Polski > Hyde Park

Poradnia językowa

<< < (3/126) > >>

maziek:
;) .

Liv, ten Pziżniewsk jak za szybko wymówiony to kojarzy mi się okołofonetycznie z najlepszym miejscem na ziemi ;)

olkapolka:

--- Cytat: Lieber Augustin w Lutego 24, 2018, 08:29:34 pm ---
--- Cytat: olkapolka w Lutego 24, 2018, 04:02:35 pm ---Ale patrzę, że pani Wiera znana z Oblężonego miasta i zatrzymał taki fragmencik ze wstępu

--- Koniec cytatu ---
Oblężone miasto znane u nas w oryginale pod tytułem "Niemal trzy lata. Dziennik Leningradzki". Moim zdaniem, nie najlepsza powieść autorki. Usiłowanie dogodzić władzie :(

--- Cytat: olkapolka w Lutego 24, 2018, 04:02:35 pm ---Myślę, że przyjrzę się całości...

--- Koniec cytatu ---
Tak, przyjrzyj się. Nie pożałujesz poświęconego czasu.
--- Koniec cytatu ---
Ups...czyli odpuścić to Oblężone miasto, a przyjrzeć autobiografii - skąd był cytowany fragment?

liv:

--- Cytuj ---ten Pziżniewsk jak za szybko wymówiony to kojarzy mi się okołofonetycznie z najlepszym miejscem na ziemi ;)
--- Koniec cytatu ---
Pomysł dobry, ale...szukałem na wypadek nagłej zmiany adresu, i nie znalazłem, fake by?
Z drugiej strony...równie dobrze może to być miejsce nagłych zgonów :D

Słowika przeczytałem - podobał się, zwłaszcza oczy niebieskie. A skoro Tuwim został podpięty, to ciut od czapy ale uniwersalnie, inny Tamwim, też skrzydlaty  ;)
https://www.poema.art.pl/publikacja/154195-archaniol


Q:
@maziek, liv

Dziękuję, Koledzy. W końcu wiem dlaczego Iży był hiży...* (Iży był hiży gdyż jeździł iżem) :D

* "Adam Babie Cebulę Daje Ewa Figi Gryzie Hiży Iży Jan Kapustę Laską Łamie..."

Nawiasem: maźku, uważam, że udany dowcip to wielka rzecz. Zamierzam telegrafować do Komitetu Noblowskiego by odstąpili od przyznawania nagrody w dziedzinie ekonomii (w końcu ekonomia to podejrzana dyscyplina, która nie jest nawet godna miana science) zastępując ją nagrodą w dziedzinie humoru (przecież śmiech jest bezcenny). Jesteś murowanym kandydatem :).

@Lieber Augustin

Dzięki za polecane opowiadanko :). Przeczytałem. Takiego narobiłeś mi smaka na humor żydowski, że potem jeszcze poprawiłem Singerem.

maziek:
Fejk, rzecz jasna. Bijsk to jest w Kraju Ałtajskim, nomen omen zresztą miejsce wiecznego spoczynku ojca Jaruzela.
Może ten? Albo z innego wlotu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej