Autor Wątek: Pytam:  (Przeczytany 426618 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #165 dnia: Lipca 25, 2015, 03:50:03 pm »
1. Rozmawiałem przed sekundą z Tzokiem, który właśnie wlazł na szczyt w Pirenejach (2700 z hakiem) i mówi, że Francja cała jest w chmurach, a Hiszpania czysta, albo na odwrót.
2. Ma ktoś może na zbyciu jakiegoś porządnego pendrajwa, co to je rozdają na konferencjach na przykład? Potrzebuję na gwałt, a wszystkie mnie akurat jak na złość wyszli albo padli... Dam wedlowską :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #166 dnia: Lipca 27, 2015, 05:28:53 pm »
Ja ostatnio na konferencji dostałem torbę. Coś tam pisze o Zurichu i wejdzie 5kg ziemniaków jak nic. Może być zamiast pendrajwa?

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #167 dnia: Lipca 27, 2015, 06:57:36 pm »
Kupiłem dla Maźka wedlowską z migdałamy (tak sobi zażyczył) za Ajnsztajna (wyższość wyobraźni nad wiedzą). Co zaś się tyczy torby, to kupiłem przed chwilą w tym samym Leklerku również torbę do pieczenia kaczki, którą też kupiłem w gotówkowym przypływie oraz pendrajwa 8GB (mniej pojemnych nie było). Myślę, że wszystko co w życiu napisałem (nie to, żebym był pracusiem, ale stażu mam ponad 40 roków) nie zajęłoby nawet 1/10 tej kości.
Więc dzięki, Panie Terminusie, ale mam wszystko (jabłka, czosnek, sól kamienną i majeranek też kupiłem).
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #168 dnia: Lipca 28, 2015, 01:17:05 am »
O, jakby tak gołym .txt plus mała kompresja zipem, to weszłyby nie tylko Pańskie dzieła, ale też wszystkich rodaków z tych 40 lat lekko...

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #169 dnia: Lipca 28, 2015, 01:51:38 pm »
https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/01/Projekt_Doktryny_Bezpieczenstwa_Informacyjnego_RP.pdf
Co o tym sądzi Szanowne Forumowe Koleżeństwo płci wszystkich?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #170 dnia: Lipca 28, 2015, 06:23:23 pm »
Sądzę, że to lipa, jak wszystkie kwity tego szczebla. Zamiast wydać polecenia piszę się jakąś "misję szpitala" czy inne bzdety, żeby postawić zasłonę dymną, a guzik się robi.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #171 dnia: Lipca 28, 2015, 06:26:11 pm »
A co się powinno robić? Niechby przykładowo...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #172 dnia: Lipca 28, 2015, 06:59:17 pm »
.Jak Cię znam. to przypuszczam, że do środka nawet nie zajrzałeś, tylko napisałeś coś ogólnikowego, co zawsze musi być słuszne.
Ja natomiast przed chwilą przeczytałem, i jestem wstrząśnięty. To jest dzieło litertackie praprawnuka tow. Felixa Edmundowicza (rocznik około 1975), przeszkolonego przez
Dwa spostrzeżenia:
- od strony formalnej, to jest gorzej niż komuszy bełkot. To jest o wszystkim i o niczym. Paragraf 22 przy tym to żłobek.
- od strony merytorycznej, to jest tragedia, ponieważ zabija i więzi wolne słowo.
Przypomnę, że - według mnie - wolne słowo nie jest wartościa najwyższą (ważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie), ale jest najlepszym i niezastąpywalnym gwarantem wszystkich innych naszych ludzkich i obywatelskich praw, swobód i wolności.
Jeśli pan PrawieRPO wierzy w to, co głosi, pujblicznie i gromko wystąpi natychmiast przeciw temu "projektowi".
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #173 dnia: Lipca 28, 2015, 07:39:56 pm »
W zasadzie masz rację (co do mnie, "statystycznie"), dwa, nie musiałem czytać z tym, że jednak, trzy, w tym wypadku przejrzałem, ale też nie musiałem wgłębnie bo bełkot urzędniczy poznaję po zapachu, mimo że z im wyższego szczebla, tym finezyjniej pachnie. Musiałbym długo pisać, może wieczorem znajdę czas.

Zasadniczo zdajesz sobie sprawę, że jak się pisze "- transsektorowy obszar bezpieczeństwa, którego treść odnosi się do środowiska informacyjnego (w tym cyberprzestrzeni) państwa..." - to się nic nie pisze, bo poza państwem nie ma definicji prawnych użytych tu wyrażeń. Co to jest transsektorowy? Trans w sektorze? Sektor przejściowy? Suchy tor transportowy? Brednie i tyle.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #174 dnia: Lipca 29, 2015, 06:47:43 pm »
1. Jeśli TYLKO brednie, to trudno, niech se będą, u Świejka tyż były, i u wojów Hrobrego pewnie tyż.
2. Ale mam następne pytanie: czemu zmarł pan Kulczyk? Rzecz jasna, pytam tylko o aspekt medyczny (profilaktyka i terapia). Światły człowiek, pewnie mógłby całą klinikę Gemelli kupić od ręki wraz z personelem, miał ledwie 65 lat (mój wiek), szczupły, nie chorował na nic (prócz prostaty ostatnio), nie pił i nie palił, z żoną się rozwiódł, w interesach mu szło, przyjaźnił się z kim trzeba...
To czemu umarł?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #175 dnia: Lipca 29, 2015, 08:05:05 pm »
Cytuj
nie pił i nie palił
Może dlatego?
Ale zasadniczo, nie mam pojęcia. Zamiast wedlowskiej ładny tekst o sprawie;
"Tylko zmarły zrozumiał sytuację i spoczął w pokoju. Póki życia, póty nadziei. Dopóki tlił się płomyk nadziei, dopóty i on dygotał, czynił bezładne gesty i krzyczał słowa bez sensu. Teraz wszystko skończone. Teraz jest idealnie spokojny. Jest tu jedyną osobą zrelaksowaną. Jedyną, która umie zagrać swoją rolę. Umarł przed kilkoma godzinami i - jak się zdaje - już nabrał wielkiego doświadczenia w tej materii. Tam, w pokoju wypełnionym kwiatami, wśród zapalonych świec, ułożony na łóżku w swym najlepszym ubraniu, nabrał już owego nieprzeniknionego wyglądu, owej niewiarygodnej bladości, charakterystycznej sztywności i zimna. Jednym słowem, odznacza się już wszystkim, co Francuzi nazywają le physique du role. Wszyscy żywi są zupełnie zaskoczeni i miotają się niczym kurczęta w gnieździe, wykazując pożałowania godne nieprzygotowanie do występu. Tylko zmarły nie okazuje zaskoczenia. Powiedzieć by można, że przez cale życie nie robił nic poza umieraniem. Popatrzcie, jak pięknie leży na łóżku. Nawet nie drgnie, nie słucha nikogo, nie patrzy na nikogo. Nie wygłasza komentarzy. Jak to możliwe? Jeszcze kilka godzin temu, zdawało się, że za nic nie chciałby rozstać się z otaczającymi go ludźmi i rzeczami...
Ale gdzie się tak świetnie nauczył umierać? I nie jest to kwestia kultury, wieku, czy jakiegoś innego czynnika. Biedni umieją to robić tak samo dobrze jak bogaci, matołek przybiera ten sam wygląd co wielki mędrzec, młodzi i starzy po śmierci leżą tak samo sztywno i tak samo obojętnie. Patrzcie, jaki jest zrelaksowany i uczcie się..."
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2015, 08:06:41 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #176 dnia: Lipca 29, 2015, 08:19:28 pm »
Ale mam następne pytanie: czemu zmarł pan Kulczyk? Rzecz jasna, pytam tylko o aspekt medyczny

A już myślałem, że chcesz nam Pan ten dowcip o złotej rybce opowiedzieć...

"Aleksander Kwaśniewski siedzi markotny nad wodą. Ponuro w toń patrzy. Wychyla się w wody złota rybka.
- Czemu jesteś taki smutny, dobry człowieku? - pyta. - Co Cię martwi?
Kwaśniewski tylko ponuro westchnął.
- No, dobra - mówi złota rybka - spełnię Twoje życzenie, ale tylko jedno.
Kwaśniewski myśli, myśli, w końcu prosi:
- Spraw, żebym nie miał nic wspólnego z Ałganowem.
- Nie ma sprawy - mówi rybka.
I Kulczyk zniknął..."


(Aha: proszę mi nie poczytać powyższego jako dworowania sobie ze Zmarłego, śmierci, itp.)
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2015, 08:55:53 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6897
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #177 dnia: Lipca 29, 2015, 08:34:06 pm »
Ale mam następne pytanie: czemu zmarł pan Kulczyk? Rzecz jasna, pytam tylko o aspekt medyczny
(Aha: proszę mi nie poczytać powyższego jako dworowania sobie ze Zmarłego śmierci, itp.)
A co to? Aspekt medyczny?  :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16081
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #178 dnia: Lipca 29, 2015, 08:52:30 pm »
Po prostu zdało mi się, że Męber o aspekt medyczny pyta ino dla niepoznaki, chcąc się w teoretyzowanie spiskowe bawić, bo odpowiedź na pytanie o ten ostatni jest prosta do wyguglania:
http://natemat.pl/150027,jan-kulczyk-mial-zator-tetnicy-plucnej-rzadko-udaje-sie-uratowac-takich-chorych

Ale jeśli uraziłem Twoją subtelność smaku cytując dowcipy w nieodpowiednim momencie, to przepraszam (choć z góry zastrzegłem co nie jest moją intencją).
« Ostatnia zmiana: Lipca 29, 2015, 09:02:28 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13384
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Pytam:
« Odpowiedź #179 dnia: Lipca 29, 2015, 09:09:26 pm »
Subtelność można obrazić?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).