Autor Wątek: Kwiz  (Przeczytany 551763 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1530 dnia: Lutego 08, 2017, 09:21:09 pm »


Widać jakieś łąki i zabudowania, a w tle - góry. Pytanie kwizowe: ile kilometrów jest do tych gór (niech będzie, że do środkowych wierzchołków) od miejsca, z którego zrobiono zdjęcie?
Duża wedlowska!
R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2017, 09:24:27 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1531 dnia: Lutego 09, 2017, 04:08:21 pm »
70 :-\
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1532 dnia: Lutego 09, 2017, 05:29:38 pm »
Czy Ty włamałaś się do mojej poczty gmailowej?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1533 dnia: Lutego 09, 2017, 08:14:25 pm »
Znacznie prościej: Tatry-Kraków i odjęłam trochę kilometrów;)
Ale dokładnie 70?:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1534 dnia: Lutego 09, 2017, 08:28:04 pm »
Czekolada - Twoja:

[OFYE]

Cytuj
----- Original Message -----
From: *****
To: Stanisław Remuszko
Sent: Wednesday, February 08, 2017 2:37 PM
Subject: Re:


Od widocznego najwyzszego szczytu 3000m najblizej jest do Nicei, ok 90 km, patrzac na zdjecie, w prawo. Samo zdjecie zrobione z odleglosci 70 km. Za sprawa Mistrala widocznosc i swiatlo byly ladne. Temperatury dodatnie w ciagu kilku dni poradza sobie z tym sniegiem.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1535 dnia: Lutego 10, 2017, 12:14:33 am »
Wielka wedlowska (po wyczynie Ol chyba pójdę z torbamy):

http://wyborcza.pl/7,75400,21354184,polski-astronom-prof-andrzej-udalski-zostal-laureatem-nagrody.html

Pan profesor Andrzej Udalski przechadza się na tle balustrady na dachu Obserwatorium Astronomicznego UW położonego w warszawskich Łazienkach (Ogrodzie Botanicznym) 200 metrów naprzeciwko Kancelarii Premiera. Pytanie kwizowe detektywistyczne: kto z rodziny Kaczora Starszego stoi na tle tej samej balustrady na zdjęciu wykonanym przeze mnie kilkanaście lat temu?
Po rozstrzygnięciu mogę pokazać :-)

R.

pjes: dla ułatwienia, w grę wchodzą tylko oba Kaczory oraz ich zstępni i wstępni...

Nie mogę dodać w tym samym poście [da się, więc dodałem, dubel ciachając - Q]:
Ze względu na arytmetykę rodzinną Kaczorów, dużą wedlowską można wygrać tylko za pierwszym strzałem (5 możliwości), średnią - za drugim (4 możliwości), małą - za trzecim (trzy możliwości), a potem może być tylko figa z makiem :-)
R.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2017, 04:59:52 pm wysłana przez Q »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1536 dnia: Lutego 10, 2017, 11:40:58 pm »
@ Lepniak Remuszko

Z Regulaminu (może nie jest całkiem serio, ale jest):
#6 Zgrajo Lepniacza, przestrzegay netykiety, lub o litość wnoś na klęczkach.

Z netykiety:
Cytuj
Zasady netykiety (dla forów internetowych) :
/.../
- zakaz pisania kilka razy z rzędu (szczególnie restrykcyjnie używany na forach posiadających funkcję edycji postu)-> jeśli chcesz dodać coś, czego wcześniej zapomniałeś/aś napisać, użyj opcji edycji postu.

Post poleciał. Zwracanie uwagi na swoje istnienie trzema wypowiedziami w ciągu paru godzin pod rząd, w jednym wątku, nie wydaje się celowe. Proszę doedytować zadane pytanie do poprzedniego forumowego wpisu. Kto zechce -zauważy i odpowie.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1537 dnia: Lutego 11, 2017, 01:48:38 pm »
Ile NAJWIĘCEJ liter-spółgłosek bezpośrednio obok siebie może być (jest) w wyrazie widniejącym w SJP?

Trzeba podać wyraz-przykład-dowód takiej maksymalnej bezpośredniości.

[wyraz ŚWIERSZCZ ma obok siebie aż pięć takich liter, ale tylko trzy spółgłoski]

Średnia wedlowska.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1538 dnia: Lutego 15, 2017, 11:29:02 am »
Skoro nikt nie chce rozwiązywać moich kwizów (choćby zadawać pytania), to podam odpowiedzi:
1. Co się tyczy kwizu literowego, to spostrzegłem przed chwilą, że zamieściłem go dwa razy! Pierwszy raz tu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=823.msg67300#msg67300, drugi raz zaś piętro wyżej. Definitywnie ogłaszam, że wygrał Maziek ("bezwzględny" - 5), drugie miejsce zająłem ja ("pstrąg" - 4), a jako ciekawostkę dodam, że panu profesorowi Mjodkowi w pierwszym podejściu przyszły do głowy tylko trzy litery/spółgłoski (obiecał jeszcze pokombinować). Czekoladę, zgodnie z wolą Maźka, dałem ubogiej i głodnej dziewczynce z zapałkami.
2. Co się tyczy kwizu cytatowego (https://forum.lem.pl/index.php?topic=823.msg67263#msg67263), to poszedłbym podpowiedzianym tropem, i szybko wyszłoby mi, że chodzi o "Głos Pana". No a znalezienie kilku specyficznych zdań z 10/11 wyrazami - dla każdego posiadacza ebuka nie powinno stanowić żadnego problemu. Z tych kilku/nastu zdań przy pomocy maszyny zwanej mózgiem łatwo wyekstrahować to, które mówi o nas. Ale Tutejsze Towarzystwo jest, zdaje się, zbyt leniwe na taki wysiłek...
3. Kwiz kaczorowy jest tak prosty, że jeszcze go trochę zostawię. W grę wchodzi pięć osób: rodzice (dwoje), Kaczory (dwóch), córka (jedna). Trzy czekoladowe strzały, coraz skromniejsze, niestety...
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1539 dnia: Lutego 22, 2017, 09:48:11 pm »
c. d. : https://forum.lem.pl/index.php?topic=823.msg67763#msg67763

From: *****
To: Stanislaw Remuszko
Sent: Tuesday, February 21, 2017 11:09 PM
Subject: Re: Kwiz

Drogi Panie Stanislawie,
Przy sposobnosci sprobuje zrobic zdjecie obrazujace to co widzi oko z miejsca z ktorego zrobilem zdjecia dla kwizu.
Zdjecie bylo robione z zoomem aparatu, wiec przybliza jak lornetka. Nawiasem mowiac nie myslalem, ze wyjdzie to tak ostro. Normalnie ten moj aparacik robi z zoomem duzo gorzej.
Ta pani trafila jak, bez obrazy, przyslowiowa slepa kura, bo ja na oko dalbym najwyzej polowe tego.
Ale trafila, to jest najwazniejsze. Taka kobieca intuicja.
W miejscu gdzie robilem to zdjecie, jest kamienne zakole z wjazdem do zameczku.  Czesto sie tam zatrzymuje gdyz stamtad piekna panorama. A przy tym wjezdzie skrzynki pocztowe a na jednej z nich nazwisko polskie. Chodźko. Mialem okazje dowiedziec sie czegos i okazje zaprzepascilem. Jakis starszy pan zatrzymal sie samochodem i stanal przy tych skrzynkach. Powiedzialem bonjour ale odpowiedzi nie uslyszalem. Nawet na mnie nie spojrzal. Ja rowniez nic nie powiedzialem i pozalowalem pozniej. Jeden Chodźko po powstaniu kosciuszkowskim wyjechal z Kosciuszkiem do Francji i dalej nie pojechal. To moze jakis potomek.
Pozdrawiam serdecznie
*****
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1540 dnia: Lutego 22, 2017, 11:31:52 pm »
Ta pani trafila jak, bez obrazy, przyslowiowa slepa kura, bo ja na oko dalbym najwyzej polowe tego.
Ale trafila, to jest najwazniejsze. Taka kobieca intuicja.
Bez obrazy, ale to, iż  Pan Fotograf "dałby najwyżej połowę tego" nie oznacza kurzej ślepoty u kogoś innego:)
To były precyzyjne wyliczenia w oparciu o widok Tatr z Zakopanego 8) ::) ;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1541 dnia: Lutego 23, 2017, 10:23:36 am »
Cytuj
Znacznie prościej: Tatry-Kraków i odjęłam trochę kilometrów;)

Cytuj
To były precyzyjne wyliczenia w oparciu o widok Tatr z Zakopanego

A mogłabyś z grubsza przedstawić swój tok rozumowania?
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1542 dnia: Lutego 23, 2017, 10:58:56 am »
Cytuj
Znacznie prościej: Tatry-Kraków i odjęłam trochę kilometrów;)
Cytuj
To były precyzyjne wyliczenia w oparciu o widok Tatr z Zakopanego
A mogłabyś z grubsza przedstawić swój tok rozumowania?
R.
Nie:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1543 dnia: Lutego 25, 2017, 12:16:21 am »
Już miałem iść spać, kiedy nieopatrznie wpadło mi w ręce opowiadanie znanego i uznanego (dziś!) pisarza SF, opublikowane po polsku - uwaga - dokładnie co do miesiąca 33 lata temu. Fragment:
Cytuj
Milicjant, młody chłopak, stał nad nim z wyrazem bezradności na twarzy. Przyglądał się trzem pustym butelkom po wodzie brzozowej i czekał.

Pytanie kwizowe I: kto jest/był autorem tego opowiadania?
Pytanie kwizowe II: jak nazywa się preparat, który na bohatera opowiadania działał tak jak UBIK?
Średnie wedlowskie.
Dobranoc :-)
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Kwiz
« Odpowiedź #1544 dnia: Lutego 25, 2017, 01:30:28 am »
Banał. "Kwadrofoniczne delirium tremens" Marka Oramusa. Preparat to woda brzozowa, którą bohater opowiadania - Apolinary Koniecpolski, skądinąd menel - zwał wprost Ubikiem.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki