Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595317 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #885 dnia: Listopada 14, 2016, 11:36:31 am »
P.S. i coś jeszcze. Dla niecierpliwych tak od 12 minuty jest sedno :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #886 dnia: Listopada 14, 2016, 01:46:17 pm »
Jaja i śmich ogólny - tak, sedno szczególne od XII minuty - ja nie widziałem...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #887 dnia: Listopada 14, 2016, 02:48:36 pm »
Ten kontradmirał ? Bo to pirat jest ;):

Z godnym pirata - acz mało bogoojczyźnianym - dorobkiem.

A sama organizacja? Jak ten zakon rycerski z Siwakiem i Wielgusem w składzie - co o nim tu wspominałem - z tradycji Nowiny-Sokolnickiego się wywodzi (i podobne jak tamci rycerze dowództwo tu ma korzenie ideologiczne):
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1502657,1,generalowie-z-wlasnego-nadania.read
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 03:48:15 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #888 dnia: Listopada 14, 2016, 03:25:12 pm »
Ten dziadek na beżowo ubrany, przepasany paskiem (z mego filmu), to widzę witał też Naczelnika na Rozdrożu. Ty uważaj Q, moim zdaniem to może być przyszły minister obrony.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #889 dnia: Listopada 14, 2016, 03:49:11 pm »
Co najwyżej głównodowodzący Marynarki Wojennej ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #890 dnia: Listopada 14, 2016, 08:54:17 pm »
Co to za cymbały?! Nominację specjalną powinien dostać też operator kamery, znać fachowca, jak świetnie z kieszeni to trzecią ręką z pistoletem skręcił...

A opis pod filmem też zresztą zacny (pisownia oryginalna):

Cytuj
Czerwony Korsarz Dowódca Korsarskiej Floty Sławomir Ziembiński przybył wraz z adiutanem Mirosławem na zawody strzeleckie o PUCHAR Kornela Morawieckiego MARSZAŁKA -SENIORA SEJMU RP odbywające się na strelnis WSS SPOŁEM w ŁODZI.
Po srzelaniu okazało się że jego drużyna zajęła czwarte miejsce tuż za podium zanczy.... pierwsze!Impreza była mimo zimna dość udana , bo organizatorzy zapewnili gorącą i pyszną grochówkę z Kasyna Garnizonowego.Następnie uczestnicy udali se do kościoła, gdzie został uroczyście poświęcony nowy sztandar POKSKICH DRUŻYN STRZELECKIECH oraz odbyło się pasowanie przez Generała Jana Gustawa Grudniewskiego na wyższe stopnie oficerskie działaczy PDS.Najwyższy awans dostał Czerwony Korsarz z Gdańska Dowodca Floty Korsarskiej.Pasowany on został na KONTRADMIRAŁA KORSRSKIEJ FLOTY.Drugim awansowanym był szierżant Dariusz Łaska , którego to general pasował szablą na Majora PDS. Jedyną kobietą ansowaną do stopnia Sierżanta była Katarzyna Piotrowska córka Henryka.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #891 dnia: Listopada 14, 2016, 10:46:02 pm »
Ludzie, a ten degenerał z szablą, to był lipny czy prawdziwny?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #892 dnia: Listopada 14, 2016, 11:01:05 pm »
A opis pod filmem też zresztą zacny (pisownia oryginalna):

Cytuj
Czerwony Korsarz Dowódca Korsarskiej Floty Sławomir Ziembiński przybył wraz z adiutanem Mirosławem na zawody strzeleckie o PUCHAR Kornela Morawieckiego MARSZAŁKA -SENIORA SEJMU RP odbywające się na strelnis WSS SPOŁEM w ŁODZI.
Po srzelaniu okazało się że jego drużyna zajęła czwarte miejsce tuż za podium zanczy.... pierwsze!Impreza była mimo zimna dość udana , bo organizatorzy zapewnili gorącą i pyszną grochówkę z Kasyna Garnizonowego.Następnie uczestnicy udali se do kościoła, gdzie został uroczyście poświęcony nowy sztandar POKSKICH DRUŻYN STRZELECKIECH oraz odbyło się pasowanie przez Generała Jana Gustawa Grudniewskiego na wyższe stopnie oficerskie działaczy PDS.Najwyższy awans dostał Czerwony Korsarz z Gdańska Dowodca Floty Korsarskiej.Pasowany on został na KONTRADMIRAŁA KORSRSKIEJ FLOTY.Drugim awansowanym był szierżant Dariusz Łaska , którego to general pasował szablą na Majora PDS. Jedyną kobietą ansowaną do stopnia Sierżanta była Katarzyna Piotrowska córka Henryka.

