Autor Wątek: no nie mogę...  (Przeczytany 595653 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1485 dnia: Października 14, 2022, 12:06:46 am »
Tymczasem cofnę się do:
wystarczy trochę materii egzotycznej i możemy lecieć :)

By stwierdzić: ha, może i bez tego się obejdzie...
https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1361-6382/abdf6e
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1486 dnia: Października 14, 2022, 09:48:00 pm »
Zatrzymanie malarstwa olejnego jako zapobieganie zmianom klimatu.
Teraz ma być biodegradowalne. :)

Szum w mediach jest.
(Oil to i ropa i olej - skojarzyły spontanicznie).
https://tvn24.pl/kultura-i-styl/sloneczniki-van-gogha-oblane-zupa-pomidorowa-przez-aktywistki-klimatyczne-6163610?source=rss
Wybrały c e n n ą i słynną powszechnie ozdobę pokojów.

~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1487 dnia: Października 15, 2022, 09:34:15 am »
Ja bym ściął. Albo zostawił przyklejone. Z tą jedną zupą, żeby sobie zlizały. Choć to byłoby okrutne, śmierć z głodu po ostatnim posiłku z puchy. A może to nadgorliwe naśladownictwo Warhola z tym, że zupy im się pomyliły? To puszka i to puszka. A może to parafraza Warhola z ukrytym znaczeniem tropem do którego jest Heinz a nie Campbell? A może nieistotne logo - ważne że pomidorowa? W zasadzie skoro "olej do oleju" to powinny puszką flaków w oleju. Za jednym zamachem byłoby i o rzezi niewinnych stworzeń, ginących ku ludzkiej uciesze napychania żołądków drgającą jeszcze rąbanką. Hm, tym niemniej ściął bym, tak na wszelki wypadek i ku przestrodze.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2950
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1488 dnia: Października 15, 2022, 10:21:26 am »
A może to nadgorliwe naśladownictwo Warhola z tym, że zupy im się pomyliły? To puszka i to puszka. A może to parafraza Warhola z ukrytym znaczeniem tropem do którego jest Heinz a nie Campbell? A może nieistotne logo - ważne że pomidorowa?

A może idiotki.

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1489 dnia: Października 15, 2022, 10:41:40 am »
Warhol z popularnym fabrycznym gadżetem też w postaci puszek z zupkami też mi skojarzył się.
Tak samo wygląda - a napiswmawia różne treści zupek.
Plakatowe powielanie reklam dla mas.
Autor trochę wykpił, a trochę zilustrował mechanizację konsumpcji.

Performans, zdarzenie - ale jak lekceważenie "oil" zapobiegnie zmianie klimatu ?
Nijak nie układa mi się to razem - emocje nie uzdrawiają (klimatu również).

~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1490 dnia: Października 15, 2022, 04:34:15 pm »
Hoko, pozwól mi myśleć, że kretynów jest mniej - a nie więcej ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1491 dnia: Października 15, 2022, 08:50:41 pm »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1492 dnia: Października 15, 2022, 09:31:02 pm »
Chryste, nie przy kolacji...


PS - informacja z ostatniej chwili - piwo 2x tańsze niż cukier. Ludzie, tyralierą!
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1346
  • Skromny szperacz wobec różnorodności i osobliwości
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1493 dnia: Października 17, 2022, 06:14:58 pm »
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2022, 06:20:34 pm wysłana przez xetras »
~ A priori z zasady jak? ~
Dotkliwy dotyku znak.

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1494 dnia: Października 24, 2022, 10:10:47 am »
Hoko miał oczywiście rację. A ciąg dalszy oczywiście nastąpił: "obrzucili tłuczonymi ziemniakami obraz Moneta i przykleili się do ściany. W ramach protestu..." - a mówiłem: ściąć dla przykładu.


https://tvn24.pl/swiat/obraz-moneta-oblany-puree-ziemniaczanym-aktywisci-klimatyczni-z-grupy-letzte-generation-zalali-obraz-claudea-moneta-puree-ziemniaczanym-6176505

Swoją drogą dlaczegóż to wybierają wysokoprzetworzoną żywność, z fabryki? To jakby nieco przeczy tezie...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1495 dnia: Października 24, 2022, 11:52:01 am »
W sumie to pic na wodę, fotomontaż - nawet gdyby rzucali zupą zapuszkowaną nic by się nie stało - te obrazy są za ochronnymi szybami.


Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1496 dnia: Października 24, 2022, 12:22:27 pm »
Na razie. W ogóle to oczywiście, że bez znaczenia, nawet jakby strzelili z panzerfausta. To w końcu tylko obraz - na przeciw tego co się dzieje na świecie to pikuś, zwłaszcza, że wielokrotnie zdygitalizowany. Natomiast to co siedzi we łbach tych ludzi to żeby zakaźne się nie okazało.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1497 dnia: Października 24, 2022, 12:50:13 pm »
Mnie  nie chodziło o skalę: obraz-cosiędziejenaświecie. Nawet gdyby go zniszczyli, niczego to nie zmieniłoby na świecie.

Sądzę raczej, że to dobrze opłacane działania - w sensie ostatnie ogniwo: rzucająco/przykuwający się są już członkami wierzącymi (czyt.bezpłatnymi)...i w tym tropie nie na rękę byłoby zniszczenie czegoś naprawdę wartościowego - śledztwo mogłoby zaprowadzić w nieoczekiwane polityczne rewiry. A znalezienie - chociażby nie ostatniego ogniwa - ale już zlecającego - to zrujnowanie go do 7 pokolenia włącznie.
To co siedzi w głowach...jeszcze raz: sądzę, że młodzi ludzie są wykorzystywani w grze której nie ogarniają.

Brzmi spiskowo? Chyba tak :D
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1498 dnia: Października 24, 2022, 01:06:25 pm »
Ta zgadzam się, właśnie o to mi chodzi, co trzeba mieć we łbie aby stać się aż tak wierzącym. Prawdopodobnie co do ogółu masz rację, z zastrzeżeniem, że nie sądzę, aby znalezienie ostatniego ogniwa spowodowało jego rujnację. Patrzę dookoła, różne rzeczy się znajdują w mailach szafach itd. i nijakiej rujnacji nie widać ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Odp: no nie mogę...
« Odpowiedź #1499 dnia: Października 24, 2022, 03:06:16 pm »
Z tym ogniwem: tyż prowda;)
A co do "w głowie": ideały? chęć zmieniania świata?
Wystarczy, że ktoś to zagospodaruje.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)