Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 38622 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #75 dnia: Kwietnia 01, 2014, 03:22:20 pm »
Nexus, wykazanie szytej grubymi nićmi manipulacji choćby w jednym miejscu nie jest dowodem, że te rzeczy się nie działy, ale jest dowodem, że film jest zmanipulowany. Jak to wypowiedział ob. Remuszko powinny być lepsze dowody: ludzie postrzeleni maja albo jedną dziurkę, albo dwie, ale wylotowa jest dużo większa, podobnie drzewa i inne przedmioty, z których część ma tę zaletę, ze się nie może poruszyć. Jak łatwo możesz wyguglać strzał z broni krótkiej, nawet jeśli strzelec jest doskonale wytrenowany, daje spory odrzut, który wstrząsa ciałem. Zależnie od pogody widać lub nie błysk (w słońcu zwykle nie) ale widać sporo dymu, który wydostaje się również przez okno wyrzutowe. Ponadto przez to okno lecą łuski, które poruszają się na tyle wolno, że widać je zwykle na filmie.

Nie zauważyłem za pierwszym razem, że człowiek strzelający z pistoletu (I odc. ok. 1:30) używa broni palnej (jest trochę dymu i widać łuskę) - ale jest to albo .22 albo w ogóle hukowiec przerobiony na ostro. Mówię to jedynie na tej podstawie, że jak na moje wyczucie, a sporo naoglądałem się takich filmików, odrzut jest za mały na kaliber 7,62 czy 9 mm. Może to być tym niemniej jakaś "szóstka", nie da się tego wykluczyć. Jednak on nie strzela w plecy kolegom. Wcześniej na 100% widać facetów z wiatrówką z dolnym naciągiem (to ta rura pod lufą, brak rączki zamka). 3:29 wiatrówka łamana, łoże rozcięte od przodu, szczerbinka na końcu lufy (a nie jak w karabinie, na komorze zamkowej). 3:33 - słabo widać, ale dwie rury wskazują na dolny naciąg, całkowity brak odrzutu po strzale. 3:40 wiatrówka łamana (znów, rozcięte łoże, położenie szczerbinki).

Stwierdzenie, że to wiatrówki, jest nieco zwodnicze w odbiorze, ponieważ wiatrówkę bardzo łatwo przerobić na śmiercionośna broń. Wystarczy wymienić sprężynę i masz gwintowaną broń w kalibrze 5,5 mm, dającą energię wystarczającą do zabicia człowieka, precyzyjnie strzelającą na 100 m. Zresztą istniały wiatrówki bojowe a obecnie w USA jest grono ludzi polujących z wiatrówkami (aczkolwiek maja one "karabinowy kaliber"). Innymi słowy nie chcę udowadniać, że wiatrówki to zabawki, ale na tym filmie przedstawiane są jako broń palna, a przynajmniej tak się sugeruje. Że Majdan był uzbrojony w rozmaite śmiercionośne narzędzia (jak koktajle Mołotowa i katapulty do ich miotania, nie mówiąc o pałkach) tego nikt nie podważa. Rzecz w tym, że film stara się udowodnić, że Majdan strzelał i to celowo sam do siebie. Może i tak było, rozmaite wydarzenia wskazują, że działy się tam straszne rzeczy, także "wewnętrznie", tylko z tych części tych filmów, które przeanalizowałem to IMHO nie wynika.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 03:36:58 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #76 dnia: Kwietnia 01, 2014, 06:55:26 pm »
Member: Facet, ktory strzelal do wron to byl zawodowy mysliwy, wynajety do odstrzqlu i przeploszenia stad wron, ktore sa szkodnikami i powodowaly znaczne straty materialne. Poza tym wyzeraja jajka i pisklaki wszystkim innym ptakom. Bron byla prochowa.

