Autor Wątek: Patriotyzm polski  (Przeczytany 321526 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #255 dnia: Czerwca 24, 2015, 12:50:02 pm »
Na tym polega Państwo.
R.
Tu jest pies zakopany, na czym ono polega? Co to właściwie jest? Chętnie przeczytałbym odpowiedź każdego z Państwa. Zapewne będą się bardzo różnić.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #256 dnia: Czerwca 24, 2015, 12:58:11 pm »
Zorganizowana wspólnota ludzi (język, terytorium, prawo, historia/tradycja/kultura, minimum minimorum wspólnych wartości)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #257 dnia: Czerwca 24, 2015, 02:21:08 pm »
Na tym polega Państwo.
R.
Tu jest pies zakopany, na czym ono polega? Co to właściwie jest? Chętnie przeczytałbym odpowiedź każdego z Państwa. Zapewne będą się bardzo różnić.
Co to jest i na czym polega (= co u jego podstaw) dosyć łatwe do określenie - pokrótce zgadzam się ze St. (nieco miesza definicję państwa z definicją narodu, ale...).
Chociaż migracje, przyjmowanie obywatelstwa itd. zmieniają nieco kształt kulturowy, tradycje tak zdefiniowanego państwa.
Ale powiedzmy, że w starych ramach. A te ramy to właśnie państwo, zmieniany kulturowo to naród.
Więc definicja St - do przyjęcia. Uzupełniona aparatem przymusu, którym to państwo dysponuje, by funkcjonować.
Natomiast jak ma ta wspólnota działać? W oparciu o jakie zasady? Jakie prawo? Pies z sękiem - w tym.
Np. to Remuszkowe czy się stoi, czy się leży forsa się należy - dla mnie nie do przyjęcia:)
Ale specjalnie dlań:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-sie-stoi-czy-sie-lezy-tysiac-zlotych-sie-nalezy-2986305.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #258 dnia: Czerwca 24, 2015, 04:46:23 pm »
Ol, chcesz rozmawiać poważnie czy dla zgrywy?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #259 dnia: Czerwca 24, 2015, 05:00:00 pm »
Ol, chcesz rozmawiać poważnie czy dla zgrywy?
R.
A o co Ci się rozbiega? :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwca 24, 2015, 05:02:08 pm »
Ol, naprzód Ty odpowiedz na moje pytanie (wcześniej zadane), a potem ja odpowiem na Twoje (później zadane).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwca 24, 2015, 05:17:56 pm »
Nodopszsz: poważnie (nie przekraczając granicy śmiertelności).
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwca 24, 2015, 05:36:26 pm »
Cytuj
Remuszkowe czy się stoi, czy się leży forsa się należy
To jest typowe ustawianie do bicia. Niczego takiego nie twierdziłem. Ostatni raz w poważnej dyskusji zwracam uwagę, że czegoś NIE ZROBIŁEM, dodając, że nie zrobiłem jeszcze paru miliardów innych rzeczy.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwca 24, 2015, 05:55:25 pm »
A to co?:
Przepraszam, że się wtrącam, ale swoje powiem: uważam, że Państwo ma psi państwowy obowiązek zagwarantować wszystkim swoim obywatelom symboliczne minimim minimorum (przesadzam tylko dla uwypuklenia istoty sprawy): łach na kark, ogaconą psią budkę 2x2x2 przed deszczem, mrozem i wiatrem oraz dwie codzienne michy - jedną z ciepłą breją-strawą, drugą z czystą wodą (do picia lub/i mycia), a w potrzebie jeszcze dochtora z pigułkami, obcęgami i młotkiem (do znieczuleń). To dostaje od Państwa każdy, płacił czy nie płacił, chlał czy nie chlał, tyrał czy się obcyndalał.
Czy się ktoś obcyndalał, czy nie - minimum się mu należy. A za Twoje minimum trzeba zapłacić, więc przekłada się na pieniądze.
Może być na postulowany w artykule 1000zł.
Ok - przepraszam jeśli poczułeś się "ustawiony do bicia", bo oczywiście nikogo nie zamierzałam tutaj do czegokolwiek ustawiać.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwca 24, 2015, 06:05:34 pm »
Uważam, że przesadzasz. Dowód: oszacuj liczbę rodaków korzystających z podanego przeze mnie minimum.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwca 24, 2015, 08:03:14 pm »
Uważam, że przesadzasz. Dowód: oszacuj liczbę rodaków korzystających z podanego przeze mnie minimum.
R.
Na szybko:
jeżeli uważasz, że przesadzam (nie wiem z czym, bo żadnych liczb do tej pory nie podałam, tylko napisałam, że nie zgadzam się z jednaką pomocą dla wszystkich - czy pracowali kiedykolwiek czy nie), to Ty powinieneś przytoczyć mi dane obecne i oszacować przyszłe. Twój dowód, to żaden dowód. A raczej zrzucenie go na mnie. Ale oki.
Akurat mamy dane GUS za rok 2014, a dotyczące ubóstwa:
W roku 2014 w skrajnym ubóstwie (dochód poniżej 540zł!!! miesięcznie) żyło 7,4% Polaków (to prawie 3 mln).
Natomiast strefa ubóstwa relatywnego - z badań budżetów gospodarstw domowych - dociąga ten procent do prawie 17 czyli ponad 6 mln osób.
Oczywiście wskaźniki są bardzo zaniżone (540zł!) i nie obejmują wyautowanych  ze społeczeństwa - więc badanie jest rzeczywiście skrajne.
Dodaj do tego osoby zarabiające minimum, emerytów, rencistów - uważam, że przy zapewnionym na Twoim poziomie socjalu wskaźnik podskoczyłby o rząd wielkości.
Dlatego, że większość tych pracujących ludzi, nie pracuje dla przyjemności, bo lubi pracę tylko żeby zarobić na absolutną podstawę. Którą Ty chciałbyś dać za darmo.
Jeśli chcesz - uważaj sobie dalej, że przesadzam.
Problem nie jest w opiece społ, ale w kompletnej niewydolności finansowej państwa.
http://forsal.pl/artykuly/878105,tak-wyglada-polska-bieda-najwazniejsze-fakty-o-ubostwie-polakow.html
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwca 24, 2015, 08:21:32 pm »
Nie wiem, jak to rzec, ale uważam, że nie da się przeżyć za 20 zł dziennie. Płacąc za psią budkę, za łach  za prąd i gaz, za mydło, i za dwie michy. Nie placąc za TV, komórę, internet, okulary, lekarstwa i inne takie fanaberie. Takie życie, to rychły zgon. Wokół kompletnie nie widzę tych nędzarzy. Uważam zatem, że dane GUS głoszą jakiś gruby fałsz.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwca 24, 2015, 08:21:45 pm »
Państwo to aparat przymusu, każdy wie, nawet za PRLu w szkołach uczyli tej definicji (a może teraz nie). To ramy prawne na określonym terytorium, chronione siłą (policją i sądami wewnątrz, wojskiem na zewnątrz). Nie mają, a w każdym razie nie muszą mieć związku z żadnymi wartościami reprezentowanymi przez obywateli, ani z żadną tradycją i tak dalej. Teraz tak się ludziom wmawia, ale taka Rzplita narzucała swoje państwo rozmaitym narodom za pomocą miecza, potem nam rozmaite państwa się narzucały itp. Jak nas kiedyś PI zrobi kalifatem, to będziemy w PI, mimo, że przeciętnie nijakich tradycji w tym względzie ani żadnego minimum minimorum z nim posiadać statystycznie nie będziemy. Przez jakiś czas przynajmniej.

P.S. Remuszko, chyba wielu rzeczy nie widzieliście, skoro tak piszecie ;) . Dzisiaj cały dzień jeździłem po Ścianie Wschodniej, to wszystko to widziałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2015, 08:23:53 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwca 24, 2015, 08:38:08 pm »
Skoro tak, to przepraszam.
Będzie wojna.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Patriotyzm polski
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwca 24, 2015, 08:43:01 pm »
Tu durny, wojna nie jest od tego, że ludzie nie mają, tylko że im się zabiera.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).