Autor Wątek: Właśnie zobaczyłem...  (Przeczytany 1140742 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1500 dnia: Października 01, 2008, 06:34:53 pm »
1. kto jest bardziej zadufany w sobie, ten co mówi: "nie wiem jak jest, badać trzeba", czy ten kto powtarza "prawdę głoszę, jeśli fakty jej przeczą tym gorzej dla faktów" (nawet jeśli głosi "prawdę o braku prawdy")
Ale Ty w powyższej dyskusji nie zaprezentowałeś ani pierwszej, ani drugiej postawy, tylko trzecią: można badać, ale po co, jak to i tak nieprawda może być. A jak już coś wychodzi z tych badań, to nie należy się specjalnie tym przejmować. I to mnie dziwi, bo nie byłoby postępu nauki, gdyby ludzie tak myśleli.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1501 dnia: Października 01, 2008, 11:05:55 pm »
Jakich moich zasad? Poszanowania jednostki i unikania manipulowania ludźmi?

Podpowiem: Wiara w Gaję (w aktualnej wersji) i przedustawną dobroć natury, totalny relatywizm i nihilizm.
Czyli wg Ciebie człowiek nie może myśleć jak chce? Dla mnie fakt że nie manipuluje ludźmi wciskając im na siłę swoje poglądy a jedynie sam sobie cośtam uważam ma znaczenie zasadnicze. I nie bardzo rozumiem jak poznać czy społeczeństwo wyznaje wiarę w Gaję, dobroć natury, relatywizm i nihilizm, to raczej cechy jednostkowe. No ale jeśli uważasz że sam fakt że takie mam poglądy mnie dyskwalifikuje to wszystko się zgadza.

This user possesses the following skills:

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16101
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1502 dnia: Października 25, 2008, 05:03:10 pm »
ANIEL-u specjalnie dla Ciebie:

Lem by się uśmiał.

ps. pytałeś mażku, co byłbym w stanie uznać za cud?
http://www.anvari.org/cols/Beautiful_Natural_Scenes.html
;)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2008, 10:47:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

ANIEL-a

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 701
  • a może tak pomóc dzieciakom? kliknij ikonkę IE ;)
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1503 dnia: Października 28, 2008, 01:58:24 am »
ANIEL-u specjalnie dla Ciebie:

Lem by się uśmiał.

ps. pytałeś mażku, co byłbym w stanie uznać za cud?
http://www.anvari.org/cols/Beautiful_Natural_Scenes.html
;)

Dzięki :) zgaduję, że to czarno-białe to statek, którym te startreki latają, tak? ;D ;D

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1504 dnia: Października 29, 2008, 03:10:11 am »
Niesamowite zdjecie! W Meksyku znalezli kolejna jaskinie wypelniona gigantycznymi krysztalami. I po co szukac po kosmosie niesamowitosci, jak na Ziemi, a raczej pod ziemia, sa takie rzeczy:
http://www.telegraph.co.uk/news/newstopics/howaboutthat/3269047/Worlds-largest-crystal-discovered-in-Mexican-cave.html

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1505 dnia: Listopada 22, 2008, 02:31:50 pm »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1506 dnia: Listopada 22, 2008, 10:12:40 pm »
Znów fajerki u babci fotografują...  ;D. Ładne. Przeczytałem własnie, że mają budowac teleskop 30-to metrowy, który powinien umożliwić dojrzenie NAJSTARSZYCH gwiazd, jakie kiedykolwiek powstały (zaraz po Pif-Paff) Pierwsze światło za 10 lat - może dożyję?

Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1507 dnia: Listopada 28, 2008, 10:01:11 pm »
może nie właśnie zobaczyłem bo znałem już daaawno, ale wyszedł właśnie z polskimi napisami.

Przed państwem Richard Dawkins w wersji brutal/fun czyli George Carlin:

George Carlin, You All Are Diseased:
http://pl.youtube.com/watch?v=8S6d3mzVEiE

George Carlin - 10 przykazań:
http://pl.youtube.com/watch?v=5QpOs4w6TYg

George Carlin about Saving the Planet:
http://pl.youtube.com/watch?v=-CaIqW1WfPI

oglądnąłem wszystkie chyba jego :)
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1508 dnia: Listopada 29, 2008, 10:22:46 am »
Lem jednak pisał, że to wspaniałe, że jedna z najważniejszych religii świata mówi nie zabijaj...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1509 dnia: Listopada 29, 2008, 04:24:03 pm »
Lem jednak pisał, że to wspaniałe, że jedna z najważniejszych religii świata mówi nie zabijaj...

przykazania 4-10 są przecież najnormalniejsze z najzwyklejszych od czasu hammurabiego..

i czasem fajnie posłuchać jak ktoś tak kopie religię, po takich rozwodnionych dawkinsach.

na mnie osobiście niezłe wrażenie zrobiło skreślenie czwartego przykazania :)

a a propos, to "właśnie zobaczyłem" jak to fajnie z światłem poszło:



;p
« Ostatnia zmiana: Listopada 29, 2008, 04:26:20 pm wysłana przez draco_volantus »
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13410
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1510 dnia: Listopada 29, 2008, 06:13:56 pm »
Ho, ho, piękne dziecko urodziłeś...  ;D

Ja nie polemicznie. Sam się zdziwiłem, kiedy u Lema to zobaczyłem (w Tako Rzecze chyba). Raczej spodziewałbym się Lennonowskiego Imagine... there's no religion too...

Co do tego, że ktos pojechał po religii, to też Lem powiedział coś takiego, że u nas można pojechać, a spróbuj pan w emiratach - łeb szblą utną. W sumie trudno narzekać mimo wszystko.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

draco_volantus

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1602
  • quid?
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1511 dnia: Grudnia 05, 2008, 03:49:53 am »
znaczy już dawno zobaczyłem, ale..

http://pl.youtube.com/watch?v=DfPeprQ7oGc
I want my coffee hot and best social media I was a part of brought back in my lifetime.

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1512 dnia: Grudnia 05, 2008, 08:09:03 am »
Bardzo pozyteczny filmik, zwlaszcza dla edukacji amerykanskiej. Gdy rodeo sie znudzi mozna poogladac. Ja w ogole marze o swiecie, w ktorym puszcza sie dzieciom tego typu dobranocki, zamiast kretynskich GI Joe.
Trzeba by uszyc podobny stroj dla naszego Q :)

lilijna

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 312
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1513 dnia: Grudnia 05, 2008, 09:54:31 am »
Podobnie, bardzo popieram. Zadziwiającym jest też to, że w zależności od języka jakiego się używa, w pięciominutowym filmiku można zawrzeć to, na wyjaśnienie czego popularyzatorzy nauki potrzebują całych książek (rozumiem, nie ma w tym krzty złośliwości z ich strony w stosunku do zwykłych śmiertelników, używają pojęć i zwrotów typowych dla swojego środowiska, dobrze wiedzieć, że można inaczej). Przy czym ten mój punkt widzenia, to chyba nie ignorancja, jest winą studiów raczej humanistycznych (ale i to żadne wytłumaczenie). Hmmm...

Evangelos

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Mistyk! Wierzy, ze istnieje.
    • Zobacz profil
Odp: Właśnie zobaczyłem...
« Odpowiedź #1514 dnia: Grudnia 05, 2008, 10:46:11 am »
Owszem, forma jest akceptowalna dla mnie i dla Ciebie, bo mowi prostym, obrazowym jezykiem. Czytalem nieco bardziej wyszukane publikacje, niz ten film, ale rozumiem je w pelni tylko do pewnego poziomu, dopoki moje pojmowanie i edukacja na to pozwalaja. Jestem, jestesmy, tez ograniczeni do czestego przyjmowania tego, co sie nam powie niejako na wiare ufajac, ze autorytety i specjalisci maja racje, bo gdy podadza wyjasnienie, to my nie bedziemy potrafili go zweryfikowac. Jak Terminus opowiada o swoich babelkach i podaje nam wzory i wyliczenia, to tez nie rozumiemy (moze gdyby w bardziej narracyjny, a mniej specjalistyczny ton uderzyl?), ale w tej kwestii mu zawierzam i mnie taki podzial raczej odpowiada - trzeba koniecznie miec duza wiedze ogolna i sie orientowac w wielu dziedzinach, ale trudno byc ekspertem we wszystkim :)