Autor Wątek: Sprawy różnakie  (Przeczytany 508508 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1095 dnia: Kwietnia 01, 2009, 06:16:28 pm »
Owszem, tyle, że w efekcie istnieją dwa (Discocery, ...)...

Czy to o makijażu?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1096 dnia: Kwietnia 01, 2009, 07:35:40 pm »
Ostatnio jak oglądałem było tam coś o rekinach, ale - mówiąc między nami - makijaż by im się przydał, bo strasznie brzydkie ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1097 dnia: Kwietnia 01, 2009, 08:20:41 pm »
Q: Wiadomości są też całkiem "spoko" z telewizji...

This user possesses the following skills:

qertuo

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwietnia 01, 2009, 08:31:11 pm »
Owszem, tyle, że w efekcie istnieją dwa (Discocery, ...)...

Czy to o makijażu?

mistrzostwo!  ;D

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwietnia 01, 2009, 08:57:25 pm »
Wiadomości są też całkiem "spoko" z telewizji...

Tak. Spoko...jnie zasługują na tytuł "Suma wzystkich strachów": klęski żywiołowe, wojny, zbrodnie, "zabawy" polityków i trochę sensacyjek.

Oglądając je łatwo zostać mizantropem...

(Owszem, co jakiś czas błyśnie widoczek z ISS, czasem jakiś Noblista się pokaże, ale na równych prawach z prawdziwkiem-gigantem, cielęciem z dwoma głowami czy rekordem Guinessa w rzyganiu.)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2009, 08:59:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1100 dnia: Kwietnia 01, 2009, 09:57:16 pm »
Ja myślałem że po prostu to jest ważne...

This user possesses the following skills:

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1101 dnia: Kwietnia 01, 2009, 11:27:36 pm »
A ja sobie pomyślałam trochę, no i rzeczywiście jakby się uprzeć, to można podpiąć takie eventy jak owce i P.I.W.O pod sztukę... A sztuka, mimo, że niczemu nie służy, sens ma. Choć P.I.W.O to raczej taki studencki żart, a nie sztuka. Według mnie. Moim zdaniem. (uwaga dla Polaków i osób piszących po polsku: IMO, IMHO to nie tylko anglicyzm, ale też wyjątkowo brzydki anglicyzm. Na dodatek IMHO jest idiotyczne. Jak ktoś taki humble jest, to niech się w ogóle nie odzywa. Jakby ktoś nie zauważył - to jest POLSKIE forum  ;) )

W każdym razie zmierzam do tego, że przerażające nie jest to, że jakimś studentom chciało się lampy gasić, jeno to, że pół Polski się tym ekscytuje... Tak samo z tym podróżnikiem - przeraża mnie liczba ludzi, dla których to jest wielkie, którzy mają w internecie namiastkę prawdziwego życia...

Madelajne, ciekawa rzecz z tą młodzieżą. Jest szansa, że chociaż Rzeźnię nr 5 przeczytają ;)

Q, to zabawne jest - że ktoś w Kosmos poleci, żeby uciec od internetu (ha! czytałam dziś forum językowe PWN, można pisać internet także małą literą). Nawet jak poleci, to pierwsze o co spyta to będzie: "a sieć tam jest?". Drugie "a którędy do baru?" :D  A swoją drogą - moim zdaniem głupoty i chamstwo jakie prezentują politycy są gorsze. Bo "jak oni ziewają" nie udaje, że jest elitą narodu. A politycy tak. Ich zachowanie jest zachowaniem oficjalnych przedstawicieli narodu... Idę się spakować.




dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1102 dnia: Kwietnia 01, 2009, 11:36:44 pm »
przeraża mnie liczba ludzi
A ona się przez lata zmieniła?

This user possesses the following skills:

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1103 dnia: Kwietnia 01, 2009, 11:38:11 pm »
Aniela, co Cię tak nosi?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1104 dnia: Kwietnia 02, 2009, 12:00:20 am »
Ja myślałem że po prostu to jest ważne...

Ech, "czymże jest porucznik rezerwy wobec Nieskończoności Wszechświata!” ;)

ps. ANiEL-u,nie mówiłem, nawet żartem, że ktokolwiek ucieknie przed internetem, mówiłem, że przed wszechonecną inwigilacją, którą nas NEX straszy. I dałem na końcu stosowny emoticon, na znak, że biorę to w lekki nawias.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1105 dnia: Kwietnia 02, 2009, 06:00:06 pm »
imho to kijem rzeki nie zawrócisz.

jeszcze dodam, że duuużo lepiej od stillera przetłumaczyłbym nakręcaną pomarańczę przy dużo mniejszym wysiłku sorki za disturb ;]
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Medelejne

  • Juror
  • Full Member
  • *****
  • Wiadomości: 110
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1106 dnia: Kwietnia 02, 2009, 07:06:53 pm »
Ja tak może nie do końca będę osadzona w ostatnim temacie rozmowy ale pozwolę sobie
zacytować Szanownego Patrona:

" Nie można przyjść na pogrzeb w białym ubraniu i usiłować na grobie zmarłego
spalić wdowę na tej podstawie, że biały jest kolor żałoby u Chińczyków, a wdowy
 palono na w Indiach na pogrzebach mężów. Reguł takich nikt nie wymyśla w
pojedynkę są one rezultatem masowo-statystycznych procesów społecznej natury.
Można je modyfikować , jeżeli modyfikacja zbieżna jest z z ogólnym kierunkiem
ich społecznej ewolucji: jeśli zaś reguły określają tylko to "iż reguły normatywne
można zmieniać tak, jak się komuś podoba - można przynosić na wystawę
rzeźby stare puszki od konserw, lodówki pomalowane na zielono, peruki przyklejone
do płótna itp. Jednakże stan ów nie oznacza braku wszelkich układów odniesienia
a tylko ich znaczne poszerzenie. Gdyż polakierowanego trupa ani kupy ekskrementów
 na razie na wystawach spotkać nie można"

"Filozofia przypadku"

Jak ten świat się zmienia...Lakierowane trupy to chyba już mamy u Doktora Śmierci
a i kupa pewnie też już gdzieś była. To taka refleksja na temat SZTUKI szeroko pojętej
a i cytat piękny w swej wierze w ludzką przyzwoitość i szukania wrażeń w rejonach
wartych zaangażowania...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2009, 07:36:40 pm wysłana przez Medelejne »
"Zawsze, jak magnes opiłki żelaza, przyciągałem wariatów."

Stanisław Lem

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1107 dnia: Kwietnia 02, 2009, 08:12:27 pm »
Aniela, co Cię tak nosi?

Wiosna, panie. Jeden się bierze za wiosenne mycie okien, inny za wiosenne poprawianie wszechświata ;) Ale chyba mycie okien daje bardziej jednoznaczne efekty :D

Q, toć pisałam, że to mnie bawi. Nie dawszy emotikonu, to prawda. Ale poważniej - nawet na naszym forum jeden Nex się na poważnie przejmuje, że ktoś-tam gdzieś-tam podsłuchuje. Pewnie program zresztą. Pewnie woła człowieka tylko przy ważnych zwrotach. Al-kaida. Sex. Seks wśród bojowników Al-kaidy a liczba kandydatów na zamachowców samobójców. Praca doktorska pod kierunkiem ;D

dzi:
przeraża mnie liczba ludzi
A ona się przez lata zmieniła?

No właśnie nie wiem... Kiedyś 4% umiało czytać, a co do reszty, to tak naprawdę nie wiadomo - mądrzy byli li nie. Teraz 100% prawie czyta i 90% pisze i wiadomo... ;) Ale podejrzewam, że ogólnoświatowe: obniżenie poziomu nauczania (w ramach nie-stresowania ucznia), specjalizacja połączona z przyzwoleniem na ignorancję w innych tematach, odmóżdżająca telewizja itd. jednak mogą pogarszać statystyki
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2009, 08:16:43 pm wysłana przez ANIEL-a »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1108 dnia: Kwietnia 02, 2009, 09:15:14 pm »
@Medelejne

Ciekawe to jest zresztą u Lema - wywraca ludzkie reguły i tradycje a nice, jasno pokazuje ich względność, umowność, często śmieszność, a jednak chyli przed nimi czoła. Chyba datego, iż widzi, że pustkę po nich może wejść totalny nihizm. Dlatego prezentując idealnie logiczną argumentację Sekułowskiego, każe Stefanowi ją odrzucić. Dlatego ukazuje z sympatią Arago, choć jego wiarę ma za absurd.

Można tu sobie zresztą zadać pytanie, czy nie da się aby wyznczyć sensownego kursu między Scyllą tradycji, a Charybdą nihilizmu. Wykoncypować jakiejś trzeciej, racjonalnej drogi... Śmiem nawet sądzić, że podjęcie takiej próby to jedno z najistotniejszych zadań stojących dziś przed naszą cywilizacją.

@ANIEL-a

Jeszcze a`propos tej inwigilacji - zastanawiam się kiedy śledzący net (czy są to ludzie czy maszyny) "zapchają się" od nadmiaru informacji i iwigilację dyabli wezmą...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2009, 09:26:52 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Sprawy różnakie
« Odpowiedź #1109 dnia: Kwietnia 02, 2009, 09:51:02 pm »
A ja myslę, że Lem jednak innym był człowiekiem, kiedy pisał Szpital, a innym  przy Tako Rzecze...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).