Autor Wątek: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]  (Przeczytany 288216 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwca 17, 2017, 11:02:31 am »
Może i tak.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 17, 2017, 11:48:42 pm »
Maźku,
Uważam, że jako historyczny forumowy Maziek-autorytet powinieneś zabrać głos.
Staszek
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 18, 2017, 08:59:20 am »
A ja tak nie uważam. Kogo interesuje historia - może na tym Forum poczytać.

Nemo - jeśli mogę, to uważam, że powinieneś wrócić do starej ksywki. Generalnie jak słyszę "Nemo" to widzę Gajkowskiego ("Kapitana Nemo") w typowym dlań nakryciu głowy i to mnie trochę wytrąca z osi dyskusji ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #243 dnia: Czerwca 18, 2017, 10:49:26 am »
Nemo - jeśli mogę, to uważam, że powinieneś wrócić do starej ksywki.
Już wcześniej mi się pomyślało podobnie. Znaczy i tak mam w głowie Cetariana. Przy wszystkich różnicach i awanturach, a może mimo, ucieszyłbym się.
Cytuj
Generalnie jak słyszę "Nemo" to widzę Gajkowskiego ("Kapitana Nemo") w typowym dlań nakryciu głowy i to mnie trochę wytrąca z osi dyskusji ;) .
A nie z Nautiliusem?  :)
Ta, ale Gajkowskiego się nie wypieram, też się wciska. Berecik z antenką jednym i takim drugim;
Spokojnie siądź
Spokojny bądź
Po co ci te emocje
Niepotrzebne emocje

https://www.youtube.com/watch?v=-QxqtwGdv-o
Poza tym pozdrowienia z krainy żubrów (oraz żubroni). Znaczy już wróciłem, ale tam nie było...zasięgu.  8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 10:52:58 am wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 18, 2017, 11:42:06 am »
A ja tak nie uważam. Kogo interesuje historia - może na tym Forum poczytać.

Nemo - jeśli mogę, to uważam, że powinieneś wrócić do starej ksywki. Generalnie jak słyszę "Nemo" to widzę Gajkowskiego ("Kapitana Nemo") w typowym dlań nakryciu głowy i to mnie trochę wytrąca z osi dyskusji ;) .

Ja nie widzę problemu - jeśli jej ekscelencja administracja załatwi to tak, że płynnie przywróci mi dawnego nicka, pozostawiając aktualne hasło i podpinając posty Nemo pod nicka Cetarian.
Zakładam, że system to umożliwia?
Jeśli tak, to poproszę sz. administrację o dokonanie zabiegu ... przeistoczenia.

Może też administracja (może, jeśli może i jeśli jej się chce) podpiąć moje stare posty, których mi się nie udało zabrać.
 

C.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 12:08:57 pm wysłana przez Nemo »

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 18, 2017, 12:03:54 pm »
Dobra, poświęciłem swój post z wątku filmowo-SFowego, zastępując go kopią i dokleiłem do niego watek "Od (i do) Remuszki". Niech już niektóry się cieszy, że to ja jestem "założycielem", nie on, wszystko dla naszych Użytkowników, nawet tych... specyficznych ;). Choć całą sprawę uważam za skrajnie absurdalną.

(Wydzielenie wątku na "twórczość" niektórego uznaję natomiast za - smutną - konieczność w świetle tego ilu Forumowiczów - ze mną włącznie - uznało uprawiany przezeń offtop za 1. irytujący, 2. wykolejający i zamulający normalne dyskusje, 3. przeszkadzający im w tak zamulone dyskusje się włączeniu.)

ps. Aha: Cet., jeśli nie wspomniałem, że też się cieszę, że wróciłeś - to teraz wspominam. liv - czekam(y) na Ciebie w "Akademii..." ;) (nie, nie twierdzę, że miałeś między żubrami "Summę..." czytać, żubry nie do tego służą ;), teraz nadgonisz).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 12:50:09 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Cetarian

  • Full Member
  • ****
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 18, 2017, 12:05:19 pm »
Nemo - jeśli mogę, to uważam, że powinieneś wrócić do starej ksywki.
Już wcześniej mi się pomyślało podobnie. Znaczy i tak mam w głowie Cetariana. Przy wszystkich różnicach i awanturach, a może mimo, ucieszyłbym się.


Moim zdaniem awantura jest wtedy, kiedy jej uczestnicy (i/lub uczestniczki) wymieniają się ... antykomplementami.

Ja, jeśli krytykowałem i/lub krytykuję kogoś (w tym uczestników Forum), to staram się maksymalnie klarownie wyłożyć, za co krytykuję.
Dopiero na deser zdarza mi się zaserwować cierpką ironię (lektura Cyberiady mogła wzmocnić tę tendencję  8)).

C.

P.S.
Po usunięciu (ale nie całkowitym) konta Cetariana próbowałem się zarejestrować jako Rohan, ale system odmówił.
Nick "Nemo" nie był rezultatem długich (ani średnich) przemyśleń, chociaż wydawał się adekwatny, bo próbowałem wtedy zniknąć do końca.

Dla mnie "Nemo" to ewidentnie postać z Verne'a, pan w bereciku to tandetny uzurpator.



Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 18, 2017, 01:29:42 pm »
@ Maziek # 241
Mam na myśli nie żadną historię, lecz obecną sytuację, w aspekcie zwykłej ludzkiej solidarności i empatii. Może adekwatniej powinienem rzec nie "historyczny Maziek", tylko "legendarny Maziek"? Maziek-filar Forum? Maziek - forumowa Postać? "Jam jest Maziek"...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 01:34:37 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 18, 2017, 01:40:26 pm »
Ja może tylko "historycznie" przypomnę, że kiedy po raz pierwszy dyskutowane było czy mam zostać moderatorem - ile to lat temu było? - rozważałem głośno (w ramach, nazwijmy to tak z podszytym pewną ironią patosem, expose programowego), wydzielenie osobnego wątku na cały remuszkowy offtop, który już wówczas spore kontrowersje budził, na tym samym tle co i dziś.

Teraz to po prostu realizuję, szukając rozwiązania które pogodzi sprzeczne imperatywy: zarazem da S.R. swobodę wypowiadania się do woli (by nie było, że jakaś cenzura tu panuje, czy coś), i uwzględni potrzeby sporej części (połowy, jeśli nie większości), aktywnych Forumowiczów, którym jego - często skrajnie oderwany od tematu, a ostatnio mający głównie charakter jakichś personalnych przepychanek - offtop wyraźnie przeszkadza.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 01:44:40 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 18, 2017, 02:05:49 pm »
Mam na myśli nie żadną historię, lecz obecną sytuację...
Konkretnie jaką sytuację, opisz swoimi słowami.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 18, 2017, 03:11:36 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1571.msg69416#msg69416

Pod linkiem jest "opis mymi słowami". Mogę dodać, że jestem bardzo ciekaw Twej opinii (jako Legendarnego Maźka) na temat kasowania przez moderatora cudzych wątków w aspekcie obowiązującego Regulaminu Forum Pana Lema.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 18, 2017, 03:20:00 pm »
Nie wiem ile lat ma Q ale wiem ile Ty i niech to wystarczy za odpowiedź.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 18, 2017, 03:22:58 pm »
Remuszko, Staszku, wyjaśnij mi tak szczerze o co biega. Po co robisz z tego jakieś prywatne przepychanki. Ja do Ciebie - uznaję tego wirtual-brudzia za wciąż obowiązującego - nic nie mam jako do człowieka (domu mi nie spaliłeś itd.), pewne Twoje dokonania nadal szanuję, tylko naprawdę chciałbym żebyś w końcu uwzględnił, że dużej części Forumowiczów (w tym mnie) przeszkadza, że tak bardzo (i tak mało merytorycznie) rozpychasz się na Forum. (Uważam też, że ciężko - i bez zdania racji - obraziłeś maźka, Lucę i miazo, że całkiem bez sensu wsiadłeś na qertuo, ale to osobna sprawa.) Wydzieliłem Ci wątek, produkuj się w nim do woli, możemy się nawet umówić, że nie będę Ci tego scalał, ale miej trochę względu i na innych (i na Pamięć Mistrza).

Pozdrawiam - wbrew pozorom serdecznie i z respektem.

ps. I serio b. chętnie się w końcu dowiem o czym z Lemem korespondowaliście. Przypuszczam, że nie tylko ja.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2017, 07:13:35 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 18, 2017, 03:33:14 pm »
Przykro mi, Maźku, że tak rozumiesz moje nadzieje na Twoją zwykłą ludzką solidarność, empatię oraz merytoryczna opinię.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13344
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 18, 2017, 03:43:11 pm »
"Przykro" łatwo napisać i cierpieć wewnętrznie potem - trudniej zaś coś ze sobą zrobić. Empatii nie mam najmniejszej do Twego zachowania i nie chcę się solidaryzować w wyrywaniu sobie szpadelka w piaskownicy. Merytorycznie zaś punkt 6, 7 i 7.2 Regulaminu.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).