Wiesz co? To jest genialna myśl - ten stopień szierżanta i funkcja adiutana. Dzięki temu będą się odróżniać od regularnego wojska, jak to konsekwentnie pociągną. Proponuję zastosować takie stopnie we wszystkich organizacjach paramilitarnych.
A srzelanie? No cóż... Nie będzie miał z tym Putin lekko, jakby co...::)

Ludzie, a ten degenerał z szablą, to był lipny czy prawdziwny?

Prawie autentyk. W LWP dosłużył się podpułkownika (i jeszcze magistra inżyniera).

A jakie dokumenty płodzi:
http://pdskomendanaczelna.pl/?p=219
Jaką wiedzę zza kulis posiada:
http://pdskomendanaczelna.pl/?p=217
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #893 dnia: Listopada 17, 2016, 10:34:41 am »
Diamentowa czcionka... jeśli to prawda. Może ktoś znajdzie wideo z tym?

W wieczornej rozmowie w TVP Kaczyński - na spostrzeżenie, że wzrost polskiego PKB wbrew optymizmowi rządu spowolnił - skwitował "to się przełamie (...), ale są dziwne, bardzo dziwne blokady.
– Na przykład są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych."


Przykładowo za money.pl .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #894 dnia: Listopada 17, 2016, 04:58:10 pm »
Cytuj
Może ktoś znajdzie wideo z tym?
Wideo nie widziałem, ale jest to dzisiejsza wiadomość dnia w niepublicznych stacjach telewizyjnych.

Z innej beczki - ciężkie jest życie reportera.
W sumie zagadka - poniżej jeden z komentarzy.
Do jakiego "wydarzenia", które tak mnie rozbawiło?
- przebrać się za konia z Janowa i udać na aukcję Arabów (sic!)
- przebrać się za Puszczę Białowieską i udać do ministra Szyszki
- przebrać się za Misiewicza i udać do Antoniego
- przebrać się za benzyniaka i zatankować diesla
- przebrać się za kółko różańcowe i iść na koncert Behemota
- przebrać się za Darskiego i iść na kółko różańcowe
- przebrać się za gabinet cieni PO
- przebrać się za kurs złotówki
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #895 dnia: Listopada 17, 2016, 11:16:14 pm »
To już powiedz...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2016, 11:47:29 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #897 dnia: Grudnia 09, 2016, 07:05:45 pm »
... choć da się z tego wyprowadzić poważniejszą konkluzję nt. tego, jak mało możem...

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2016/12/ile-kosztowaloby-dzienne-utrzymanie-gwiazdy-smierci-infografika.aspx
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2019, 10:06:03 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #898 dnia: Grudnia 09, 2016, 07:19:01 pm »
To że taniej podróżować w nadprzestrzeni niż strzelać z lasera (nie mówiąc o jego ładowaniu) jest bardzo budujące :) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #899 dnia: Grudnia 09, 2016, 08:02:49 pm »
Z tą nadprzestrzenią (co to jej nie ma), to się podparli tymi wyliczeniami:
http://www.stardestroyer.net/Empire/Tech/Power/Power2.html
Bazującymi z kolei na wcześniejszych takich zabawach fanów-ściślaków i oficjalnych wydawnictwach (podobnych do tych startrekowych Manuali, co o nich wspominałem), pisanych (w części najbardziej naukopodobnej) przez Curtisa Saxtona (o którym też mowa była).
Jasne, że warte to +/- tyle co kraftunek u Dukaja i napędy Warshawskiej weberowe (czyli jest to magia czarno-zielona za technologię przebrana), ale ma taka mniemanologia swoich zwolenników, i nawet można bronić tezy, że pewnej gimnastyki mózgowi jest w stanie dostarczać...

(Oczywiście, skutkiem ubocznym takiej zabawy jest kompletna demaskacja space opery jako absurdu, którego twórcom brak poczucia skali - wystrzeliwująca, jedną salwą, energię 3 mln. słońc, wielka jak Księżyc pukawka*. No, Allegoryk, globaresowy przodek, mógłby się taką bawić w dzieciństwie...)

* Przypominają się zaraz słowa Mistrza:

"to jest po prostu eskalacja bajkowego cudu, przejęcie struktury z zastępowaniem rekwizytów baśniowych — „naukowymi”, wzmacniane tak, jak tylko na to cały Kosmos pozwala. Utrudzona wyobraźnia zatrzymuje się wreszcie na jego granicy, w obliczu kompletnej inflacji sensów urządzonej tym licytowaniem: możliwy jest jeszcze hiperpotwór w hiperprzestrzeni i taki, którego jedno oko — to jest cała Metagalaktyka. I co z tego?"

"Fif'a"
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2016, 10:02:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki