Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1140799 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2055 dnia: Września 06, 2012, 11:53:41 pm »
Właśnie naprawdę zobaczyłem... w Rouen, Francja:



Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2056 dnia: Września 30, 2012, 03:51:44 pm »
Obrazki i śmieszne i smutne:
http://www.biztok.pl/Humor-z-sieci-czyli-jak-internauci-widza-nasza-rzeczywistosc-GALERIA-a5535
(Sporo obserwacji pokrywa się z wyartykułowanymi już na Forum...)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2057 dnia: Października 01, 2012, 09:10:45 pm »
Zeznania zolnieza USA o tym jak naprawde wygladaja wojny na bliskim wschodzie (eng):
iraq war: us soldier throws his medals and stars!!! and quits

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2058 dnia: Października 01, 2012, 09:25:38 pm »
Myślisz że to się czymś różni od zeznań kaemisty Wehrmachtu czy RKKA czy jakiegokolwiek innego gunnera...?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2059 dnia: Października 01, 2012, 10:22:06 pm »
Myślisz że to się czymś różni od zeznań kaemisty Wehrmachtu czy RKKA czy jakiegokolwiek innego gunnera...?
Myslisz, ze kaemista z wehrmachtu moglby tak publicznie mowic w czasie wojny? W jakim sensie jest to pytanie? Czy ze: " Na wojnie jak na wojnie: Tu p...lnie, tam p...nie..." ? Tyle to ja wiem, ale chodzi o dysonans poznawczy, jaki moga miec niedorozwinieci, przekonani o czystej moralnie armii i rzadzie USA, ktorzy prowadza szlachetna walke o wyzwolenie uciemiezonego przez tyrana i zlych terrorystow narodu (w tym wypadku irakijskiego).  Najciekawsze bylo, gdy opowiadal, ze dowodcy zachecaja do mordowania za pomoca noza, wtedy dostajesz dodatkowe pare dni przepustki.
Co do tego typu zeznan, to najbardziej mnie poruszyly zeznania japonskich zolnierzy, opowiadajacy o tym co wyprawiali w Chinach. Program nazywal sie "Japonskie Diably". I co ciekawe zasada byla podobna (jak z tym nozem), nie dostales awansu/nagrody, zanim nie wykazales sie wyjatkowym okrucienstwem w stosunku do "wroga".

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2060 dnia: Października 01, 2012, 10:23:55 pm »
Tak się jakoś wojennie kojarzy (a także z hasłem "tylko podlec i kanalia lekceważy genitalia" i z przepisami kulinarnymi z "Dyktand"):
http://www.huffingtonpost.com/2012/09/27/human-butchery_n_1920440.html

To zaś dla tych co wolą rozkładać się na leżance zamiast gnić w poczekalnibiała pleśń odgrywa tam niejaką rolę:
After Life: The Science Of Decay (BBC Documentary)
(Lem w końcu miewiał słabość do makabry :).)
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2012, 12:10:43 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2061 dnia: Października 01, 2012, 10:35:14 pm »
Mógłby (kaemista Wehrmachtu) tak mówić w czasie wojny, szczególnie, jakby trafił do niewoli rosyjskiej i występował na pogadankach. Zaraz potem by go rozstrzelali, ale może dali zapalić i nie męczyli (może).

Oczywiście, że dziś większość ludzi nie rozumie co to wojna i można im takie rzeczy wcisnąć (zresztą, zawsze się wciskało, ułani, ułani, malowane dzieci...). Moi dziadkowie, którzy niestety już nie żyją wojnę przeżyli i to było dla nich jednoznaczne zło, tak jak powiedzmy jednorazowość życia ludzkiego może być brana za bezwzględny plus i mus przy jego ratowaniu tak wojna była dla nich wcieleniem absolutnego zła, przy którym stalinizm to był mały pikuś. Ja tego też nie rozumiałem dość długo, więc inaczej patrzę na facetów, którzy w wieku nastu lat poszli z własnej woli do woja, dostali karabin z lunetą czy w jakikolwiek inny sposób zostali, przynajmniej z początku, odsunięci od sikających rytmicznie tętnic i wywracających się białek... Zresztą może jak się zaciągali, to wojny nie było w perspektywie.

Zdziwko, nieprawdaż, bowiem żołnierz ustalił w czasie służby, że wojna polega na zabijaniu...

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2062 dnia: Października 01, 2012, 10:43:56 pm »
Cytuj
Zdziwko, nieprawdaż, bowiem żołnierz ustalił w czasie służby, że wojna polega na zabijaniu...
Nie tyle sie chyba zdziwil samemu zabijaniu ile temu, ze zabijaja z przyzwoleniem i za rozkazem niewinnych ludzi, a nie tych straszliwych, mitycznych talibow. I ze ta wojna jest zupelnie po co innego niz mu wmawiano jak mial te 17-18 lat i gdy sie zaciagal.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2063 dnia: Października 01, 2012, 11:07:35 pm »
No tak, ale po prawdzie, odrzucając propagandę... wojna to taki czas, że wszelkie szumowiny i najgorsze instynkty dochodzą do głosu. Sąsiad sąsiadowi łeb (wreszcie) obcina siekierą i gwałci córkę bo jego kot zjadł mu gołębia. Nie obrażając ludzi, którzy wówczas się poświęcają, udowadniając sens człowieczeństwa i heroicznie broniąc go. Do tego dochodzą zachowania w grupie, podporządkowanie się przywództwu (czy inaczej można być w  wojsku?). To jak była dyskusja o Jaruzelskim, i mówiłem, że trudno mi go oceniać, bo ile ja jaruzeli w życiu przeżyłem, 0,1 czy 0,02? Co może człowiek jak my wiedzieć o życiu w sytuacji, kiedy każde prztyknięcie pod butem to może być spotkanie z Ojcem albo przepustka do dwóch zgrabnych protez pomijając niebyt seksualny? My jesteśmy w trudnej sytuacji, bo u nas jest silna propaganda żołnierza wrześniowego albo akowca-bohatera. Ale jak się poczyta takiego "Egzekutora" Dębskiego czy posłucha o niedawnej sytuacji, jak to koledzy wykluczyło 90-paro bodaj letniego akowca z koła AK - bo powiedział prawdę - to rzecz wygląda inaczej. Przy pełnej świadomości, że o człowieczeństwie świadczy postawa rotmistrza Pileckiego a nie jakiegoś gnoja, który wykończył niewinnego człowieka pod pretekstem kolaboracji, bo mu się jego żona podobała... Ale których jest więcej? Czego jest więcej - zła czy dobra w wojnie? Przy tym ja uważam, że wojsko jest obecnie bezwzględnie potrzebne a wojna to niestety jedyny skuteczny sposób, wciąż jeszcze, w pewnych sytuacjach. I znam porządnych wojskowych, także takich, którzy właśnie teraz jadą transporterem i się zastanawiają, czy to będzie IED czy zabłąkana kula, wypruta półtora kilometra wcześniej na ślepo... Albo składają się do strzału z wkbw... z nadzieją, że luneta nie błysnęła...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2064 dnia: Października 02, 2012, 08:33:52 pm »
Wydaje mi sie, ze wraz z uplywem lat i dwiema wojnami o niespotykanej dotad skali, Ci co wojny wywoluja i prowadza bardziej dbaja o pozory. A ze pozory te na klamstwie stoja, przy czym ludzie maja latwiejszy i pelniejszy dostep do informacji, to i dysonanse poznawcze staja sie wieksze i czestrze. Dodatkowo pelni tu role demokracja, bo politycy ktorzy formalnie za dzialaniami zbrojnymi stoja, musza sie z opinia publiczna liczyc, choc duzo mniej niz by sie to moglo wydawac.
Racyje masz pelna, ze w czasie wojny budza sie demony i to co w czlowieku zlego, cywilizacja, prawem i srodowiskiem temperowane, w czasie zametu i ogolnego czasu zabijania, z czlowieka wychodzi. Pozostaje jedynie kwestia prawdy, tzn na ile ci, ktorzy formalnie wyznaczaja zadania armii i informuja opinie publiczna w tych kwestiach, sa oszustami i klamcami. Na ile tez dowodcy i wyzsi oficerowie pozwalaja (a w zalinkowanym przykladzie wrecz zachecaja) na okrucienstwa i zabijanie postronnych ludzi, nie w sytuacji zagrozenia.
Napisales , Maziek ze uwazasz wojne za jedyny, skuteczny sposob, ale nie napisales na co. ?

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2065 dnia: Października 02, 2012, 08:54:11 pm »
Co Ty mi tu Nex takie podchwytliwe pytania... ;) . Wojna to jest jedyny skuteczny sposób podtrzymania pokoju. Si vis pacem... Poza poddaniem się. Co do dbania o pozory - to skutek demokracji. Szczególnie w formie, w jakiej ona obecnie występuje. Tzn. żeby być obywatelem - wystarczy się urodzić. Od tego momentu jest (prawie) zupełnie nieważne co się robi. Można nawet od I-szej klasy sz. p. kraść i się rozbijać, mówić do nauczycielki ty stara k... (nie radzi sobie biedactwo), można nawet z tego powodu siedzieć w pierdlu - ale głosować dalej na ogół można. Taka równość przebija nawet komunistyczne ideały - czyż nie ;) ? Równi pomimo wszystko :) . Bardziej niż przed Bogiem. Czasami mam wrażenie, że wszyscy śpią czy też są w letargu, a ja jeden nie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2066 dnia: Października 02, 2012, 09:16:25 pm »
Nie ma podchwytliwych pytan sa tylko ...?... odpowiedzi. Ale nie ma odpowiedzi, sa tylko dylematy.
Teraz mamy fasadowa ochlokracje, czyli nastepne stadium demokracji. W wiezieniach i szpitalach psychiatrycznych tez sie glosuje. W ostatnich parlamentarnych, w wiezieniach wygralo PO, w domach wariatow PiS...
Musiales, Maziek chyba lyknac odpowiednia pigulke (ocykan).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2067 dnia: Października 02, 2012, 09:25:42 pm »
Wręcz, przeciwnie, otępiam się codziennie, przecież bym zwariował...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

oko1wita

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #2069 dnia: Października 17, 2012, 07:16:23 pm »
A ja właśnie obejrzalem pierwsza połowę gry naszej reprezentacji w piłkę nożną z Anglikami.... nie oglądajcie drugiej połowy!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2013, 08:55:58 pm wysłana przez oko1wita »