Autor Wątek: Zmiany w Programie III PR  (Przeczytany 40618 razy)

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Zmiany w Programie III PR
« dnia: Maja 17, 2020, 05:06:25 pm »

[maziek] Niniejszy wątek został wydzielony z "O muzyce" z zapoczątkowany słowami Olki, które wklejam:

Cóż...wywołaliśmy pana do tablicy:
Marek Niedźwiecki odchodzi z radiowej Trójki. Jak podaje Polsat News, Niedźwiecki złożył dzisiaj wypowiedzenie. Nie zostało ono jeszcze przyjęte przez władze PR. Pierwszy informację podał w mediach społecznościowych Zbigniew Preisner. "Wiem to od niego. Napisałem to za jego zgodą" - napisał.

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/marek-niedzwiecki-odchodzi-z-trojki/z07zbhf,681c1dfa

Może i takie były początki:))
Podudnić na kamlotach, kościach...zresztą całkiem delikatnie.


Cytuj
PS no to Trójkę można odfajkować. Jest odzyskana.
Trudno rzec - Kazik chyba też nie spodziewał się, że ta jego piosnka (ma sporo politycznych na koncie) spowoduje zejście ostatniej Trójkowej lawiny - czy odzyskana...co komu po takim trupie?
Owszem pozbyli się ostatnich ikon stacji, ale równocześnie stracili możliwość prezentowania twórczości wielu wykonawców - polskich i  zagranicznych.
https://wyborcza.pl/7,75410,25952271,trojka-bez-deep-purple-nicka-cave-a-marillion-lao-che.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

Będą na okrągło grać Zenka?

Mam nadzieję, że Trójka kiedyś wróci - ze świetnym serwisem naukowym i muzycznym.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 01:36:14 pm wysłana przez maziek »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 17, 2020, 07:26:26 pm »
Ja w tym sensie, w jakim za pierwszego pisu "odzyskiwano" ministerstwa (tzn. sadzano tam swoich nie patrząc na nic). Ja ogólnie mało dość radia słucham w domu czy pracy (eufemizm - niemal wcale), ale zawsze miałem Trójkę ustawioną w samochodzie no a już jak słuchałem w innych okolicznościach radia to też zawsze Trójki. Zwłaszcza nie da się ukryć, że Listę lubiłem za niezmienność w zmienności, te rozmaite teksty, słuchawka z Konina i tak dalej. Dzięki temu samochodu np. słyszałem wywiad z Lemem na temat filmu Solaris późno w Trójce wracając skądyś. Ale ze 4 lata temu weszła ta prymitywna, tępym scyzorykiem rzezana propaganda, to praktycznie przestałem słuchać, bo się nie dało. Nie wiem dla kogo były te audycje, może dla naczelnika, ale na pewno nie dla wieloletnich słuchaczy Trójki. A jakieś półtora roku temu całkowicie zaprzestałem, bo się już całkiem nie dało.


Zaś lista przebojów zaczęła się razem z jaką taka moją świadomością i trwała (nie mogłem wybaczyć Niedźwieckiemu odejścia do Złotych Przebojów, ale wrócił, to wybaczyłem :) ). Trwała aż do teraz. Wszyscy wspominają te werble z Maanamu, że dało się oszukać cenzurę ale nikt nie pisze pewnej oczywistości, że w cenzurze peerelowskiej siedzieli cwani ludzie i oczywiście nie wiem, ale dam sobie rękę odciąć, że doskonale wiedzieli, co jest grane. Tyle, że nie byli aż tak głupi, aby interweniować. Wilk syty i owca cała. A już widzę oczami wyobraźni, jak w związku z tym i z faktem, że Niedźwiecki był ponoć TW - ukręcą zaraz przekaz dnia, że tamto to był na prikaz komuny esbeka rękami "wentyl dla publiki" odkręcony.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 17, 2020, 08:40:53 pm »
Dobrze ten sens zrozumiałam - ale radio to nie ministerstwo. Zwłaszcza to radio - międzypokoleniowe, międzysystemowe.

Po zmianie politycznej warty - ruchy w obsadzie państwowych stanowisk (w tym ministerialnych) są naturalne (nie mówię o zasadności, sposobie wymiany itp. - tylko stwierdzam fakt, że każda władza u steru stawia swoich). Większość ludzi nawet nie zna poszczególnych ministrów  - raczej kojarzy te stanowiska partyjnie (w sensie to ministerstwo ma ta partia, to - tamta, noo...teraz: jedna).

Natomiast Trójka była miejscem zależnym od ludzi, od nazwisk osób tworzących poszczególne programy. Np. lista związana jest z nazwiskiem Niedźwieckiego i tyle. Ciekawe jaki desperat może w takich okolicznościach chcieć ją np. dalej prowadzić? Bez namaszczenia przez MN - gdyby np. chciał odejść na emeryturę.
Bez tych ludzi lub bez ich naturalnej wymiany nie ma Myśliwieckiej 3/5/7. I stąd: co rządzącym po takim trupie? Sens by był, gdyby orkiestra w znanym składzie grała z ich dyrygentem.
Poniekąd dobrze się stało - partia musi pęknąć od wewnątrz ;)

Mnie Trójka towarzyszyła od dzieciństwa - oczywiście nie jedynie - ale głównie.
Od kilku lat właściwie wcale.
Dodatkowo miałam ustawiony ich serwis na stronie startowej - od tego odpadałam najpierw.
Po ostatnim resecie - nie ustawiłam już Trójki w samochodowym radiu.
Przerzuciłam się na radia internetowe.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2020, 10:55:35 pm »
Nie sądzę, aby była refleksja po co się odzyskuje. Należy odzyskać.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 18, 2020, 12:24:33 pm »
Będą na okrągło grać Zenka?

Znajdą się i inne przeboje ;):

Oraz perły z lamusa:


W tym moje ulubione arcydzieło:
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2020, 07:38:34 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 18, 2020, 12:59:33 pm »
https://wyborcza.pl/7,75398,25953474,polskie-radio-utwor-kazika-nie-wygral-byl-na-czwartym-miejscu.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

To nie przestępstwo? Kodeks Karny? Kryminał? Kto łże, a kto mówi prawdę? Jak to wytłumaczyć czytelnikom i słuchaczom?

Ciszej nad tą trójkową trumną?

R.

pjes: sama "Rzepa" zaczyna powątpiewać?
https://www.rp.pl/Komentarze/200519343-Boguslaw-Chrabota-O-wywracajacej-sie-Trojce.html
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2020, 01:31:58 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 18, 2020, 02:34:49 pm »
Cytuj
Kto łże, a kto mówi prawdę?


::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 19, 2020, 01:08:49 pm »
Ale numer, czyli miarodajność i wiarygodność:

https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2513099,Wiemy-ktory-utwor-powinien-wygrac-ostatnie-notowanie-LP3-Wyjasniamy-szczegoly-manipulacji

także:

https://wyborcza.pl/7,75398,25956163,dziennikarze-trojki-o-kulisach-piatkowej-listy-przebojow-kazik.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.2.zw

oraz

https://www.rp.pl/Media/200519267-Dyrekcja-Trojki-zapowiada-audyt-Listy-Przebojow.html

Sprawa ma charakter rozwojowy - oświadczył Prokurator Generalny RP pragnący zachować anonimowość.

Mam nadzieję, że na końcu będzie twardy jawny wyrok niezawisłego i niezależnego TSUE, a może nawet uchwała ZO ONZ przyjęta przez aklamację.

Oczywiście o wszystkim wyczerpująco  poinformują odbiorców wszystkie rzetelne redakcje prasy, radia i telewizji :-)

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 19, 2020, 01:20:57 pm »
Chyba trzeba wyodrębnić z muzycznego te trójkowo-polityczne bicie piany, a przynajmniej bym takie rozwiązanie proponował, bo w mojej opinii mocno zaśmieca wątek, a końca tego magla nie widać.
Jednak jest to wątek o muzyce; a nie prezenterach  jacy by nie byli złotouści i złotowąsi, tym bardziej  takich czy innych przewałkach przy listach przebojów z kategorii kto, komu i za ile?
I w tym szumie ginie np. ciekawy post lustrzaka. Co o tym myślicie?
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 19, 2020, 02:24:35 pm »
Chyba trzeba wyodrębnić z muzycznego te trójkowo-polityczne bicie piany, a przynajmniej bym takie rozwiązanie proponował, bo w mojej opinii mocno zaśmieca wątek, a końca tego magla nie widać.
Jednak jest to wątek o muzyce; a nie prezenterach  jacy by nie byli złotouści i złotowąsi, tym bardziej  takich czy innych przewałkach przy listach przebojów z kategorii kto, komu i za ile?
I w tym szumie ginie np. ciekawy post lustrzaka. Co o tym myślicie?
Twój post, jak na Ciebie, operuje mocno pejoratywnymi sformułowaniami i atmosferą - a co do treści - to sądzisz, że ta "przewałka" o której piszesz to przewałka decydenta Trójki, czy przewałka Niedźwieckiego?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 19, 2020, 02:53:56 pm »
Jakkolwiek również widziałam potrzebę wyniesienia polityki z muzyki - ze względu na gęstą atmosferę apelu - podłączam się do pytania maźka 8)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 19, 2020, 03:18:52 pm »
Króciutko i jednorazowo:

z uwagi na kryteria śmiecenia

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81038#msg81038

ośmielę się być zdania, że w tej śmietnikowej kwestii moderatorzy mogą się różnić.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 19, 2020, 04:38:43 pm »
@ Remuszko
Cytuj
ośmielę się być zdania, że w tej śmietnikowej kwestii moderatorzy mogą się różnić.
Ale o co chodzi? Ja tylko wyraziłem opinię i zapytałem - nie nakazałem.  Skoro ktoś przeniósł, bo nie ja, to znaczy zgodził się z moją opinią. Ale może jestem ukrytym dyktatorem?  :)
@ maziek  i ola
Cytuj
twój post, jak na Ciebie, operuje mocno pejoratywnymi sformułowaniami i atmosferą -
Poważnie tak to odebrałeś? A mi sie zdawało że jest klarowny i merytoryczny. Sądzisz, że dyskusja która się rozwinęła dotyczy muzyki? Przypomniał mi się Piotr Kaczkowski, z dawnych lat 80-tych, ktory zdaje sie był członkiem staruszki PZPR, a nawet szefem trójkowej POP, to jednak gdy prowadzący audycję chciał mu zabrać, bodaj w mini-maxie czas na jakieś "wystąpienie bardzo ważnej osoby", nie zgodził się wyrażając zdziwienie uwagą - czy kolega z redakcji politycznej zgodziłby się przerwać swoją relację by nadać fragment najnowszej piosenki? Przynajmniej tak się chwalił... no, chyba że faktycznie uważacie komentowane "tego"zdarzenie za muzyczne.  :D
W dalszej części pytasz co ja prywatnie o tym sądzę? Wolałbym nie grzebać się w tym...bo  za takie to uważam. Ale, skoro pytasz...
Cytuj
to sądzisz, że ta "przewałka" o której piszesz to przewałka decydenta Trójki, czy przewałka Niedźwieckiego?
Mam te pytanie za retoryczne - bo wielokrotnie wykazałeś, że potrafisz analizować liczby. A tu raptem trzeba tyle, by uznać, że 1385 jest większe od 1104 - czy masz co do tego jakieś wątpliwości?

Pomijam żenujace a uznaniowe wywalenie jednemu z rywalizujących 1/3 głosów (nie mogę zmilczeć! Purplom i The Cure, by wyindować takie.... I inne też pomijam...
Tu całość wywodu.
https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2513099,Wiemy-ktory-utwor-powinien-wygrac-ostatnie-notowanie-LP3-Wyjasniamy-szczegoly-manipulacji
Rozumiem, że podważasz dane źródłowe, skoro jednak masz wątpliwości, która piosenka wygrała - dobrze rozumiem? Jeśli tak, to rzeczywiście otwiera się pole do interpretacji.
I tu chciałbym, by sam zainteresowany orzekł - nie manipulowałem!
Brakuje mi tego głosu, a samo milczenie jest zastanawiające. I nawet teraz jak powie, to słabe będzie -takie rzeczy mówi się od razu, jeśli ktoś wie na pewno , że oszczerstwo.
Co do płacenia za obecność piosenek w radiu to tajemnica poliszynela. Mam trochę znajomych w branży muzycznej, więc wiem... coś tam Doda pisnęła...Ale jeśli pytasz o dowody, to takich nie mam.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2020, 06:15:53 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 19, 2020, 04:43:39 pm »
@ liv

Co zrobiłem? Wyraziłem poparcie dla Twojej suwerenności.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w Programie III PR
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 19, 2020, 04:48:30 pm »
Ale jazda:)))
Widzę, że każdy rozmawia z kimś innym - więc bardzo proszę nie pakować mnie do żadnych stron - pro/anty listowych i takoż: moderatorskich.

Przy okazji mam prośbę do Q żeby przestał słać raporty do moderacji, gdyż uprzejmie przypominam, że sam jest moderatorem, a jak coś rzeczywiście dotyczy funkcjonowania forum - mamy wątek organizacyjny.
Chyba, że to forma monologu - to się nie wtrącam:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)