a nie literatem - bo nikt sobie moim dziełem tyłka nie podetrze! Choć Himilsbach jest osobą bardziej mityczną niż realną i tak naprawdę nic konkretnego o nim nie wiadomo :) .

Całkiem jak jego kompan Maklakiewicz. Ostatnio przez przypadek obejrzałem film dokumentalny o Maklakiewiczu, w którym występują jak można mniemać jego bardzo bliscy znajomi i przyjaciele - zabawnie posłuchać jak te same anegdotyczne zdarzenia "które na własne oczy widzieli" różnią się zależnie od opowiadającego ;) ... Wobec takich ludzi jak H. czy M. nigdy już niczego nie da się ustalić na pewno :) . Są wypadkową legend.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

HAL 9000

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #650 dnia: Marca 02, 2015, 11:56:00 pm »
Wy tu gadu gadu a nawet Kościół idzie z Duchem (czasu):
http://connectedlifemagazine.pl/swiecone-sms-y/

A następne - ekskomunikatory?  ::)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #651 dnia: Marca 04, 2015, 07:38:07 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #652 dnia: Marca 05, 2015, 12:03:47 am »
Doskonałe :).

ps. No nie mogę, coś dla Hoko - Kot filozoficzny ::).
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2015, 06:54:33 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #653 dnia: Marca 09, 2015, 08:39:51 pm »
Rzecz może być śmieszna tylko dla mnie ale zaryzykuję... Zawsze jest to pytanie, co z człowieka zostaje, jak długo ślad po nim przetrwa. Po mnie jeden ślad przetrwał już ponad 30 lat!

W którejś klasie liceum, w uniesieniu zrozumienia zależności rządzących światem zwierzęcym (konkretnie jamochłonami) - napisałem podczas lekcji matematyki długopisem na stojącej za mną, opartej o regał tablicy "d.u.p.a jamochłona". Opisałem w ten uczony sposób otwór gębowy przedstawionego na tablicy jamochłona, uważając, że jest niesprawiedliwym, aby nazywał się tylko gębowym, skoro służy również wiadomo do czego.

Pamiętam to tylko dlatego, że tablica ta po krótkim czasie została użyta na lekcji biologii w naszej klasie. Kiedy nieświadoma psorka powiesiła tablicę sprawiła nam tym wielką frajdę (a mi największą, choć jak każdy artysta znający swą wartość pozostałem w cieniu).

Latka lecą i dziś moja żona - wówczas koleżanka z klasy a obecnie psorka od biologii w tymże liceum - przynosi mi tę tablicę do domu. Tablica została spisana na straty a małżonka, która o wszystkim wiedziała wypatrzyła napis i przytargała mi ją do domu :) .
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2015, 09:43:50 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #654 dnia: Marca 09, 2015, 09:36:17 pm »
Maziasty, przyznaj się publicznie (zwłaszcza na MYM tle): chtóren Ty jezdeś rocznik?
Poborowy Chełmski, baaa-czność, i stańcie do apelu!
VOJGM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #655 dnia: Marca 09, 2015, 09:43:05 pm »
Ja jestem taki wybrakowany diabelski - bo trzeciej cyferki zabrakło ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #656 dnia: Marca 09, 2015, 11:09:47 pm »
Tose winszuję, bym zarok popatałętał się po Chełmskim Rynku, rozpytując wśród tubylców, gdzie odbywa się ta Półsekularna Balanga Waszego Wielkiego Notabla... Ty, a może przyjedziemy z kumplamy (Tzok, Kju, kumpelka Ol, takżesamo przylecą Nex i Terminus  z Brytanii, Hokus z Njorku, a nawet sam Smok Eustachiewicz!!!???). Notabene, już załatwiłem (po znajomości), że powrotne Pędolino ciut poczeka na zwłoki w razie zwłoki :-)
VOJGM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #657 dnia: Marca 10, 2015, 11:49:09 am »
Widzę, że na urodziny trza będzie wyjechać ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #658 dnia: Marca 11, 2015, 04:19:32 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #659 dnia: Marca 11, 2015, 01:58:22 pm »
Doskonałe :).

ps. No nie mogę, coś dla Hoko - Kot filozoficzny ::).

Tie Tam, Amerykę kobita odkryła... O Fenomenologii Kota jest tam co?