Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595315 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #345 dnia: Września 25, 2011, 01:37:33 am »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #346 dnia: Września 25, 2011, 07:39:37 am »
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,10347346,Premier_odwiedzil_w_szpitalu_mezczyzne__ktory_podpalil.html

A z drugiej strony zobacz... Mamy reakcje w sprawie wiadomego samopodpalenia i wychodzi na to, że i jednym - ludzkim nawet - głosem mówią:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10349104,Liderzy_PO__PiS_i_SLD__Nie_wykorzystujmy_tragedii_.html
I np. wychodzi przy okazji, że min. Pitera wysyla elegancko korespondencję do wglądu (ex-)prem. Kaczyńskiemu.

Nie ma się wtedy wrażenia, że ten spektakl medialny nienawiści PO-PiS jest trochę... medialny?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #347 dnia: Września 25, 2011, 08:54:27 am »
A co śmiesznego w tym, że motocykliści to (w masie) idioci? To nawet byłoby śmieszne czasami, gdyby nie cierpieli na tym bogu ducha winni ludzie, jak ten pan co wjechał Wałęsie albo ta pani, o którą się zabił ten pierwszy.

edit: zawsze powtarzam, że odpowiednio zmotywowana niewiasta jest nie do zatrzymania ;) ...
http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni/1,91152,10322955,Kosmiczna_awantura_z_pijana_kobieta_za_kierownica.html
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2011, 08:15:34 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #348 dnia: Września 30, 2011, 12:52:26 pm »
- Neutrino.
Puk-puk!
- Kto tam?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #349 dnia: Października 01, 2011, 07:48:21 pm »
- Neutrino.
Puk-puk!
- Kto tam?
Neutrino to chyba plagiat z Szybkiego Lopeza ;)

A ja jednak nie mogę...najpierw pomyślałam: phi...a po namyśle, że jednak światowy kryzys czai się podpowierzchniowo...sieć hoteli Hilton niechybnie podupada. Paris musi dorabiać po marketach:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,10381254,Dwie_noce_z_Paris__najslynniejsza_celebrytka_swiata.html
Jednak myliłam się -  prawdziwy powód wizyty to:
Przyzwyczajonej do kalifornijskiego słońca gwieździe Katowice musiały wydać się miejscem dość egzotycznym. Na tyle, że wyraziła chęć ich odwiedzenia.

Nie wiedziałam, że młodość chmurną, durną spędziłam w tak egzotycznym miejscu...jednak proponuję zawieźć Paris do pobliskiej dzielnicy (po drugiej stronie ulicy) - Załęże. Jako podkład muzyczno - usprawiedliwiający proponowałabym piosnkę Kultu:
Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca {w domyśle: kalifornijskiego}
Nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące
Tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy
Gdzie ciągle samochody są kradzione, a waluta to polski złoty
Samochody to nie Ruscy kradną tylko robią to właśnie Polacy
Policja znajduje jeden na sto, natomiast dużą część owoców pracy
Pożera aparat administracyjno-urzędniczy
Socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny

To dziś jest dzień, ostatni dzień, haha
Zarazem pierwszy dzień reszty życia twojego

 
Jedna noc na Załężu...myślę, że to byłaby egzotyka a nie nowe sklepy D&G and co.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #350 dnia: Października 01, 2011, 07:51:40 pm »
Przyzwyczajonej do kalifornijskiego słońca gwieździe Katowice musiały wydać się miejscem dość egzotycznym. Na tyle, że wyraziła chęć ich odwiedzenia.

