Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 520104 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #675 dnia: Listopada 04, 2012, 09:40:07 pm »
Ależ pomysł na reality show.
Jaka ściepa - zwróciłoby się z nawiązką.
Tylko makabryczne trochę. Bo, ten... - z aktorami w środku?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #676 dnia: Listopada 04, 2012, 10:00:53 pm »
Ale takimi sztucznymi, co to maja akcelerometry w brzuchach i głowach. Myślisz, żeby się zwróciło? Szczerze wątpię. Oceniam, że głębsze zainteresowanie sprawą jest znikome, pomijając, że jest na sztandarach. Ja np. w realu w zasadzie nie mam z kim pogadać na ten temat, bo nikogo to nie interesuje, a jak już do rozmowy dochodzi to okazuje się, że wiedza jest nader powierzchowna (ogranicza się do gdzieś-kiedyś zasłyszanych informacji z massmediów, zazwyczaj lekko przekręconych).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #677 dnia: Listopada 04, 2012, 10:24:57 pm »
No, Krisie, do not worry: sam Maziek będzie trzymał stery. Do końca. Udowodni OSOBIŚCIE, że miał rację. To się nazywa FIDE!!!
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #678 dnia: Listopada 04, 2012, 10:31:12 pm »
Dobra, ale pod warunkiem, że Ty się przebierzesz za stewardessę... taką klasy S, z króliczym ogonkiem.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #679 dnia: Listopada 04, 2012, 10:45:13 pm »
Mówiąc poważnie, po tym wpisie (który będę powielał w największym przekonaniu; dzięki, Wielki Maźku) nie dam złamanego grosza budżetowego za test z Tu-154(2):
Cytuj
Sądzę jednak, że tak w ogóle ta katastrofa to straszliwy obciach dla nas. Któraś niemiecka gazeta zamieściła rysunek rozbitego tupolewa z podpisem "Orzeł wylądował" - niestety niewątpliwie dla osób w jakiś sposób niezaangażowanych rzecz jest komiczna. "Air Force One" państwa europejskiego pretendującego do roli lokalnego gracza i z pretensjami do tej "europejskości", za którą tęskni jak złotówka za dolarem rozbija się, ponieważ piloci elitarnej jednostki wojskowej powołanej specjalnie do przewożenia najważniejszych osób w państwie wprowadzili współrzędne pasa w innym układzie niż ten, w którym pracował ich GPS, niewłaściwie korzystali z wysokościomierzy, nie posłuchali wieży, że nie ma warunków, oszukali a potem ignorowali urządzenie mówiące ludzkim głosem "podciągnij, lecisz w ziemię", wreszcie przekroczyli znacznie wysokość decyzji, wypatrując przez okna gruntu (eufemizm, zeszli poniżej poziomu pasa). Do tego wisienka na torcie: piloci nie mieli dopuszczeń, żeby w ogóle wzbić się tego dnia na tej maszynie w powietrze, a te nieaktualne, które mieli, były udzielone bezzasadnie. Srom, należałoby jak najszybciej zamknąć ten etap i udawać, że nic się nie stało. No ale tak nie będzie, to już wiemy.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #680 dnia: Listopada 04, 2012, 10:59:34 pm »
Założę za Ciebie. Mi zależy.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #681 dnia: Listopada 04, 2012, 11:12:44 pm »
Wracając do Laska. Ośmielił się zabrać głos przeto z konieczności napluł sobie w kartotekę. Po części już jest punktowany http://oprzecinek.salon24.pl/460819,szef-kbwl-maciej-lasek-skompromitowal-sie
Sprawa gen Błasika nabiera w jego ujęciu cech fantastycznych. Lądowanie wszyscy przypięci pasami, nagle wchodzi gen Błasik, mówi 200m, 100m potem wychodzi. Normalne science-fiction.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #682 dnia: Listopada 04, 2012, 11:15:12 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #683 dnia: Listopada 05, 2012, 12:29:47 am »
Mówiąc poważnie, po tym wpisie (który będę powielał w największym przekonaniu; dzięki, Wielki Maźku) nie dam złamanego grosza budżetowego za test z Tu-154(2):
Cytuj
Sądzę jednak, że tak w ogóle ta katastrofa to straszliwy obciach dla nas. Któraś niemiecka gazeta zamieściła rysunek rozbitego tupolewa z podpisem "Orzeł wylądował" - niestety niewątpliwie dla osób w jakiś sposób niezaangażowanych rzecz jest komiczna. "Air Force One" państwa europejskiego pretendującego do roli lokalnego gracza i z pretensjami do tej "europejskości", za którą tęskni jak złotówka za dolarem rozbija się, ponieważ piloci elitarnej jednostki wojskowej powołanej specjalnie do przewożenia najważniejszych osób w państwie wprowadzili współrzędne pasa w innym układzie niż ten, w którym pracował ich GPS, niewłaściwie korzystali z wysokościomierzy, nie posłuchali wieży, że nie ma warunków, oszukali a potem ignorowali urządzenie mówiące ludzkim głosem "podciągnij, lecisz w ziemię", wreszcie przekroczyli znacznie wysokość decyzji, wypatrując przez okna gruntu (eufemizm, zeszli poniżej poziomu pasa). Do tego wisienka na torcie: piloci nie mieli dopuszczeń, żeby w ogóle wzbić się tego dnia na tej maszynie w powietrze, a te nieaktualne, które mieli, były udzielone bezzasadnie. Srom, należałoby jak najszybciej zamknąć ten etap i udawać, że nic się nie stało. No ale tak nie będzie, to już wiemy.
