Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595473 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1515 dnia: Listopada 17, 2022, 03:30:18 am »
 :D
To jeszcze jeden:


ps. Tymczasem - cofając się o stronę - miotacze kartofli bronią się, że o szybie wiedzieli (ale sąd nie traktuje ich chyba jak bohaterów jednak ::)):
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/oblali-zupa-obraz-van-gogha-teraz-sie-tlumacza-cala-akcja-byla-nieco-glupia/h8gg101,681c1dfa
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2022, 01:17:08 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1516 dnia: Listopada 19, 2022, 09:15:11 am »
Cytat ze studiowanej właśnie instrukcji przeciwpożarowej budynku:


W przypadku powstania pożaru należy zachować spokój, nie wywoływać paniki
i natychmiast alarmować okrzykiem „PALI SIĘ – POŻAR”
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1517 dnia: Listopada 19, 2022, 11:04:16 am »
No co chcesz  :D
Rzetelna informacja podstawą skutecznego działania. Tylko trzeba by dorzucić okrzyk (słodko) - Zachować spokój! To nie jest wasz pożar!

Tu przypomniał się nieśmiertelny monolog Mikołaja Grabowskiego "Poli się!" - wywalili z tubki, zatem w wersji gorszej, choć bardziej znanego braciszka.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1518 dnia: Listopada 19, 2022, 12:32:12 pm »
Tylko trzeba by dorzucić okrzyk (słodko) - Zachować spokój! To nie jest wasz pożar!

Tak w ramach czerpania wzorców od hamgielskiej harystokracji? ;)

"Angielski lord płynie statkiem. Statek zaczyna tonać, wszyscy rzucają się wylewać wodę i naprawiać co się da, tylko lord stoi nieporuszony i podziwia widok morza. W koncu po długiej i nieskutecznej akcji ratunkowej zrozpaczeni pasażerowie i marynarze zaczynają sie modlić. Lord dalej stoi nieporuszony. W końcu kapitan nie wytrzymuje i krzyczy:
- Człowieku! Statek tonie! W akcji ratunkowej nam nie pomogłeś! A teraz sie nawet z nami nie modlisz?!
Na co lord spokojnie:
- A co mnie to obchodzi, a bo to mój statek?"
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1519 dnia: Listopada 19, 2022, 07:06:59 pm »
Tu przypomniał się nieśmiertelny monolog Mikołaja Grabowskiego "Poli się!" - wywalili z tubki, zatem w wersji gorszej, choć bardziej znanego braciszka.

No jo, to było gienijalne, podobnie jak "Nalepiak" - tyż jakoś na tubie nie widzę. U mnie to to się przyjęło, synek do mnie się zwracał jaaaaaa ociec!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1520 dnia: Listopada 26, 2022, 04:09:49 pm »
Chciałam to dać do "Matematyki..." ale jednak nie mogę...otóż w grudniu kończy mi się umowa z (nie zawaham się przed użyciem nazwy;)) Tauronem - dostałam ofertę nie do odrzucenia na kolejne dwa lata: 400% drożej za KWh...na rok mogę zamrozić tę cenę tak, by mieć podwyżkę "tylko" 100% (po roku i na rok 2024 te 400%).

Udałam się do punktu T. by złożyć stosowne oświadczenia i? wyższa matma...kobieta mnie informuję, że żeby przez rok mieć 100% wyższą cenę, muszę podpisać umowę na 500% wyższą cenę...(czyli po roku 500% więcej...)...trochę mi obliczenia siadły...bo skoro 400 nie robi 100, to dlaczego 500 je robi? Ale myślę...może ma rację...skąd wiem co tym prezesom się przyśniło...może żeby dostać 100% podwyżki trzeba zgodzić się na 500% podwyżki...podpisałam papiery żeby mieć z głowy - za rok coś się pomyśli. Jednak mnie ta matma intrygowała i zadzwoniłam na infolinię (tylko 4.5h - z przerwami - nie ten dział, ten nie ma wglądu, ten zna się na gazie...a między łączeniami 20 minutowe oczekiwania na połączenie).
Wynik? 3 osoby stwierdziły, że wystarczy 400% podwyżki żeby dostać 100% - tejże...4 osoba wygłosiła taką mowę o kilowatach, że oniemiałam - wg Pana z Infolinii najpierw mam zużyć 2 tysiące kilowatów za 400% drożej - żeby ewentualne kolejne mieć za 100% drożej...próbowałam mu tłumaczyć, że miesza dwa systemy walutowe: gospodarstw domowych i firm (w dodatku na odwrót, bo najpierw tanie, później drogie), ale był nieustępliwy. Rozłączyłam się.
Na drugi dzień anulowałam umowę na 500% i napisałam (bo Lem miał słuszność: niech się ktoś pod odpowiedzią podpisze) uprzejme zapytanie czy 400 robi 100...

Dodam, że byłam 26 w kolejce (przyszłam na 10 minut przed otwarciem punktu T.) - czy ktoś ogarnia jeszcze co się dzieje w tym państwie? Wątpię.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1521 dnia: Listopada 26, 2022, 09:06:52 pm »
Na pytanie podstawowe nie znam odpowiedzi - ale w danym wypadku jesteś firma czy podstawowa komórka społeczeństwa?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2422
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1522 dnia: Listopada 28, 2022, 05:55:00 pm »
Z innej beczki: kreatywność i wynalazczość Odessytów w warunkach blackoutu i braku komunikacji tramwajowej:
https://t.me/xydessa/25734

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1523 dnia: Listopada 28, 2022, 07:54:46 pm »
Trochę mnie martwi, że gość nie pomyślał o hamulcach ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16036
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1524 dnia: Listopada 28, 2022, 08:57:08 pm »
Cóż znaczą hamulce wobec świadomości, że gdyby zrealizował się scenariusz znany z "Dońdy", lub choć zdarzyło olkowe wyłączenie Internetu, cywilizacja przetrwa dzięki naszym wschodnim Sąsiadom ;).
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1525 dnia: Listopada 30, 2022, 11:23:30 am »
Zaczyna się okres kolędowy...prosto z Rybnika:
https://www.youtube.com/watch?v=YkT7acOGkpM
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1526 dnia: Listopada 30, 2022, 12:08:04 pm »
Ja też wolę jak gość mówi z góry, co chce dostać za przysługę a nie ja się muszę dociekać, czy mętne, czy przezroczyste, białe, czy żółte...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1527 dnia: Listopada 30, 2022, 10:16:23 pm »
No tja...szczerość w cenie - ja tylko oczyma duszy - zoczyłam te hektolitry zaparzonej czarnej herbaty... ::)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1528 dnia: Grudnia 01, 2022, 09:14:32 am »
Ja myślę, że akcent na "bez dodatków" miał doprowadzić parafian do głębokiego zastanowienia się nad tym punktem i poprzez analizę społeczno-porównawczą oraz wywiad środowiskowy przywieść ich do pewności, iż była to freudowska pomyłka albo rzut choroby Touretta a kapłan chciał zakomunikować zgoła odwrotnie ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1529 dnia: Grudnia 01, 2022, 08:31:04 pm »
Pif paf i szczał w kolano!
1 Produkcja elektryków przestaje się opłacać.
2 Europarlament narzucił zeroemisyjnośc  transportu - 55 proc. redukcji emisji CO2 2035/2021
3 Prawo - Ameryka lekceważy producentów spoza Ameryki.
Stąd patowa sytuacja. Kopciuchy miały zniknąć po 2035 roku, a już teraz ceny szaleją i chyba problem z czasem urośnie jeszcze większy.
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/produkcja-baterii-w-europie-przestaje-sie-oplacac.html?




~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.