Polski > Akademia Lemologiczna

Akademia Lemologiczna [Kongres futurologiczny]

<< < (5/5)

xetras:
W temacie uzdatniania wody to jeszcze wspomnę o filmie "Pieczone gołąbki" Tadeusza Chmielewskiego, gdzie grają wnętrza Wodociągu Praskiego.
Też z epoki.
Uwielbiam tę komedię z piosenkami Novi Singers i Bohdana Czyżewskiego.
(Co innego widać, kogo innego słychać)
A o kanałach nieco później.

Szanowni!
Póki odświeżacie sobie lekturę pierwszego dnia powieściowej akcji to mam pytanie:
Czy jest jakikolwiek ślad obecności parapsychicznych bytów typu telepaci i ich wpływu na przebieg tego co się dzieje?
Chyba ich obecności tam nie stwierdziłem, ale chyba być powinni.
To takie fenomeny że wszędzie są.

Q:

--- Cytat: xetras w Listopada 11, 2023, 01:17:41 am ---Czy jest jakikolwiek ślad obecności parapsychicznych bytów typu telepaci i ich wpływu na przebieg tego co się dzieje?
--- Koniec cytatu ---

Sądzisz, że skoro to lemowska powieść w stylu Dicka, to gdzieś tam w tle powinni się naparzać Hollisowi z Runciterowymi? Tyle, że "Kongres..." - jak u Oramusa czytałem - inspirowany był ponoć wcześniejszym "Okiem na niebie", a tam - o ile pomnę - też żadnych teleelemele nie było...
https://en.wikipedia.org/wiki/Eye_in_the_Sky_(novel)

xetras:
Politycznie byliby na indeksie tych podejrzanych.
(Mogłoby to fabularnie urozmaicić te menażerię z KF ale chyba ich brak)
A co do skojarzeń z utworami Dicka to faktycznie tylko w niektórych z nich używa osób parapsychologicznie zależnych.
Tak sobie skojarzyłem.
Od kiedy jasnowidze telepaci koegzystują z politykami albo wojskowymi?
To że są nienaukowi to zgadza się ale przecież i Messing i Ossendowski umieli prognozować .
Dla mnie to dyrdymaly (cały obszar wiedzy tajemnej i magicznej) i dla Lema też ale może niekoniecznie?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej