Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 27, 2024, 09:17:13 pm »
Moja nie zrozumieć. Polska języka trudna, trudna jest, tak ;D
Ja..ja...gut...akurat;)
A... ten, tego... nie do końca jasne, dlaczego/po co przyrównujesz do zera prawą stronę równania? :-\
Czy tak można robić?
Przybliż proszę.
Jasne, że nie można, bo musi być do zera porównane, ale gdyby przenieść na lewą stronę to będzie - 4 cosx^2 +3 - co w efekcie da to samo gdyby tę część wyliczyć.
Bo przy dzieleniu stronami ewidentnie traci się rozwiązania.
Cytuj
A bo ja wiem? 11/6 pi to akurat 5/6 pi plus pi, a pi podobno jest "okresem" wartości x, spełniających równanie.
Ale okresem cosinusa jest 2pi ;D

Chyba muszę jednak powtórzyć te czary mary z podawaniem rozwiązań równań trygo.
12
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 27, 2024, 09:02:42 pm »
Miałam na myśli czepianie się Twojego rozwiązania;)
Tu ta culpa.
A masz ci los ::)
Moja nie zrozumieć. Polska języka trudna, trudna jest, tak ;D


A... ten, tego... nie do końca jasne, dlaczego/po co przyrównujesz do zera prawą stronę równania? :-\
Czy tak można robić?
Przybliż proszę.
Cytuj
I nie wiem czy z tego minusa nie powinno się czegoś jeszcze wyciągnąć, bo sprawdziłam odpowiedzi - brakuje nam 11/6 pi  ??? ;D
A bo ja wiem? 11/6 pi to akurat 5/6 pi plus pi, a pi podobno jest "okresem" wartości x, spełniających równanie.
13
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 27, 2024, 05:04:24 pm »
Ja nie widzę w Twoim rozumowaniu żadnej culpy.
(...)
I gdzie tu błędna pętla? :)
Miałam na myśli czepianie się Twojego rozwiązania;)
Tu ta culpa.

Cytuj
Z tym, że jeśli już, to chyba brakuje rozwiązania 5/6 pi:
Noo...pięknie...a ja zostawiłam prawą stronę równania w stanie nienaruszonym i wyszedł mi ten brak:))


I nie wiem czy z tego minusa nie powinno się czegoś jeszcze wyciągnąć, bo sprawdziłam odpowiedzi - brakuje nam 11/6 pi  ??? ;D
14
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lieber Augustin dnia Maja 27, 2024, 02:29:33 pm »
Ja nie widzę w Twoim rozumowaniu żadnej culpy.
Moim zdaniem, faktycznie dowiodłaś twierdzenia poniekąd odwrotnego do tego co zamieściłem kilka postów wyżej, mianowicie, że jak jest spełniony warunek |AC|2=|BC|2+|AB||BC|, to miary kątów przy wierzchołkach A i C odnoszą się do siebie jak 2:1.
I gdzie tu błędna pętla? :)


Aprop cosinusa - w punkt.
Popełniłem culpę co się zowie :D
Z tym, że jeśli już, to chyba brakuje rozwiązania 5/6 pi:



ps.
I gratki.
Dzięki.
15
Hyde Park / Odp: Ciemnogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Maja 27, 2024, 02:06:20 pm »
Nie jest dobrze:

Internet od swego zarania był miejscem nieskrępowanego wyrażania się, pełnego neologizmów. których użycie wymuszała nowoczesna rzeczywistość.
Forma wypowiedzi tu też jest ustna w swej istocie. Kolokwializmy itp. formy expresji językowej zawsze były cechą charakterystyczną.
16
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Maja 27, 2024, 11:58:37 am »
Apropos nr 8: jak na mój gust, Twoja "analiza wsteczna" to majstersztyk. W szczególności robi wrażenie elegancja, z jaką udało Ci się przedrzeć przez chaszcze sinusów-kosinusów podwojonego i potrojonego argumentu.
Jednym słowem, szacun :)
Coś mi się wydaje, że to był jednak tylko odruch;))
Tak, jak w zadaniu na parametr - Ty znalazłeś krótszą i bardziej elegancką drogę - ja jak tylko zobaczyłam Viete'a to już z niego - bezmyślnie.
Więc jak zobaczyłam ten warunek, to zaraz cosinus...i dalejże brnij w te potwory;)
Chyba mnie tak w szkole zaprogramowali - i chociaż program nie był używany, to jak tylko wprowadzono dane ruszył z kopyta;))
Ale muszę powiedzieć, że to zadanie zabrało mi dużo czasu, bo musiałam odkopywać te wszystkie zależności trygonometryczne. Brrr...

Co zaś do Twojego sposobu rozwiązania zad. 8 to w piątek wysłałam zapytanie do szefa jednego z portali matematycznych i dostałeś pochwałę z wpisem do akt:

Ten dowód jest ciekawy i jak najbardziej poprawny. Twój znajomy wyszedł z założeń i doszedł do tezy co jest poprawnym sposobem dowodzenia.
Błędem byłoby, gdyby skorzystał z tezy przy wykazywaniu tezy, ale tutaj coś takiego nie ma miejsca.
Także wyprowadzenie wzoru jest równoważne z jego dowodem, ale pod warunkiem, że przy wyprowadzaniu wzoru nie korzystamy z tezy.


W tym sęk - zanim to sama przeliczyłam wg Twojego sposobu - widziałam taką pętlę, że wychodząc z warunku dostajesz warunek;)
Mea culpa!
I gratki.
Co do cosinusa to wyszedł mi tak:

A Tobie?
18
Hyde Park / Odp: Sprawy różnakie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maja 27, 2024, 10:43:49 am »
19
Hyde Park / Odp: Ciemnogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maja 27, 2024, 10:41:08 am »
Nie wiem, czy uznać to za odwrót ciemnogrodu, czy zwykłą zmianę platformy...
https://www.donald.pl/artykuly/AtHxv7BH/kanal-z-wrozkami-po-20-latach-konczy-nadawanie
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10