Polski > DyLEMaty

Właśnie się dowiedziałem...

<< < (988/989) > >>

Q:
Z nigdy byłbym ostrożny (aczkolwiek takie filmy i recenzje brzmią b. lemowsko), zapewne niedługo będzie można rzucić dowolny scenariusz AI i ona go na obstalunek wyrenderuje (przy czym nie wiem jak z wartościami artystycznymi, ale z hollywodzkim wyrobnictwem na pewno da sobie radę...).

Lustrzak:
A to prawda, część twórców mocno kombinuje jak by takie narzędzia do produkcji scenariuszy zbudować i wykorzystać. Na własne oczy widzę jak w środowisku filmowców, niektórym gorzeją lica na myśl o takich usprawnieniach. Trochę mnie to dziwi bo jednak wygląda to na zwycięstwo priorytetu masowej produkcji nad jak to określiłeś "walorami artystycznymi", które nazwałbym inaczej - ważnym elementem "przeżyć i doświadczeń tworzącego". 
No ale może można to porównać do momentu przejścia z pisania i cyzelowania ręcznych, zdobionych manuskryptów do technologii druku. I wtedy miałoby to sens.

Q:
Scenariusze to pierwszy krok, może najłatwiejszy w obecnej dobie (bo kto bełkot ludzki od maszynowego odróżni?), mam na myśli krok dalszy, jak w "Obłoku...", kiedy na przykład zadasz maszynie parametry: "fabuła 'Niezwyciężonego', wiernie oddana, Horpach - twarz Kirka, Rohan - Deckera, wnętrza statku - styl pierwszego kinowego 'Star Treka', sprzęt planetarny - weź estetykę 'Aliens', ogólny styl wizualny wczesnego Camerona", i po paru godzinach pracy taką ekranizację wypluje, nieodróżnialną na oko od nakręconej w fizycznych dekoracjach, z żywymi aktorami, poprawną pod każdym względem, ale nijaką (mimo wszystko jednak lepszą do odmóżdżającego oglądania, niż płody Bay'a czy Abramsa)...

Q:
...o odkryciu kompletnie nieznanego dotąd pajęczaka:
 https://www.focus.pl/artykul/znalezisko-pajeczaka-sprzed-308-mln-lat
https://www.cambridge.org/core/journals/journal-of-paleontology/article/remarkable-spiny-arachnid-from-the-pennsylvanian-mazon-creek-lagerstatte-illinois/0E1B32BAFCAEA067018EF9BF349F8B81
(Które zresztą skłania do refleksji nad tym, czego jeszcze o historii ewolucji nie wiemy, przez to, że bezkręgowce często źle się konserwują ;).)

Edit: Ciekawe orły też odkryli (takie jak z Tolkiena jakby ;)), więc i makro-niespodzianki wciąż mogą być:
https://link.springer.com/article/10.1007/s10336-023-02055-x
https://www.focus.pl/artykul/orly-z-australii-gatunek-dynatoaetus-gaffae

Q:
Jeszcze nie nerki, jak w "ST", ale...
https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.abf1798
https://www.kyoto-u.ac.jp/en/research-news/2021-03-31
https://zielony.onet.pl/przyroda/przelom-w-medycynie-naukowcy-opracowali-lek-dzieki-ktoremu-beda-odrastac-zeby/4lzg7gb

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej