Autor Wątek: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji  (Przeczytany 12907 razy)

Alqua

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« dnia: Czerwca 16, 2019, 07:18:21 pm »
Dzień Dobry wszystkim,
w tym roku po raz trzeci organizujemy Lemcon jednak będzie miał on nieco inną formę. Otóż nawiązaliśmy współpracę z Confiction Festival w Krakowie i Lemcon będzie tam blokiem/ścieżką programową. Lemcon w tej formie odbędzie się w sobotę 17 sierpnia 2019 w budynkach EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie.

W związku z tym chciałbym wszystkich zaprosić do udziału w Lemconie. Chętnie bym także przyjął zgłoszenia programowe – poproszę o kontakt w wiadomości prywatnej.

Co wprowadzone zmiany (współpraca z Confiction Festival) oznaczają? Przede wszystkim impreza jest targetowana w tysiące ludzi (nie wiem dokładnie o jakich liczbach myślą organizatorzy, ale na pewno mówimy o co najmniej jednym rzędzie wielkości powyżej tego co miał dotąd Lemcon). A to nam daje potencjał by dotrzeć z Lemem do większej liczby ludzi. Będziemy więc w tym roku starali się mieć trochę inna proporcję programu akademickiego do popularnego.

Z ważnych informacji – wejście na Confiction jest płatne więc by uczestniczyć w Lemconie będzie trzeba opłacić wejściówkę (35 PLN sobota/60 PLN trzy dni Confiction).

W razie pytań zapraszam tu albo w wiadomości prywatnej.

Alqua

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 29, 2019, 12:09:44 am »
Ja tylko dodam, ze mamy konkurs w którym można wygrać podwójna wejsciówkę na Conficion podczas, którego ma miejsce Lemcon: https://www.facebook.com/urodzinylema/photos/a.861483694008155/1353157694840750/?type=3&theater

A ze swojej strony - chętnie poczytam odpowiedzi forumowiczów (nawet jeśli konkurs Was nie interesuje).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 29, 2019, 12:20:55 am »
Przeniosłam wątek gdzie jego miejsce...a odpowiedzi?
1) Bo rozumowo dopełnił Dostojewskiego;)
2) Za różnorodność i wyginanie słów.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 29, 2019, 12:22:27 pm »
O, prawie jak pytania maturalne  :)
1.) Moim ulubionym pisarzem jest Stanisław Lem, bo.. najwidoczniej Bóg mnie pokarał.
2.) Lubię twórczość w/w gdyż poszerza granice wyobraźni na sposób niebajeczny, a jednocześnie, zdarzyło się - bajkowy.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 29, 2019, 12:29:14 pm »
1) Bo Jego twórczość łączy co najlepsze w literaturze wysokiej i w SF.
2) Bo potrafi spojrzeć na sprawy w sposób wykraczający poza wąską ziemsko-(między)ludzką perspektywę.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 29, 2019, 08:57:01 pm »
1) Hmm...
Może pamiętacie Państwo „Rzymskie wakacje” z Audrey Hepburn? Scenę podczas konferencji prasowej?
Reporter: Które z odwiedzonych miast podobało się Waszej Wysokości najbardziej?
Księżniczka Anna: Każde było… Każde było na swój sposób niezapomniane. Trudno mi… Rzym!!! Stanowczo Rzym!..

U mnie chyba tak samo. Każdy pisarz na swój sposób... Lem!!! Stanowczo Lem!
Bo lubię :)

2) A bo ja wiem? Chyba za to, że twórczość Lema w dziwny, nieosiągalny dla innych sposób łączy w sobie niesamowitą wyobraźnię i błyskotliwość stylu pisarza z głębią myśli filozofa i naukowca.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 30, 2019, 05:48:25 pm »
A ja teraz z trochę innej beczki, czyli z pytaniem, nie - z odpowiedzią ;)... Alqua, to już tylko kilkanaście dni do Waszej imprezy... Uchylisz rąbka tajemnicy jeśli chodzi o program? (Wiemwiem pewnie jeszcze w układaniu, znam konwentowe dopinanie w ostatniej chwili ;), ale nie wątpię, że już jest się czym chwalić...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Alqua

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 02, 2019, 08:53:52 pm »
To ja podziękuję za odpowiedzi - miło mi je czytać :)

A co do programu to tak mamy już spore co nieco (w zasadzie mamy już większość). Przede wszystkim strasznie mnie cieszy, że Lemcon trafił do sali Lwów, a nie do innej. Jest to dla mnie taka wisienka na torcie )dziegciem w całym daniu jest to, ze na Lemconie niestety nie będa bo się pokrywa terminowo z Worldconem w Dublinie).

