Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 288204 razy)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwca 06, 2017, 01:44:27 pm »
Nie mam pojęcia o technikaliach karmowych.  Zainteresował mnie fakt istnienia osoby, która zadaje sobie trud logowania i karmienia/odkarmiania uczestników forum. To zainteresowanie czysto psychologiczne  :)
Zastanawia mnie dlaczego Pan się tak ta karma przejmuje?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwca 07, 2017, 10:47:39 am »
@ Nex
Przepraszam, że z dobowym opóźnieniem, bardzo byłem wczoraj zajęty.
Naprzód radzę Panu przeczytać jeszcze raz rozmowy na Forum począwszy od strasznego demasktorskiego postu Olkipolki nr 156 https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg68970#msg68970 , i zobaczyć, kto co potem mówił, a zwłaszcza o co pytał, i jakie dostał (nie dostał) odpowiedzi. To tak dla porządku.
Co do Pana konkretnego pytania: pisałem i powtórzę, że dla mnie jest to kwestia przede wszystkim moralna, dotykająca nie tylko zainteresowanych, lecz i uwłaczająca pamięci Mistrza, dla którego uczciwość (gra fair) była najwyższym i najogólniejszym nakazem. Sądziłem dotąd, że zło typu oszustw, fałszerstw i kradzieży nie ma do Forum dostępu. Okazało się inaczej, i właśnie to mnie tak bulwersuje. Dla mnie to moralna afera Watergate. Uważam, że Mistrz na Salwatorze jeszcze się wierci...
Odnośnie zaś rejestracyjnych wyszydzeń Maźka zgłoszonych po tym moim poście https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg69023#msg69023 , to uprzejmie informuję, że na swej stronie od wielu lat zbieram setki i tysiące podpisów pod różnymi pomysłami (patrz: "Sprawy publiczne" oraz "Wariacje obywatelskie"), i nigdy, powtarzam, NIGDY nie zdarzyło się, aby ktoś podszył się pod (wymagane dla złożenia podpisu) imię, nazwisko, adres mejlowy i numer telefonu.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwca 07, 2017, 11:51:02 am »
Dla mnie to moralna afera Watergate. Uważam, że Mistrz na Salwatorze jeszcze się wierci...

Zdaje mi się, że ten (trwający niecałe dwa miesiące) karmiczny skandal jest niczym na tle tego, co tu latami wyprawiał obywatel Katon-Skarga-Rejtan-Stachanow Remuszko (i co odejściem paru Użytkowników z Forum zaowocowało - z czego publicznie wiemy wprost o jednym i o rozluźnieniu kontaktów z Forum przez drugiego lecz nie są to jedyne przypadki), a co dokonywane było - owszem - z otwartą przyłbicą (czyli z ujawnieniem od początku danych osobowych, w nicku i forumnych ;) wypowiedziach), co w praktyce nic jednak nie zmieniało ::).

Więc powtórzę: znajmy proporcją.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2017, 11:57:09 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwca 07, 2017, 12:19:38 pm »
@Remuszko, "obrzydliwa karma" połączyła się z Twoją karmą i zepsuła ją całą jak łyżka dziegciu beczkę miodu, albowiem nie rozróżnisz teraz, która jest jaka - i teraz cała Twoja karma jest "obrzydliwa", co uwłacza pamięci Twego mistrza :( ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwca 07, 2017, 12:46:00 pm »
@ Maziasty
Nie jest tak, jak piszesz. Rzeczywistość jest inna.
Złotówki są takie same, podobnie jak liczby czy atomy, i mnie jest wszystko jedno, które konkretnie. Przypuszczam, że gdyby Ci ktoś buchnął tysiąc złotych, nie żądałbyś, aby Ci je oddano w TYCH SAMYCH banknotach/monetach/czekach, natomiast zależałoby Ci, żeby Ci oddano mniej więcej tyle ile ukradziono. Spieszę poinformować Pana Inżyniera, że 5 lutego (zrzut ekranu) miałem karmę 272, a potem pan Q (post nr 113) mnie pouczył:

Cytuj
ciesz się, że nie ujmuję karmy jak niektóry, bo byś nie jedną, a komplet stracił

A jak odbierasz mój doświadczalny argument o podpisach?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwca 07, 2017, 12:51:25 pm »
@ Nex
Przepraszam, że z dobowym opóźnieniem, bardzo byłem wczoraj zajęty.
Naprzód radzę Panu przeczytać jeszcze raz rozmowy na Forum począwszy od strasznego demasktorskiego postu Olkipolki nr 156 https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg68970#msg68970 , i zobaczyć, kto co potem mówił, a zwłaszcza o co pytał, i jakie dostał (nie dostał) odpowiedzi. To tak dla porządku.
Co do Pana konkretnego pytania: pisałem i powtórzę, że dla mnie jest to kwestia przede wszystkim moralna, dotykająca nie tylko zainteresowanych, lecz i uwłaczająca pamięci Mistrza, dla którego uczciwość (gra fair) była najwyższym i najogólniejszym nakazem. Sądziłem dotąd, że zło typu oszustw, fałszerstw i kradzieży nie ma do Forum dostępu. Okazało się inaczej, i właśnie to mnie tak bulwersuje. Dla mnie to moralna afera Watergate. Uważam, że Mistrz na Salwatorze jeszcze się wierci...
Odnośnie zaś rejestracyjnych wyszydzeń Maźka zgłoszonych po tym moim poście https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg69023#msg69023 , to uprzejmie informuję, że na swej stronie od wielu lat zbieram setki i tysiące podpisów pod różnymi pomysłami (patrz: "Sprawy publiczne" oraz "Wariacje obywatelskie"), i nigdy, powtarzam, NIGDY nie zdarzyło się, aby ktoś podszył się pod (wymagane dla złożenia podpisu) imię, nazwisko, adres mejlowy i numer telefonu.
R.
Rozumiem że te fake logowanie się kogoś (ciekawi mnie kto to był, bo wygląda na to że ktoś kto forum śledzi, bądź może ktoś kto się udziela/udzielał)  jest niska zagrywka i w ogóle... Pytam dlaczego przejmuje się Pan tym że ktoś Panu doda albo ujmie karmy w ogóle? Przecież to nie ma wpływu na nic. Nasze posty są oceniane przez użytkowników na bieżąco w kontekście ich zawartości, w dyskusji. Dodatkowo trzeba jakoś swoje zdanie uzasadnić, co przy klikaniu +/- nie jest wymagane.
Dodatkowo, anonimowość na tym forum uważam za pozytyw. Jak człowiek nie wie z kim rozmawia, to może się skupić na treści i być bardziej obiektywnym.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwca 07, 2017, 01:49:25 pm »
Panie Nexie, gdyby Pan przeczytał linkowany felieton w "Rzepie", to on się kończy konkluzją, że anonimowość jednych Forumowiczów wobec drugich powinna jak najbardziej być utrzymana, między innymi z powodów, które Pan celnie wskazał:
Cytuj
Jak człowiek nie wie z kim rozmawia, to może się skupić na treści i być bardziej obiektywnym.
Uważam wszelako, że jedno dobre rozwiązanie (anonimowość na Forum) nie wyklucza innego dobrego rozwiązania (nieanonimowej rejestracji w czarnej skrzynce). To jest mój prywatny userski postulat melioracyjny (nie dezyderat!).
R.
pjes: co zaś karmy się tyczy, to pamiętam, że za moich czasów już taka dyskusja o karmie na Forum się odbyła. Kto był wtedy za, a kto przeciw, oraz jak liczbowo rozłożyły się głosy - nie pamiętam, choć pamiętam, że ja byłem za utrzymaniem karmy, a Ol była przeciw. Ostatecznie karma została utrzymana. Jak będzie tym razem - zadecyduje, jak poprzednio, Zawiadowca/Właściciel
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwca 07, 2017, 01:52:14 pm »
Twój argument o podpisach traktuje tak, że możesz tam mieć same fałszywe, tylko o tym nie wiesz. Wszak trzeba podać imię, nazwisko, nr telefonu i email. Może sprawdzałeś telefonicznie ;) ? I czego się dowiedziałeś? Ponadto wydaje mi się, że Twoje oburzenie, iż nie trzeba podawać takich danych danych jest mocno dęte, bo aby występować na tym forum pod nickiem Remuszko musiałeś się zarejestrować - podając nicka i email tylko. Możliwe więc, że masz kłopoty z pamięcią ale pisać bez sprawdzenia "Czy ja dobrze rozumiem? Że bywalcy forum są ANONIMOWI?? Że przy rejestracji nikt nie podaje swoich trwałych weryfikowalnych danych osobowych oraz numeru IP??? Jezus Maria, to dla mnie trzęsienie ziemi...,"? Histeryzujesz, czy demagogizujesz? Po trzecie robienie z zamieszania wokół karmy potwornej zbrodni, która jeszcze w dodatku uwłacza pamięci Twego mistrza (Lema rozumiem) - to wg mnie czysty przykład uzurpacji.

Odrzucając domysły i podejrzenia na tym forum jest co najmniej jeden osobnik, który ma mówiąc wprost hysia na punkcie karmy, a z drugiej strony jest ustalone poprzez wielokrotne osobiste zeznanie, że takim osobnikiem jesteś Ty. Z czysto rozumowego punktu widzenia możesz być wystarczającym wytłumaczeniem całego zajścia.

A teraz domysły. Przypuszczam jednak, że jest jeszcze jeden osobnik, który ma hysia, tylko się ukrywa. Z tym, że on ma hysia osobowego, a nie na punkcie karmy. Zgodnie z ustaleniami Oli nie cierpi mianowicie niejakiego Remuszki, a uwielbia Q. Musi to być osoba z bliskiego kręgu kilku osób piszących stale na forum i zaangażowana w jego kształt, bo z psychologicznego punktu widzenia nikomu kto wpadł tu raz w życiu na 5 minut nie chciałoby się tak wysilać. Zwłaszcza potwierdza to skasowanie kont, bo to oznacza, że ta osoba na bieżąco czyta ten właśnie wątek organizacyjny. Przypuszczam, że w tej chwili sra żywym ogniem i szczerze mówiąc coś mi podpowiada, że lepiej dla niego, aby sam się przyznał bez bicia. To skasowanie to był bardzo głupi ruch... Jakiś małolat siedzący gdzieś tam w dalekim świecie i nigdy nie uczestniczący w życiu Forum nie kasowałby konta z tego powodu... To daje pewną podstawę do rozważań...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwca 07, 2017, 02:18:39 pm »
Czyli, gdyby P. Remuszko nie okazywał jak bardzo mu na karmie zależy,  to by go ten człowiek karma nie dręczyl.  Mam swoje podejrzenia kto to mógł być, od momentu jak napisaliscie że ktoś ręcznie pod nickami się z tą karma produkuje. Pasowało by to do stylu wypowiedzi.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwca 07, 2017, 02:38:08 pm »
Ogólnie rzecz biorąc wszelkie tego typu wydarzenia są świadectwem chorobliwej animozji (nie mówię o nieszkodliwym upodobaniu Remuszki do karmy tylko o antyupodobaniu Mrocznego Mściciela). Ale oczywiście, gdyby Remuszko nie dał poznać co go boli, to by go tam nie bito.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwca 07, 2017, 02:46:19 pm »
@ Maziek, 13:38:08
1. Wszystkie podpisy/akcesy na swojej stronie sprawdzam telefonicznie i mejlowo.
Co Ty na to?
2. Wydaje mi się, Maźku, że coś niedobrego z Tobą się dzieje, bo dotąd nie byłeś taki kulturalny. "Dęte oburzenie", "kłopoty z pamięcią", "histeria", "demagogia", "potworna zbrodnia", "uzurpacja", "hyś", "sra"... Faktycznie mogę mieć kłopoty z pamięcią, bo nie pamiętam Cię takiego.
3. Powinieneś mnie publicznie przeprosić za zdanie, w którym insynuujesz, że na forum jestem jednym z dwóch osobników, którzy mają hysia na punkcie karmy. Nie dlatego, że "hyś" (fijoł, zayob etc.), bo nie mam nic przeciwko takim polemicznym epitetom, lecz dlatego, że to nieprawda. Brzydko jest insynuować.
Twardo ocenić, że to prawda/nieprawda można wyłącznie na tle innych forumowiczów. To się da ocenić poprzez liczbę postów, w których występuje słowo "karma". Uważam, że pod tym względem - W TYM ROKU, bo poprzedniej debaty nad karmą nie pamiętam - znacznie rzadziej od innych wymieniałem to słowo.
4. Nadal oczekuję, że odniesiesz się do mojej odpowiedzi na Twoje szyderstwo: https://forum.lem.pl/index.php?topic=188.msg69070#msg69070

R.

złośliwy pjes: od kiedy pan Lem przestał być również Twoim Mistrzem? Od czasu, gdy dowiedziałeś się, co myślał o karze śmierci i LGBT?
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6888
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #206 dnia: Czerwca 07, 2017, 03:05:28 pm »
Podobnie jak Panowie jestem za anonimowością na forum - kto chciał, podał swoje namiary publicznie i oki - pozostali kompletnie nie muszą.
Żeby operator ujawnił dane osoby chowającej się za IP i tak musi chyba być nakaz sądowy.
A z powodu karmy nikt by takiego nie wydał;)

Co do samej karmy dodam tylko, że Panowie przegapili jedno zdanie:
i od ponad miesiąca minusuje nimi Stanisława Remuszkę, a plusuje  Q.
Ponadto wg własnego uznania punktuje nimi innych uczestników forum - aktywnych i nieaktywnych.

Czyli Was też - mnie też:)
Czasem bardzo zabawnie.
I może skończmy na tej zabawie, bo zaczyna się robić nieprzyjemnie;)
Każdy ma jakieś swoje przemyślenia - zgadzam się z grubsza z Waszymi - ale poza nie raczej nie wyjdziemy - może być z tego tylko personalny magiel jeśli zaczniemy je porównywać.

Mam nadzieję, że pomimo iż powiadomienia o PM nie docierają do adresatów, to skrzat zagląda czasem na forum i po prostu - zgodnie z wolą forumowiczów (7:0) - zamknie sprawę.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #207 dnia: Czerwca 07, 2017, 03:31:53 pm »
1. Wszystkie podpisy/akcesy na swojej stronie sprawdzam telefonicznie i mejlowo.
Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem. To ja na to. Po prostu zastanów się, co mogłeś sprawdzić dzwoniąc i mailując.

Cytuj
2. Wydaje mi się, Maźku, że coś niedobrego z Tobą się dzieje, bo dotąd nie byłeś taki kulturalny. "Dęte oburzenie", "kłopoty z pamięcią", "histeria", "demagogia", "potworna zbrodnia", "uzurpacja", "hyś", "sra"... Faktycznie mogę mieć kłopoty z pamięcią, bo nie pamiętam Cię takiego.
Tak odbieram Twoje zachowanie. Jako zdecydowanie przesterowane. Sranie mam nadzieję nie było do Ciebie. Natomiast faktem jest, że rejestrując się kiedyś musiałeś poznać zakres danych, jakie są niezbędne do rejestracji forum. Wytłumacz proszę, jak ten fakt się ma do Twego zdziwienia, wyrażonego wielce gorącymi słowy, że taki on właśnie jest?
Cytuj
3. Powinieneś mnie publicznie przeprosić za zdanie, w którym insynuujesz, że na forum jestem jednym z dwóch osobników, którzy mają hysia na punkcie karmy. Nie dlatego, że "hyś" (fijoł, zayob etc.), bo nie mam nic przeciwko takim polemicznym epitetom, lecz dlatego, że to nieprawda. Brzydko jest insynuować.
Ależ piszę tutaj, humorystycznie zresztą, o mojej wieloletniej opinii na Twój temat w kwestii tej jednej cechy ("swój pogląd o istnieniu owej ceszki wyrobiłem sobie przez lata, mimochodem, przy okazji lektury grubych setek ... postów" - jak kiedyś napisał pewien człowiek, którego chyba poważasz. To mogę? Ale oczywiście przepraszam Cię serdecznie i postaram się powściągnąć oraz być wobec Ciebie bardziej oficjalnym.
Cytuj
Twardo ocenić, że to prawda/nieprawda można wyłącznie na tle innych forumowiczów. To się da ocenić poprzez liczbę postów, w których występuje słowo "karma". Uważam, że pod tym względem - W TYM ROKU, bo poprzedniej debaty nad karmą nie pamiętam - znacznie rzadziej od innych wymieniałem to słowo.
Myślę, że powinieneś się tym zająć ;) .

Cytuj
złośliwy pjes: od kiedy pan Lem przestał być również Twoim Mistrzem? Od czasu, gdy dowiedziałeś się, co myślał o karze śmierci i LGBT?
Chyba nigdy nie pisałem o Lemie per Mistrz, tak od siebie. Tak mi się zdaje. To oczywiście moje bardzo subiektywne odczucie, ale osobiście mam lekkie wrażenie absurdu i nadęcia, kiedy ktoś Lema tak tytułuje. Wybacz(cie) szczerość, ale tak mam.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwca 07, 2017, 03:33:08 pm »
@ Ol

1. Panowie "przegapili" to, co ja wybijałem, a Panom jakoś "nie pasowało" (ze względu na oczywistego moralnego hysia Remuszki-uzurpatora?).
2. Przy aferze Watergate też zaczęło się w pewnej chwili "robić nieprzyjemnie", a Nixon i Republikanie krzyczeli, żeby skończyć z tym czepialstwem Marka Felta (spokrewnionego z Remuszką) i zamknąć tę drobną sprawę, bo jej ciągnięcie szkodzi amerykańskiemu Naqrodowi i światowemu wizerunkowi USA: https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Watergate oraz http://www.filmweb.pl/film/Wszyscy+ludzie+prezydenta-1976-11794
3. Uprzejmie proponuję, by zainteresowani anonimowościa odnieśli się do moich argumentów przedstawionych tu:
Cytuj
Uważam wszelako, że jedno dobre rozwiązanie (anonimowość na Forum) nie wyklucza innego dobrego rozwiązania (nieanonimowej rejestracji w czarnej skrzynce). To jest mój prywatny userski postulat melioracyjny (nie dezyderat!).

R.
.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwca 07, 2017, 03:56:11 pm »
Ale czemu ta wiedza tajemna w czernej skrzynce miala by sluzyc w praktyce? Co by moderacja miala zrobic?