Ciekawe czy spodziewa się tam spotkać białe niedźwiedzie?  ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #351 dnia: Listopada 04, 2011, 10:36:33 pm »
No nie mogę. Pan Cymański właśnie wypieprzony z PiSu przekazał dziennikarzom, że prezes był bardzo smutny, gdy wypieprzał - hihihi...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #353 dnia: Listopada 05, 2011, 01:45:08 pm »
Najprawdopodobniej za kilka-kilkanaście dni powstanie nowa partia

I to z ojcowsko-dyrektorskim błogosławieństwem.

ps. z tym "dziełem sztuki" to już kolejny taki wypadek (co w samym artykule piszą)...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #354 dnia: Listopada 05, 2011, 01:54:48 pm »
Tak, po prostu zastanawiam się, czy sprzątaczka mogłaby nie zauważyć, że Bitwa pod Grunwaldem to obraz a nie kafelki na ścianie ;) ... Quo vadis. Takie tam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #355 dnia: Listopada 05, 2011, 03:55:05 pm »
Ja tu się, jakby, nie muszę zastanawiać nawet ;). (A vadis wiadomo: w krzaki, albo na wódkę ;).)


Edit: no nie mogę, pozazdrościla Lemowi:
http://www.pudelek.pl/artykul/36180/doda_wyda_ksiazke_science_fiction/
(Uwaga: główna bohaterka nie będzie elficą ;D.)
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2011, 06:46:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #356 dnia: Listopada 06, 2011, 09:52:42 pm »
Ona podobno jest bardzo inteligentna...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #357 dnia: Grudnia 29, 2011, 06:57:39 pm »
Bo te czary, jakie tam odchodzą, to, Panie, głowa mała. Moja ulubiona: "show me external view!" jak to każdą, niewazne jaką transmisję video można przełączyć na "widok zewnętrzny" i nagle widzi się zewnętrze statku, z którego szła transmisja. Nawet jeśli statek nie istnieje! Stąd pytanie: a gdzie była kamera? No, jest jedno proste wytłumaczenie - otóż wszechświat jest usiany nanokamerami a technicy z Enterprise pykają sobie tylko fajeczkę i włączają jedną po drugiej.

Powieściowa wersja scenariusza, którą właśne sobie powtarzam (jedyna powieść Roddenberry'ego zresztą) tłumaczy to tak:

"This outpost station, Epsilon Nine, had detected the Klingon cruisers in time to get sensor drones launched in time to infiltrate the cruiser formation. Kirk was pleased to see that the Klingons were unaware that they were being shadowed and examined.
The purpose of the drone launch had been to gather intelligence on the new Klingon cruiser design."


Może zresztą te sensor drones sa i nano- skoro ich na ekranie nie widać ;).


ps. Jak o w/w filmie mowa, b. lubię jeden jego plakat:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2013, 08:48:11 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #358 dnia: Stycznia 05, 2012, 04:28:16 pm »
Dla arystokratów ducha i inkszych snobów tytuły szlacheckie na obstalunek:
http://www.nobility.co.uk/
(Co ciekawe b. tani jest tytuł lord of Holme Sherwood Forest Nottinghamshire. Boją się Robin Hooda chyba ::).)

Wariant dla oszczędnych to tytuły bardziej podejrzane, ale mające swój piracko-hakersko-kontrkulturowy sznyt:
http://www.sealandgov.org/shop.html
Info o nadającym je państwie (?):
http://en.wikipedia.org/wiki/Principality_of_Sealand
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #359 dnia: Stycznia 11, 2012, 01:06:35 am »
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,10940576,Swietokrzyskie__Proces_policjantow_oskarzonych_o_lapowkarstwo.html

Proces dziesięciu policjantów ruchu drogowego komendy w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) oskarżonych o przyjmowanie łapówek od kierowców, rozpoczął się we wtorek w Sądzie Rejonowym w Pińczowie. Na ławie oskarżonych zasiedli także kierowcy.(...)

Akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach obejmuje 44 osoby: 11 policjantów oraz 33 osoby, które miały wręczać korzyść majątkową. (...)

33 osobom prokuratura przedstawiła zarzuty wręczania korzyści majątkowej. Były to kwoty pieniędzy od 20 do 250 zł, co najmniej 10 euro, a także czipsy i orzeszki.


Inne strony donoszą również o butelce wódki...to poniekąd tłumaczy te przekąski ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)