Maziek: Po pierwsze ja sie na nic nie upieram, staram zdobyc informacje. To co wyprawia wiekszosc mediow i polskich politykow to kwestie nietechniczne i oczywiscie zalamka.
Co do filmiku: Jest zmontowany z kilku roznych, szczerze mowiac ja specjalnie nie chcialem sluchac zbytnio komentarza, ani napisow, zeby nie byc zasugerowanym.
Mowisz o zgrwnuiu dzwieku z obrazem, nie zwrocilem na to uwagi, ale chyba w takich YT filmikach moze byc przesuniety w tyl lub przod, zapewne?
Co ztym strzalem w drzewo i podwojnym w ludzi. Czy to wyglada na strzal od strony kamery? To mi sie wydaje najwazniejsze, bo o ile sie zorientowalem z innych zrodel to na pewno filmowano ta scene zhotelu Ukraina, ktory byl zajety przez majdanowcow. Pytanie czy strzaly te padly z tej samej strony.
Kilka rzeczy wydaje sie pewnych: Majdanowcy byli uzbrojeni w bron palna (+ te wiatrowki , swoja droga dzieki za te info o wymianie sprezyn).
Szturmowali budynki.
Strzelali do sluzb.
Pytanie najwazniejsze, na ktore odpowiedz nie jest pewna: Czy strzelali do innych majdanowcow, zeby zaognic sytuacje.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #77 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:16:47 pm »
Uważam, że w drzewo nie uderzył żaden pocisk, w każdym razie nie wystrzelony z broni palnej, a już szczególnie z karabinu czy karabinka. Mam wrażenie czegoś takiego: http://www.militaria.pl/game_face/kulki_asg_game_face_verdict_0,2g_orange_5000szt_p5184.xml . Pocisk karabinowy czy pośredni czyli skoro jesteśmy w Rosji 7,62x54R, 7,62x39 lub 5,45x39 (SWD, AK lub AKM, AK-74) przeszedłby przez to drzewo jak przez masło, przy czym za drzewem zobaczylibyśmy "chmurkę" sporą - a nie widać absolutnie nic. Plama jest biała, bez jakiegokolwiek waloru - a przecież w środku powinna być dziura, która jak to dziura byłaby zacieniona.

Tym razem dźwięk to jakieś słabe pśśśf - ale skoro strzelec i kamerzysta byli blisko, to najpierw powinno być słychać dźwięk, a potem widać dziurę - a jest odwrotnie.

Najprostsza sprawa - całkiem jak z rzekomo ścięta przez Ruskich brzozą :) - pojechać i zobaczyć, drzewo raczej stoi.

P.S. Dźwięk oczywiście może się rozsynchronizować - sek w tym, że tu jest super zsynchronizowany z efektami trafienia pocisków, a nie powinien być.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2014, 09:18:59 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:17:51 pm »
@Nexus
Nie powinno się strzelać z wiatrówek do wron. Z dubeltówek, garłaczy, trójlufek  etc., dwunastką, no, dychą  - O'K. Ale maleńką śruciną? Która tylko boleśnie rani i okalecza? Dzieci tego nie wiedzą i tylko przez to są okrutne.
Powinien ktoś Panu strzelić śruciną w czubek, tobyś Pan pojął.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 01, 2014, 10:50:27 pm »
Maziek:
1. Faktycznie kula przez to drzewo powinna przejsc latwo i trafic kogos za drzewem. To sie nie stalo. Byc moze zmienila jakos drastycznie kierunek w bok lub gore? Albo byla to istotnie jakas slaba wiatrowka. W pierwszym momencie to wyglada jak jedno grube drzewo, ale sa dwa, dosc cienkie.
2. Pozostaje pytanie o kierunek skad padl strzal. Wydaje mi sie, ze jednak z kierunku krecenia zdjec.
3. Plama jasna na ciemnym tle, bo kora b. ciemna a drewno w srodku jasne, ale to by sugerowalo slaba sile pocisku i to ze sie rozpadl przy udezeniu, szarpiac odsrodkowo kore. Czyli faktycznie bez sensu. Albo istotnie jakis paint ball. Ale pytanie podstawowe: Jesli paint ball/ wiatrowka, a kierunek strzalu z kierunku krecenia, to po jaka cholere by strzelali do majdaniarzy, na pokaz, z tamtad? Czyzby do tej grupy nikt nie strzelal naprawde?
4. Tych dwoch trafionych potem moglo byc trafionych z zupelnie innej strony, przez tarcze tego z tylu od kamery. I ten co padl, na moje oko (oczywiscie moge sie mylic) faktycznie dostal prawdziwa kule.
Dzieki, Maziek za analize i wskazanie na szczegoly. Widze ze jestes pasjonatem broni etc., polujesz? Widziales to polskie cudko?:
https://www.youtube.com/watch?v=c2-m3Y_hH20

Member: Ales sie Pan uparl na ta wiatrowke, mowilem: Prochowa. Arkebuz  :D  A z dobrej wiatrowki mozna wrone skasowac bez problemu (tak wlasnie je wykancza, oraz golebie, w stajniach i oborach), a jak Maziek pisal to i cos duuuzo wiekszego ubic mozna.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 01, 2014, 11:03:34 pm »
Pan byś strzelił do żywej WRONY?
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 01, 2014, 11:18:27 pm »
W zaleznosci od okolicznosci. W UK ptaki: Wrony, Golebie, Sroki sa uznawane za szkodniki, zwlaszcza w niektorych miejscach. Ssaki: kroliki, lisy, szczury, szare wiewiorki. Mozna je odstrzeliwac bez limitu, caly rok. Szare wiewiorki, wrony i sroki zwlaszcza, z uwagi na szkody na farmach i wsrod innych gatunkow zwierzat, wladze lokalne i panstwowe zachecaja do tego.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 01, 2014, 11:26:01 pm »
Nie, nie poluję ani nie posiadam. Interesuje mnie techniczna strona, mechanika działania. Mało rzeczy na świecie jest tak dopracowanych jak broń palna. MSBS znam, od kilku lat "robi poruszenie", a co wyjdzie to zobaczymy.

Co do tego, dlaczego ktoś strzelał z tyłu, jak ktoś inny był z przodu. Myślę, że to z braku wyszkolenia i świadomości. To przecież zbieranina, w dodatku na hormonach. W porównaniu do regularnego wojska. Gdyby regularne wojsko chciało ich wyprzeć czy rozbić bez oglądania się na (ich) straty, to trwałoby to to 15 minut i byłoby po zabiegu. W tym sensie te strzały snajperów są bardzo dziwne, bo kompletnie bez sensu. Po co zabijać ludzi i nakręcać spiralę, jeśli przy stracie znacznie mniejszej ich liczby można było przewalcować Majdan jak ta lala w te i nazad? To jest dziwna sprawa, ale osobiście widzę w tym robotę jakichś tajnych sił przyprezydenckich, działających poza oficjalnym obiegiem władzy. Chociaż po ichnich nacjonalistach wszystkiego bym się spodziewał - tym niemniej na tym filmie żadnych dowodów nie widzę.

Wiatrówka taka jaka piszę (tzn. legalna, przerobiona) nie ma takiej mocy jak karabin. Może zabić w sprzyjających okolicznościach, na pewno może ranić (statystycznie nieszkodliwie). Dziurka mała i czysta (pocisk nie grzybkuje ani nie koziołkuje). Oczywiście jak trafić w ślip, to problem. Przypuszczalnie mogłaby przebić czaszkę. Na pewno nie jest to narzędzie, którym można przestrzelić blaszaną tarczę i faceta za nią na wylot. Legalne wiatrówki mają limit 17 J bo uważa się, że taka energia  śrutu nie pozwala przebić czaszki. Przerobiona może mieć typowo np. 50 J. Przykładowo pocisk z kbks czyli .22LR ma energię koło 200 J, a w najsłabszych odmianach koło 100. Pocisk z pistoletu Makarowa 9 mm ma energię rzędu 300 J, a 9 mm Para 500. Te dwa naboje pistoletowe są najbardziej rozpowszechnione (Makrow w Rosji a Parabellum w całym zachodnim świecie i u nas też jest przepisowy do broni krótkiej). Pocisk pośredni jak z kałacha to już koło 2000 J a karabinowy ~8 mm 4000. Średnio, tak dla wyobrażenia. Typowy pocisk karabinowy przebija blisko metr drewna sosnowego.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 01, 2014, 11:31:08 pm »
Cytuj
Pan byś strzelił do żywej WRONY?
Nex na łatwiznę chodzi. Martwą wronę zabić, dużo trudniej.
Wy o karabinkach, wiatrówkach... 8)
A tu jest większy concept;
http://facet.interia.pl/obyczaje/militaria/news-amerykanie-wysmiewaja-polski-czolg,nId,1075945
Ten się śmieje...
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