Co zaś do programu to poruszymy tematy takie jak:
- Ekranizacje twórczości Lema
- Kolonia ma Marsie (jak pewnie część z Was widziała Polskie drużyny biorą udział w konkursie na zaprojektowania marsjańskiej kolonii)
- Demokracja/Głosowanie w świecie gdzie Homo sapiens sapiens nie będzie jedyną inteligentną formą życia
- Manipulacje zachowaniem - tego Lem nie przewidział
- Hard SF w serialach fantastycznych
i do tego trzy dyskusje panelowe:
- Cień Lema
-Lem i Dukaj czyli o zabawach językiem w SF
- Czemu Lem udawał, że nie pisał fantastyki

Co do tych ostatnich trzech to tu jeszcze szukamy dodatkowych panelistów wiec jeśli ktoś z forumowiczów byłby chętny wziąć udział to proszę o kontakt. Powinniśmy być w stanie zapewnić transport wewnątrz Polski.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 02, 2019, 09:43:14 pm »

- Czemu Lem udawał, że nie pisał fantastyki
Ja chyba tego punktu nie ogarniam... :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Alqua

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 03, 2019, 12:01:00 am »
Nie chcę tu wchodzić w kompetencje panelistów i moderatora (ani tym bardziej osoby wymyślającej panel), ale w moim rozumieniu chodzi o to co można w sieci poczytać o odcinaniu się Lema od fantastyki.

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 04, 2019, 07:02:17 pm »
Co do tych ostatnich trzech to tu jeszcze szukamy dodatkowych panelistów wiec jeśli ktoś z forumowiczów byłby chętny wziąć udział to proszę o kontakt. Powinniśmy być w stanie zapewnić transport wewnątrz Polski.

Wiesz co? Może bym się skusił, minimum jeśli chodzi o dwa z trzech. Odezwij się na PM jeśli propozycja wciąż aktualna.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 04, 2019, 09:34:43 pm »
Nie chcę tu wchodzić w kompetencje panelistów i moderatora (ani tym bardziej osoby wymyślającej panel), ale w moim rozumieniu chodzi o to co można w sieci poczytać o odcinaniu się Lema od fantastyki.
Ja też nie chcę – po prostu temat wydał mi się sformułowany – powiedzmy – niezręcznie:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • YaBB Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 04, 2019, 09:41:52 pm »
Bo patrzysz z dostojewskiego bieguna ;). W rodzimym światku SF (i okolic) od lat obowiązuje - jeśli chodzi o Lema - narracja "naszciOn, tylko się nie przyznaje" ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Alqua

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 04, 2019, 10:09:19 pm »
Bo patrzysz z dostojewskiego bieguna ;). W rodzimym światku SF (i okolic) od lat obowiązuje - jeśli chodzi o Lema - narracja "naszciOn, tylko się nie przyznaje" ;).

Yep - tak jest :)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Lemcon 2019 - zaproszenie i garść informacji
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 04, 2019, 10:32:19 pm »
Bo patrzysz z dostojewskiego bieguna ;). W rodzimym światku SF (i okolic) od lat obowiązuje - jeśli chodzi o Lema - narracja "naszciOn, tylko się nie przyznaje" ;).

Yep - tak jest :)
Uhm...jasne...to teraz już całkiem nie rozumiem - co ma dyskusyjne użycie języka polskiego do Dostojewskiego - a jeszcze bardziej: Lema.
Ale dam radę z tym żyć:)

W każdem to może być ciekawy punkt programu:))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)