Autor Wątek: Upadek Cesarstwa Rzymskiego  (Przeczytany 258651 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #120 dnia: Września 20, 2015, 09:08:40 pm »
Cytuj
Oj - bonobo:) Q wcześniej zmanipulował:)
Orzszszsz...
Cytuj
Najpierw mu podstawiła nogę, potem okazało się, że jednak kopnęła –  słowem dała mu kopniaka do kariery;)
Niejeden dałby się tak kopnąć;)
I siebie kopnęła...w karierę. Wyleciała z roboty.
„Bardzo żałuje tego co zrobiłam, nie jestem rasistką, jest mi na prawdę przykro” - pisała na łamach jednej z węgierskich gazet Petra Laszlo, była już dziennikarka i operatorka kamery telewizji N1TV. „Jestem bezrobotną matką małych dzieci, która dokonała złej decyzji. Jest mi naprawdę przykro”
Teraz ustawi się po zasiłek?
A może kopnięty do kariery pomoże?
Raczej nie.
I tak to będzie....
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #121 dnia: Września 20, 2015, 09:21:15 pm »
Oh, zawiedziony jestem. Myślałem że Węgrzy jednak jako jedyni w całości pozostali sensowni, a tu się okazuje że ta sama dyskryminacja w przypadku niepolitgramotnosci. Baba zrobiła, co służby powinny i buch z roboty! 
Sytuacja (ta ogólna z najezdzcami) wydaje się tak przedziwna, że albo politycy są całkowicie oderwani od rzeczywistości,  w sposób na poziomie choroby psychicznej,  albo tak opetani ideologią,  albo za tym wszystkim kryje się drugie dno. Być może chodzi o takie wzniecenie społecznych nastrojów aby znowu moc wprowadzać rozwiązania ostateczne. Dla mnie pociecha jest to, że jeśli będzie referendum w kwestii wyjścia Uk z Eu, to ludzie zagłosuja na tak.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #122 dnia: Września 20, 2015, 09:50:00 pm »
Też tak zagłosuję! Pieprzyć TAKĄ Unię.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #123 dnia: Września 20, 2015, 10:08:18 pm »
Cytuj
Dla mnie pociecha jest to, że jeśli będzie referendum w kwestii wyjścia Uk z Eu, to ludzie zagłosuja na tak.
Rzym nie poradzi sobie bez Brytanii.  >:(
I co, tradycyjnie za kanał się schowacie? Czasy się zmieniły - to żadna linia obrony.
Lifting Unii to jedyna szansa. Bez was się nie uda.
Będziecie na zakąskę.
Przeglądam "Pokój na Ziemi" od strony 46. Inaczej, ale podobnie.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #124 dnia: Września 20, 2015, 10:12:03 pm »
A ja pamiętam znakomitą okładkę "The Economist": - Mgła nad kanałem, Kontynent odcięty!
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #125 dnia: Września 20, 2015, 10:43:17 pm »
Cytuj
Myślałem że Węgrzy jednak jako jedyni w całości pozostali sensowni, a tu się okazuje że ta sama dyskryminacja w przypadku niepolitgramotnosci.
Próbowałem sprawdzić co to za kanał; państwowy czy prywatny?
Trochę ich rozumiem, próbują się ratować przed...z takim skutkiem;
https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=hu&u=http://n1tv.hu/&prev=search
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #126 dnia: Września 20, 2015, 11:28:30 pm »
Cytuj
Najpierw mu podstawiła nogę, potem okazało się, że jednak kopnęła –  słowem dała mu kopniaka do kariery;)
Niejeden dałby się tak kopnąć;)
I siebie kopnęła...w karierę. Wyleciała z roboty.
„Bardzo żałuje tego co zrobiłam, nie jestem rasistką, jest mi na prawdę przykro” - pisała na łamach jednej z węgierskich gazet Petra Laszlo, była już dziennikarka i operatorka kamery telewizji N1TV. „Jestem bezrobotną matką małych dzieci, która dokonała złej decyzji. Jest mi naprawdę przykro”
Teraz ustawi się po zasiłek?
A może kopnięty do kariery pomoże?
Raczej nie.
I tak to będzie....
A ja sobie obejrzałam filmik z tą panią i nie wygląda to miło: kopała innych (to mogło być ze strachu i zaskoczenia, bo tłum ruszył na nią), natomiast temu trenerowi z dzieciakiem  podstawiła nogę z premedytacją - naprawdę nie musiała - nie było zagrożenia, nie był agresywny - po postu biegł - gdzie dałby radę uciec z tym dzieciakiem? - ona nie wypuszczała kamery z ręki - może myślała o tym jaki świetny materiał właśnie skręca.
https://www.youtube.com/watch?v=4LYNooCRS7o
Nie mam do niej sympatii.
Ale nagłośnienie sprawy, zrobienie z niej symbolu znęcania się nad uchodźcami - wraz z finałem - uważam za spreparowanie faktu medialnego dla mas.
Dla mnie pociecha jest to, że jeśli będzie referendum w kwestii wyjścia Uk z Eu, to ludzie zagłosuja na tak.
Liv ma rację - UK nie może wyjść, bo koniec.
A co wtedy z Polakami? Będą nielegalnymi imigrantami zarobkowymi?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #127 dnia: Września 20, 2015, 11:53:34 pm »
Cytuj
natomiast temu trenerowi z dzieciakiem  podstawiła nogę z premedytacją - naprawdę nie musiała - nie było zagrożenia, nie był agresywny - po postu biegł - gdzie dałby radę uciec z tym dzieciakiem? - ona nie wypuszczała kamery z ręki - może myślała o tym jaki świetny materiał właśnie skręca.
Racja, tak to wygląda - do pełnej dramaturgii brakowało przewróconego z dzieckiem, to udramatyzowała.
Chyba nie pomyślała, że inni też kręcą...ją.
Tym niemniej wywalanie za coś takiego z roboty, to przesada. Podstawienie nogi biegnącemu to brzydki uczynek, od tego są degradacje, grzywny itepe.
Mam skojarzenia z Peerelem.
Cytuj
Ale nagłośnienie sprawy, zrobienie z niej symbolu znęcania się nad uchodźcami - wraz z finałem - uważam za spreparowanie faktu medialnego dla mas.
Za chwilę zostanie bohaterką i symbolem w drugą stronę. A może nawet kiedyś posłem..?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #128 dnia: Września 21, 2015, 10:14:53 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #129 dnia: Września 21, 2015, 12:38:32 pm »
Irak jako państwo i armia został rozwalony w kilka tygodni przez siły  w 5/6 amerykańskie i 1/6 brytyjskie w czasie II Wojny w Zatoce Perskiej i była to osobista decyzja Busha. "Swoją prowincję" to mieliśmy w ramach akcji stabilizacyjnej, czyli sprzątania po akcji USA i GB.

Po drugie dobrze by było, żeby Żakowski podał liczby - udział Polaków w siłach zbrojnych owej pierwotnej koalicji z 2003 roku wynosił niecałe 200, podczas gdy ta koalicja liczyła około 300 tysięcy żołnierzy. Tak więc skoro to, co pisze Żakowski jest słuszne, to nasza odpowiedzialność wynosi około 0,6   promila, czyli ze 120 przedmiotowych tysięcy około 70 osób.

Mylenie faktów.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #130 dnia: Września 21, 2015, 12:41:05 pm »
Dzięki, Maźku :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #131 dnia: Września 21, 2015, 03:02:23 pm »
Wojsko, policja, tajne służby, międzynarodowa wymiana informacji antyterrorystycznych, współpraca ministerstw, interpol, CIA, Szin-Bet i FSB. Oraz poprawne mejnstrimowe media.
Ale co począć z Narodem, jeśli On nie chce? Kto ważniejszy, czyje zdanie/opinia/wola powinny liczyć się w najpierwszej kolejności: prezydent, parlament, rząd, służby, media, ONZ&NYT - czy nasz narut?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #132 dnia: Września 21, 2015, 06:41:15 pm »
Liczy się walka partyjna.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #133 dnia: Września 21, 2015, 08:19:47 pm »
Przy czym, dodajmy, decyzje należy podejmować mniejszością głosów, bo jak wiadomo, jest mniej ludzi mądrych niż głupich.

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« Odpowiedź #134 dnia: Września 21, 2015, 11:24:07 pm »
Nie wiem czy prawda:


Cytuj
Rzym nie poradzi sobie bez Brytanii.  >:(
I co, tradycyjnie za kanał się schowacie? Czasy się zmieniły - to żadna linia obrony.
Lifting Unii to jedyna szansa. Bez was się nie uda.
Lifting tu nic nie da. Nie da sie liftingiem poprawic betonowego samolotu tak, zeby latal.
Cytuj
Liv ma rację - UK nie może wyjść, bo koniec.
A co wtedy z Polakami? Będą nielegalnymi imigrantami zarobkowymi?:)
Unie szlag trafi w ten czy inny sposob. Samo wyjscie UK, to jeszcze nie bedzie koniec, jesli inni szatani beda czynni. Francja albo Niemcy jak wyjda, to bedzie na pewno koniec. Polacy, Ci co juz sa zostana, ale nowym bedzie trudniej przyjechac. Biorac pod uwage trafnosc lemowych przewidywan, zawartych w slowach jednego z podstawionych robotow w Rozprawie, o zwiekszonej niecheci ludzi do nich, jesli wejda do masowej produkcji, to...  ;)
O tym kopnietym jeszcze, tez nie wiem czy prawda:
https://twitter.com/Duhokpost
Tez nie wiem czy prawda, ale obstawiam ze tak:
http://wpolityce.pl/media/265721-przerwana-relacja-z-wyspy-lesbos-reporter-tvn24-widac-starszych-schorowanych-ludzi-widac-dzieci-a-w-tle-wideo
Nie wiem co to za portal (wpolityce,pl) ze slownictwa i tonu wyglada na propisowski, ale nie znam szczegolow, jednak pewne fakty chyba sie zgadzaja:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/265602-media-zarzucaja-klamstwo-kaczynskiemu-w-sprawie-problemow-z-muzulmanami-w-szwecji-choc-same-o-tym-informowaly-internet-jest-czujny

O, to jest niezle: BBC oczywiscie swoim zwyczajem lze i manipuluje. Najpierw obejrzyjcie i posluchajcie co BBC mowi i jak sytuacje przedstawia, a potem 2 link, co sie naprawde stalo. Rece opadaja na te "merdia":

« Ostatnia zmiana: Września 21, 2015, 11:31:41 pm wysłana przez NEXUS6 »