Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595642 razy)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1455 dnia: Lipca 22, 2022, 11:30:39 am »
 Ziobrę.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1456 dnia: Lipca 22, 2022, 11:57:38 am »
Widzę, że sporo osób ma niezależnie podobne skojarzenia. Nawet już słyszałem, że z wiadomego powodu na tym obrazku nie ma liczby ZERO :) .
Pamiętam, że był taki cysorz czy inny sułtan imieniem Hamid, co zakazał wzoru H2O, ponieważ złośliwi czytali go "Hamid II jest zerem"...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1457 dnia: Lipca 22, 2022, 12:22:58 pm »
Cimoszewicza :D
Ziobrę.

W sumie zabawne, bo na zdjęciu najpodobniejszy do... Schetyny ;D.

Nawet już słyszałem, że z wiadomego powodu na tym obrazku nie ma liczby ZERO :) .

Na upartego - jest. Są w końcu tacy, co piszą ją jak O:






Pamiętam, że był taki cysorz czy inny sułtan imieniem Hamid, co zakazał wzoru H2O, ponieważ złośliwi czytali go "Hamid II jest zerem"...

A, był... Miły człowiek:

Poza tym zakazał mówić Armenia, podobnie jak jeden pan nie pozwala dziś używać słowa wojna...

ps. https://www.google.com/search?q=banach+google+doodle
(Sporo tych tekstów - i fajnie)
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2022, 04:23:22 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1459 dnia: Sierpnia 24, 2022, 02:29:26 am »
Uwaga na monotlenek diwodoru (choć robot młody się go nie bał):
http://www.dhmo.org/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1460 dnia: Września 04, 2022, 11:42:50 am »
Nie bardzo wiadomo, gdzie to pasuje, bo smiszno, ale i straszno, a może tylko mnie się tak wydaje... W kilkunastu miastach Polski stoją już lub mają stanąć "patriotyczne ławeczki" - i proklataja Gazeta Wyborcza zrobiła qwiz z regulaminu, jaki jest ponoć przytwierdzony do każdej z nich. Regulaminu korzystania z ławeczki, żeby była jasność. Ja ten kwiz rozwiązałem z założeniem "jak ja bym na serio spisał taki regulamin", podkreślam na serio i racjonalnie a nie prześmiewczo. Osiągnąłem wynik 5/13, nieco złagodzony faktem, że kilka punktów regulaminu dotyczy rzeczy technicznych w rodzaju "ile maksymalnie osób może tam usiąść", które to wynikają z założeń projektowych (nawiasem mówiąc całkowicie błędnych u podstawy - dla urządzeń parkowych należy zakładać, że tyle osób może na nich usiąść, ile się zmieści na wcisk plus jeden i dla bezpieczeństwa razy półtora). Odbieram to w ten sposób, że moje racjonalne myślenie rozmija się o 50% z próbą takiego myślenia przez włodarzy mego państwa. Albo, że jest to miara odpłynięcia od rzeczywistości (mojego, lub państwa do wyboru). Czyli ktoś zwariował - proponuję zrobić ten test i odpowiedzieć sobie w duchu kto - a może wszystkim pójdzie gładko i będę musiał uznać, że to ja jestem kopnięty przez własnego konia? Link tu: https://wyborcza.pl/7,75398,28863532,ekstremalny-quiz-z-wiedzy-o-patriotycznych-lawkach.html#S.TD-K.C-B.2-L.1.duzy .


Dla brzydzących się GW wklejam pytania - a na samym dole odpowiedzi.


Widok ogólny:






1. Z czego składa się instalacja?
    • z ławki, biało-czerwonego konturu Ojczyzny i podstawy
    • z siedziska, stelażu w kształcie konturów Polski wraz z podestem, schodami i postumentem zabezpieczonym łańcuchem
    • z ławki właściwej oraz prowadzących do niej schodów z poręczami
2. Ile maksymalnie osób może przebywać na ławce?
    • 3
    • 4
    • 5
3.Ile maksymalnie mogą ważyć osoby przebywające na ławce?
    • 225 kg
    • 275 kg
    • 300 kg

4. Wejście na ławkę i zejście z niej dozwolone jest za pomocą:

    • schodów i przy trzymaniu się łańcucha
    • schodów i przy trzymaniu się poręczy
    • na ławkę można wchodzić dowolnie przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa

5. W jakiej pozycji można korzystać z ławki?

    • tylko w pozycji siedzącej, trzymając się poręczy
    • tylko w pozycji siedzącej, trzymając nogi na podeście
    • w pozycji siedzącej lub leżącej

6. Podczas korzystania z ławki zabrania się m.in.:
    • oddawania moczu obok ławki
    • skakania na ławce
    • śpiewania na ławce

7. Na ławce i w jej bezpośredniej przestrzeni obowiązuje bezwzględny zakaz m.in.:
    • palenia papierosów elektronicznych
    • wywieszania flag innych niż polska
    • śpiewania pieśni innych niż pieśni patriotyczne

8. Osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości:
    • 0,5 metra
    • 1 metra
    • 1,5 metra

9. Niedozwolone jest wchodzenie na ławkę i korzystanie z niej m.in.:
    • z urządzeniami i środkami transportu (tj. rowery, hulajnogi, rolki, wózki itd.)
    • z przedmiotami mogącymi urazić patriotyczne uczucia niektórych osób (tj. zabawki, plakaty, transparenty itd.)
    • z podobiznami polityków i osób publicznych, które przedstawiają ich w karykaturalny sposób

10. Zabronione jest korzystanie i przebywanie na ławce z:
    • umundurowanymi osobami, które nie są funkcjonariuszami państwa (tj. policjanci, żołnierze, strażacy itd.)
    • ze zwierzętami
    • z obcokrajowcami

11.W przypadku nieprzestrzegania regulaminu i instrukcji użytkowania osoby korzystające z ławki mogą:
    • wezwać policję i same poddać się odpowiedniej karze
    • zostać automatycznie zgłoszone na policję poprzez system monitorujący instalację
    • zostać poproszone o bezwzględne zejście z ławki i opuszczenie instalacji

12.Gdzie są umieszczone schody prowadzące do ławki?:
    • schody umieszczone są z boku instalacji
    • schody umieszczone są z przodu instalacji
    • schody umieszczone są z tyłu instalacji

13. Jaki jest minimalny wiek dziecka, które może skorzystać z ławki pod opieką dorosłych?
    • nie ma żadnych ograniczeń wiekowych
    • 5 lat
    • 6 lat












Odpowiedzi: 1-2, 2-2, 3-2, 4-2, 5-3, 6-2, 7-2, 8-2, 9-3, 10-2, 11-2, 12-3, 13-3.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2423
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1461 dnia: Września 04, 2022, 01:35:06 pm »
Pada sobie śnieżek,
pada sobie równo,
raz spadnie na trawkę,
raz spadnie na... ławkę...


Osiągnąłem wynik 5/13...
U mnie gorzej, bo 4/13 :P
Szczególnie irytuje, że haniebnie zawaliłem p.9 ::)
Ale nie ma tego złego, co by na gorsze nie wyszło: okazuje się, że oddawać mocz obok ławki nie zabroniono (p.6). Ufff... to poniekąd w charakterze pocieszenia ;D

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1462 dnia: Września 10, 2022, 07:22:12 pm »
Człowiek się sili na inteligenckie żarty z patriotycznej ławeczki a tymczasem Mrożek życia nie przebije...
https://kontakt24.tvn24.pl/polska,496/patriotyczna-lawka-kosztowala-100-tysiecy-zlotych-deszczu-nie-przetrwala,352017.html


Ja rozumiem, że ta ławka to miała być taka metafora, zrozumiała dla wszystkich - ale żeby do tego stopnia?!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1463 dnia: Września 10, 2022, 07:30:00 pm »
Człowiek się sili na inteligenckie żarty z patriotycznej ławeczki a tymczasem Mrożek życia nie przebije...
https://kontakt24.tvn24.pl/polska,496/patriotyczna-lawka-kosztowala-100-tysiecy-zlotych-deszczu-nie-przetrwala,352017.html


Ja rozumiem, że ta ławka to miała być taka metafora, zrozumiała dla wszystkich - ale żeby do tego stopnia?!
A nie siedział na niej Tusk? :-\
To by tłomaczyło... ::)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1464 dnia: Września 10, 2022, 08:45:26 pm »
patriotyczna-lawka-kosztowala-100-tysiecy-zlotych-deszczu-nie-przetrwala

Obawiam się, że te 100 tys. na ławeczkę to wierzchołek góry lodowej, i w tym momencie przestaje być tak wesoło...
https://www.money.pl/gospodarka/rzad-wlasnie-przyznal-cos-za-co-ekonomisci-uderzaja-w-pis-od-lat-6810569080392288a.html
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1465 dnia: Września 10, 2022, 09:27:46 pm »
Oni są tak publicznie rozrzutni odnośnie wydatków z publicznego grosza, że to woła o pomstę do nieba.

Kompletnie powariowali we wszechobecnym kryzysie - marność nad marnościami - do tego jeszcze ten podświadomy niebieski u podstawy, narzucający podświadome sugestie kierowane ku zbiorowosci, że PIS to patrioci.


To jest totem kulturowy do pstrykania instagramowych i tiktokowych fotek tudzież filmików - czyli robienia sobie patetycznych dumnych selfi.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2022, 09:43:00 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1466 dnia: Września 10, 2022, 11:58:08 pm »
patriotyczna-lawka-kosztowala-100-tysiecy-zlotych-deszczu-nie-przetrwala

Obawiam się, że te 100 tys. na ławeczkę to wierzchołek góry lodowej, i w tym momencie przestaje być tak wesoło...
https://www.money.pl/gospodarka/rzad-wlasnie-przyznal-cos-za-co-ekonomisci-uderzaja-w-pis-od-lat-6810569080392288a.html
Wyprowadzanie długu z budżetu na pewno nie jest tematem do "no nie mogę" - raczej do opacznie rozumianego "patriotyzmu polskiego".
Albo zwykłego" postaw się - a zastaw się".
Uhm...takiego wątku jeszcze nie mamy.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1467 dnia: Września 11, 2022, 08:52:20 am »
Że co, że podebrali z ławeczki, żeby budżet łatać? Obawiam się, że najwyżej na waciki dla tej pani, co mówiła, że wystarczy nie kraść.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1468 dnia: Września 11, 2022, 10:09:08 am »
Uhm...takiego wątku jeszcze nie mamy.

I otóż jest pytanie, czy władza nasza zasłużyła na osobny wątek, opatrzony w roli motta cytatami z Patrona:

"Oni przeminą, choć mogą popsuć gospodarkę."

"Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia."

W tym szerszymi zasięgiem:

"Jest taki stary dowcip: "Umiesz grać na skrzypcach? Nie wiem, jeszcze nie próbowałem". Tacy ludzie, jak z tego dowcipu, zostają politykami. Żyć w kraju rządzonym przez takich polityków to nie jest przyjemne"

"Być może rzeczy pójdą lepszym i równiejszym biegiem za lat kilkadziesiąt. Na razie jesteśmy skazani na taką elitę polityczną, która wywołuje u przyzwoitego człowieka rumieniec wstydu."

Czy jednak szkoda mnożyć dla niej byty?

Że co, że podebrali z ławeczki, żeby budżet łatać?

Nie, że z budżetu bokiem na te ławeczki i podobnie trafione inwestycje ciągną...
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2022, 11:37:33 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1469 dnia: Września 11, 2022, 11:54:23 am »
Że co, że podebrali z ławeczki, żeby budżet łatać? Obawiam się, że najwyżej na waciki dla tej pani, co mówiła, że wystarczy nie kraść.
Wprost przeciwnie - podebrali z budżetu żeby m.in. ławeczki stawiać:)
Budżet jest pod kontrolą parlamentu - ustala się w nim przychody i wydatki. Rząd musi wskazać skąd weźmie kasę na proponowane programy, inwestycje itp. Jest z jego realizacji rozliczany.

Co zrobić żeby pożyczać poza kontrolą parlamentu? Pogłębiać dług publiczny bez podawania go w budżecie i chwalić się zmniejszającym się deficytem? (chociaż na 2023 założono 65mld zł deficytu to dwa razy więcej niż w 2022, w którym założono 30mld zł)

Należy wypychać publiczne wydatki do Banku Gospodarstw Krajowego i do różnych instytucji np. do PFR.
Te instytucje realizują programy rządowe (kolejne wypłaty kasy, ławeczki itp.) zadłużając się  - a jakże - jeno poza budżetem.
Wtedy to, co w budżecie to niestety niepełny obraz finansów publicznych.

I jeśli - jak w lince Q:
W piśmie z 6 września 2022 r., do którego dotarła redakcja money.pl, Ministerstwo Finansów wprost przyznaje, że nie zna planów finansowych funduszy przy BGK.
"Fundusze zarządzane przez BGK nie stanowią podstawy konstrukcji projektu ustawy budżetowej i nie są w tym celu gromadzone przez MF" - czytamy w piśmie.


To tak naprawdę MF oficjalnie przyznało, że nie ma pojęcia o stanie finansów publicznych: na co, jak i w jakiej ilości zostaną spożytkowane oraz na ile jeszcze Polaków zadłużą.

Coś w ten deseń:
https://finanse.gazetaprawna.pl/artykuly/8531149,budzet-panstwa-2023-fikcja-deficyt-fundusze-kontrola.html
I może na nieco łagodniej i mniej politycznie, ale to samo:
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/makroekonomia/polski-dlug-publiczny-poza-budzetem-rosnie-jak-na-drozdzach/k3r48z2
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)