VOSM
To może wyciągnąć wnioski? Samo się tak nie porobiło.
 Ktoś przez ostatnie ćwierćwiecze kierował tym samolotem.
Po prezydentach? Premierach? Czy może tylko ministrach od wojska?
A może wystarczą same partie rządzące?
Bo trzy przewijają się prawie przez cały czas. Tylko nazwy zmieniają, zależnie od etapu.
Tak jakoś mi to współgra z dzisiejszym wywiadem Gwiazdy dla Onetu.
Choć pan z zupełnie innego podejścia.

Policzyłem sobie połebkowo będących u steru ( w różnych wariantach)
Liderzy:
PSL - 15 lat
PO - 12 lat
SLD - 9 lat
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 12:44:38 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #684 dnia: Listopada 05, 2012, 12:44:24 am »
/....
To może wyciągnąć wnioski? Samo się tak nie porobiło.
 Kto przez ostatnie ćwierćwiecze kierował tym samolotem?
Po prezydentach? Premierach? Czy może tylko ministrach od wojska?
A może wystarczą same partie rządzące?
Bo trzy przewijają się prawie przez cały czas. Tylko nazwy zmieniają, zależnie od etapu.
Tak jakoś mi to współgra z dzisiejszym wywiadem Gwiazdy dla Onetu.
Choć pan z zupełnie innego podejścia.

Policzyłem sobie połebkowo będących u steru ( w różnych wariantach)
Liderzy:
PSL - 15 lat
PO - 12 lat
SLD - 9 lat
Co się zmieniło p wypadku Millera?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #685 dnia: Listopada 05, 2012, 01:06:59 am »
To może wyciągnąć wnioski? Samo się tak nie porobiło.
Pewnie, że nie samo ani nie od razu. Jak pamiętam już senator Grześkowiak latał z klęcznikiem i raz jej się przydał. Wnioski chyba są, tylko nie są realizowane z rozmaitych przyczyn. Politycznych (bo zakup nowych samolotów to by było -30 punktów procentowych w nowych wyborach), mentalnych (długoletni chów wsobny w polskiej armii) itp. Takie sprawy jak to, że specpułk nie posiadał instrukcji użytkowania tupolewa poza kserunkiem na lewo z zasobów Lotu świadczą o podejściu. Działało siłą rozpędu aż odeszli ludzie, którzy jeszcze umieli. Potem została w praktyce jedna załoga, bez możliwości wystawienia rezerwowej. Piloci, którzy byli równocześnie instruktorami i dawali sobie wzajem uprawnienia... Ktoś te środki przeznaczał (albo nie przeznaczał, jak na spełnienie wieloletnich próśb dowódcy specpułku o instrukcję do samolotu, którym latała głowa państwa). Miller... A Mirosławiec? Preludium, szkic do obrazu. W wielu aspektach identyczna sytuacja. Wystarczy przeczytać...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #686 dnia: Listopada 05, 2012, 04:56:10 am »
@liv
Święte słowa. Choć i oczywiste.
Mnie zależałoby jednak też, aby BARDZO WYRAZIŚCIE:
1. Oddzielić przyczyny bezpośrednie od pośrednich.
2. Uznać, że nie było przyczyn bezpośrednich innych niż te, które wyliczył Wielki Lapidarny Maziek.
Co zaś tyczy się przyczyn pośrednich, to wnioski, w moim odczuciu, powinny być przede wszystkim radykalne merytorycznie. Czyli takie zmiany systemowe (funkcjonalno-organizacyjno-strukturalne), żeby już nigdy nie mogły się zdarzyć błędy (uczynki i zaniedbania), które były bezpośrednim powodem tragedii.
Rzecz jasna, trzeba też publicznie ściąć parę łbów, a innych dupków z MON i okolic solidnie wybatożyć - no, ale to są już tylko ważne cyzelacje.
VOSM
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 10:01:20 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #687 dnia: Listopada 05, 2012, 09:00:03 am »
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=2153
O cholera, ktoś się wreszcie na mnie poznał i mnie wydał. Dziękuję!
(Teraz będę dostawał listy z pogróżkami).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #688 dnia: Listopada 05, 2012, 09:23:27 am »
Ja? Tobie? Gdzie? Pokaż! Bo chyba się obrażę na Ciebie.
To przejrzyj wątek ten lub Polityke Smoleńską.Nie mówiąc o sposobie odpowiedzi. Tymczasem sa twoje detektory,jesli wierzyc tabloidom  8) oczywiście http://niezalezna.pl/34478-tym-sprzetem-szukano-sladow-wybuchu-w-tu-154m
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2012, 11:43:44 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #689 dnia: Listopada 05, 2012, 10:14:23 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )