Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 289655 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #330 dnia: Sierpnia 12, 2017, 07:52:44 pm »
Q, owoce Twojej pracy są złe. Są dwie możliwości:

- chcesz dobrze - w takim razie "you're doing it wrong!"

- chcesz źle - to zostałeś przejrzany.

Nie chodzi o to, żebyś się tłumaczył, tylko, żebyś przestał. I na tym zakończę.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #331 dnia: Sierpnia 12, 2017, 08:04:14 pm »
Ok, to i ja krótko i na tym zakończę. Z każdą kolejną odpowiedzią jaką tu otrzymuję - może z wyjątkiem odpowiedzi liva - mam silniejsze wrażenie, że S.R. jest jednak na Lem.pl bardziej nietykalny niż cała reszta (także Ty, skoroś się wolał do dymisji podać*, a nie jego ustawić - wtedy ja bym nie musiał głosu zabierać). I na to zgody dać nie potrafię, niezależnie od tego czy będę dawał tej niezgodzie głośny wyraz, czy nie.

(Przy czym nie ma dla mnie znaczenia właściwy motyw tej - jak to ujął Luca - hipertolerancji. Czy bierze się ona z kumpelstwa posuniętego do kumoterstwa, strusi-piłatowego zamiłowania do świętego spokoju, czy czegokolwiek innego. Wystarczy mi, że zredukowała Forum do trójki czy czwórki czynnych Użytkowników, z czego jeden sam ze sobą gada. Jest to owoc bardziej zatruty, niż owoce tego, co robię, a co Ci się nie podoba. Zauważ bowiem, że przywróciłem Forum na chwilę - w sensie: ośmieliłem do zabrania głosu - Lucę i Cetariana i powstrzymałem zalew pustosłowia, w którym tonął wątek za wątkiem. Taa, "matko, chwalą nas...", ale fakty są fakty.)

* Nadal uważam, że powinieneś odabdykować, jak to rzekł był liv.

I nie tłumaczę się - to domena winnych - tłumaczę Tobie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2017, 08:24:07 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #332 dnia: Stycznia 22, 2018, 11:31:32 pm »
@ olka, skrzat

dawidek92 to spambot do wyguestowania (jego spam wywaliłem):
http://forum.lem.pl/index.php?action=profile;u=6987
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #333 dnia: Lutego 07, 2018, 08:37:12 pm »
Trochę mnie nie było - ferie.
Przeglądam ostatnie posty - fajne dyskusje - do niektórych postaram się wtrącić - jak się ogarnę. Fajnie, że jesteście;)
Na szybko tylko:
1) dawidka usunęłam - nieszkodliwe pleksi
2) abstrahując od wszelkich personalnych sympatii i antypatii - żaden uczestnik tego forum (a zwłaszcza moderator) - nie będzie obrażał innego uczestnika tego forum.
Podkreślam: żaden - żadnego. Nie ma w tym nic osobistego (chociaż widzę, że też zostałam obrażona - niemniej pasuje mi to towarzystwo z "perwersyjnym gustem").
Taki styl wypowiedzi:
- Kiedy toto w końcu odrobinę wstydu wykaże i wyniesie się stąd, jak tyle razy zapowiadało?
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg71039#msg71039
- Loguje się toto na ninejszym Forum po ileś razy dziennie. Wypłoszyło stąd prawie wszystkich - poza posiadaczami gustu dość perwersyjnego by mieli ochotę z tym gadać (cóż, są i tacy, co krwią własną lubią karmić pchły, pluskwy i komary, więc na tym tle to nic, choć kierunek podobny).
https://forum.lem.pl/index.php?topic=148.msg71041#msg71041
- mam sporą trudność z szanowaniem istot, teoretycznie, ludzkich,
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1605.msg71057#msg71057
- również pogardliwe przekręcanie nazwiska itp.
nie leży w charakterze tego forum. I nie ma związku z Remuszką - ma związek z kulturą osobistą moderatora.
Więc bardzo proszę o zaprzestanie umieszczania tego typu wpisów - personalnych, agresywnych, obraźliwych.
I nie - nie zamierzam wywołać kolejnej dyskusji w wiadomym temacie.
Po prostu proszę o kulturalne zachowanie - zwłaszcza moderatora - bo tak,  jak napisał liv:

- Takimi obraźliwymi wpisami jak powyższy kompromitujesz przede wszystkim siebie, ale także całe forum.
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1605.msg71058#msg71058

The end.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #334 dnia: Lutego 07, 2018, 08:41:23 pm »
Wybacz, olka... Przez wiadome spięcia pogrzebałem trochę w Internecie na temat Remuszki - tego jak się zachowuje, jakich kolegów ma, i twierdzę, że to nie jest "miły starszy pan", a coś czego nie należało na Lem.pl wpuszczać. Stąd mój tak ostry sprzeciw przeciwko tolerowaniu go na Forum. Cokolwiek teraz o mnie złego (niesłusznie) myślisz - poczytaj okołoremuszkowe linki, które wrzuciłem (a jest to i tak wierzchołek góry lodowej) i przemyśl czy warto liczyć S.R. do znajomych, choćby forumowych, czy warto brać jego stronę...