sosnus

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 02, 2014, 02:00:03 am »
Szczerze mowiac pomysl zabierania na taka akcje wiatrowek wydaje mi sie tak absurdalny
Ja się bardziej zastanawiam nad sensem tej całej "aparatury zabezpieczającej", jeżeli tam jest broń ostra, to jaki sens mają te kaski czy płyty drewniane?

Uważam, że w drzewo nie uderzył żaden pocisk, w każdym razie nie wystrzelony z broni palnej, a już szczególnie z karabinu czy karabinka. Mam wrażenie czegoś takiego: http://www.militaria.pl/game_face/kulki_asg_game_face_verdict_0,2g_orange_5000szt_p5184.xml . Pocisk karabinowy czy pośredni czyli skoro jesteśmy w Rosji 7,62x54R, 7,62x39 lub 5,45x39 (SWD, AK lub AKM, AK-74) przeszedłby przez to drzewo jak przez masło, przy czym za drzewem zobaczylibyśmy "chmurkę" sporą - a nie widać absolutnie nic. Plama jest biała, bez jakiegokolwiek waloru - a przecież w środku powinna być dziura, która jak to dziura byłaby zacieniona.

Tym razem dźwięk to jakieś słabe pśśśf - ale skoro strzelec i kamerzysta byli blisko, to najpierw powinno być słychać dźwięk, a potem widać dziurę - a jest odwrotnie.

Najprostsza sprawa - całkiem jak z rzekomo ścięta przez Ruskich brzozą :) - pojechać i zobaczyć, drzewo raczej stoi.

P.S. Dźwięk oczywiście może się rozsynchronizować - sek w tym, że tu jest super zsynchronizowany z efektami trafienia pocisków, a nie powinien być.


ASG prawie nie wydaje dźwięków przy strzale to takie słabe, głuche klaśnięcie, wiatrówka podobnie, od takiej broni raczej nie ma mowy o takim echu wystrzału.

To co na majdanie jest głośnie i może zrobić krzywdę, to co najmniej coś typu kbks lub modyfikowane hukowe.

Plama na drzewie jest biała, mnie to najbardziej przypomina otwór wlotowy dopisano: amunicji ostrej , bo to on z reguły jest mniejszy od wylotowego.

Snajperki ASG to energia rzędu 2J.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2014, 02:01:53 am wysłana przez sosnus »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 16, 2014, 12:00:17 pm »
No i macie. Konflikt się pełzająco rozszerza.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 11, 2014, 02:40:49 pm »
Jeśli dzisiejsze doniesienia "Gazety Wyborczej" o czterystu najemnikach z amerykańskiej elitarnej formacji Blackwater walczących po stronie Kijowa są choć częściowo prawdziwe, bardzo zmieniłoby to balans argumentów...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Ukraina
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 29, 2014, 04:14:01 am »
Autor podaje: ...zwycięzca ukraińskich wyborów prezydenckich Petro Poroszenko zwrócił się do Waszyngtonu o „bezpośrednią pomoc wojskową". Wprost nie mogę doczekać się takiej depeszy: "Na prośbę legalnych władz Ukrainy - prezydenta, parlamentu i rządu - na jej terytorium przybywają, spiesząc z bratnią pomocą, przyjazne oddziały armii USA, NATO i dobrosąsiedzkiej Polski"...
http://www.rp.pl/artykul/9189,1113561-Jak-i-z-kim-wygrac-wojne.html
 
Wszystkich terrorystów trzeba zlikwidować. Miejsce bandytów jest metr pod ziemią. Dobry separatysta to martwy separatysta. Tak zwani żołnierze wyklęci też nam się stawiali, ale władza ludowa skutecznie odrąbała im co trzeba.
http://www.rp.pl/artykul/1113569.html
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )