Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - NEXUS6

Strony: [1] 2 3 ... 180
1
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Marzec 19, 2022, 07:06:57 pm »
Ha! No, jasne. Zupełnie zapomniałem o tamtej ;D  Tak jak z polskimi piosenkami czasu okupacji niemieckiej.
https://m.youtube.com/watch?v=Hl8wCUq_OJo

https://m.youtube.com/watch?v=YywnlQpSdEc

2
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Marzec 19, 2022, 06:20:23 am »
Wlasnie, po wielu latach, dotarlo do mnie, ze "Pisior" ma konotacje falliczne  :o ;D Czyzbym sie tak bardzo oddalil od jezyka, ze nie wychwytuje takich kwestii  ::)

3
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 19, 2022, 06:17:27 am »
Ciekawa analiza, dlaczego Rus armia radzi sobie tak nedznie. Nie mam pojecia czy to prawda, ani jak prawdopodobne to jest. Poza tym, ze Rus nie maja tak naprawde doswiadczenia walki z regularna armia (jedynie z partyzantka) od czasow WW2, armia jako taka jest zdemoralizowana, zdemotywowana i byla umyslnie trzymana w takim stanie, by nie zagrozic warstwie rzadzacej w Rosji. Dodatkowo, ta warstwa wykorzystuje mafie i kryminalistow do trzymania armii w takim zlym stanie:
https://www.youtube.com/watch?v=u5YevpOS7t4

4
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Marzec 19, 2022, 05:34:28 am »
Ta ukrainska Krystyna, to sie chyba mocno zainspirowala polskim Protest-songiem i ewentualnie polska Krystyna:Kiedys chyba wrzucalem, ale teraz chyba bardziej pasuje:Czy niedlugo beda takie rosyjskie piosenki spiewane o Ukrainie?
Cos innego, niz z Ukrainy:

5
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 14, 2022, 09:39:01 pm »
"Nie spodziewalem się takiej hiszpańskiej inkwizycji" ;D
Ola, rozumiem te ogólnikowe uwagi do mojego antynastawienia i nawet się z nimi zgadzam. Staram się po prostu zwrócić uwagę na rzeczy i elementy o  których mówi się mało lub wcale w różnych tematach. Bo jestem " Piękny, piękny, pięknoręki. Anioł śmierci, zaprzeczacz."  ;D
Ogólnie, wytłumaczyłem z jakich pozycji wychodzę krytykując to i owo. Co do kwestii bardziej szczegółowych, twierdząc że mi się czasem trafia jak ślepej kurze ziarno, to musiała byś wskazać: O, 9 razy się rozjechales, 1 trafiłeś.
Na militariach się nie znam, ani na polityce tego regionu, nie będę formułował opinii, ewentualnie bardzo luźne hipotezy, z zastrzeżeniem że może być zupełnie jnaczej. Na ekonomii bardziej, więc co nieco mogę przewidzieć bardziej trafnie. W kwestii tej wojny wiedziałem o uzależnieniu od ruskiego gazu i wyraziłem  wątpliwość, by Niemce się rzuciły na pomoc Ukr, przeciw Rosji. Myliłem się, przynajmniej na teraz?  Warto jednak połączyć parę kropek, zanim się zacznie krzyczeć " Putin wariat".  Jak mówił klasyk, wojna jest przedłużeniem polityki, warto się zastanowić jaka polityka doprowadziła do tej wojny i to na kilku poziomach. I jaka polityka wiąże teraz ręce głównym graczom europejskim. Pomijając oczywisty straszak broni atomowej.  Być może Niemcy od zawsze chciały być głównym/jedynym dystrybutorem ruskiego gazu na całą Europę i to nadal jest ich cel ( na razie)?
Można by teraz dać Putinowi popalić ekonomicznie sankcjami bardziej? A jeśli nie można to kto tak sprawę rozegrał i dlaczego?
Jak już się mnie pyta o Unię: Lepszym pomysłem była Unia w wymiarze ekonomicznym (jak w założeniu) niż jako projekt polityczny, jak teraz.

Liv, w takim konkretnym relatywnym ujęciu historycznym, jasne  :) A w relatywnym ujęciu rocznym? Żeby nie było, nie mówię że UK sprawę rozegrało dobrze. Każdy kraj który pożyczał/drukował pieniądze na pomysły covidowo- lockdownowe ma ten sam problem z inflacją. Tzn, jego mieszkańcy mają.

6
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 13, 2022, 12:41:16 am »
Cytuj
że jasne, wojna na Ukr jest straszna, ale nie możemy stracić z oczu najważniejszych priorytetów,

Do tego Oszołom i parę innych francuzóf. Poszerza ofertę tam. Codzienne pogawędki telefoniczne wnuka swojej żony z pancernym Wołodią widać zaowocowały.
To chyba na tyle w temacie sankcji. Pogadali, pokrzyczeli, łzę uronili i...  Bisne sis bisnes.
"Znasz ten bajer? A kto wierzył ten frajer!"

7
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 13, 2022, 12:38:26 am »
Oj, zaraz zlekcewaezyles... :) Zabiegany jestem, zarabiam na wojnie :-[
1 Za co mam ich chwalić?
2 Ludzki mózg jest wyczulony na negatywizmy, bo to ewolucyjnie pomaga w przetrwaniu. Jak coś działa, to nie ma o czym pisać. Dopiero jak się sypie, to człowiek zwraca uwagę.
3 Ostatnie 2 lata to nieustanne pasmo okropnych politycznych decyzji, zmieniających podstawy funkcjonowania społeczeństw z kręgu cywilizacji zachodniej na gorsze, oraz drenowania społeczeństwa z oszczędności. Ile tam w PL ta inflacja teraz? Ja to widzę, rozumiem i szlag mnie jasny trafia.
4. Z zasady staram się występować z pozycji adwokata dyabla, i nie śpiewać w chórze,  żeby dostarczyć trochę inne spojrzenie na popularna narrację. Czy to źle?
5. Pochwalę, wyciagaj notatnik: Dobrze że zachodni politycy nie sla ciężkiego sprzętu na Ukr, dobrze że nie pchają do globalnego konfliktu, dobrze że nie ulegają polskim pomysłom na te Migi, no-fly zone etc.
A na koniec, jeśli uważasz się cieszę że jest gorzej, bo sprawdza się moje antynastawienie, to czy to znaczy że skoro się sprawdza, miałem gdzieś rację?  :-*

8
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 12, 2022, 09:56:30 pm »
Cytuj
.  No weź...   
No,Ty weź ... ;) Nie znam się na militariach, nie interesuje się, sam to pisałem, natomiast niektóre rzeczy, to wiedza powszechna. Nienawidzę wojskowosci, armii, wojny, dyktatorów, szczwaczy wojennych i całej tej degeneracji. Gdyby mnie jakims cudem wysłali na obcy front wojenny i dowódca pchał mnie pod grad kul, to jemu pierwszemu bym strzelił w łeb
  Co do jakości, to chyba raczej ruscy też mają przewagę. Maziek chyba dobrze to opisał, bo się interesuje i tak samo się dziwi że FR tak się błaźni.  Ja z zasady staram się myśleć o 2 i 3 dnie różnych zachowań politycznych, bo wiadomo: To co najważniejsze jest ukryte przed okiem. Więc skoro Putin nie wytoczył "najcięższych dział" i pozwala na taki rozwój sytuacji, to może ma w tym jakiś ukryty cel. Może zależy mu na eskalacji, może ma jakiś wrogów w armii, których chce się pozbyć, może chce rozgrzać naród sowiecki do swoistego wojennego patriotyzmu, może z jakiś powodów chce przedłużenia wojny, może po to by wywabić wewnętrznych przeciwników politycznych z ukrycia... Cholera wie.
Co do czynnika ludzkiego, to jasne jest to super ważna rzecz, ale jak to skwantyfikowac w patrzeniu na siłę obu armii?

Cytuj
.  Niestety, jest tak, jak podejrzewałem. NATO/Zachód nie przekazuje Ukrainie broni cięższej, niż przenośna. Brak mi słów, żeby to określić. Głupota, krótkowzroczność, hańba. 
Dlaczego tak ostro?
  Jak wiadomo punkt widzenia zależy od siedzenia. O ile oczywiście każdy Ukrainiec jest 100% przejęty sytuacją (eufemizm), każdy Polak czuje żar z ogniska, o tyle im bardziej na zachód, tym mniej to ludzi obchodzi. Gorzka może, ale prawda. Przeciętny Brit widzi wojnę w dalekiej, egzotycznej Ukrainie, jak w dalekim egzotycznym Iraku. Co do rządów natomiast... Jaki mają interes zarówno państwa, jak i poszczególne frakcje polityczne by angażować się tak bardzo w tą wojnę? Jak na razie nie grozi im nic więcej niż utrata gazu i ropy, jeśli za bardzo przydusza Putina. A jak widać Biden nie uruchamia masowo produkcji ropy i gazu, która znacznie spowolnił po objęciu wladzy. Widocznie bardziej boi się Grety, niż Putina. Już widziałem wypowiedzi znaczących polityków, że jasne, wojna na Ukr jest straszna, ale nie możemy stracić z oczu najważniejszych priorytetów, czyli zmian klimatycznych... Bo w to, że Putin po zajęciu Ukrainy ruszy na całą Europę i świat, nikt nie wierzy.
9
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 12, 2022, 09:20:09 pm »
Cytuj
.   Więc, oczywiście, dobrze, że te dane przeanalizowali i wyniki opublikowali, dokładając tym samym cegiełkę do gmachu wiedzy, ale trudno powiedzieć by był to ostateczny, rozstrzygający dowód.   
No a co ja napisałem? Że to fragmentaryczne. Nadal więcej niż modeling ;) Ale, ale... Czy twierdzisz, że o ile lockdown nie jest mega-totalny to nic nie daje? Bo to moja teza  :)

Cytuj
.   Nie "negatywnych efektów" a tzw."adverse events", do których - zgodnie z dość absurdalnym (choć może i dobrze, że drobiazgowym) systemem raportowania liczono np. połknięcie monety czy śmierć od pioruna:
https://www.ctvnews.ca/health/coronavirus/what-is-an-adverse-event-inside-the-recently-released-report-on-pfizer-s-covid-19-vaccine-1.5812411
Przy czym nie można zapomninać, że ujawnione dane zbierano w USA za pomocą systemu VAERS (o którego wiarygodności - można tam zgłosić przemianę w Hulka - już gadaliśmy).     
Zdajesz sobie sprawę że to są argumenty tych którzy krytykowali system liczenia zgonów covidowych? A jednak nie kwestionujesz ilu zmarło na covida, zamiast z covidem.
Vaers to była część, część była raportowana na poziomie medycznym, przez lekarzy. Z drugiej strony wrzucałem tu linki, cała kupa ludzi nie mogła się doprosić lekarzy,. którym zgłaszali problemy po szczepionce, żeby ich traktowali poważnie.
Na koniec, to raport Pfizera. Nie ufasz producentowi szczepionek, foliarzu ;) ?

10
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 11, 2022, 06:06:02 am »
Tak czy siak to nie dane porownawcze z rzeczywistosci, tylko modeling a  wiec nie dowod.

Tutaj fragmentarycznie, dotyczy szkol w Japoni i wplyw (czyli jego brak) zamykania szkol na ilosc zakazen:
https://www.nature.com/articles/s41591-021-01571-8

To jest ciekawe. Pfizer zmuszony dopiero wyrokiem sadu (w ogole nie podejrzane) ujawnil raport dotyczacy negatywnych efektow ich szczepionki za pierwsze 3 miesiace. Czyli najpierw plakali, ze nie moga tego zrobic przez nastepne 50lat, bo to-tamto, bo dane osobowe, bla-bla... (w ogole nie podejrzane), amerykanska agencja lekow utrzymywala ta sama pozycje, ze nie mozna ujawnic (zupelnie niepodejrzane), po wyroku sadu poszlo im szybko (wcale nie podejrzane), ale ukryli liczbe dawek jaka zostala uzyta w tym okresie (zupelnie nie podejrzane). Najzabawniejsze jest to, ze spotkalem sie z opinia, ze faktycznie, sluszna ich racja, powinno sie czekac 50 lat, bo te dane osobowe...  ;D ::)

https://www.youtube.com/watch?v=vN_hyld-1Ls

https://www.youtube.com/watch?v=7YOD9drZasM

Spojrzalem recznie na ilosc dawek szczepionek w UK, ale nie moglem znalezc rozbicia na producentow. Prawie od poczatku lecialy Pfizer i Astra. Powiedzmy, ze 50/50, w tym okresie 3 miesiecy poszlo 20mln, czyli (byc moze) 10mln Pfizera. Negatywne efekty =13k. Z tego co wiem wiekszosc tych efektow pojawiala sie po 2 dawce (nie mam dokladnych danych), 2 dawki przyjelo jedynie 800k w tym okresie. Cholera wie jak to teraz policzyc. Zakladajac po rowno, daje to 0.13 % reakcji w calosci. Ale w rozbiciu, zupelnie inaczej, 13k/2=6.5k, czyli 6.5k/10mln = 0.06% (jedna dawka), 6.5k/800k = 0.8%  Zakladajac ze ten efekt pojawial sie 1/3 - pierwsza dawka, 2/3 druga ten procent bylby wiekszy, ok. 1.6% przy 2 dawkach. To tak troche palcem po wodzie, bo oczywiscie grupa zaszczepiona 1 dawka jest ponad 10x liczniejsza niz 2. Ta czestotliwosc negatywnych objawow przy 1 albo 2 dawce mozna troche wywiesc z takich danych:
https://www.cdc.gov/vaccines/covid-19/info-by-product/pfizer/reactogenicity.html

 Wiem, ze czesto pada rgument, ze te negatywne efekty sa minimalne, typu temperatura, bol reki. Ale 2 rzeczy:
1 - takich slabych efektow nikt nie zglasza i nie wchodza do statystyk w ogromnej mierze. Gadajac z ludzmi, ktorzy sie zle czuli po szprycy, takze ci ktorzy lerzeli w lozku pare dni, a potem nie dochodzili do siebie tygodniami , nikt nie klopotal sie z bieganiem z tym do lekarza. Maziek - Ty zdaje sie i Twoja zona czuliscie sie nedznie, zglaszaliscie gdzies to?
2 - na te 42k objawow z tego raportu, bylo 1.2k zgonow, czyli ok. 3% Bylo by dziwne gdyby byl taki duzy przskok od smierci do lekkiej temperatury.
No to teraz te zgony.
Z UK, 13k na 42k wszystkich objawow negatywnych (swiat) to 31%. Czyli i udzial w zgonach (1.2k) tez 31%, czyli 372 sztuki. Czyli, liczac calosc 0.13% x 30% z tego procenta = 0.04% zaszczepionych umarlo od szczepionki, delikatnie liczac. Trzeba by spojrzec na grupy wiekowe , najwiecej negatywnych objawow bylo 30-50 lat (14k), pomimo ze ta grupa nie byla duza w stosunku do ilosci zaszczepionych, bo zaczynali od najstarszych, wiec i smiertelnosc w tej grupie byla by wieksza niz 0.04, pewnie ok 2x (?), czyli 0.08%. Patrzac na smiertelnosc dla srodka tej grupy (40lat) 0.03% dla nieszczepa, wychodzi na to, ze szczepionka jest bardziej niebezpieczna niz covid. Jak sie gdzies mocno rypnalem, to prosze o korekte.

11
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 11, 2022, 02:28:26 am »
Czy pisząc:

Cytuj
Z jednej strony duzo jest doniesien jak swietnie sobie radza Ukr przeciwko niezwyciezonej armii rosyjskiej, z drugiej jednak dane militarne wyraznie pokazuja kto ma przewage.

opierasz się na zawartości linkowanej wcześniej stronie globalfirepower.com, czy masz może jeszcze jakieś inne źródło?
Wzialem pierwsze zrodlo z brzegu zeby miec pobiezne porownanie. A co, niewiarygodne? Inne zrodla wskazuja na inny stosunek sily militarnej? Podrzuc cos, jak masz ciekawego.


Cytuj
Dodam, że Polska też nie dźwignie fali imigracji - bez konkretnej i dobrze rozdysponowanej pomocy z zachodu.
No wlasnie, jak jest z ta pomoca? Bo jak na razie to slysze ze na zachodzie chca zajmowac/zajmuja majatki oligarchom. Czyli znowu oni zyski i ropa + gaz od FR, a Polska koszty. A co z pomoca? Jesli sie nie kwapia, to moze czas robic tak jak robia Francuzi z nielegalnymi emigrantami z Afryki: Eskortuja ich z wybrzezy Francji do wybrzezy Anglii, a nastepnie albo przekazuja Ang strazy przybzeznej, albo podprowadzaja blizej plaz UK i krzyzyk na droge. W koncu to Niemce sa odpowiedzialne za uzaleznienie od gazu z FR, finansowanie przez to tej wojny, niech wiec zapewniaja opieke uchodzcom.
Bardzo mnie ciekawi kto konkretnie byl pomyslodawca przekazania tych Migow.

Cytuj
W tej wojnie wyjatkowo ważny jest czynnik ludzki. Na samolotach ktoś musi latać , wsiadać do czołgów, transporterów etc... A Rosjanie już chyba nie garną się jak barany na śmierć jak to było w Ojczyźnianiej.
Jak w kazdej. A na smierc prawie nikt sie nie garnie. Natomiast jakie faktycznie morale sa w R armii, chyba nie mamy sposobu sie dowiedziec. Osobiscie jestem bardzo sceptyczny do wszystkich informacji, z wszystkich stron. Trudno komukolwiek ufac, a kazda informacja moze  sie okazac dezinformacja. W koncu informacja tez jest narzedziem wojny.

To jest swietna kartka z kalendarza (pol tlumaczenie):
https://twitter.com/F_Zdankiewicz/status/1501652352541073412?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1501652352541073412%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=

12
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 10, 2022, 07:26:34 am »
Cytuj
Ależ bardzo proszę (Q przygotowany...kwity ma;)), skoro moich zgrubnych wyliczeń Ci mało, masz takie, znacznie dokładniejsze:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7833277/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8358557/
A Ty co rzucisz na stół - poza świętym przekonaniem?  8)
To Twoj solidny dowod? Dajesz mi linka do antycznego modelu z Chin z 2020? Nie ufam zadnym danym wychodzacym z Komunistycznej Partii Chin.
https://www.forbes.com/sites/georgecalhoun/2022/01/02/beijing-is-intentionally-underreporting-chinas-covid-death-rate-part-1/?sh=263346f04352
Jezeli ruch ludzi byl tak ograniczony:
Cytuj
The lockdown of Wuhan reduced inflows to Wuhan by 76.98%, outflows from Wuhan by 56.31%, and within-Wuhan movements by 55.91%
To i ilosc zakazen byla by proporcjonalna, a wg danych chinskich te zakazenia prawie zostaly zlikwidowane.
 Drugi model ze Szwajcarii z 21, powolujacy sie na modelowanie Fergusona, ktory zostal udowodniony jako falszywy?
https://www.aier.org/article/imperial-college-model-applied-to-sweden-yields-preposterous-results/
Modelowania mnie nie interesuja. Jesli ktos jeszcze wierzy w modele covidowe, to znaczy ze nie zwracal uwagi na to co sie dzialo w ostatnich 2 latach. Wszystkie, dokladnie: Wszystkie modele z UK okazywaly sie falszywe, lacznie z ostatnim rzutem na tasme przed swietami, kiedy straszyli nas 6-7k zgonow dziennie (bo Megatron) i zadali lockdownu, ktoremu to szantazowi Borys nie ulegl, bo mu sie politycznie kolo doopy palilo z powodu licznych imprez na ktorych straszacy nas politycy i "dziennikarze" wesolo sie bawili i mieszali, kiedy pandemia "szalala".  Przeczytaj sobie ostatniego linka, ktory tu wrzucilem, od tego naukowca, ktorego naciskali. Nie interesuja mnie "badania" oparte  na modelach, ale na rzeczywistosci i danych z rzeczywistosci. Znajdz mi kompleksowe porownanie regionow pod katem lockdownow, uzywajace dane rzeczywiste, ktore udowadnialo by wyrazna zaleznosc wiecej lockdownu - mniej zgonow. Do tego poprosze wyliczenie kosztow, zwlaszcza strat ludzkich zyc i lat zycia, to pogadamy.