And one more thing: przypominam, że zabawę w przezywanie zapoczątkował tu twój pieszczoszek właśnie robiąc z wiesiola - "wisiołka". Wtedy jakoś nie byłaś oburzona. Równi i równiejsi?
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2018, 10:03:12 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #335 dnia: Lutego 07, 2018, 10:05:29 pm »
Lecz się Q. Lecz. Póki pora:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #336 dnia: Lutego 07, 2018, 10:16:11 pm »
Widzę, że nie tylko kolegę sobie umiejętnie dobrałaś, ale i klasy się od niego uczysz. Gratulacje.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #337 dnia: Lutego 07, 2018, 10:17:42 pm »
Z zajadłości. Ze złości. Z fałszywych domysłów.
Też Ci życzę wszystkiego dobrego:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #338 dnia: Lutego 07, 2018, 10:20:20 pm »
Nie czuję złości. Czuję skrajną pogardę dla S.R.. Co gorsza zaczynam ją czuć - póki co w stężeniu umiarkowanym - także do tych, którzy go tu tolerują traktując jak kolegę.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xpil

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 234
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #339 dnia: Lutego 07, 2018, 10:34:26 pm »
Kurdę, gdzie nie zajrzę, tam Remuszko albo o Remuszce. Może by tak wykupić domenę forum.remuszko.pl i tam założyć sto wątków?

Męczące się to już robi, a ja tu przecież zaledwie chwilę jestem na tym forumie. O Lemie, tak dla przypomnienia...

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #340 dnia: Lutego 07, 2018, 10:37:32 pm »
Nie czuję złości. Czuję skrajną pogardę dla S.R.. Co gorsza zaczynam ją czuć - póki co w stężeniu umiarkowanym - także do tych, którzy go tu tolerują traktując jak kolegę.
Chyba przekroczyłeś wszystkie możliwe rubikony, Q.
Zatem pewnie czujesz też pogardę do patrona - Lema? Że też i on nie potrafił dobierać sobie rozmówców.
Cóż, musisz zastanowić się ,czy na pewno chcesz tu dalej funkcjonować, bo dalszy pobyt w tej formie zaszkodzi przede wszystkim tobie. No, krew w końcu cię zaleje.
Cytuj
właśnie robiąc z wiesiola - "wisiołka"
Acha, między zgrubieniem a zdrobnieniem jest fundamentalna różnica. Zwłaszcza gdy używanie w konwencji życzliwej.

Przy czym zgadzam się , że Remuszko to "ciężki" użytkownik. Ale to forum wolnych ludzi i każdy decyduje sam - z kim chce rozmawiać. Więc mój protest dotyczy formy i zajadłości. Właściwie to co robisz, to hejt.
Poza tym wychowałem się na tej piosence
https://www.youtube.com/watch?v=dutgGRbvXdw
Kurdę, gdzie nie zajrzę, tam Remuszko albo o Remuszce. Może by tak wykupić domenę forum.remuszko.pl i tam założyć sto wątków?

Męczące się to już robi, a ja tu przecież zaledwie chwilę jestem na tym forumie. O Lemie, tak dla przypomnienia...
Ba, to zaszła zaszłość - kiedyś ci panowie spijali sobie z dzióbka.  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2018, 10:39:55 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #341 dnia: Lutego 07, 2018, 10:47:34 pm »
@xpil

Taka domena już istnieje, i od dawna mówię by Remuszkę z nią zostawić, tu - banując. Wtedy z przyjemnością zapomnę o jego istnieniu, nie musząc się już o niego potykać.


@liv

Zgadza się - w ramach happeningu wybrałem hejt i trolling, uznając, że tylko taka metoda będzie adekwatna ("na gangstera trzeba gangstera" - jak tłumaczono wybór Churchilla na premiera Anglii, w czasie wojny z wiadomym malarzem ;)).

Przy czym... Spokojnie, robię to na chłodno, więc krew mnie nie zaleje.

A czy chcę tu funkcjonować? Nie wiem... Najciekawsi z dawnych Dyskutantów w większości stąd odeszli (lub schowali się do PM-owego lochu), a ci którzy zostali w najlepszym wypadku udają, że wiatr wieje (co odbieram jako smutne i godności pozbawione)...

Mówiłem swego czasu, że stoimy przed wyborem czy będzie to Forum Lema, czy forum stanowiące scenę popisów pewnego trolla. Jesteś pewien, że wolicie tę drugą opcję?
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2018, 10:56:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #342 dnia: Lutego 07, 2018, 11:04:20 pm »
Q ogarnij się i zdecyduj - bo obrażasz prawie wszystkich czynnych użytkowników forum (w tym tych nowych) - pisząc o pogardzie (co prawda umiarkowanej, ale jakby galopującej - może i suchotniczo...kto wie), o stawianiu w jednym rzędzie, o bylejakości, że forum już padło itp.
To o co Ci chodzi??? Luzuj człowieku. Z kim chcesz tu gadać, jak nie ma nikogo wartego kliknięcia?
Think.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #343 dnia: Lutego 07, 2018, 11:13:12 pm »
Chcę żebyśmy zgodnie pokazali S.R. drzwi (kompromisowo jestem gotów pójść na wariant, w którym w/w będzie pisał tylko w swoim kątku, i w kolejnych "Lemoniadach..." skoro już je organizuje, mając zablokowany dostępu do reszty Forum, a kątek ów nie będzie się wyświetlał na stronie głównej). Wtedy odzyskacie 100% mojego szacunku.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #344 dnia: Lutego 07, 2018, 11:20:02 pm »
Ostatni raz zabieram w tym temacie głos. Znaczy banów itp wynalazków.
Na tym forum nie ma ich i nie będzie. I nie jest to tylko moje widzimisięoli tylko stanowisko właścicieli forum. Tyle.

Cytuj
Wtedy odzyskacie 100% mojego szacunku.
;D
Oj Q...dobre!
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)