https://sites.krieger.jhu.edu/iae/files/2022/01/A-Literature-Review-and-Meta-Analysis-of-the-Effects-of-Lockdowns-on-COVID-19-Mortality.pdf


13
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 10, 2022, 05:49:09 am »
Na poczatku zaznacze, ze to co napisze jest luzna dywagacja i ze w zaden sposob nie uzurpuje sobie prawa do rzetelnej wiedzy na ten temat. Podobnie - nie chce w zaden sposob wyrazac sadow wartosciujacych, czy moralnych. Pomyslalem troche nad sa sytuacja, poogladalem pare materialow z Rosji i zadalem sobie pytanie, czy Ukraina moze ta wojne wygrac? Wygrac, tzn. zmusic Rosje do zaprzestania dzialan wojennych na terenie Ukr i wycofania wszystkich wojsk poza granice Ukr, przyznajac sie do porazki. Na dzien dzisiejszy, wydaje mi sie ze nie ma na to szans. Zakladajac, ze Putin nie zejdzie jutro na zawal, ani go nikt nie odstrzeli, co sie moze stac? Z jednej strony duzo jest doniesien jak swietnie sobie radza Ukr przeciwko niezwyciezonej armii rosyjskiej, z drugiej jednak dane militarne wyraznie pokazuja kto ma przewage. Czy te doniesienia o klopotach z logistyka, nieudolnoscia armii ros, jak dobrze sobie Ukr radza, etc. nie sa w pewnej mierze falszywe i czy (nawet jesli prawdziwe) nie stwarzaja falszywego pozytywnego przekazu, ze takie zwyciestwo jest i mozliwe i prawdopodobne? Czy alternatywa: Albo blitzkrieg, albo Rus daja ciala na froncie, nie jest zupelnie falszywa? Wojna trwa jak na razie bardzo krotko i pomimo wszystkiego nie jest jeszcze wcale tak brutalna, jak mogla by byc. Kto powiedzial, ze Putinowi zalezy za wszelka cene na bardzo szybkim zwyciestwie?
Druga kwestia: Czy Putin bierze w ogole pod uwage opcje wycofania sie, bez realizacji celow? Przyznania sie przed calym swiatem i wlasnym  narodem do slabosci, niekompetencji i wrecz zalosnosci? Czy moze raczej dla niego i czesciowo Rosji nie ma juz odwrotu z tej sytuacji? Biorac pod uwage historie i mentalnosc rosyjska, ten narod zawsze tolerowal tyranow, ale czy tolerowal by slabeusza? Czy nie jest wiec to walka o faktyczne byc - albo nie byc dla Putina, a moze i calej Rosji w pewnym sensie? A jesli tak, jakie kroki beda nastepne?
Co tak naprawde dadza Ukr te dostawy sprzetu? Czy pozwola Ukr faktycznie pokonac armie ros, czy moze jedynie przedluza wojne, spowoduja coraz wieksze straty po obu stronach, coraz wieksza nienawisc, coraz wieksza brutalnosc, az w koncu Ros siegnie bo bron masowego razenia (np. termobaryczna), zacznie ostrzeliwac Ukr miasta na pelna skale, nie ogladajac sie na straty wsrod ludnosci, takze cywilnej, a na sam koniec i tak zmusi Ukr do poddania sie. Co wiec zyska Ukr? A moze Ukr stanie sie drugim Afganistanem i bedzie cierpiec przez dlugie lata, tylko czy na koniec cos ugra, co oplacilo by te dlugoletnie cierpienia?
Jak bedzie sie zachowywac blok zachodni? Juz widzimy, ze ani sie nie kwapi (jak na razie) do grubszych ruchow pomocy militarnej, ani do chocby i zaprzestania kupowania ropy i gazu (Niemcy, Europa). Co zrobi? Wprowadzi zakaz lotow nad Ukr? I co dalej? Zacznie stracac Ros samoloty, czyli de facto wypowie Ros wojne? Popchnie pod sciane Putina, zeby uzyl broni atomowej? Bedzie umierac za Ukraine? Chyba nawet tak zwariowani i zidioceni politycy jacy nad nami panuja, nie beda az tak glupi? Czy nie jest tak ze Rosjanie sa gotowi do poniesienia wiekszych strat, niz narody zachodnie? Czy nie maja statystycznie wiecej dumy i pychy narodowej, niz rozmiekczone zachodnie spoleczenstwa, zeby przelknac sankcje, biede ale i tak beda popierac swojego wodza? Przynajmniej w wiekszosci?
Bardzo mi przykro tak pisac, zwlaszcza wobec L.A. Chcialbym sie mylic, a moze i sie myle... Moze po krwawych walkach i jakis dodatkowych, zewnetrznych czynnikach Ukr obroni sie i Rosja sie wycofa z wojny. Moze sankcje ekonomiczne beda na tyle dotkliwe, ze zlamia Rosje. Ale z drugiej strony, jesli sankcje zaczna byc bardzo dotkliwe, FR moze przyspieszyc i zbrutalizowac dzialania wojenne? Polska nie miala szans w konfrontacji z Niemcami i ZSRR w 39, jakkolwiek bohatersko by nie walczyla, a to ze posiadala potem jakakolwiek panstwowosc bylo zalezne od innych graczy. Tylko wtedy sytuacja byla inna.
Chyba na teraz zadania Putina, jakkolwiek niedobre dla Ukr, nie stana sie lepsze, kiedy wojna nabierze gorszego wymiaru...

 Widzialem mapke migracji z Ukrainy, a na niej z terenow wschodnich 80k ludzi przemieszczalo sie z Ukr do Ros. Domyslam sie ze to ludnosc ros, tylko pytanie dlaczego uciekaja tam i przed kim? Czy ogolnie nie chca byc na terenach walk, czy boja sie Ukraincow?

Polecam spojrzec na to, rosyjski Zyd, ktory wyemigrowal do UK za mlodu, majacy rodzine w Rosji i Ukrainie, zreszta komediant tak jak i ukrainski prezydent

https://youtu.be/YjGCho0zAb4?t=762


14
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Marzec 10, 2022, 12:44:19 am »
Cytuj
The US and other NATO members have so far sent Ukraine 17,000 anti-tank missiles and 2,000 stinger anti-aircraft missiles, a senior US official told CNN.”
To by byla calkiem pokazna ilosc. I w kontekscie tego zamieszania z Migami od Polski cos mi przyszlo do glowy: Przypisujac stronie ogolnie mowiac NATO i USA dobre intencje, biorac pod uwage fakt, ze USA wyraznie nie chce zeby te Migi trafily do Ukraincow, moze chodzi o to, by nie dostarczac Ukr broni mogacej byc uzytej w dzialaniach zaczepnych, na terytorium Rosji? Po to by nie eskalowac konfliktu na duzo wieksza skale? Bron przeciwpancerna i przeciwlotnicza, ma bardziej obronny charakter na terytorium Ukr i nie moze byc raczej efektywnie uzyta do np. atakowania wyprzedzajacego konwojow jadacych z Rosji/ Bialorusi.  Czy strona polska nie bierze takiej informacji pod uwage? I na cholere tak bardzo sie pchaja w ten konflikt na tej plaszczyznie? Taka luzna teoria...
Czy Polska dostaje jakas gruba kase z Unii na pomoc tym tlumom uchodzcow?

Strony: [1] 2 3 ... 180